Wojny klonów (film)

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Ten artykuł dotyczy filmu. Zobacz też: inne znaczenie tego słowa.
Gwiezdne wojny: Wojny klonów
Tytuł oryginalny: Star Wars: The Clone Wars
Reżyseria: Dave Filoni
Produkcja: Catherine Winder
Scenariusz:
Muzyka: Kevin Kiner
Data premiery w USA: 15 sierpnia 2008
Data premiery w Polsce: 26 września 2008
Dystrybucja w USA:
Dystrybucja w Polsce: Warner Brothers Poland
Czas trwania: 98 min.
Czas w chronologii: 22 BBY[1]


Wojny klonów (org. The Clone Wars) to animowany, pełnometrażowy film kinowy z 2008 roku, wyreżyserowany przez Dave'a Filoniego. George Lucas pełnił w projekcie funkcję producenta wykonawczego. Film miał swoją premierę 15 sierpnia w USA i 26 września w Polsce. Został stworzony całkowicie w technologii 3D.

Jest to pierwszy film kinowy spod znaku Gwiezdnych wojen od czasu Zemsty Sithów (2005). Wojny klonów to również pierwszy film SW którego dystrybutorem nie jest 20th Century Fox - to miejsce zajęła wytwórnia Warner Brothers.

Film stanowi wstęp do animowanego serialu telewizyjnego pod tym samym tytułem - Wojny klonów (The Clone Wars) - który miał swoją premierę w USA 3 października 2008 na antenie Cartoon Network. Jest także chronologicznie trzecim odcinkiem serialu.

Akcja filmu ma miejsce w 22 BBY, podczas wojen klonów, czyli trzyletniego konfliktu na skalę galaktyczną (zaczyna się on w II części, Ataku klonów, a kończy w III, Zemście Sithów). Fabuła skupia się na postaciach Anakina Skywalkera i jego nowej padawanki, Ahsoki Tano. Pojawia się także mistrz Obi-Wan Kenobi i Yoda. Mroczny Lord Sithów Darth Sidious oraz jego uczeń - Darth Tyranus - wcielają w życie plan mający na celu obrócenie klanów Huttów (na czele z Jabbą) przeciwko Jedi i Republice.

Fabuła

Wstęp

Podczas gdy na ekranie pojawia się logo Lucasfilm, w tle słychać odgłosy żołnierzy-klonów:

 • Przedarli się!
 • Wszystkie jednostki strzelać bez rozkazu!
 • Osłaniać mnie!
 • Za dużo ich kapitanie!
 • Uważajcie na swoje stabilizatory!
 • Potrzebuję wsparcia!
 • Dwa Sępy na ogonie!
 • Rozwalić to!
 • Uważaj na lewo!
 • Dostałem, dostałem!
 • Gdzie jest wsparcie?!

Dawno, dawno temu, w odległej galaktyce...

Logo filmu.

Film nie zaczyna się tradycyjnymi żółtymi napisami, jak było w przypadku wszystkich sześciu części sagi. Zamiast nich na ekranie widzimy żółte logo Star Wars: The Clone Wars, które znika w oddali przy akompaniamencie zmodyfikowanego Opening Theme Johna Williamsa. Następnie obraz zostaje ściemniony i nagle widzimy po sobie wiele scen z wojen klonów, a narrator opowiada nam o aktualnej sytuacji w galaktyce:

Galaktyka w rozpadzie. Idąc za ciosem po bitwie o Geonosis, armia droidów hrabiego Dooku przejęła kontrolę nad głównymi szlakami nadprzestrzennymi, oddzielając Republikę od większej części Armii Klonów. Dysponując jedynie garstką klonów generałowie Jedi nie mogą ugruntować swojej pozycji na Zewnętrznych Rubieżach, jako że coraz więcej planet decyduje się dołączyć do Separatystów Dooku. Podczas, gdy Jedi zajęci są wojną, nie ma nikogo, kto utrzymywałby pokój. Szerzą się chaos i przestępczość, a bezbronni padają ofiarą bezprawia w galaktyce. Syn przywódcy przestępczego klanu Jabby Hutta został porwany przez konkurencyjną bandę piratów. Zdecydowany ratować syna, Jabba zwraca się z prośbą o pomoc. Prośbą, do której Jedi podchodzą bardzo ostrożnie.

Podczas opowieści narratora przez ekran przewijają się kolejno następujące sceny:

Po tej scenie narrator mówi nam, że Jabba postanowił skontaktować się w sprawie odnalezienia syna z Najwyższym Kanclerzem Republiki. Od tego momentu akcja filmu jest ciągła.

Porwanie

"Jabba prosi wszystkich o pomoc w odnalezieniu porwanego syna, a także o niezwłoczne przekazanie nam wszelkich informacji."
- Droid protokolarny, tłumaczący słowa Jabby.

Coruscant, Gabinet Najwyższego Kanclerza Palpatine'a. Przywódca Republiki wysłuchuje droida-tłumacza Jabby, który kontaktuje się z nim poprzez hologram. Hutt prosi Jedi o pomoc w odnalezieniu jego zaginionego syna. Po zakończeniu transmisji Mace Windu wyraża swoje niezadowolenie na myśl o współpracy z Jabbą, który ma - podobnie jak wielu innych Huttów - reputację przestępcy. Palpatine tłumaczy, że muszą wykorzystać tą okazję, gdyż dzięki temu będą mogli wynegocjować z Jabbą traktat, pozwalający armii klonów swobodnie poruszać się po terytorium kontrolowanym przez klany Huttów. Okazuje się jednak, że żaden Jedi nie może podjąć się tej misji, gdyż wszyscy są rozsiani po całej galaktyce. Najbardziej dostępni okazują się Anakin Skywalker i Obi-Wan Kenobi, którzy walczą w tej chwili na planecie Christophsis. Kanclerz nakazuje niezwłocznie skontaktować się z nimi.

Orbita Christophsis. Admirał Wullf Yularen rozmawia z hologramami mistrzów Jedi i mówi im, że nie może skontaktować się z Obi-Wanem i Anakinem z powodu awarii systemu komunikacyjnego. Yoda prosi go o wysłanie pustego statku zaopatrzeniowego z posłańcem do rycerzy Jedi, gdyż wiadomość jest bardzo ważna a czas nagli.

Bitwa o Christophsis

Zobacz główny artykuł: Bitwa o Christophsis.
Bitwa o Christophsis.
"Wrócili!" - Anakin Skywalker
"A nie mówiłem ci, że za łatwo poszło? Nie powinniśmy odsyłać statku po zaopatrzenie!" - Obi-Wan Kenobi
"To nie był mój pomysł, żeby go odesłać!"

Trwa bitwa o Christophsis. Uciśnione oddziały Republiki atakuje druga fala wojsk Separatystów. Obi-Wan i Anakin postanawiają się rozdzielić. Kenobi zostaje wraz z komandorem Codym i resztą klonów na barykadach, podczas gdy Skywalker wraz z Rexem i oddziałem żołnierzy zachodzą jednostki Separatystów od innej strony. Gdy Anakin powstrzymuje blasterowe bolty jednej z większych maszyn, Obi-Wan wydaje rozkaz do ataku. Trwa zacięta walka, straty są po obu stronach. W końcu Whorm Loathsom - generał Separatystów - wydaje rozkaz do odwrotu, starając się uchować swoje wojska od pocisków republikańskich ciężkich dział.

"Chętnie ci służę, mistrzu Kenobi, ale obawiam się, że jestem przydzielona do mistrza Skywalkera." - Ahsoka Tano
"Co? Nie, nie, nie, nie, nie, zaszło nieporozumienie, to on chciał mieć padawana." - Anakin Skywalker
"Nie! Mistrz Yoda wyraził się precyzyjnie, jestem przydzielona do Anakina Skywalkera i to on ma nadzorować mój trening Jedi." - Ahsoka Tano

W pobliżu jednostek Republiki ląduje samotny transportowiec, wysłany przez admirała Yularena. Wychodzi z niego młoda Togrutanka - Ahsoka Tano, uczennica Jedi. Przekazuje Skywalkerowi i Kenobiemu wiadomość od mistrza Yody, który wzywa ich natychmiast do Świątyni Jedi na Coruscant. Mówi też, że została przydzielona Anakinowi jako padawanka, w co rycerz Jedi nie może uwierzyć i oburza się. Jedi postanawiają odłożyć tą sprawę na później.

Wkrótce nadchodzi kolejna fala wojsk Separatystów - tym razem chroniona przez rozciągające się nad nią pole siłowe, z każdą chwilą powiększające się. Bohaterowie po raz kolejny się rozdzielają. Podczas gdy Obi-Wan walczy z klonami na barykadach, Anakin i Ahsoka przedostają się w pobliże generatora pola siłowego Separatystów, ukryci w skrzynce. Po drodze staczają pojedynek wpierw z droideką, a następnie z droidami strzegącymi generatora. Ahsoce z trudem udaje się podłożyć ładunki wybuchowe pod konstrukcję.

Tymczasem sytuacja żołnierzy-klonów staje się dramatyczna. Obi-Wan w pewnym momencie poddaje się i prosi Whorma Loathsoma o czas na omówienie warunków kapitulacji. Zagaduje dowódcę Konfederacji, starając się zyskać na czasie, ale ten orientuje się w zamiarach mistrza Jedi. Zdenerwowany Loathsom żąda od Kenobiego aby odwołał wojska Republiki, lecz w tym momencie pole siłowe chroniące Separatystów znika, zniszczone przez Anakina i Ahsokę. Ciężkie działa Republiki niszczą czołgi i droidy Separatystów, a Obi-Wan wyrywa się maszynom Whorma, który po chwili kończy jako więzień.

Anakin pociesza przygnębioną Ahsokę - może być jego padawanką. Wspólnie udają się na spotkanie z mistrzem Yodą, który zdążył już przybyć na planetę. Wyjaśnia rycerzom, że syn Jabby został porwany i bardzo ważnym dla Republiki jest, aby go odzyskać i zyskać przychylność klanów Huttów. Obi-Wan ma lecieć na Tatooine, by negocjować z Jabbą, podczas gdy Anakin i Ahsoka wraz z oddziałami klonów na Teth - planetę, na której Jedi i Republika podejrzewają, że jest przetrzymywany syn Hutta. Po odejściu Skywalkera i Tano, Yoda zdradza Obi-Wanowi, że młody rycerz dostał ją pod swoją opiekę na próbę.

Wydarzenia na Teth

Od wywiadu klonów Anakin oraz Ahsoka dowiadują się, że syn Jabby jest przetrzymywany w klasztorze B'omarr na planecie Teth. Natychmiast tam wyruszają. Już w powietrzu, lecąc kanonierkami typu LAAT zostają zaatakowani przez droidy. Aby dostać się na wzgórze zarówno klony jak i Jedi muszą odbyć wspinaczkę. Pierwszy na szczyt dociera młody Skywalker i niszczy większość obecnych tam robotów bojowych. Gdy wszystkie droidy zostają zniszczone, wchodzą do klasztoru. Wejścia pilnuje kapitan Rex, a oboje Jedi ruszają szukać małego Hutta.

"Jest taki słodki..." - Ahsoka Tano
"Poczekaj, aż zobaczysz co z niego wyrośnie." - Anakin Skywalker
Anakin i Ahsoka po uwolnieniu Hutta.

Gdy syn Jabby zostaje odnaleziony, Anakin padawance powierza obowiązek opieki nad nim. Ahsoka zauważa, że mały jest chory i potrzebuje lekarstwa. Anakin kontaktuje się z Obi-Wanem i melduje mu o sukcesie misji. W tym momencie jednak zauważone zostają oddziały droidów szykujące się do ataku, więc informuje o tym Mistrza, który obiecuje pomoc. Z pomocą R2-D2 padawanka znajduje tylne wyjście. Gdy jednak tam dociera, pojawia się mroczna Jedi Asajj Ventress, jednak Anakin przybywa padawance z pomocą, a następnie razem z Ahsoką lecą do pobliskiego statku na zamieszkujących planetę skrzydlatych planetach.

Mniej więcej w tym czasie zjawia się Obi-Wan wraz z Venatorem i wsparciem. Ląduje na planecie i sądząc, że Anakin znajduje się w samym sercu bitwy rozpoczyna walkę z droidami Separatystów. On także napotyka Ventress, która po krótkiej walce ucieka na jednym z latających droidów. Anakin oraz Ahsoka lecący starym statkiem nie mogą wylądować na Venatorze z powodu natarcia droidów, więc postanawiają sami lecieć na Tatooine. Będąc w nadprzestrzeni Ahsoka odnajduje na statku lekarstwo, dzięki czemu mały Hutt czuje się lepiej i przestaje istnieć już obawa, że umrze, a Jabba sprzymierzy się z Separatystami.

Na Tatooine

Anakin każe R2 najpierw naprawić działka, a dopiero później zająć się tarczami. Gdy wychodzą z nadprzestrzeni nieco tego pożałował, ponieważ zostają zaatakowani przez dwa myśliwce Separatystów. Udaje mu się z nimi poradzić, ale statek zostaje uszkodzony w takim stopniu, że musi odbyć awaryjne lądowanie. Na powierzchni planety Anakin wyczuwa aurę Ciemnej Strony i rozdziela się ze swoją padawanką. On wziął koszyk z kamieniem, udającym Hutta, ale w rzeczywistości małego Hutta miała Ahsoka.

Anakin walczy z Dooku.

Dobrze postąpił, ponieważ po drodze zostaje zaatakowany przez hrabiego Dooku, któremu udaje się przeciąć koszyk sądząc, że zabija syna Jabby. Gdy Anakin pokazuje mu zawartość koszyka, Lord Sith łączy się ze swoimi MagnaGuardami i pokazuje Anakinowi, że jego adeptka nie jest w stanie poradzić sobie z droidami. Skywalker zostawia więc Tyranusa, a sam rusza na jego ścigaczu w stronę pałacu Jabby.

- "Czy ciebie zawsze to spotyka?" - Ahsoka Tano
- "Dokąd bym nie poszedł." - Anakin Skywalker

Ahsoka rzeczywiście ma kłopoty, MagnaGuardy są dla niej trudnymi przeciwnikami. Udaje jej się pokonać jednego, ale zsuwa się ze zbocza. Widzi swojego mistrza na ścigaczu i woła go , ale nie słyszy. Z wielkim trudem udaje jej się zniszczyć dwa pozostałe, przy czym ostatniego dopiero za drugim razem, jako że po odcięciu głowy droid nadal funkcjonuje. Po wszystkim dociera do pałacu Jabby, gdzie był już Anakin. Dowiaduje się, że oboje jakoby są odpowiedzialni za porwanie syna Jabby i mają zostać zabici.

Finał

Na Coruscant Padmé dowiaduje się o całej sprawie i postanawia sama także zacząć działać. Udaje się do wuja Jabby - Zira. Na miejscu chce wyjaśnić całą sprawę, ale najwyraźniej Hutt nie wierzy, że to Separatyści porwali syna Jabby. Zostaje odprowadzona do wyjścia, udaje jej się jednak wrócić i widzi, że Ziro rozmawia z holograficznym wizerunkiem hrabiego Dooku i pojmuje, że Ziro uczestniczy w spisku. Zostaje jednak odkryta i uwięziona, udaje się jej jednak poinformować C-3PO o uwięzieniu.

Później usłyszała głos Threepio w korytarzu i łomot wyważanych drzwi. Do lokalu Zira wpada oddział klonów, a za nimi złoty droid Padmé. Pani senator zostaje uwolniona, Ziro zdemaskowany, a Jabba poinformowany o oszustwie swego wuja. Tym samym nad Anakinem i Ahsoką przestaje wisieć widmo śmierci, a Hutt udostępnia nawet Zewnętrzne Rubieże Armii Republiki. Para Jedi pomyślnie wykonała misję.

Zawartość

[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Postacie

Postacie poboczne

Stworzenia

Modele droidów

Wydarzenia

Miejsca

Organizacje i tytuły

Rasy rozumne

Pojazdy i statki

Broń i technologia

Różne

Aktorzy podkładający głosy

Anakin Skywalker Matt Lanter
Ahsoka Tano Ashley Eckstein
Obi-Wan Kenobi James Arnold Taylor
Yoda oraz Wullf Yularen Tom Kane
Asajj Ventress Nika Futterman
kapitan CT-7567 oraz żołnierze-klony Dee Bradley Baker
C-3PO Anthony Daniels
Hrabia Dooku Christopher Lee
Mace Windu Samuel L. Jackson
Wielki Kanclerz Republiki Sheev Palpatine Ian Abercrombie
Padmé Naberrie Catherine Taber
Ziro Desilijic Tiure, Whorm Loathsom oraz KRONOS-327 Corey Burton
Rotta David Acord
Jabba Desilijic Tiure Kevin Michael Richardson

Wersja polska

Opracowanie wersji polskiej: STUDIO SONICA
Reżyseria: Miriam Aleksandrowicz
Opieka artystyczna: Jacek Rozenek
Tłumaczenie: Arleta Walczak
Dialogi polskie: Jacek Rozenek i Jan Aleksandrowicz-Krasko
Realizacja dźwięku: Jacek Osławski
Kierownictwo produkcji: Agnieszka Kudelska

W wersji polskiej udział wzięli:

Uroczysta premiera

Fani na premierze filmu.

Uroczysta premiera Wojen klonów odbyła się 10 sierpnia 2008 roku w Los Angeles, w kinie Egyptian Theater. Na czerwonym dywanie stawiła się większość zespołu produkcyjnego filmu, w tym trójka scenarzystów, kompozytor Kevin Kiner, reżyser Dave Filoni oraz producent George Lucas. Poza tym gośćmi specjalnymi pokazu byli aktorzy podkładający głosy pod postacie, z nielicznymi wyjątkami (np. Christophera Lee oraz Anthony’ego Danielsa), a także artyści niezwiązani z sagą Gwiezdnych wojen, ale znani szerokiej publiczności, w tym laureat Oscara, Forest Whitaker oraz J.J. Abrams, twórca serialowego hitu Lost (Zagubieni). Na premierze swoją obecność zaznaczyli także członkowie 501 Legionu, oraz liczni niezrzeszeni fani przebrani w stroje bohaterów filmu.

Soundtrack

Zobacz główny artykuł: The Clone Wars (soundtrack).

Za ścieżkę dźwiękową do filmu odpowiada kompozytor Kevin Kiner, który nagrał liczący 67 minut materiał podzielony na 32 utwory. Muzyka z Wojen klonów różni się od pozostałych filmowych soundtracków między innymi wykorzystaniem etnicznych, jazzowych i swingowych brzmień, a także gitary elektrycznej.

Galeria plakatów

Oto galeria różnych plakatów filmu Wojny klonów:

Ciekawostki

Przypisy

Linki zewnętrzne


Wojny klonów (The Clone Wars)
[Pokaż/Ukryj]
Główne Film kinowy - Serial telewizyjny
Odcinki Sezon pierwszy: 1: Zasadzka - 2: Wzlot Malevolence - 3: Cień Malevolence - 4: Zniszczyć Malevolence - 5: Rekruci
6: Upadek droida - 7: Pojedynek droidów - 8: Bombad Jedi - 9: Peleryna ciemności - 10: Kryjówka Grievousa
11: Pojmanie Dooku - 12: Gungański generał - 13: Upadek Jedi - 14: Obrońcy pokoju - 15: Najście
16: Ukryty wróg - 17: Wirus błękitnego cienia - 18: Tajemnica tysiąca księżyców - 19: Burza nad Ryloth
20: Niewinni z Ryloth - 21: Wolne Ryloth - 22: Kryzys zakładników

Sezon drugi (Rise of the Bounty Hunters): 23: Kradzież holokronu - 24: Puszka Pandory - 25: Dzieci Mocy - 26: Szpieg senatu
27: Lądowanie w punkcie deszczu - 28: Fabryka broni - 29: Strzępy terroru - 30: Władcy umysłu - 31: Intryga Grievousa
32: Dezerter - 33: Zaginiony miecz świetlny - 34: Mandaloriański spisek - 35: Podróż na pokuszenie - 36: Księżna Mandalory
37: Morderstwa w senacie - 38: Kot i mysz - 39: Łowcy nagród - 40: Bestia Zillo - 41: Bestia Zillo kontratakuje
42: Śmiertelna pułapka - 43: Wracaj do domu, R2 - 44: Wytropić po mistrzowsku


Sezon trzeci (Secrets Revealed): 45: Klony kadeci - 46: Żołnierze ARC - 47: Linie wsparcia - 48: Strefa wpływów
49: Korupcja - 50: Akademia - 51: Zabójca - 52: Złowrogie plany - 53: Polowanie na Ziro - 54: Bohaterowie po obu stronach
55: Walka o pokój - 56: Siostry Nocy - 57: Potwór - 58: Wiedźmy mgły - 59: Władcy - 60: Ołtarz Mortis
61: Duchy Mortis - 62: Cytadela - 63: Kontratak - 64: Ratunek z Cytadeli - 65: Zaginiony padawan - 66: Polowanie na wookiee


Sezon czwarty (Battle Lines): 67: Wodna wojna - 68: Atak Gungan - 69: Więźniowie - 70: Cień wojownika - 71: Misja litości
72: Droidy Nomadzi - 73: Ciemność w Umbarze - 74: Generał - 75: Różnica zdań - 76: Masakra Krella - 77: Porwanie
78: Niewolnicy Republiki - 79: Ucieczka z Kadavo - 80: Przyjaciel w potrzebie - 81: Oszustwo - 82: Przyjaciele i wrogowie
83: Pudełko - 84: Kryzys na Naboo - 85: Masakra - 86: Nagroda - 87: Bracia - 88: Zemsta


Sezon piąty: 89: Odrodzenie - 90: Wojna na dwóch frontach - 91: Przodownicy - 92: Miękka wojna - 93: Punkty krytyczne
94: Spotkanie - 95: Test siły - 96: Na ratunek - 97: Niezbędna więź - 98: Sekretne bronie
99: Słoneczny dzień w pustce - 100: Zaginiony w akcji - 101: Punkt bez powrotu - 102: Eminencja - 103: Odcienie rozsądku
104: Bezprawny - 105: Sabotaż - 106: Jedi, która wiedziała za dużo - 107: Pochwycić Jedi - 108: Niewłaściwa Jedi


Sezon szósty (The Lost Missions): 109: Nieznany - 110: Konspiracja - 111: Uciekinier - 112: Rozkazy - 113: Stary przyjaciel
114: Powstanie Clovisa - 115: Kryzys w sercu - 116: Zniknięcie - część 1 - 117: Zniknięcie - część 2
118: Zaginiony - 119: Głosy - 120: Przeznaczenie - 121: Poświęcenie


The Clone Wars Legacy: 122: A Death on Utapau - 123: In Search of the Crystal - 124: Crystal Crisis - 125: The Big Bang


Sezon siódmy (The Final Season): 126: Parszywa zgraja - 127: Echo z oddali - 128: Na skrzydłach Keeradaków
129: Ryzykowna gra - 130: Na obcej ziemi - 131: Zerwana umowa - 132: Niebezpieczny dług - 133: Znowu razem
134: Stara przyjaźń nie rdzewieje - 135: Uczeń widma - 136: W gruzach - 137: Zwycięstwo i śmierć
Komiksy kanoniczne Darth Maul: Son of Dathomir: 1 - 2 - 3 - 4 - wydanie zbiorcze
Książki kanoniczne Mroczny uczeń - The Clone Wars: Stories of Light and Dark
Encyklopedie kanoniczne Character Encyclopedia - Join the battle!
Komiksy legendarne Komiks online

Sezon pierwszy: 1: Prelude - 2: Shakedown - 3: Procedure - 4: Agenda - 5: Mouse Hunt - 6: The Fall of Falleen - 7: Discount
8: Departure - 9: Transfer - 10: The Dreams of General Grievous - 11: Bait - 12: Switch - 13: Headgames - 14: Neighbors
15: Cold Snap - 16: Shadowed - 17: The Valley - 18: brak - 19: Covetous - 20: Curfew - 21: The Ballad of Cham Syndulla
22: Invitation Only

Między sezonami: Hunting the Hunters: 1 - 2 - 3

Sezon drugi: Act on Instinct | Sezon trzeci: The Valsedian Operation


Seria komiksowa: Niewolnicy Republiki: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - wydanie zbiorcze | W służbie Republiki: 7 - 8 - 9 - wydanie zbiorcze | Bohater Konfederacji: 10 - 11 - 12 - wydanie zbiorcze


Powieści graficzne: 1: Shipyards of Doom - 2: Crash Course - 3: The Wind Raiders of Taloraan - 4: The Colossus of Destiny
5: Deadly Hands of Shon-Ju - 6: The Starcrusher Trap - 7: Strange Allies - 8: The Enemy Within - 9: The Sith Hunters
10: Defenders of the Lost Temple - 11: The Smuggler's Code


Darth Maul: Death Sentence: 1 - 2 - 3 - 4 - wydanie zbiorcze

Inne: Wąwóz śmierci - Opress Unleashed
Książki legendarne Zwykłe:
Wojny klonów: Adaptacja książkowa filmu - Dzika przestrzeń - Żadnych jeńców - Gambit: Misja na Lanteeb - Gambit: Oblężenie

Dla dzieci i młodzieży: 3D Nowy wymiar zabawy - Ackbar's Underwater Army - Adaptacja książkowa dla młodzieży - Ahsoka in Action!
Ambush - Anakin in Action! - Battle at Teth - The Battle Begins - The Battle for Ryloth - Boba Fett: Jedi Hunter - Bombad Jedi
Bounty Hunter: Boba Fett - Captured - Chewbacca and the Wookiee Warriors - Children of the Force - The Dark Side
Shadow Conspiracy - Day One - Destroy Malevolence - Don't Wake the Zillo Beast! - Downfall of a Droid - Draw Star Wars: The Clone Wars - Forces of Darkness - Front Row Seat Storybook - Galactic Force - The Galactic Photobook - Grievous atakuje!
The Holocron Heist - The Hunt for Grievous - Intergalactic Adventure - Jedi Activity Cards - Jedi Adventures - Jedi Heroes
Jedi in Training - Journey Through Hyperspace - Łowcy holokronów - Masters of the Force - Meet Ahsoka Tano - Misje Yody
The New Padawan - Obrońcy Republiki - Official Movie Storybook - Operation: Huttlet - Padawan Puzzles - Paint with Water
Pirates... and Worse! - Planets in Peril - Prepare for Battle - Press Out 'n' Build - R2-D2's Adventure - Rescue in the Sky
The Secret Villain - Stand Aside - Bounty Hunters! - Starcie Mocy - Sticker Storyteller - Sticker Coloring and Activity - Strzępy terroru
W obronie Republiki - Warriors of the Deep - Watch out for Jabba the Hutt! - The Way of the Warrior - Wielka księga naklejek
Yoda in Action! - Złoczyńcy i Łowcy Nagród - Follow The Force


Tajne misje: Oddział Breakout - Klątwa piratów - Pojedynek przy Strzaskanej Skale - Guardians of the Chiss Key


Wybierz swoje przeznaczenie: Ścieżka Jedi - Przygoda na Teth - Zaginiony legion - Kryzys na Coruscant - Tajna armia Dooku
Przewodniki i encyklopedie legendarne The Art of Star Wars: The Clone Wars - Campaign Guide - Encyklopedia postaci - Episode Guide - Incredible Vehicles
Kim jest wojownik Sithów? - Kim są Jedi? - Official Episode Guide Series 1 and 2 - The Official Episode Guide: Season 1
The Visual Guide - The Clone Wars: Ultimate Battles - The Clone Wars: New Battlefronts
Gry legendarne Clone Wars Adventures - Jedi Alliance - Lightsaber Duels - Republic Heroes - The Clone Wars (gra na komórkę) - LEGO Star Wars III: The Clone Wars
Ścieżka dźwiękowa film kinowy - sezony 1-6 - sezon 7 odcinki: 1-4 | 5-8 | 9-12
Inne HoloNet News: Rodia Supply Lanes Attacked by Pirates - Chancellor Palpatine's Approval Rating Falls
Galaxy Divided: 1 - 2 - 3 - 4 - 5
Czasopisma: The Clone Wars
Filmy i seriale z uniwersum Gwiezdnych wojen
[Pokaż/Ukryj]