Siostry Nocy (odcinek)

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Ten artykuł dotyczy odcinka serialu. Zobacz też: Siostry Nocy.
Siostry Nocy
Tytuł oryginalny: Nightsisters
Serial: Wojny klonów
Sezon: 3
Odcinek: 12
Scenariusz: Katie Lucas
Reżyseria: Giancarlo Volpe
Data premiery w USA: 7 stycznia 2011
Data premiery w Polsce: 12 maja 2011
Czas trwania: 22 min.
Czas w chronologii: 20 BBY
Poprzedni: Walka o pokój
Następny: Potwór


Siostry Nocy (Nightsisters) to pięćdziesiąty szósty odcinek serialu Wojny klonów i zarazem dwunasty odcinek trzeciego sezonu. Jest także chronologicznie pięćdziesiątym siódmym odcinkiem serialu. Został on wyemitowany 7 stycznia 2011 w USA, na antenie amerykańskiego Cartoon Network. Jego pierwotna premiera nastąpiła w grudniu 2010 w kilku kinach w Stanach Zjednoczonych, gdzie został wyemitowany wraz z odcinkami Potwór i Wiedźmy mgły. W Polsce zadebiutował 12 maja 2011 roku.

Opis

Oryginalny

Darth Sidious, troubled by Ventress's growing prowess with the dark side of the Force, commands Count Dooku to eliminate her. When Ventress survives Dooku's assassination attempt, the jilted former apprentice vows to take revenge, enlisting her kinswomen -- the Nightsisters of Dathomir -- in her scheme.

Polski

Darth Sidious, zaniepokojony rosnącą potęgą Ventress w ciemnej stronie Mocy, rozkazuje Dooku ją wyeliminować. Gdy Asajj przeżywa próbę zabójstwa, przyrzeka powziąć zemstę, wciągając do spisku swoje krewne -- Siostry Nocy z Dathomiry.

Streszczenie

Wersja oryginalna
The Clone Wars
Nightsisters
Galactic showdown! In a 
fierce battle for survival, 
the Republic and Separatist 
armies have clashed in the 
distant Sullust system. 
Count Dooku's most cunning 
assassin, ASAJJ VENTRESS, 
leads the vicious attack.... 
Wersja spolszczona
Wojny klonów
Siostry Nocy
Galaktyczna bitwa! W zaciętej
bitwie o przetrwanie armie
Republiki i Separatystów
starły się w odległym układzie
Sullust. Najprzebieglejsza
zabójczyni hrabiego Dooku,
ASAJJ VENTRESS, dowodzi 
morderczym atakiem... 

The swiftest path to destruction is through vengeance.[1]

Walka Asajj Ventress z Jedi.

Trwa bitwa o Sullust. Asajj Ventress dowodzi siłami Separatystów i rozkazuje myśliwcom Tri atakować okręt Republiki, dowodzony przez admirała Wullfa Yularena. Sama decyduje się dostać na mostek statku. Jej myśliwcom udaje się zniszczyć część tarcz wrogiej jednostki. Na Serenno Dooku wygląda przez okno swojego zamku, po czym kontaktuje się holograficznie ze swoim mistrzem. Sidious informuje go, że wyczuł zakłócenie w Mocy; twierdzi, że Ventress stała się potężna. Hrabia mówi, że zabójczyni jest dla niego ważna, lecz Sith przerywa jego słowa. Dooku zaznacza, iż nie ma zamiaru szkolić uczennicy, by go zniszczyć, więc jego mistrz żąda dowodu: nakazuje mu zabić Asajj. Hrabia protestuje, lecz ostatecznie się zgadza. Ventress trafia z działek swojego myśliwca w maszynę Obi-Wana, więc on i Anakin Skywalker rozpraszają się. Ventress bierze na cel Kenobiego, a myśliwce Tri podążają za młodszym rycerzem. Skywalker zwabia je w pułapkę i droidy zostają zniszczone przez turbolasery innej jednostki. Obi-Wan wzywa pomocy Anakina, lecz jego statek ponowie zostaje trafiony. Mistrz kieruje się w stronę krążownika Separatystów, a Skywalkerowi udaje się uszkodzić maszynę Asajj. Obie jednostki lądują w tym samym hangarze. Mroczna Jedi w swoim zniszczonym statku kontaktuje się z Dooku w celu wezwania pomocy. Sith odpowiada, że bitwa jest już przegrana, więc kazał posiłkom zawrócić. Ventress próbuje go przekonać, że uda jej się zniszczyć Jedi, lecz hrabia oznajmia, iż nie jest już jego uczennicą i przyszedł czas na śmierć.

W hangarze ląduje Skywalker i razem z R2-D2 pomaga mistrzowi wyjść z płonącego myśliwca. Obaj podchodzą do statku, z którego wysiada ranna Ventress. Kenobi zauważa, że zabójczyni nie wygląda dobrze i proponuje jej poddanie się, lecz ona nie przyjmuje oferty i atakuje. Przeciwnicy zaczynają wymieniać ciosy. Na mostku innej jednostki Dooku każe TJ-912 otworzyć ogień do okrętu, na którym znajduje się Asajj. Droid próbuje protestować, twierdząc, że spowoduje to zniszczenie Ventress i wszystkich sił na pokładzie, lecz hrabia nie zmienia rozkazu. W hangarze pojedynek trwa dalej i obu Jedi udaje się przycisnąć przeciwniczkę. Asajj zaczyna jednak ich dusić. TJ-912 otwiera ogień, a przeciwnicy kontynuują pojedynek. Jedi ponownie zmuszają Asajj do wyłączenia mieczy, lecz w hangarze rozbijają się wysłane przez droida taktycznego bombowce. Rycerze wracają z powrotem do swoich myśliwców, a Ventress ucieka na pokładzie promu. Okręt wybucha, a TJ potwierdza w rozmowie z Dooku, że nie było ocalałych. Sith każe jej odwołać flotę.

Wizja nastoletniej Asajj nad ciałem martwego mistrza.

Na Serenno Dooku kontaktuje się z Sidiousem i potwierdza śmierć Asajj. Sith docenia jego lojalność. Po skończonej bitwie statek Raider przeszukuje szczątki i znajduje nieprzytomną Ventress na pokładzie promu. Kobieta zostaje zabrana do środka przez grupę dowodzoną przez Ratcha, który podaje jej lekarstwo. Gdy Asajj się budzi, Twi'lek próbuje wypytać ją o bitwę, lecz kobieta prosi jedynie, by zabrać ją na Dathomirę. Ratch zauważa, że nie ma tam niczego, prócz wiedźm. Mroczna Jedi dusi Twi'leka i pozostałych członków załogi, po czym przejmuje stery Raidera i kieruje się ku wspomnianej przez siebie planecie. Po pewnym czasie ląduje na polanie przed fortecą i zostaje otoczona przez Sisotry Nocy. Jedna z nich zabiera jej miecze i informuje ją, że nie przepadają za obcymi. Asajj odpowiada, że nie jest obca. Siostra przygotowuje się do zadania ciosu sztyletem, lecz powstrzymuje ją ich przywódczyni, Matka Talzin, mówiąc, że Asajj jest jedną z nich. Każe podwładnym zabrać Ventress do wioski. Kobieta pada nieprzytomna w ramiona Matki. Siostry przenoszą ją na kamienny ołtarz, a Talzin nakazuje im przynieść wodę życia. Podwładne spełniają jej prośbę i stają kręgiem wokół ołtarza. Matka rozpoczyna rytuał, podczas którego Asajj przypomina sobie poszczególne etapy swojego życia. Gdy była dzieckiem, matka musiała ją oddać Hal'Stedowi, kryminaliście z planety Rattatak. Tam dziewczynka służyła nowemu panu, dopóki nie został zabity w trakcie ataku weequayańskich najeźdźców. Asajj znalazł Jedi Ky Narec, a ona udowodniła swoją wrażliwość na Moc, odpychając jednego z najeźdźców. Mężczyzna postanowił ją wyszkolić. Po wielu latach Weequayowie zaatakowali ponownie i Narec zginął podczas ataku. To spowodowało, że Ventress zwróciła się ku ciemnej stronie. Kolejnym wspomnieniem jest wizja Dooku, który zaproponował kobiecie szkolenie, lecz zaznaczył, że najpierw musi ona dowieść swojej wartości. Na koniec mroczna Jedi przypomina sobie ostatnie wydarzenia, czyli moment, w którym hrabia zdradził ją nad Sullust.

Dathomirianka budzi się w pełni sił, mówiąc, że Dooku ją zdradził. Talzin wyznaje, iż miała nadzieję na jej powrót. Dodaje po chwili, że Ventress dokona zemsty. Przedstawia jej dwie wojowniczki, Karis i Naa'leth i mówi, że z ich pomocą zniszczy hrabiego. Po jakimś czasie Siostry wykonują rytuał nad miską z zieloną substancją. Gdy kończą, Matka każe Asajj wstąpić w opary z naczynia. Mroczna Jedi tak czyni i dzięki miksturze staje się niewidzialna. Ventress pyta się, czy pozostanie niewidoczna nawet dla Dooku, a Talzin to potwierdza. Asajj dopytuje się jednak co ze zmysłami hrabiego, więc Matka daje jej zatrutą strzałkę, która ma zaćmić jego wzrok. Wszystkie wojowniczki otrzymują od niej miecze świetlne. Matka tłumaczy, że ich atak musi wyglądać tak, jakby przeprowadzili go Jedi. Następnie żegna się z Asajj, prosząc ją, by po wszystkim wróciła na Dathomirę. Wojowniczki udają się na Serenno i na piechotę przedostają się do wnętrza zamku. Wchodzą do systemu wentylacyjnego na poziomie sypialni hrabiego. Wszystkie schodzą na dół i Ventress używa zatrutej strzałki na śpiącym hrabim.

Pojedynek Ventress i Dooku.

Dooku budzi się gwałtownie i przywołuje swój miecz świetlny. Po chwili trucizna w strzałce zaczyna działać i mężczyzna traci wzrok. Stwierdza jednak, iż nie potrzebuje oczu, by widzieć Jedi. Rozpoczyna się pojedynek, który na chwilę z sypialni przenosi się na korytarz. Wojowniczkom udaje się zepchnąć przeciwnika do defensywy; Asajj odpycha Mocą hrabiego na biurko. Mężczyzna udaje pokonanego i gdy mroczna Jedi przygotowuje się do zadania zabójczego ciosu, wystrzeliwuje w jej kierunku błyskawicę. Trafia ona we wszystkie kobiety i po chwili wypadają one przez okno. Ventress czepia się skalnej półki i ratuje towarzyszki przed upadkiem, podnosząc je dzięki Mocy. Jedna z Sióstr mówi, iż Dooku jest silniejszy, niż się spodziewała, na co Asajj odpowiada, iż były ostrzegane. Kobiety wracają na Dathomirę, gdzie wita je Talzin wraz z innymi Siostrami. Naa'leth przyznaje się do porażki, lecz Matka oznajmia, że nie wszystko stracone. Mówi, że infiltracja dokonana przez Asajj dowiodła słabości hrabiego. Kobieta stwierdza, że Sith będzie chciał się lepiej chronić, dlatego będzie poszukiwał zamiennika swojej uczennicy. Po pewnym czasie Talzin kontaktuje się z hrabim i mówi, że słyszała o pogłoskach, wedle których stracił on swoją zabójczynię. Dooku pyta skąd Matka wie o takich rzeczach, lecz ona odpowiada, iż po prostu wie. Dodaje jednak, że Asajj była kiedyś jedną z Sióstr. Sith przyznaje, że ich wojowniczki są bardzo dobrze wyszkolone. Matka proponuje, aby tym razem przyjął na swojego ucznia mężczyznę z jej planety. Hrabia zgadza się i przerywa połączenie. Ventress wychodzi z cienia i oznajmia, że zobaczy martwe ciało Dooku, a Talzin mówi, że tak się stanie.

Zawartość

[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Postacie

Modele droidów

Wydarzenia

Miejsca

Organizacje i tytuły

Rasy rozumne

Pojazdy i statki

Broń i technologia

Różne

Aktorzy podkładający głos

Oryginalni

Linki zewnętrzne

Zobacz kolekcję grafik dotyczących
odcinka Siostry Nocy.

Przypisy

  1. Najszybsza droga do zniszczenia wiedzie poprzez zemstę.


Wojny klonów (The Clone Wars)
[Pokaż/Ukryj]
Główne Film kinowy - Serial telewizyjny
Odcinki Sezon pierwszy: 1: Zasadzka - 2: Wzlot Malevolence - 3: Cień Malevolence - 4: Zniszczyć Malevolence - 5: Rekruci
6: Upadek droida - 7: Pojedynek droidów - 8: Bombad Jedi - 9: Peleryna ciemności - 10: Kryjówka Grievousa
11: Pojmanie Dooku - 12: Gungański generał - 13: Upadek Jedi - 14: Obrońcy pokoju - 15: Najście
16: Ukryty wróg - 17: Wirus błękitnego cienia - 18: Tajemnica tysiąca księżyców - 19: Burza nad Ryloth
20: Niewinni z Ryloth - 21: Wolne Ryloth - 22: Kryzys zakładników

Sezon drugi (Rise of the Bounty Hunters): 23: Kradzież holokronu - 24: Puszka Pandory - 25: Dzieci Mocy - 26: Szpieg senatu
27: Lądowanie w punkcie deszczu - 28: Fabryka broni - 29: Strzępy terroru - 30: Władcy umysłu - 31: Intryga Grievousa
32: Dezerter - 33: Zaginiony miecz świetlny - 34: Mandaloriański spisek - 35: Podróż na pokuszenie - 36: Księżna Mandalory
37: Morderstwa w senacie - 38: Kot i mysz - 39: Łowcy nagród - 40: Bestia Zillo - 41: Bestia Zillo kontratakuje
42: Śmiertelna pułapka - 43: Wracaj do domu, R2 - 44: Wytropić po mistrzowsku


Sezon trzeci (Secrets Revealed): 45: Klony kadeci - 46: Żołnierze ARC - 47: Linie wsparcia - 48: Strefa wpływów
49: Korupcja - 50: Akademia - 51: Zabójca - 52: Złowrogie plany - 53: Polowanie na Ziro - 54: Bohaterowie po obu stronach
55: Walka o pokój - 56: Siostry Nocy - 57: Potwór - 58: Wiedźmy mgły - 59: Władcy - 60: Ołtarz Mortis
61: Duchy Mortis - 62: Cytadela - 63: Kontratak - 64: Ratunek z Cytadeli - 65: Zaginiony padawan - 66: Polowanie na wookiee


Sezon czwarty (Battle Lines): 67: Wodna wojna - 68: Atak Gungan - 69: Więźniowie - 70: Cień wojownika - 71: Misja litości
72: Droidy Nomadzi - 73: Ciemność w Umbarze - 74: Generał - 75: Różnica zdań - 76: Masakra Krella - 77: Porwanie
78: Niewolnicy Republiki - 79: Ucieczka z Kadavo - 80: Przyjaciel w potrzebie - 81: Oszustwo - 82: Przyjaciele i wrogowie
83: Pudełko - 84: Kryzys na Naboo - 85: Masakra - 86: Nagroda - 87: Bracia - 88: Zemsta


Sezon piąty: 89: Odrodzenie - 90: Wojna na dwóch frontach - 91: Przodownicy - 92: Miękka wojna - 93: Punkty krytyczne
94: Spotkanie - 95: Test siły - 96: Na ratunek - 97: Niezbędna więź - 98: Sekretne bronie
99: Słoneczny dzień w pustce - 100: Zaginiony w akcji - 101: Punkt bez powrotu - 102: Eminencja - 103: Odcienie rozsądku
104: Bezprawny - 105: Sabotaż - 106: Jedi, która wiedziała za dużo - 107: Pochwycić Jedi - 108: Niewłaściwa Jedi


Sezon szósty (The Lost Missions): 109: Nieznany - 110: Konspiracja - 111: Uciekinier - 112: Rozkazy - 113: Stary przyjaciel
114: Powstanie Clovisa - 115: Kryzys w sercu - 116: Zniknięcie - część 1 - 117: Zniknięcie - część 2
118: Zaginiony - 119: Głosy - 120: Przeznaczenie - 121: Poświęcenie


The Clone Wars Legacy: 122: A Death on Utapau - 123: In Search of the Crystal - 124: Crystal Crisis - 125: The Big Bang


Sezon siódmy (The Final Season): 126: Parszywa zgraja - 127: Echo z oddali - 128: Na skrzydłach Keeradaków
129: Ryzykowna gra - 130: Na obcej ziemi - 131: Zerwana umowa - 132: Niebezpieczny dług - 133: Znowu razem
134: Stara przyjaźń nie rdzewieje - 135: Uczeń widma - 136: W gruzach - 137: Zwycięstwo i śmierć
Komiksy kanoniczne Darth Maul: Son of Dathomir: 1 - 2 - 3 - 4 - wydanie zbiorcze
Książki kanoniczne Mroczny uczeń - The Clone Wars: Stories of Light and Dark
Encyklopedie kanoniczne Character Encyclopedia - Join the battle!
Komiksy legendarne Komiks online

Sezon pierwszy: 1: Prelude - 2: Shakedown - 3: Procedure - 4: Agenda - 5: Mouse Hunt - 6: The Fall of Falleen - 7: Discount
8: Departure - 9: Transfer - 10: The Dreams of General Grievous - 11: Bait - 12: Switch - 13: Headgames - 14: Neighbors
15: Cold Snap - 16: Shadowed - 17: The Valley - 18: brak - 19: Covetous - 20: Curfew - 21: The Ballad of Cham Syndulla
22: Invitation Only

Między sezonami: Hunting the Hunters: 1 - 2 - 3

Sezon drugi: Act on Instinct | Sezon trzeci: The Valsedian Operation


Seria komiksowa: Niewolnicy Republiki: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - wydanie zbiorcze | W służbie Republiki: 7 - 8 - 9 - wydanie zbiorcze | Bohater Konfederacji: 10 - 11 - 12 - wydanie zbiorcze


Powieści graficzne: 1: Shipyards of Doom - 2: Crash Course - 3: The Wind Raiders of Taloraan - 4: The Colossus of Destiny
5: Deadly Hands of Shon-Ju - 6: The Starcrusher Trap - 7: Strange Allies - 8: The Enemy Within - 9: The Sith Hunters
10: Defenders of the Lost Temple - 11: The Smuggler's Code


Darth Maul: Death Sentence: 1 - 2 - 3 - 4 - wydanie zbiorcze

Inne: Wąwóz śmierci - Opress Unleashed
Książki legendarne Zwykłe:
Wojny klonów: Adaptacja książkowa filmu - Dzika przestrzeń - Żadnych jeńców - Gambit: Misja na Lanteeb - Gambit: Oblężenie

Dla dzieci i młodzieży: 3D Nowy wymiar zabawy - Ackbar's Underwater Army - Adaptacja książkowa dla młodzieży - Ahsoka in Action!
Ambush - Anakin in Action! - Battle at Teth - The Battle Begins - The Battle for Ryloth - Boba Fett: Jedi Hunter - Bombad Jedi
Bounty Hunter: Boba Fett - Captured - Chewbacca and the Wookiee Warriors - Children of the Force - The Dark Side
Shadow Conspiracy - Day One - Destroy Malevolence - Don't Wake the Zillo Beast! - Downfall of a Droid - Draw Star Wars: The Clone Wars - Forces of Darkness - Front Row Seat Storybook - Galactic Force - The Galactic Photobook - Grievous atakuje!
The Holocron Heist - The Hunt for Grievous - Intergalactic Adventure - Jedi Activity Cards - Jedi Adventures - Jedi Heroes
Jedi in Training - Journey Through Hyperspace - Łowcy holokronów - Masters of the Force - Meet Ahsoka Tano - Misje Yody
The New Padawan - Obrońcy Republiki - Official Movie Storybook - Operation: Huttlet - Padawan Puzzles - Paint with Water
Pirates... and Worse! - Planets in Peril - Prepare for Battle - Press Out 'n' Build - R2-D2's Adventure - Rescue in the Sky
The Secret Villain - Stand Aside - Bounty Hunters! - Starcie Mocy - Sticker Storyteller - Sticker Coloring and Activity - Strzępy terroru
W obronie Republiki - Warriors of the Deep - Watch out for Jabba the Hutt! - The Way of the Warrior - Wielka księga naklejek
Yoda in Action! - Złoczyńcy i Łowcy Nagród - Follow The Force


Tajne misje: Oddział Breakout - Klątwa piratów - Pojedynek przy Strzaskanej Skale - Guardians of the Chiss Key


Wybierz swoje przeznaczenie: Ścieżka Jedi - Przygoda na Teth - Zaginiony legion - Kryzys na Coruscant - Tajna armia Dooku
Przewodniki i encyklopedie legendarne The Art of Star Wars: The Clone Wars - Campaign Guide - Encyklopedia postaci - Episode Guide - Incredible Vehicles
Kim jest wojownik Sithów? - Kim są Jedi? - Official Episode Guide Series 1 and 2 - The Official Episode Guide: Season 1
The Visual Guide - The Clone Wars: Ultimate Battles - The Clone Wars: New Battlefronts
Gry legendarne Clone Wars Adventures - Jedi Alliance - Lightsaber Duels - Republic Heroes - The Clone Wars (gra na komórkę) - LEGO Star Wars III: The Clone Wars
Ścieżka dźwiękowa film kinowy - sezony 1-6 - sezon 7 odcinki: 1-4 | 5-8 | 9-12
Inne HoloNet News: Rodia Supply Lanes Attacked by Pirates - Chancellor Palpatine's Approval Rating Falls
Galaxy Divided: 1 - 2 - 3 - 4 - 5
Czasopisma: The Clone Wars