Klony kadeci

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Klony kadeci
Tytuł oryginalny: Clone Cadets
Serial: Wojny klonów
Sezon: 3
Odcinek: 1
Scenariusz: Cameron Litvack
Reżyseria: Dave Filoni
Data premiery w USA: 17 września 2010
Data premiery w Polsce: 7 kwietnia 2011
Czas trwania: 22 min.
Czas w chronologii: 22 BBY[1]
Poprzedni: Wytropić po mistrzowsku
Następny: Żołnierze ARC


Klony kadeci (Clone Cadets) to czterdziesty piąty odcinek serialu Wojny klonów i zarazem premierowy odcinek trzeciego sezonu. Jest także chronologicznie czwartym odcinkiem serialu. Został wyemitowany 17 września 2010 w USA, w Cartoon Network. W Polsce emisja nastąpiła 7 kwietnia 2011.

Opis

Oryginalny

Five headstrong clones struggle to complete their training on Kamino. These cadets -- Hevy, Cutup, Droidbait, Fives and Echo -- seem to be a "bad batch" and are unable to work as a team. As Shaak Ti and drill instructors Bric and El-Les debate the cadets' fate, the clones learn to work together and accept their destiny as soldiers.

Polski

Pięć twardogłowych klonów stara się ukończyć trening na Kamino. Ci kadeci - Hevy, Cutup, Droidbat, Fives i Echo - wydają się być nieudaną partią, niezdolną do działania w grupie. Podczas gdy Shaak Ti oraz instruktorzy Bric i El-Les dyskutują o losie kadetów, klony uczą się wspólnej pracy i akceptowania swego przeznaczenia jako bycia żołnierzem.

Streszczenie

Wersja oryginalna
The Clone Wars
Clone Cadets
One troopers unite! As war rages
across the galaxy, the Republic's clone
army strives for victory against the evil
forces of the Separatists. Bravery, valor,
unity -- the lifeblood of victory on the
battlefield and in space.

It all begins on the planet Kamino, where
Jedi General Shaak Ti oversees the
training of clones with the help of
contracted bounty hunters. Bred to be
perfect soldiers, these cadets must first
be subjected to intense physical and
mental training before heading off to war....
Wersja spolszczona
Wojny klonów
Klony kadeci
Żołnierze się jednoczą!
Gdy wojna przetacza się przez 
galaktykę, armia klonów Republiki 
walczy o zwycięstwo ze złymi siłami 
Separatystów. Odwaga! Męstwo! 
Jedność! Życie, krew i zwycięstwa 
na polu bitwy i w kosmosie. Wszystko 
zaczęło się na planecie Kamino.
Gdzie generał Jedi, Shaak Ti nadzoruje 
szkolenie klonów z pomocą zatrudnionych 
łowców nagród. Tworzeni na idealnych 
żołnierzy, kadeci muszą najpierw przejść
intensywny fizyczny i psychiczny trening, 
zanim udadzą się na wojnę!

Towarzysze broni pozostają braćmi przez całe życie.[2]

Na Kamino trwa sesja treningowa, w której bierze udział oddział Domino. Mimo zaawansowanego stopnia szkolenia, żołnierze-klony nie potrafią ze sobą współpracować. Jeden z kadetów, Hevy, postanawia otwarcie ruszyć na droidy treningowe. Mimo niezadowolenia z samodzielności towarzysza, pozostali żołnierze ruszają za nim. Tymczasem na stanowisku obserwacyjnym, mistrzyni Jedi Shaak Ti w towarzystwie dwóch łowców nagród obserwuje postępy żołnierzy. Dowódcy zgodnie stwierdzają, że żółtodzioby nie są jeszcze gotowe, by zaliczyć egzamin. W dole klony zbliżają się do celu swojej misji, cytadeli obsadzonej przez droidy. Gdy jednak rozdzielają się, zostają kolejno wyeliminowani przez swoich przeciwników. Widząc to, Shaak Ti stwierdza, że tylko poprzez powstrzymanie swojej samolubności staną się żołnierzami.

Sala ćwiczeniowa.

Gdy członkowie oddziału Domino otrząsają się z odniesionej porażki, postanawiają wrócić do swoich kwater. Po dotarciu na miejsce wybucha kłótnia, w której każdy z członków drużyny wyraża swoje zastrzeżenia co do funkcjonowania ich zespołu. W końcu dochodzi do bójki między Echo, a Hevym. Nieoczekiwanie jednak pojawia się Bric i rozdziela walczących. Łowca nagród mówi podwładnym, że powinni walczyć z droidami w taki sposób, w jaki walczą między sobą. Kadeci nie przyjmują jego słów z entuzjazmem oraz zarzucają mu, że gdyby byli szkoleni przez Jedi, poczyniliby większe postępy. Słysząc te słowa, Bric postanawia odejść.

W innej części miasta Tipoca generał Shaak Ti spotyka się z premierem Lamą Su. Togrutanka opowiada Kaminoanowi o oddziale Domino. Ten słysząc historię ich porażek zaleca odnalezienie nowego łowcy nagród, który użyczyłby swojego DNA, które zastąpiłoby rozciągnięte komórki Jango Fetta. Przywódca dodaje też, że on pozbyłby się wadliwych jednostek, lecz na to nie zgadza się Jedi. Su pozostawia jej decyzję odnośnie nieudanego oddziału.

Shaak Ti i Lama Su rozmawiają o oddziale Domino.

Tymczasem na Kamino przybywa żołnierz ARC, komandor Colt. Bric oraz El-Les witają przybysza oraz przedstawiają mu obecnych kadetów. Żołnierz postanawia przeprowadzić ostateczny test wszystkim jednostkom, zaczynając od oddziału Bravo. Żołnierze z drużyny Bravo rozpoczynają egzamin, w którym muszą zdobyć cytadelę zajętą przez droidy. Właściwe zgranie pozwala im już po chwili wyeliminować wszystkich przeciwników oraz zdać test. Następni w kolejności są członkowie oddziału Domino. Kadeci mimo niskiej wiary w siebie przystępują do zadania. Ku zdziwieniu obserwatorów dochodzą dalej niż zwykle, lecz gdy ich formacja zostaje złamana, a jeden z nich ranny, Colt przerywa egzamin. ARC mówi kadetom, że złamali podstawową zasadę, czyli nie współpracowali ze sobą, co wiąże się z oblaniem testu.

Po zakończeniu egzaminowania, El-Les i Bric przeprowadzają krótką rozmowę, w której Siniteen z satysfakcją mówi, iż wiedział, że Domino obleją. Jego towarzysz nie rozumie jego obojętności i tego, jak mogą się dla niego liczyć tylko pieniądze. Dodaje też, że osobiście poprosił Shaak Ti o kolejną szansę dla kadetów. Bric nie jest z tego powodu zachwycony i dlatego odchodzi.

Tymczasem u Shaak Ti pojawiają się dwaj kadeci. Echo i Fives proszą generał o przeniesienie do innego oddziału, gdyż są pewni, że w innym składzie zdaliby egzamin. Togrutanka odmawia im tego, twierdząc, że muszą działać jako grupa, jeżeli chcą zostać prawdziwymi żołnierzami. Dodaje też, że ich ponowny sprawdzian odbędzie się jutro.

W innej części miasta CT-4040 przybywa na spotkanie z Briciem. Łowca nagród zarzuca podwładnemu, że jest najsłabszym ogniwem oddziału Domino. Cutup uznaje to za komplement, lecz to tylko denerwuje jego rozmówcę. Siniteen prowokuje żółtodzioba do walki, lecz ten zachowuje trzeźwy umysł i nie odpowiada na agresję. Gdy w końcu Bric dochodzi do wniosku, że nic nie wskóra, odchodzi. Tymczasem w kwaterach klonów Hevy potajemnie opuszcza swoje posłanie i postanawia uciec. Jego czyn zostaje zauważony przez 99, który stara się namówić brata do lojalności względem drużyny. Kadet lekceważy towarzysza i odchodzi.

Oddział Domino tuż przed zdaniem egzaminu.

Następnego ranka członkowie oddziału Domino przygotowują się do ostatecznego testu. W pewnej chwili z niepokojem zauważają, że nie ma wśród nich Hevy'ego. Gdy pojawiają się pierwsze przepowiednie porażki, CT-782 zjawia się wśród nich i oznajmia, że dzisiaj zdadzą egzamin. Po wejściu na arenę żołnierze dostają klasyczne zadanie zdobycia cytadeli. Tym razem jednak egzaminowani współpracują ze sobą. Gdy w końcu udaje im się dotrzeć do podstaw budynku, z rezygnacją zauważają, że nie posiadają swoich kabli do wspinaczki. Mimo nie sprzyjającego losu klony nie poddają się, niszczą działa ulokowane na ścianach fortecy, po czym wchodzą po nich na szczyt.

Ku ich radości egzamin zostaje zaliczony, a oni dostają medale ukończenia szkolenia. Gdy większość członków drużyny się rozchodzi, Hevy spotyka się z 99 i dziękuje mu za jego lojalność. Żołnierz wręcza mu też swój medal, po który zgłosi się gdy będzie wracał ze swoich misji. Po jakimś czasie nowi żołnierze przygotowują się do opuszczenia Kamino. Gdy generał Shaak Ti wygłasza pożegnalną mowę, komandor Colt rozkazuje podwładnym nałożenie hełmów i wejście na czekający statek.

Zawartość

W tym haśle należy dodać lub uzupełnić spis zawartości.
[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Postacie

Miejsca

Aktorzy podkładający głos

Oryginalni

Polski dubbing


Linki zewnętrzne

Zobacz kolekcję grafik dotyczących
odcinka Klony kadeci.

Przypisy

  1. Chronicling The Clone Wars
  2. Brothers in arms are brothers for life.


Wojny klonów (The Clone Wars)
[Pokaż/Ukryj]
Główne Film kinowy - Serial telewizyjny
Odcinki Sezon pierwszy: 1: Zasadzka - 2: Wzlot Malevolence - 3: Cień Malevolence - 4: Zniszczyć Malevolence - 5: Rekruci
6: Upadek droida - 7: Pojedynek droidów - 8: Bombad Jedi - 9: Peleryna ciemności - 10: Kryjówka Grievousa
11: Pojmanie Dooku - 12: Gungański generał - 13: Upadek Jedi - 14: Obrońcy pokoju - 15: Najście
16: Ukryty wróg - 17: Wirus błękitnego cienia - 18: Tajemnica tysiąca księżyców - 19: Burza nad Ryloth
20: Niewinni z Ryloth - 21: Wolne Ryloth - 22: Kryzys zakładników

Sezon drugi (Rise of the Bounty Hunters): 23: Kradzież holokronu - 24: Puszka Pandory - 25: Dzieci Mocy - 26: Szpieg senatu
27: Lądowanie w punkcie deszczu - 28: Fabryka broni - 29: Strzępy terroru - 30: Władcy umysłu - 31: Intryga Grievousa
32: Dezerter - 33: Zaginiony miecz świetlny - 34: Mandaloriański spisek - 35: Podróż na pokuszenie - 36: Księżna Mandalory
37: Morderstwa w senacie - 38: Kot i mysz - 39: Łowcy nagród - 40: Bestia Zillo - 41: Bestia Zillo kontratakuje
42: Śmiertelna pułapka - 43: Wracaj do domu, R2 - 44: Wytropić po mistrzowsku


Sezon trzeci (Secrets Revealed): 45: Klony kadeci - 46: Żołnierze ARC - 47: Linie wsparcia - 48: Strefa wpływów
49: Korupcja - 50: Akademia - 51: Zabójca - 52: Złowrogie plany - 53: Polowanie na Ziro - 54: Bohaterowie po obu stronach
55: Walka o pokój - 56: Siostry Nocy - 57: Potwór - 58: Wiedźmy mgły - 59: Władcy - 60: Ołtarz Mortis
61: Duchy Mortis - 62: Cytadela - 63: Kontratak - 64: Ratunek z Cytadeli - 65: Zaginiony padawan - 66: Polowanie na wookiee


Sezon czwarty (Battle Lines): 67: Wodna wojna - 68: Atak Gungan - 69: Więźniowie - 70: Cień wojownika - 71: Misja litości
72: Droidy Nomadzi - 73: Ciemność w Umbarze - 74: Generał - 75: Różnica zdań - 76: Masakra Krella - 77: Porwanie
78: Niewolnicy Republiki - 79: Ucieczka z Kadavo - 80: Przyjaciel w potrzebie - 81: Oszustwo - 82: Przyjaciele i wrogowie
83: Pudełko - 84: Kryzys na Naboo - 85: Masakra - 86: Nagroda - 87: Bracia - 88: Zemsta


Sezon piąty: 89: Odrodzenie - 90: Wojna na dwóch frontach - 91: Przodownicy - 92: Miękka wojna - 93: Punkty krytyczne
94: Spotkanie - 95: Test siły - 96: Na ratunek - 97: Niezbędna więź - 98: Sekretne bronie
99: Słoneczny dzień w pustce - 100: Zaginiony w akcji - 101: Punkt bez powrotu - 102: Eminencja - 103: Odcienie rozsądku
104: Bezprawny - 105: Sabotaż - 106: Jedi, która wiedziała za dużo - 107: Pochwycić Jedi - 108: Niewłaściwa Jedi


Sezon szósty (The Lost Missions): 109: Nieznany - 110: Konspiracja - 111: Uciekinier - 112: Rozkazy - 113: Stary przyjaciel
114: Powstanie Clovisa - 115: Kryzys w sercu - 116: Zniknięcie - część 1 - 117: Zniknięcie - część 2
118: Zaginiony - 119: Głosy - 120: Przeznaczenie - 121: Poświęcenie


The Clone Wars Legacy: 122: A Death on Utapau - 123: In Search of the Crystal - 124: Crystal Crisis - 125: The Big Bang


Sezon siódmy (The Final Season): 126: Parszywa zgraja - 127: Echo z oddali - 128: Na skrzydłach Keeradaków
129: Ryzykowna gra - 130: Na obcej ziemi - 131: Zerwana umowa - 132: Niebezpieczny dług - 133: Znowu razem
134: Stara przyjaźń nie rdzewieje - 135: Uczeń widma - 136: W gruzach - 137: Zwycięstwo i śmierć
Komiksy kanoniczne Darth Maul: Son of Dathomir: 1 - 2 - 3 - 4 - wydanie zbiorcze
Książki kanoniczne Mroczny uczeń - The Clone Wars: Stories of Light and Dark
Encyklopedie kanoniczne Character Encyclopedia - Join the battle!
Komiksy legendarne Komiks online

Sezon pierwszy: 1: Prelude - 2: Shakedown - 3: Procedure - 4: Agenda - 5: Mouse Hunt - 6: The Fall of Falleen - 7: Discount
8: Departure - 9: Transfer - 10: The Dreams of General Grievous - 11: Bait - 12: Switch - 13: Headgames - 14: Neighbors
15: Cold Snap - 16: Shadowed - 17: The Valley - 18: brak - 19: Covetous - 20: Curfew - 21: The Ballad of Cham Syndulla
22: Invitation Only

Między sezonami: Hunting the Hunters: 1 - 2 - 3

Sezon drugi: Act on Instinct | Sezon trzeci: The Valsedian Operation


Seria komiksowa: Niewolnicy Republiki: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - wydanie zbiorcze | W służbie Republiki: 7 - 8 - 9 - wydanie zbiorcze | Bohater Konfederacji: 10 - 11 - 12 - wydanie zbiorcze


Powieści graficzne: 1: Shipyards of Doom - 2: Crash Course - 3: The Wind Raiders of Taloraan - 4: The Colossus of Destiny
5: Deadly Hands of Shon-Ju - 6: The Starcrusher Trap - 7: Strange Allies - 8: The Enemy Within - 9: The Sith Hunters
10: Defenders of the Lost Temple - 11: The Smuggler's Code


Darth Maul: Death Sentence: 1 - 2 - 3 - 4 - wydanie zbiorcze

Inne: Wąwóz śmierci - Opress Unleashed
Książki legendarne Zwykłe:
Wojny klonów: Adaptacja książkowa filmu - Dzika przestrzeń - Żadnych jeńców - Gambit: Misja na Lanteeb - Gambit: Oblężenie

Dla dzieci i młodzieży: 3D Nowy wymiar zabawy - Ackbar's Underwater Army - Adaptacja książkowa dla młodzieży - Ahsoka in Action!
Ambush - Anakin in Action! - Battle at Teth - The Battle Begins - The Battle for Ryloth - Boba Fett: Jedi Hunter - Bombad Jedi
Bounty Hunter: Boba Fett - Captured - Chewbacca and the Wookiee Warriors - Children of the Force - The Dark Side
Shadow Conspiracy - Day One - Destroy Malevolence - Don't Wake the Zillo Beast! - Downfall of a Droid - Draw Star Wars: The Clone Wars - Forces of Darkness - Front Row Seat Storybook - Galactic Force - The Galactic Photobook - Grievous atakuje!
The Holocron Heist - The Hunt for Grievous - Intergalactic Adventure - Jedi Activity Cards - Jedi Adventures - Jedi Heroes
Jedi in Training - Journey Through Hyperspace - Łowcy holokronów - Masters of the Force - Meet Ahsoka Tano - Misje Yody
The New Padawan - Obrońcy Republiki - Official Movie Storybook - Operation: Huttlet - Padawan Puzzles - Paint with Water
Pirates... and Worse! - Planets in Peril - Prepare for Battle - Press Out 'n' Build - R2-D2's Adventure - Rescue in the Sky
The Secret Villain - Stand Aside - Bounty Hunters! - Starcie Mocy - Sticker Storyteller - Sticker Coloring and Activity - Strzępy terroru
W obronie Republiki - Warriors of the Deep - Watch out for Jabba the Hutt! - The Way of the Warrior - Wielka księga naklejek
Yoda in Action! - Złoczyńcy i Łowcy Nagród - Follow The Force


Tajne misje: Oddział Breakout - Klątwa piratów - Pojedynek przy Strzaskanej Skale - Guardians of the Chiss Key


Wybierz swoje przeznaczenie: Ścieżka Jedi - Przygoda na Teth - Zaginiony legion - Kryzys na Coruscant - Tajna armia Dooku
Przewodniki i encyklopedie legendarne The Art of Star Wars: The Clone Wars - Campaign Guide - Encyklopedia postaci - Episode Guide - Incredible Vehicles
Kim jest wojownik Sithów? - Kim są Jedi? - Official Episode Guide Series 1 and 2 - The Official Episode Guide: Season 1
The Visual Guide - The Clone Wars: Ultimate Battles - The Clone Wars: New Battlefronts
Gry legendarne Clone Wars Adventures - Jedi Alliance - Lightsaber Duels - Republic Heroes - The Clone Wars (gra na komórkę) - LEGO Star Wars III: The Clone Wars
Ścieżka dźwiękowa film kinowy - sezony 1-6 - sezon 7 odcinki: 1-4 | 5-8 | 9-12
Inne HoloNet News: Rodia Supply Lanes Attacked by Pirates - Chancellor Palpatine's Approval Rating Falls
Galaxy Divided: 1 - 2 - 3 - 4 - 5
Czasopisma: The Clone Wars