Havoc (żołnierz ARC)

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Ten artykuł dotyczy klona o pseudonimie Havoc. Zobacz też: innego klona o takim pseudonimie lub drużynę o takiej nazwie.
Havoc
Data i miejsce śmierci: 21 BBY, Kamino[1]
Miejsce pochodzenia: Kamino
Rasa: Człowiek-klon
Wzrost: 1,83 m
Kolor włosów: Czarne
Kolor oczu: Brązowe
Kolor skóry: Jasna
Przynależność:
Profesja: ARC
Havoc był żołnierzem-klonem, a dokładniej wyspecjalizowanym żołnierzem ARC o stopniu komandora.

Biografia

Havoc jak każdy z milionów klonów mandaloriańskiego łowcy nagród Jango Fetta urodził się na Kamino. Po odpowiednich szkoleniach został mianowany żołnierzem ARC o stopniu komandora.

W pewnym czasie wojny Havoc wraz z żołnierzami ARC: Coltem i Blitzem, polecieli na Kamino, gdzie wraz z mistrzynią Jedi Shaak Ti oraz łowcami nagród: Briciem i El-Lesem obserwowali treningi klonów-kadetów, z nadzieją, że znajdą lepszych żołnierzy nadających się na miano żołnierza ARC. Gdy większość kadetów skończyło szkolenie, Havoc i jego towarzysze opuścił planetę.

Havoc wydaje rozkazy Echo i Fivesowi.

Jakiś czas później Anakin Skywalker przechwycił rozmowę generała Grievousa i Asajj Ventress. Jak się okazało Separatyści planowali ponowny atak na Kamino. Wtedy też Havoc i jego koledzy wrócili na ojczystą planetę by jej bronić. Havoc i jego żołnierze zajęli pozycje w hangarze. Nagle do komandora podeszło dwóch żołnierzy, byli to Fives i Echo. Gdy Havoc zauważył oznaczenia 501 Legionu, wiedział, że może polegać na klonach. Rozkazał im zająć pozycje snajperskie na moście. Po jakimś czasie rozpoczął się atak. Jakiś czas później zjawił się 99 z granatami termicznymi. Zastał tam rannego Havoca . Po krótkiej rozmowie strzał z blastera zabił żołnierza ARC. Mimo dużych strat Republika wygrała bitwę.

Ciekawostki

  • Havoc to po angielsku spustoszenie.

Przypisy

Źródła