Zwycięstwo i śmierć

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Zwycięstwo i śmierć
Tytuł oryginalny: Victory and Death
Serial: Wojny klonów
Sezon: 7
Odcinek: 12
Scenariusz: Dave Filoni
Reżyseria: Nathaniel Villanueva
Data premiery w USA: 4 maja 2020
Data premiery w Polsce: 14 czerwca 2022
Czas trwania: 24 min.
Czas w chronologii: 19 BBY
Poprzedni: W gruzach


Zwycięstwo i śmierć (Victory and Death) to sto trzydziesty siódmy odcinek serialu Wojny klonów, a zarazem ostatni, dwunasty odcinek finałowego, siódmego sezonu. Premiera epizodu odbyła się 4 maja 2020 roku na platformie streamingowej, Disney+.

Opis

Oryginalny

In the wake of Order 66, Ahsoka and Rex must work together to survive.[1]

Tłumaczenie

Po wydaniu rozkazu 66, Ahsoka i Rex muszą współpracować, aby przetrwać.

Streszczenie

Żołnierze-klony przecinają drzwi do pomieszczenia, w którym ukrywają się Ahsoka Tano i Rex.

Gwiezdny niszczyciel typu Venator kontynuuje lot przez nadprzestrzeń. W jednym z korytarzy okrętu, żołnierze-klony kontynuują rozcinanie wejścia do ambulatorium, gdzie przebywają Ahsoka Tano i Rex. We wnętrzu pomieszczenia komandor ubiera na głowę swój hełm i pyta towarzyszki w jaki sposób zamierzają się wydostać. Dziewczyna odpowiada mu, iż ma pewien pomysł, dlatego chce, aby nastawił swoje pistolety blasterowe DC-17 na tryb ogłuszania, gdyż nie chce, aby skrzywdzili, któregoś z klonów. Rex nie pała optymizmem do jej propozycji, gdyż jak zauważa jej przeciwnicy nie będą mieli podobnych skrupułów. Zauważa, że ci prawie przedostali się do środka, na co Tano mówi mu, aby chwilowo wstrzymał się od działania. Gdy żołnierze w końcu przecinają drzwi, Ahsoka wypycha je Mocą, a Rex rozpoczyna ostrzał wiązkami ogłuszającymi. Znajdując się na korytarzu, towarzysze zmuszeni są do przeciwstawienia się przeważającej sile wroga. Odbijając kolejne strzały, Ahsoka rozkazuje R7-A7, aby znalazł im jakąś drogę wyjścia. Gdy astromech zamyka jedną z grodzi, Ahsoka i Rex eliminują ostatnią dwójkę klonów, po czym rozglądają się po polu walki. Komandor pyta byłej Jedi jaki jest ich kolejny krok, na co ta odpowiada, że wszystkie kapsuły ratunkowe zostały zniszczone, dlatego muszą odszukać nadający się do lotu prom. CT-7567 zauważa, że jego byli podwładni nie mają najlżejszego dnia, po czym wyjawia Tano, że Maul zdołał uciec. Dziewczyna poprawia jego wypowiedź i przyznaje, że to ona go uwolniła. Gdy Rex pyta dlaczego to zrobiła, ta odpowiada, iż miało to na celu wywołanie dywersji. Komandor nie uznaje takiego wytłumaczenia, po czym rusza śladem towarzyszki, która zagłębia się wgłąb statku.

Maul niszczy komorę hipernapędu.

W innej części niszczyciela, Maul przemierza jeden z korytarzy i podsłuchuje rozmów klonów rozmawiających o ucieczce Tano oraz statusie komandora Rexa. Gdy na drodze Zabraka pojawia się dwójka żołnierzy, dusi on ich za pomocą Mocy, po czym trzymając jednego z nich w powietrzu wkracza do komory hipernapędu, gdzie rzuca mężczyzną w pierwszego napotkanego przeciwnika. Zauważając jego przybycie, klony otwierają do niego ogień, przez co Maul biegiem dociera do stanowiska kontrolnego, gdzie eliminuje swoich nieprzyjaciół. Oglądając generatory hipernapędu, Zabrak wykorzystuje Moc, aby doprowadzić do ich uszkodzenia. Na mostku niszczyciela oficerowie zauważają nieprawidłowości w działaniu silników nadprzestrzeznnych. Gdy dowódca nakazuje ich odłączenie, żołnierze informują go, że jest już na to za późno. W komorze hipernapędu, Maul kontynuuje uszkadzanie generatorów, a gdy w pomieszczeniu pojawia się oddział klonów, niszczy masywne urządzenia i zrzuca je na nowo przybyłych.

Poważnie uszkodzony niszczyciel wychodzi z nadprzestrzeni i kieruje się w stronę pobliskiego księżyca. Biegnąc przez jeden z korytarzy statku, Rex mówi Ahsoce, że nie podoba mu się odgłos wydawany przez pojazd. Wkraczając do pomieszczenia kontrolującego główny hangar, sojusznicy ogłuszają jego obsługę, po czym komandor zauważa, że wszystkie wrota dla statków zostały zapieczętowane. Stwierdza, że gdyby klony nie próbowały ich zabić, byłby z nich dumny. Tano zwraca się do towarzyszących im droidów, dla których ma specjalne zadania. R7-A7 zostaje przydzielony do otwarcia przystani 12, CH-33P ma przygotować prom, a RG-G1 dostaje misję uzyskania informacji na temat kondycji niszczyciela.

CT-5597 dowodzi klonami w hangarze gwiezdnego niszczyciela typu Venator.

Maul przemierza kolejny z korytarzy gwiezdnego niszczyciela, po czym zatrzymuje się i słucha rozmowy klonów, które oznajmiają, że nie ma kontaktu z wieżą kontrolną głównego hangaru. Jeden z żołnierzy rozkazuje rozmówcy zająć odpowiednie pozycje i czekać na jego sygnał, po czym kończy połączenie. Maul zaczyna znów się przemieszczać.

W wieży kontrolnej Rex oraz Ahsoka podchodzą do RG-G1, który informuje ich, że hipernapęd nie działa, gdyż został kompletnie zniszczony. Komandor zauważa, że okręt wpadł w pole grawitacyjne pobliskiego księżyca, przez co Tano mówi R7, aby otworzył główne wrota do hangaru. Gdy droid wykonuje polecenie, sojusznicy obserwują przez chwilę zbliżający się glob, po czym Ahsoka oznajmia, iż muszą uciekać. Podczas gdy Maul unika kolejnych patroli klonów, Tano i Rex pytają R7 czy poczynił jakieś postępy z odblokowaniem pomniejszych wrót hangarów oraz czy odnalazł dla nich prom. Gdy droid otwiera trzy hangary, oczom uciekinierów ukazuje się transportowiec typu Nu. W tym samym czasie otwierają się kolejne hangary, z których wybiegają przygotowani do walki żołnierze. Gdy klony ustawiają się w szeregach pod dowództwem CT-5597, Rex stwierdza, że musieli na nich czekać.

Ahsoka Tano rozmawia z CT-7567 przed walką w hangarze.

Jesse mówi żołnierzom, aby utrzymali pozycję. Stwierdza, że jeśli Tano i Rex chcą uciec, będą się musieli zmierzyć z nimi. W wieży kontrolnej komandor pyta byłej Jedi czy będą przebijać się przez oddziały wroga, aby dotrzeć do promu. Togrutanka odpowiada mu, że nie mają szansy powodzenia, gdyż przeciwnik znacząco ich przewyższa liczebnie. Dodaje, że nie chce skrzywdzić klonów. Słysząc jej słowa, Rex oznajmia, iż jest mu przykro, lecz czekający na nich żołnierze o to nie dbają. Zaznacza, że gwiezdny niszczyciel czeka zagłada, a jego bracia stojący w hangarze są gotowi zginąć, aby upewnić się, że oni polegną razem z nimi. Ahsoka przygląda się towarzyszowi w milczeniu, po czym podchodzi do niego i zdejmuje na hełm. Widząc spływającą po jego policzku łzę, informuje go, że jest dobrym żołnierzem, podobnie jak jego zdradzieccy bracia gotowi by ich zabić. Mimo tego, ona nie jest gotowa by być tą, która odbierze im życie. Zrezygnowany klon patrzy na rozmówczynię i pyta czy tak po prostu się poddadzą i przyznają do porażki. Gdy ta zaprzecza, CT-7567 stwierdza, że nie leży przed nimi żadna inna opcja. Ahsoka podchodzi do panelu kontrolnego, po czym patrzy na stojących w dole żołnierzy, a następnie zwraca się do Rexa, którego informuje, że ma nowy pomysł. Dziewczyna schyla się do droidów i pyta czy może liczyć na ich wsparcie, a gdy te potwierdzają, oznajmia towarzyszom, że wyjaśni im szczegóły po drodze.

Ahsoka Tano broni się przed atakami klonów.

Do CT-5597 przychodzi komunikat od jednego z żołnierzy, który informuje go, że Maul prawdopodobnie zmierza w jego stronę. W tej samej chwili do hangaru wchodzi Rex, który celuje z blastera do udającej pojmaną Ahsoki. Komandor mówi klonom, aby wstrzymały ogień, na co Jesse kontaktuje się ze swoimi podwładnymi i informuje ich o zlokalizowaniu poszukiwanych, dlatego chce, aby wszystkie pozostałe jednostki przybyły mu ze wsparciem. Gdy to mówi, wszystkie klony przechodzą w stan gotowości bojowej, na co Rex wykrzykuje, że przecież mówił, aby wstrzymać ogień, gdyż ma sytuację pod kontrolą. Nie przestając mierzyć do nich z blasterów, CT-5597 odpowiada, że komandor zna rozkazy, dlatego chce, aby ten je wykonał albo on to zrobi osobiście. Zbliżając się do żołnierzy, Rex informuje Jesse'ego, że rozkaz 66 zakładał eliminację Jedi za zdradę Republiki. Zaznacza, że Ahsoka Tano nie jest już członkinią Zakonu Jedi od jakiegoś czasu. W odpowiedzi na jego słowa, CT-5597 opuszcza swoje blastery i mówi, że sam Rex nakazał im wyeliminowanie Ahsoki Tano na mocy rozkazu Dartha Sidiousa, a także każdego klona, który by jej udzielił pomocy. Obserwując poczynania droidów, Ahsoka szepcze do CT-7567, aby zajął rozmówcę jeszcze przez krótką chwilę. Rex zwraca się bezpośrednio do Jesse'ego i prosi, aby mu zaufał. Stwierdza, że jeśli popełnią jakiś błąd to oni zostaną wyeliminowani za zdradę, a nie Tano. Porucznik ponownie unosi swoją broń, po czym oznajmia, że komandor dopuścił się naruszenia rozkazu 66, przez co oskarża go o zdradę Wielkiej Armii Republiki. Informuje CT-7567, że zostanie on zdegradowany z rangi komandora, a następnie poddany egzekucji ze zdrajczynią, Ahsoką Tano.

Ahsoka Tano chwyta się krawędzi kokpitu Y-winga.

Z Ahsoką kontaktują się droidy, które wypełniły powierzone im zadanie. Togrutanka pyta Rexa czy jest gotowy do działania, na co ten potwierdza i przyznaje, że i tak nie lubił funkcji komandora. Gdy w hangarze rozlega się alarm, Tano informuje CT-7567, że nadszedł czas na działanie. Dzięki działaniom droidów, część klonów stojących w hangarze zapada się ze względu na opuszczenie wind. Rex oddaje Ahsoce jej miecze świetlne, po czym ta odpycha Mocą Jesse'ego i przystępuje do odbijania strzałów wrogich żołnierzy. Rex dołącza do niej i otwiera ogień do swoich braci, których poraża wiązkami ogłuszającymi. Do hangaru wkracza Maul, który po zapoznaniu się z sytuacją rozpoczyna bieg w stronę transportowca typu Nu. Gdy RG-G1 ostrzega towarzyszy o przybyciu Zabraka, Tano mówi CT-7567, że muszą mu przeszkodzić. Towarzysze rozpoczynają bieg do przystani, a gdy Ahsoka tam dociera, Maul używa Mocy i posyła w jej stronę stojące mu na drodze przedmioty. Była Jedi unika ich, po czym zbliża się do byłego Sitha i o mało nie rozcina jego klatki piersiowej jednym ze swoich mieczy. Widząc, że ledwo uniknął ciosu, Maul odpycha ją Mocą, przez co ta spada w jedną z wind, które wcześniej przerzedziły szeregi klonów. Od upadku Tano ratuje RG-G1, który spuszcza jej linkę. Podczas zwisu, dziewczyna zostaje zaatakowana przez znajdujące się na dole klony. Jesse rozkazuje podwładnym, aby wysłali windy z powrotem na górę, a gdy ci oznajmiają, że podnośniki są zablokowane, porucznik rozkazuje zniszczenie utrudniających im walkę droidów.

W kokpicie promu, Maul rozpoczyna procedurę startową. Gdy niemal udaje mu się opuścić hangar, Ahsoka wspina się po lince, po czym zatrzymuje uciekający statek za pomocą Mocy. Maul zwiększa energię silników, przez co Rex podtrzymuje Tano, która nie jest w stanie dłużej ustać w jednym miejscu. CT-7567 zauważa nową falę nieprzyjaciół, a po chwili zostaje postrzelony w naramiennik. Gdy R7-A7 zostaje zniszczony, Rex mówi Ahsoce, że nie jest w stanie powstrzymać nadciągającego nieprzyjaciela. Togrutanka zamyka na chwilę oczy i wsłuchując się w Moc, zwalnia uchwyt promu, przez co Maul ucieka, a po krótkim locie w przestrzeni kosmicznej wprowadza statek w nadprzestrzeń.

Ahsoka Tano spogląda na groby żołnierzy-klonów.

Kontynuując defensywną walkę z klonami, Ahsoka wbija swoje miecze w podłogę hangaru, po czym wycina nimi dziurę, przez co wraz z Rexem wpada na niższy poziom statku. Gdy podnoszą się po upadku, spostrzegają, że są otoczeni przez żołnierzy pod dowództwem Jesse'ego. Gdy porucznik rozkazuje otwarcie ognia, RG-G1 oraz CH-33P uruchamiają windy, przez co większość klonów trafia na główny pokład hangaru. Do zadowolonych z siebie droidów podchodzą żołnierze, którzy po otrzymaniu rozkazu od CT-5597 otwierają do nich ogień doprowadzając tym samym do ich zniszczenia.

Gdy gwiezdny niszczyciel wchodzi w atmosferę, Rex i Ahsoka przeglądają kolejne lądowiska w poszukiwaniu statku, dzięki któremu mogliby uciec z okrętu. Mężczyzna zauważa, że wszystkie pojazdy na dolnym poziomie są w konserwacji. Po upływie paru sekund Togrutanka zauważa gotowego do lotu BTL-B Y-winga, przez co Rex mówi jej żeby go do niego podrzuciła. Po spełnieniu jego prośby, Tano kontynuuje odbijanie strzałów od wrogo nastawionych klonów. Po pozbyciu się droidów, żołnierze odzyskują kontrolę nad windami, przez co dziewczyna zostaje przytłoczona ich liczebnością. Ze względu na prędkość i niszczycielską działalność atmosfery, gwiezdny niszczyciel zaczyna się rozpadać. Rex woła do Ahsoki, aby się pospieszyła i dołączyła do niego na pokładzie myśliwca, przez co ta rozpoczyna bieg. Gdy skacze w stronę pojazdu, maszyna wypada z hangaru.

Darth Vader trzyma miecz świetlny Ahsoki Tano.

Znajdując się poza niszczycielem, Rex stara się uruchomić Y-winga. Gdy mu się to udaje, wlatuje w morze szczątków odpadających od okrętu i rozgląda się w poszukiwaniu Ahsoki. Gdy w końcu zauważa dziewczynę, otwiera dla niej kokpit strzelca, przez co ta na chwilę chwyta się jego krawędzi, po czym zostaje zdmuchnięta silnym podmuchem wiatru. Była Jedi postanawia wykorzystać znajdujące się w powietrzu szczątki, aby odzyskać kontrolę nad swoim lotem. Gdy ląduje na jednym z elementów niszczyciela, rozbiega się po jego powierzchni, po czym skacze w kierunku ponownie zbliżającej się maszyny pilotowanej przez Rexa. Lecąc, Tano wyciąga dłoń w stronę Y-winga, a po chwili chwyta się go, a następnie wchodzi bezpiecznie do kokpitu, przez co CT-7567 ewakuuje ich z przestrzeni skazanego na zagładę okrętu. Będąc bezpiecznymi, towarzysze wymieniają między sobą smutne spojrzenia.

Jakiś czas później, znajdując się przy wraku gwiezdnego niszczyciela, Rex zbiera przydatne części. Żołnierz obserwuje stojącą bliżej wraku Ahsokę, która wpatruje się w oznakowane hełmami liczne groby klonów. W pewnej chwili, Ahsoka sięga po swój miecz świetlny, po czym przyglądając mu się, upuszcza go na ziemię.

Jakiś czas później, na powierzchni księżyca ląduje prom transportowy typu T-4a Lambda. Szturmowcy śnieżni oraz sondy zwiadowcze Viper badają okolicę pokrytego śniegiem wraku gwiezdnego niszczyciela. Po opuszczeniu pokładu promu, Mroczny Lord Sithów, Darth Vader zbliża się do grobów żołnierzy-klonów, po czym klęka i odnajduje w śniegu porzucony przez Ahsokę miecz świetlny. Sith uruchamia broń, a gdy się jej przygląda w powietrzu rozlega się wołanie ptaka. Vader patrzy w niebo gdzie widzi krążącego convora. Cyborg wyłącza ostrze broni, a następnie odwraca się i odchodzi, a jego odbicie widoczne jest w wizjerze zniszczonego hełmu klona.

Zawartość

[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Postacie

Stworzenia

Modele droidów

Wydarzenia

Organizacje i tytuły

Rasy rozumne

Pojazdy i statki

Broń i technologia

Różne

Obsada

Oryginalny dubbing

Polski dubbing

Ciekawostki

  • Odcinek rozpoczyna się bez muzyki początkowej. Logo serialu powoli oddala się, po czym zanika napis Star Wars, a zaraz po nim napis The Clone Wars. Po raz trzeci w historii serialu w odcinku zrezygnowano z występującej na początku narracji. Nie ma też morału.
  • W polskiej wersji językowej Rex w dalszym ciągu nazywany jest kapitanem, podczas gdy od odcinka Stara przyjaźń nie rdzewieje posiada rangę komandora.

Linki zewnętrzne

Zobacz kolekcję grafik dotyczących
Zwycięstwo i śmierć.

Przypisy


Wojny klonów (The Clone Wars)
[Pokaż/Ukryj]
Główne Film kinowy - Serial telewizyjny
Odcinki Sezon pierwszy: 1: Zasadzka - 2: Wzlot Malevolence - 3: Cień Malevolence - 4: Zniszczyć Malevolence - 5: Rekruci
6: Upadek droida - 7: Pojedynek droidów - 8: Bombad Jedi - 9: Peleryna ciemności - 10: Kryjówka Grievousa
11: Pojmanie Dooku - 12: Gungański generał - 13: Upadek Jedi - 14: Obrońcy pokoju - 15: Najście
16: Ukryty wróg - 17: Wirus błękitnego cienia - 18: Tajemnica tysiąca księżyców - 19: Burza nad Ryloth
20: Niewinni z Ryloth - 21: Wolne Ryloth - 22: Kryzys zakładników

Sezon drugi (Rise of the Bounty Hunters): 23: Kradzież holokronu - 24: Puszka Pandory - 25: Dzieci Mocy - 26: Szpieg senatu
27: Lądowanie w punkcie deszczu - 28: Fabryka broni - 29: Strzępy terroru - 30: Władcy umysłu - 31: Intryga Grievousa
32: Dezerter - 33: Zaginiony miecz świetlny - 34: Mandaloriański spisek - 35: Podróż na pokuszenie - 36: Księżna Mandalory
37: Morderstwa w senacie - 38: Kot i mysz - 39: Łowcy nagród - 40: Bestia Zillo - 41: Bestia Zillo kontratakuje
42: Śmiertelna pułapka - 43: Wracaj do domu, R2 - 44: Wytropić po mistrzowsku


Sezon trzeci (Secrets Revealed): 45: Klony kadeci - 46: Żołnierze ARC - 47: Linie wsparcia - 48: Strefa wpływów
49: Korupcja - 50: Akademia - 51: Zabójca - 52: Złowrogie plany - 53: Polowanie na Ziro - 54: Bohaterowie po obu stronach
55: Walka o pokój - 56: Siostry Nocy - 57: Potwór - 58: Wiedźmy mgły - 59: Władcy - 60: Ołtarz Mortis
61: Duchy Mortis - 62: Cytadela - 63: Kontratak - 64: Ratunek z Cytadeli - 65: Zaginiony padawan - 66: Polowanie na wookiee


Sezon czwarty (Battle Lines): 67: Wodna wojna - 68: Atak Gungan - 69: Więźniowie - 70: Cień wojownika - 71: Misja litości
72: Droidy Nomadzi - 73: Ciemność w Umbarze - 74: Generał - 75: Różnica zdań - 76: Masakra Krella - 77: Porwanie
78: Niewolnicy Republiki - 79: Ucieczka z Kadavo - 80: Przyjaciel w potrzebie - 81: Oszustwo - 82: Przyjaciele i wrogowie
83: Pudełko - 84: Kryzys na Naboo - 85: Masakra - 86: Nagroda - 87: Bracia - 88: Zemsta


Sezon piąty: 89: Odrodzenie - 90: Wojna na dwóch frontach - 91: Przodownicy - 92: Miękka wojna - 93: Punkty krytyczne
94: Spotkanie - 95: Test siły - 96: Na ratunek - 97: Niezbędna więź - 98: Sekretne bronie
99: Słoneczny dzień w pustce - 100: Zaginiony w akcji - 101: Punkt bez powrotu - 102: Eminencja - 103: Odcienie rozsądku
104: Bezprawny - 105: Sabotaż - 106: Jedi, która wiedziała za dużo - 107: Pochwycić Jedi - 108: Niewłaściwa Jedi


Sezon szósty (The Lost Missions): 109: Nieznany - 110: Konspiracja - 111: Uciekinier - 112: Rozkazy - 113: Stary przyjaciel
114: Powstanie Clovisa - 115: Kryzys w sercu - 116: Zniknięcie - część 1 - 117: Zniknięcie - część 2
118: Zaginiony - 119: Głosy - 120: Przeznaczenie - 121: Poświęcenie


The Clone Wars Legacy: 122: A Death on Utapau - 123: In Search of the Crystal - 124: Crystal Crisis - 125: The Big Bang


Sezon siódmy (The Final Season): 126: Parszywa zgraja - 127: Echo z oddali - 128: Na skrzydłach Keeradaków
129: Ryzykowna gra - 130: Na obcej ziemi - 131: Zerwana umowa - 132: Niebezpieczny dług - 133: Znowu razem
134: Stara przyjaźń nie rdzewieje - 135: Uczeń widma - 136: W gruzach - 137: Zwycięstwo i śmierć
Komiksy kanoniczne Darth Maul: Son of Dathomir: 1 - 2 - 3 - 4 - wydanie zbiorcze
Książki kanoniczne Mroczny uczeń - The Clone Wars: Stories of Light and Dark
Encyklopedie kanoniczne Character Encyclopedia - Join the battle!
Komiksy legendarne Komiks online

Sezon pierwszy: 1: Prelude - 2: Shakedown - 3: Procedure - 4: Agenda - 5: Mouse Hunt - 6: The Fall of Falleen - 7: Discount
8: Departure - 9: Transfer - 10: The Dreams of General Grievous - 11: Bait - 12: Switch - 13: Headgames - 14: Neighbors
15: Cold Snap - 16: Shadowed - 17: The Valley - 18: brak - 19: Covetous - 20: Curfew - 21: The Ballad of Cham Syndulla
22: Invitation Only

Między sezonami: Hunting the Hunters: 1 - 2 - 3

Sezon drugi: Act on Instinct | Sezon trzeci: The Valsedian Operation


Seria komiksowa: Niewolnicy Republiki: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - wydanie zbiorcze | W służbie Republiki: 7 - 8 - 9 - wydanie zbiorcze | Bohater Konfederacji: 10 - 11 - 12 - wydanie zbiorcze


Powieści graficzne: 1: Shipyards of Doom - 2: Crash Course - 3: The Wind Raiders of Taloraan - 4: The Colossus of Destiny
5: Deadly Hands of Shon-Ju - 6: The Starcrusher Trap - 7: Strange Allies - 8: The Enemy Within - 9: The Sith Hunters
10: Defenders of the Lost Temple - 11: The Smuggler's Code


Darth Maul: Death Sentence: 1 - 2 - 3 - 4 - wydanie zbiorcze

Inne: Wąwóz śmierci - Opress Unleashed
Książki legendarne Zwykłe:
Wojny klonów: Adaptacja książkowa filmu - Dzika przestrzeń - Żadnych jeńców - Gambit: Misja na Lanteeb - Gambit: Oblężenie

Dla dzieci i młodzieży: 3D Nowy wymiar zabawy - Ackbar's Underwater Army - Adaptacja książkowa dla młodzieży - Ahsoka in Action!
Ambush - Anakin in Action! - Battle at Teth - The Battle Begins - The Battle for Ryloth - Boba Fett: Jedi Hunter - Bombad Jedi
Bounty Hunter: Boba Fett - Captured - Chewbacca and the Wookiee Warriors - Children of the Force - The Dark Side
Shadow Conspiracy - Day One - Destroy Malevolence - Don't Wake the Zillo Beast! - Downfall of a Droid - Draw Star Wars: The Clone Wars - Forces of Darkness - Front Row Seat Storybook - Galactic Force - The Galactic Photobook - Grievous atakuje!
The Holocron Heist - The Hunt for Grievous - Intergalactic Adventure - Jedi Activity Cards - Jedi Adventures - Jedi Heroes
Jedi in Training - Journey Through Hyperspace - Łowcy holokronów - Masters of the Force - Meet Ahsoka Tano - Misje Yody
The New Padawan - Obrońcy Republiki - Official Movie Storybook - Operation: Huttlet - Padawan Puzzles - Paint with Water
Pirates... and Worse! - Planets in Peril - Prepare for Battle - Press Out 'n' Build - R2-D2's Adventure - Rescue in the Sky
The Secret Villain - Stand Aside - Bounty Hunters! - Starcie Mocy - Sticker Storyteller - Sticker Coloring and Activity - Strzępy terroru
W obronie Republiki - Warriors of the Deep - Watch out for Jabba the Hutt! - The Way of the Warrior - Wielka księga naklejek
Yoda in Action! - Złoczyńcy i Łowcy Nagród - Follow The Force


Tajne misje: Oddział Breakout - Klątwa piratów - Pojedynek przy Strzaskanej Skale - Guardians of the Chiss Key


Wybierz swoje przeznaczenie: Ścieżka Jedi - Przygoda na Teth - Zaginiony legion - Kryzys na Coruscant - Tajna armia Dooku
Przewodniki i encyklopedie legendarne The Art of Star Wars: The Clone Wars - Campaign Guide - Encyklopedia postaci - Episode Guide - Incredible Vehicles
Kim jest wojownik Sithów? - Kim są Jedi? - Official Episode Guide Series 1 and 2 - The Official Episode Guide: Season 1
The Visual Guide - The Clone Wars: Ultimate Battles - The Clone Wars: New Battlefronts
Gry legendarne Clone Wars Adventures - Jedi Alliance - Lightsaber Duels - Republic Heroes - The Clone Wars (gra na komórkę) - LEGO Star Wars III: The Clone Wars
Ścieżka dźwiękowa film kinowy - sezony 1-6 - sezon 7 odcinki: 1-4 | 5-8 | 9-12
Inne HoloNet News: Rodia Supply Lanes Attacked by Pirates - Chancellor Palpatine's Approval Rating Falls
Galaxy Divided: 1 - 2 - 3 - 4 - 5
Czasopisma: The Clone Wars