Pojedynek droidów

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Pojedynek droidów
Tytuł oryginalny: Duel of the Droids
Serial: Wojny klonów (The Clone Wars)
Sezon: 1
Odcinek: 7
Scenariusz:
Reżyseria: Rob Coleman
Data premiery w USA: 14 listopada 2008
Data premiery w Polsce: 15 lutego 2009
Czas trwania: 22 min.
Czas w chronologii: 22 BBY
Poprzedni: Upadek droida
Następny: Bombad Jedi


Pojedynek droidów (org. Duel of the Droids) to siódmy odcinek serialu Wojny klonów. Jest także chronologicznie dwunastym odcinkiem serialu. Został wyemitowany 14 listopada 2008 w amerykańskim Cartoon Network, w Polsce natomiast został wyemitowany 15 lutego 2009 o godzinie 9:50 w ramach cyklu Młoda godzina.

Opis

Oryginalny

Anakin, Ahsoka and replacement droid R3 embark on a dual rescue/sabotage mission when they discover R2-D2 is being held at General Grievous' secret enemy listening post.

Tłumaczenie

Kiedy Anakin i Ahsoka odkrywają, że R2-D2 jest przetrzymywany na wrogim posterunku nasłuchowym generała Grievousa, oni i zastępczy droid R3 rozpoczynają misję ratunkowo - sabotażową.

Polski

Anakin musi odnaleźć R2-D2 i zniszczyć stanowisko nasłuchowe wroga.

Streszczenie

Wersja oryginalna
The Clone Wars
Duel of the Droids
Missing in action! Anakin
Skywalker's heroic droid
navigator R2-D2 was lost in
battle. When a desperate
search fails to locate Artoo,
Anakin is forced to take on
a new navigator, R3-S6.
Now the Jedi embark on a
dangerous new mission, to
find a secret enemy listening
post. Meanwhile, R2-D2 has
fallen into the hands of a
vile droid smuggler and is
on his way to General Grievous
who will surely plunder the
Republic's secrets hidden
within him…
Wersja polska
Wojny klonów
Pojedynek droidów
Zaginiony w akcji! R2-D2 
droid nawigacyjny Anakina Skywalkera 
zaginął w czasie bitwy. Gdy gorączkowe 
poszukiwania nie przynoszą rezultatu, 
Anakin zmuszony jest przyjąć nowego 
nawigatora R3-S6. Teraz Jedi szykują 
się do nowej misji znalezienia tajnego 
posterunku nasłuchowego wroga. Tymczasem 
R2-D2 wpadł w ręce nikczemnego przemytnika 
droidów i jest w drodze do generała 
Grievousa, który podstępnie chce go 
ograbić z tajemnic Republiki…

Przyjaciół zyskuje się sercem, które łagodniejsze jest od głowy.[1]

Vulture's Claw przybywa na Russana 2.

Gha Nachkt przybywa w okolicę Ruusana 2, po czym łączy się z generałem Grievousem by go o tym poinformować. Trandoshanin mówi swojemu rozmówcy, że jego zapłata za R2-D2 powinna być w gotówce. Tymczasem na pokładzie Twilight Anakin Skywalker oraz jego podwładni poszukują tajemniczej stacji nasłuchowej Separatystów. Na pokładzie Vulture's Claw R2-D2 włamuje się do systemów statku. Droid wysyła wiadomość do swoich sojuszników, jednocześnie blokując sterowanie w kabinie pilota. Sygnał robota zostaje odebrany przez Ahsokę Tano, która jednak nie jest w stanie go zrozumieć. W przeciwieństwie do niej, Skywalker rozpoznaje dźwięk swojego mechanicznego przyjaciela, po czym nakazuje Rexowi jego wyśledzenie. Gdy żołnierz informuje zwierzchnika o odnalezieniu odpowiednich współrzędnych, ten wydaje mu rozkaz skoku w nadprzestrzeń.

Tymczasem Artoo zostaje odkryty przez Gha Nachkta, który przerywa jego działanie, a następnie unieruchamia go paralizatorem. Trandoshanin powraca za stery, a następnie wprowadza Vulture's Claw w atmosferę księżyca. Tam kontaktuje się z Grievousem z prośbą o opuszczenie osłon stacji Skytop. Gdy ten się na to zgadza, złomiarz ląduje w jednym z hangarów placówki, po czym wyrusza na spotkanie z cyborgiem. Grievous wita swoich gości, a następnie rozkazuje Nachktowi, by rozebrał Artoo na części.

Na Ruusana 2 przybywają republikanie. Po krótkich przygotowaniach, Jedi, oddział klonów i R3-S6 wyskakują z lecącego Zmierzchu, by dokonać abordażu stacji Skytop. Gdy drużyna jest już na powierzchni placówki, Skywalker wycina w jej poszyciu wejście. Chwilę potem wszyscy są już w środku. Klony likwidują patrol droidów bojowych typu B1, by następnie wysłuchać rozkazów Skywalkera. Młody Jedi dzieli swoją drużynę na dwie części. Żołnierze, R3 i Ahsoka mają zniszczyć reaktory stacji, podczas gdy on zajmie się poszukiwaniem Artoo. Gdy odprawa dobiega końca, wszyscy zabierają się do wypełniania swoich misji.

Ahsoka Tano i Rex przed rozpoczęciem misji.

Tymczasem Gha Nachkt odblokowuje zwoje pamięci R2-D2. Trandoshanin jest zdziwiony faktem, że droid posiada wszystkie plany republikańskiej armii. Po dojściu do siebie, złomiarz informuje o tym Grievousa, który stwierdza, że tym razem jego podwładny zasłużył na zapłatę. Gdy jednak Nachkt zaczyna ujawniać swoją chciwość, cyborg zabija go swoim mieczem. Nagle do Grievousa przychodzi wiadomość od R3-S6, który informuje go o obecności Jedi. Słysząc to, cyborg ogłasza alarm i wyrusza na spotkanie z wrogami.

Na jednym z poziomów stacji Skytop, Ahsoka i klony docierają do wrót prowadzących do sali z reaktorami. Na ich nieszczęście drzwi zostały zablokowane polem magnetycznym, w wyniku ogłoszenia alarmu. Togrutanka nie zniechęca się jednak, dlatego zleca otwarcie wejścia R3-S6. Podczas gdy droid męczy się z odblokowaniem wejścia, zjawiają się oddziały droidów. Rozpoczyna się walka, w której Republikanie nie mają przewagi. Nie chcąc przegrać, Ahsoka rozkazuje Rexowi, by użył granatów jonowych. Żołnierz wykonuje rozkaz, przez co wrogie oddziały zostają unieruchomione. Podwładni Ahsoki nie mają jednak szczęścia, gdyż nagle zjawia się generał Grievous. Cyborg natychmiast przystępuje do działania i pokonuje klony. Od zabicia Rexa powstrzymuje go Ahsoka, która rzuca mu wyzwanie na pojedynek. Separatysta przyjmuje jej zaczepkę, po czym rozpoczyna walkę. Togrutanka nie może mierzyć się z silniejszym przeciwnikiem, dlatego ucieka w towarzystwie R3-S6.

Ahsoka Tano chowa się przed generałem Grievousem.

Po jej odejściu, Grievous łączy się z podwładnymi i nakazuje uważać na Anakina Skywalkera, który samotnie przemierza pokłady stacji. Tymczasem młody Jedi odnajduje R2 więzionego przez IG-100 MagnaGuardy. Mężczyzna rusza do ataku i już po chwili niszczy wszystkich przeciwników. Jedi pomaga dojść do siebie swojemu droidowi, po czym przez komunikator informuje swoich towarzyszy o wykonaniu jego części zadania. W innej części stacji Skytop, Ahsoka Tano ukrywa się przed Grievousem. Nagle kontaktuje się z nią Rex, który razem z Denalem czeka na dalsze rozkazy. Togrutanka mówi, by kontynuowali misję. Jej słowa zostają usłyszane przez Grievousa, który atakuje ją znienacka. Dziewczynie udaje się jednak uciec i schronić na jednej z licznych szaf znajdujących się w pomieszczeniu. Zdezorientowany Grievous rozpoczyna poszukiwania, lecz gdy nie przynoszą one efektu, rozpoczyna rozmowę z R3-S6, w której rozkazuje mu, by dopilnował pozostania Jedi na stacji. Całą rozmowę słyszy Ahsoka ze swojej kryjówki, tymsamym odkrywając zdradę droida. Dziewczyna postanawia uciec, lecz zostaje wyśledzona przez swojego prześladowcę. Cudem udaje się jej uniknąć uścisku Grievousa i uciec.

R2-D2 i R3-S6 na stacji Skytop.

Tymczasem do jednego z hangarów dociera Anakin Skywalker, po czym wzywa pilota pilotującego Twilighta. Gdy statek się zjawia, pojawiają się również Rex i Denal, którzy zdążyli podłożyć ładunki pod reaktorami. Zdziwiony ich widokiem, Anakin pyta gdzie zostawili Ahsokę. CC-7567 odpowiada mu, że Togrutanka postanowiła odciągnąć Grievousa. Słowa te wywołują zdziwienie Skywalkera i chęć natychmiastowej pomocy dla uczennicy. Jego zapał zostaje jednak ostudzony przez R3-S6, który pojawia się znikąd i zamyka wszystkie wyjścia z hangaru. Zaraz po tym, robot uruchamia myśliwce typu Vulture oraz wpuszcza droidy bojowe. Widząc to, Skywalker domyśla się, że astromech jest zdrajcą. Rozpoczyna się walka. Znów bez przewagi liczebnej, republikanie zmuszeni są do ukrycia się. Po znalezieniu schronienia, Anakin prosi R2-D2, by udał się na zewnętrzną platformę, a stamtąd otworzył wrota hangaru. Droid posłusznie odjeżdża, a w tym samym czasie zjawia się Ahsoka. Widząc to, Anakin rusza jej na spotkanie, po czym zaczyna walkę u jej boku.

Na zewnętrznej platformie, Artoo odnajduje panel sterowania. Jego misja zostanie przerwana przez pojawienie się R3-S6, który rozpoczyna z nim walkę. Droid Skywalkera ogłusza swoje przeciwnika, po czym otwiera wrota hangaru, w którym utknęli jego sojusznicy. Artoo nie może jednak do nich wrócić, gdyż ponownie atakuje go Arsix. R2 ponownie go pokonuje, po czym spycha w stronę krawędzi platformy, by z niej spadł. Jego misję ułatwia fakt zdetonowania ładunków podłożonych pod reaktorami. W końcu Artoo spycha wrogiego droida, a następnie zaczyna oczekiwanie na swoich sojuszników. Wkrótce zjawia się Skywalker, który w swoim myśliwcu opuścił towarzyszy, by zabrać robota. Gdy Artoo zostaje uratowany, Anakin zabiera go na pokład Zmierzchu, by następnie opuścić Ruusana 2. Gdy Republikanie rozpoczynają lot, pojawia się wiadomość od mistrza Obi-Wana Kenobiego, który nie może zrozumieć jak jego były uczeń mógł ryzykować tak wiele, by uratować droida. Gdy starszy Jedi kończy przekaz, jego pytanie ponawia Ahsoka. Skywalker odpowiada jej, że R2 to nie tylko droid, lecz także przyjaciel.

Zawartość

W tym haśle należy dodać lub uzupełnić spis zawartości.
[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Obsada

Oryginalny dubbing

Polski dubbing

Ciekawostki

  • Scenariusz odcinka podaje, że stacja Skytop mieściła się w atmosferze księżyca Ruusan. W samym odcinku ta informacja się nie znalazła.
  • W czasie walki Grievousa z klonami i Ahsoką, cyborg chciał zabić Rexa tak samo jak Dooku chciał zabić Obi-Wana w epizodzie II. Grievousowi i Dooku, w ten sam sposób, przeszkodzili Ahsoka i Anakin używając skoku Mocy i blokując miecz świetlny przeciwnika (w dodatku Anakin i Ahsoka mieli zielone miecze).

Linki zewnętrzne

Recenzje

Zobacz kolekcję grafik dotyczących
odcinka Pojedynek droidów.

Przypisy

  1. You hold onto friends by keeping your heart a little softer than your head.


Wojny klonów (The Clone Wars)
[Pokaż/Ukryj]
Główne Film kinowy - Serial telewizyjny
Odcinki Sezon pierwszy: 1: Zasadzka - 2: Wzlot Malevolence - 3: Cień Malevolence - 4: Zniszczyć Malevolence - 5: Rekruci
6: Upadek droida - 7: Pojedynek droidów - 8: Bombad Jedi - 9: Peleryna ciemności - 10: Kryjówka Grievousa
11: Pojmanie Dooku - 12: Gungański generał - 13: Upadek Jedi - 14: Obrońcy pokoju - 15: Najście
16: Ukryty wróg - 17: Wirus błękitnego cienia - 18: Tajemnica tysiąca księżyców - 19: Burza nad Ryloth
20: Niewinni z Ryloth - 21: Wolne Ryloth - 22: Kryzys zakładników

Sezon drugi (Rise of the Bounty Hunters): 23: Kradzież holokronu - 24: Puszka Pandory - 25: Dzieci Mocy - 26: Szpieg senatu
27: Lądowanie w punkcie deszczu - 28: Fabryka broni - 29: Strzępy terroru - 30: Władcy umysłu - 31: Intryga Grievousa
32: Dezerter - 33: Zaginiony miecz świetlny - 34: Mandaloriański spisek - 35: Podróż na pokuszenie - 36: Księżna Mandalory
37: Morderstwa w senacie - 38: Kot i mysz - 39: Łowcy nagród - 40: Bestia Zillo - 41: Bestia Zillo kontratakuje
42: Śmiertelna pułapka - 43: Wracaj do domu, R2 - 44: Wytropić po mistrzowsku


Sezon trzeci (Secrets Revealed): 45: Klony kadeci - 46: Żołnierze ARC - 47: Linie wsparcia - 48: Strefa wpływów
49: Korupcja - 50: Akademia - 51: Zabójca - 52: Złowrogie plany - 53: Polowanie na Ziro - 54: Bohaterowie po obu stronach
55: Walka o pokój - 56: Siostry Nocy - 57: Potwór - 58: Wiedźmy mgły - 59: Władcy - 60: Ołtarz Mortis
61: Duchy Mortis - 62: Cytadela - 63: Kontratak - 64: Ratunek z Cytadeli - 65: Zaginiony padawan - 66: Polowanie na wookiee


Sezon czwarty (Battle Lines): 67: Wodna wojna - 68: Atak Gungan - 69: Więźniowie - 70: Cień wojownika - 71: Misja litości
72: Droidy Nomadzi - 73: Ciemność w Umbarze - 74: Generał - 75: Różnica zdań - 76: Masakra Krella - 77: Porwanie
78: Niewolnicy Republiki - 79: Ucieczka z Kadavo - 80: Przyjaciel w potrzebie - 81: Oszustwo - 82: Przyjaciele i wrogowie
83: Pudełko - 84: Kryzys na Naboo - 85: Masakra - 86: Nagroda - 87: Bracia - 88: Zemsta


Sezon piąty: 89: Odrodzenie - 90: Wojna na dwóch frontach - 91: Przodownicy - 92: Miękka wojna - 93: Punkty krytyczne
94: Spotkanie - 95: Test siły - 96: Na ratunek - 97: Niezbędna więź - 98: Sekretne bronie
99: Słoneczny dzień w pustce - 100: Zaginiony w akcji - 101: Punkt bez powrotu - 102: Eminencja - 103: Odcienie rozsądku
104: Bezprawny - 105: Sabotaż - 106: Jedi, która wiedziała za dużo - 107: Pochwycić Jedi - 108: Niewłaściwa Jedi


Sezon szósty (The Lost Missions): 109: Nieznany - 110: Konspiracja - 111: Uciekinier - 112: Rozkazy - 113: Stary przyjaciel
114: Powstanie Clovisa - 115: Kryzys w sercu - 116: Zniknięcie - część 1 - 117: Zniknięcie - część 2
118: Zaginiony - 119: Głosy - 120: Przeznaczenie - 121: Poświęcenie


The Clone Wars Legacy: 122: A Death on Utapau - 123: In Search of the Crystal - 124: Crystal Crisis - 125: The Big Bang


Sezon siódmy (The Final Season): 126: Parszywa zgraja - 127: Echo z oddali - 128: Na skrzydłach Keeradaków
129: Ryzykowna gra - 130: Na obcej ziemi - 131: Zerwana umowa - 132: Niebezpieczny dług - 133: Znowu razem
134: Stara przyjaźń nie rdzewieje - 135: Uczeń widma - 136: W gruzach - 137: Zwycięstwo i śmierć
Komiksy kanoniczne Darth Maul: Son of Dathomir: 1 - 2 - 3 - 4 - wydanie zbiorcze
Książki kanoniczne Mroczny uczeń - The Clone Wars: Stories of Light and Dark
Encyklopedie kanoniczne Character Encyclopedia - Join the battle!
Komiksy legendarne Komiks online

Sezon pierwszy: 1: Prelude - 2: Shakedown - 3: Procedure - 4: Agenda - 5: Mouse Hunt - 6: The Fall of Falleen - 7: Discount
8: Departure - 9: Transfer - 10: The Dreams of General Grievous - 11: Bait - 12: Switch - 13: Headgames - 14: Neighbors
15: Cold Snap - 16: Shadowed - 17: The Valley - 18: brak - 19: Covetous - 20: Curfew - 21: The Ballad of Cham Syndulla
22: Invitation Only

Między sezonami: Hunting the Hunters: 1 - 2 - 3

Sezon drugi: Act on Instinct | Sezon trzeci: The Valsedian Operation


Seria komiksowa: Niewolnicy Republiki: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - wydanie zbiorcze | W służbie Republiki: 7 - 8 - 9 - wydanie zbiorcze | Bohater Konfederacji: 10 - 11 - 12 - wydanie zbiorcze


Powieści graficzne: 1: Shipyards of Doom - 2: Crash Course - 3: The Wind Raiders of Taloraan - 4: The Colossus of Destiny
5: Deadly Hands of Shon-Ju - 6: The Starcrusher Trap - 7: Strange Allies - 8: The Enemy Within - 9: The Sith Hunters
10: Defenders of the Lost Temple - 11: The Smuggler's Code


Darth Maul: Death Sentence: 1 - 2 - 3 - 4 - wydanie zbiorcze

Inne: Wąwóz śmierci - Opress Unleashed
Książki legendarne Zwykłe:
Wojny klonów: Adaptacja książkowa filmu - Dzika przestrzeń - Żadnych jeńców - Gambit: Misja na Lanteeb - Gambit: Oblężenie

Dla dzieci i młodzieży: 3D Nowy wymiar zabawy - Ackbar's Underwater Army - Adaptacja książkowa dla młodzieży - Ahsoka in Action!
Ambush - Anakin in Action! - Battle at Teth - The Battle Begins - The Battle for Ryloth - Boba Fett: Jedi Hunter - Bombad Jedi
Bounty Hunter: Boba Fett - Captured - Chewbacca and the Wookiee Warriors - Children of the Force - The Dark Side
Shadow Conspiracy - Day One - Destroy Malevolence - Don't Wake the Zillo Beast! - Downfall of a Droid - Draw Star Wars: The Clone Wars - Forces of Darkness - Front Row Seat Storybook - Galactic Force - The Galactic Photobook - Grievous atakuje!
The Holocron Heist - The Hunt for Grievous - Intergalactic Adventure - Jedi Activity Cards - Jedi Adventures - Jedi Heroes
Jedi in Training - Journey Through Hyperspace - Łowcy holokronów - Masters of the Force - Meet Ahsoka Tano - Misje Yody
The New Padawan - Obrońcy Republiki - Official Movie Storybook - Operation: Huttlet - Padawan Puzzles - Paint with Water
Pirates... and Worse! - Planets in Peril - Prepare for Battle - Press Out 'n' Build - R2-D2's Adventure - Rescue in the Sky
The Secret Villain - Stand Aside - Bounty Hunters! - Starcie Mocy - Sticker Storyteller - Sticker Coloring and Activity - Strzępy terroru
W obronie Republiki - Warriors of the Deep - Watch out for Jabba the Hutt! - The Way of the Warrior - Wielka księga naklejek
Yoda in Action! - Złoczyńcy i Łowcy Nagród - Follow The Force


Tajne misje: Oddział Breakout - Klątwa piratów - Pojedynek przy Strzaskanej Skale - Guardians of the Chiss Key


Wybierz swoje przeznaczenie: Ścieżka Jedi - Przygoda na Teth - Zaginiony legion - Kryzys na Coruscant - Tajna armia Dooku
Przewodniki i encyklopedie legendarne The Art of Star Wars: The Clone Wars - Campaign Guide - Encyklopedia postaci - Episode Guide - Incredible Vehicles
Kim jest wojownik Sithów? - Kim są Jedi? - Official Episode Guide Series 1 and 2 - The Official Episode Guide: Season 1
The Visual Guide - The Clone Wars: Ultimate Battles - The Clone Wars: New Battlefronts
Gry legendarne Clone Wars Adventures - Jedi Alliance - Lightsaber Duels - Republic Heroes - The Clone Wars (gra na komórkę) - LEGO Star Wars III: The Clone Wars
Ścieżka dźwiękowa film kinowy - sezony 1-6 - sezon 7 odcinki: 1-4 | 5-8 | 9-12
Inne HoloNet News: Rodia Supply Lanes Attacked by Pirates - Chancellor Palpatine's Approval Rating Falls
Galaxy Divided: 1 - 2 - 3 - 4 - 5
Czasopisma: The Clone Wars