Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.
Niech Moc będzie z Wami!


Droid astromechaniczny serii R3

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Obi Stub3.png
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych.

Droid r3.jpg
R3
Producent Industrial Automaton
Wysokość 96 cmR3 był jednym z modeli droidów astromechanicznych produkcji Industrial Automaton.

Charakterystyka

Bazując na zdobytym przez R2 monopolu na rynku droidów astromechanicznych Industrial wypuściła na rynek R3 i R4 skierowane do agencji rządowych i mieszkańców obszarów miejskich.

Egzemplarze z tego modelu przypominały znacząco swojego poprzednika. Najbardziej różniła się przezroczysta kopuła wykonana z plasteksu. Pod nią można było zobaczyć szeroko zakresowe czujniki oraz promowany komputer Intellex V, który stał się źródłem sławy droida. W bazie danych ze szczegółowymi danymi konstrukcyjnymi wszystkich znanych statków Starej Republiki. Dzięki tym danym bardzo pomagał artylerzystom, oddziałom interwencyjnym i dowódcom dużych okrętom wojennym prowadzącym operację na dużą skalę. Chociaż nie przewidziano go pierwotnie do pracy w myśliwcach droid mógł zapamiętać parametry pięciu skoków nadprzestrzennych.

Historia

Z uwagi na wysoko specjalistyczny i wrażliwy charakter oprogramowania ten drogi model sprzedawano wyłącznie rządowym jednostkom wojskowym. W pierwszym okresie produkcji Republika zakupiła 125 milionów egzemplarzy R3. W czasach Imperium wiele z nich używano na niszczycielach, a nawet samej Gwieździe Śmierci.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!