Polowanie na Ziro

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Polowanie na Ziro
Tytuł oryginalny: Hunt for Ziro
Serial: Wojny klonów
Sezon: 3
Odcinek: 9
Data premiery w USA: 12 listopada 2010
Data premiery w Polsce: 5 maja 2011
Czas trwania: 22 minuty
Czas w chronologii: 21 BBY
Poprzedni: Złowrogie plany
Następny: Bohaterowie po obu stronach


Polowanie na Ziro (Hunt for Ziro) to pięćdziesiąty trzeci odcinek serialu Wojny klonów i zarazem dziewiąty odcinek trzeciego sezonu. Jest także chronologicznie pięćdziesiątym trzecim odcinkiem serialu. Został wyemitowany 12 listopada 2010 w USA, na Cartoon Network. W Polsce zadebiutował 5 maja 2011 roku.

Opis

Oryginalny

Cad Bane has broken Ziro the Hutt out of prison and the Hutt Council demands that Ziro tell them where he's hidden vital -- and incriminating -- information. Ziro makes another daring escape with the help of Sy Snootles, and Bane is back on the Hutt's trail -- but he's not the only one. The Jedi Obi-Wan Kenobi and Quinlan Vos need to find him too. Now it's a race to get to Ziro before it's too late.

Polski

Cad Bane uwolnił Ziro z więzienia i teraz Rada Huttów żąda, by ten ujawnił, gdzie ukrył ważne - i odrażające - informacje. Ziro dokonuje kolejnej, śmiałej ucieczki z pomocą Sy Snootles, a Bane podąża jego tropem - lecz nie tylko on. Jedi Obi-Wan Kenobi i Quinlan Vos również muszą go znaleźć. Rozpoczyna się wyścig, by dopaść Ziro, zanim będzie za późno.

Streszczenie

Wersja oryginalna
The Clone Wars
Hunt for Ziro
A great escape! Cad Bane and 
his notorious crew of bounty 
hunters liberated Ziro the 
Hutt from a Republic prison 
after holding the Galactic 
Senate hostage.

The Jedi Council has assigned 
Obi-Wan Kenobi to retrieve 
Ziro the Hutt with the help 
of Jedi Knight Quinlan Vos. 
Unknown to the Jedi, we find 
Ziro in the clutches of the 
five Hutt families on the 
distant world of Nal Hutta... 
Wersja spolszczona
Wojny klonów
Polowanie na Ziro
Wielka ucieczka! Cad Bane i
jego ciesząca się złą
sławą załoga łowców nagród
uwolnili Hutta Ziro z 
republikańskiego więzienia
po wzięciu zakładników w 
Galaktycznym Senacie. 

Rada Jedi przydzieliła 
Obi-Wanowi Kenobiemu 
zadanie odzyskanie Hutta Ziro
z pomocą rycerza Jedi Quinlana
Vosa. Jedi nie wiedzą, że Ziro
znajduje się w szponach pięciu
huttańskich rodzin na odległym
świecie Nal Hutty... 

Love comes in all shapes and sizes.[1]

Streszczenie

Ziro Desilijic Tiure przemawia przed Radą Huttów.

Na Nal Huttcie Ziro Desilijic Tiure stoi przed Radą Huttów i stara się uspokoić jej członków. Mówi, że docenia pomoc w ucieczce, ale zdaje sobie sprawę, że zorganizowano ją tylko po to, by zachować wiedzę, którą posiada - holopamiętnik zawierający dane o czynach Rady. Na słowa zdenerwowanego Aroka Ziro odpowiada, że jeśli on zginie, to pamiętnik trafi do Senatu. Hutt wychodzi, porzucając szklankę, z której pił. Na lądowisku w świątyni Jedi czekają Obi-Wan Kenobi i komandor Cody. Klon pyta, co tak niepokoi mistrza, na co ten odpowiada, że taki wpływ na niego ma Quinlan Vos. Żołnierz przyznaje, że ten Jedi słynie ze swojej reputacji, a Kenobi dodaje, że jest po prostu szalony. Ich rozmowę przerywa przylot kanonierki, z której wyskakuje Kiffar. Vos wita się z Codym i przekomarza z Obi-Wanem. Poirytowany mistrz przedstawia mu krótko cel ich wyprawy: mają odnaleźć Ziro. Kenobi podejrzewa, że za wszystkim może stać Jabba, który ma żal do wuja za porwanie jego syna. Quinlan wspomina, że ma źródła, które twierdzą, że Hutt jest w posiadaniu ważnych informacji, i że jego zdaniem został on zabrany na Nal Huttę. W drodze do statku Obi-Wan zaznacza, że ich kolejnym celem jest Cad Bane, a Vos wspomina, że miał z nim porachunki. Obaj rycerze wsiadają na statek i odlatują.

Na Huttcie trwa przedstawienie w wykonaniu twi'lekańskich tancerek, z muzyką Ranga Thanga i śpiewem Sy Snootles. Po występie piosenkarka idzie za kulisy, by poprawić makijaż. Tam spotyka się z jedną z tancerek, która skarży się na zły humor widowni. Dodaje, że według niej jest to spowodowane uwięzieniem Ziro. Pa'lowicka przeprasza koleżankę i odchodzi w kierunku więzienia. Tam zatrzymują ją gamorreańscy strażnicy, lecz kobieta przechytrza ich, mówiąc, że Gardulla chciałby sprawdzić, który z nich jest silniejszy. Obaj zaczynają się bić, a Sy udaje się przejść. Kolejnemu strażnikowi mówi, by powstrzymał walczących. Gdy ten odchodzi, Snootles zaczyna czule rozmawiać z Ziro, wypytując go o miejsce dotychczasowego pobytu i zapewniając o prawdziwości swoich uczuć. Hutt przyznaje, że przebywanie z dala od ukochanej było dla niego bolesne i zrzuca winę na Jabbę, który miał go zmusić do odesłania jej z Coruscant. Sy mówi, że chwile, które z nim spędziła, należały do najszczęśliwszych w jej życiu. Hutt odpowiada, że ponowne pokochanie jej uniemożliwia mu klatka, w której jest uwięziony. Po chwili rozmowy Pa'lowicka zapewnia go, że istnieje sposób na uwolnienie go. Następnie para się całuje.

Kenobi i Vos przybywają do pałacu Gardulli. Gdy wchodzą, DJ wyłącza muzykę, a Gardulla poprzez tłumacza pyta jak idzie wojna. Obi-Wan odpowiada, że dobrze i przekazuje jej wieści o ucieczce Ziro. Gardulla odpowiada, że już to wie, na co wtrąca się Vos, który zaczyna podejrzewać Radę o pomoc w jego uwolnieniu. Kenobi zapewnia go, że Huttowie są ich sprzymierzeńcami i zaczyna rozmawiać z Gardullą. W tym samym czasie Quinlan dostrzega na podłodze szklankę i używa na niej swojego daru psychometrii, dzięki której dowiaduje się, że trzymał ją Ziro. Kenobi żegna się z Huttami i obaj Jedi odchodzą. Vos mówi towarzyszowi czego się dowiedział, a ten go chwali. Jedi nie widzą, że są obserwowani przez Cada Bane'a. Gdy obaj dochodzą do więzienia, zastają nieprzytomnych strażników i pustą celę Hutta. Quinlan mówi, że prawdopodobnie ktoś pomógł mu w ucieczce, a drugi Jedi każe mu się pospieszyć. Ziro w tym czasie ucieka na bagna razem z Sy.

Jedi składają wizytę Huttom.

Huttowie z Rady wymieniają uwagi przy pustej celi. Do ich rozmowy wtrąca się Bane, który zauważa, że w ucieczce Ziro nie mogli pomóc Jedi, ponieważ przybyli już po fakcie. Duros proponuje im swoją pomoc w rozwiązaniu problemu. Na bagnach Vos i Kenobi poszukują Ziro. Obi-Wan pyta towarzysza czemu Ziro nie miałby opuścić planety, zamiast ukrywać się na niej. Kiffar odpowiada, że tak podpowiadają mu zmysły, i że coś trzyma uciekiniera na Nal Huttcie. Kenobi zauważa, że tropienie poszłoby im szybciej, jeśli wzięliby droida. Gdy wypowiada te słowa, atakuje go smokowąż, który ciasno go oplata swoim ciałem. Po chwili mistrz uwalnia się, raniąc zwierzę mieczem świetlnym, a następnie przebijając jego głowę. Zirytowany Vos przypomina mu, że ich priorytetem jest pochwycenie Hutta. Pokazuje towarzyszowi kierunek, którym jego zdaniem uciekł Ziro, na co Kenobi odpowiada, że nigdy w niego nie wątpił. Tymczasem Ziro i Snootles docierają do chatki położonej na bagnach. Piosenkarka pyta się czemu zatrzymują się w takim miejscu. Hutt mówi, że Gardulla z pewnością już ich szuka, a to jest jedyne bezpieczne miejsce. Oboje wchodzą do środka i witają się z otyłą Huttką Mamą. Ta wyraża swoją niechęć do syna, który wrócił po wielu latach. Wspomina jednocześnie jego brata Ebora, który zmarł wiele lat temu. Po chwili pyta Ziro co robił przez ostatnie lata, a ten odpowiada wymijająco, mówiąc o swoich lokalach. Mama zadaje mu pytanie czego od niej chce, lecz Ziro odpowiada, że syn może czasem odwiedzić matkę bez powodu. Po chwili dodaje jednak, że chciałby zamienić swój bagnośmigacz na jej statek. Mama pyta kto go ściga, a syn wyznaje, że jego tropem podąża Gardulla. Huttka zgadza się na wypożyczenie pojazdu, prosi jednak, by wrócił w pełni sprawny. Ziro dziękuje jej i dodaje, że ma ważną sprawę na Teth.

Bane i Todo 360 lecą bagnośmigaczem. Łowca pyta droida jak daleko są Jedi, lecz ten odpowiada, że nie wie. Zdenerwowany Cad mruczy, że ostatni raz podejmuje się tego rodzaju pracy. Obaj przejeżdżają obok ukrywających się rycerzy, którzy wkrótce docierają do domu Mamy. Quinlan używa miecza, by zniszczyć drzwi wejściowe, a zdenerwowany Kenobi zwraca uwagę, że ktoś tutaj mieszka. Niewzruszony Kiffar wbiega do środka, a mistrz podąża za nim. Vos zatyka nos i skarży się na brzydki zapach. Zagniewana Mama mówi, że rycerze włamali się do jej domu. Obi-Wan przeprasza, mówiąc, że jego towarzysz jeszcze nie poznał umiejętności pukania. Huttka rzuca w Kiffara toopem, dodając, że wpadli w kłopoty. Później mówi, że nie są jej pierwszymi gośćmi - wcześniej wpadł Ziro i zabrał jej statek, a potem odwiedził ją mężczyzna z droidem i zmusił do ujawnienia gdzie udał się jej syn. Vos zgaduje, że chodzi o Bane'a, a Kenobi wtrąca, że prawdopodobnie Ziro jest w niebezpieczeństwie. Mama ujawnia, że udał się on na Teth. Gdy Jedi wybiegają, krzyczy i domaga się zapłaty za zniszczone drzwi.

Pojedynek Kenobiego i Bane'a.

Na Teth Ziro prowadzi Sy kamienną ścieżką do grobowca swojego ojca. Na miejscu Hutt wciska przycisk, który ujawnia zmumifikowane zwłoki. Ziro mówi, że nie miał serca powiedzieć Mamie, że ojciec uciekł i zginął. Snootles sięga po holopamiętnik ukryty w grobowcu i zaczyna go przeglądać, a jej ukochany dodaje, że jest on wart fortunę. Pa'lowicka wyciąga blaster i mówi, że wciąż ma zadanie do wykonania. Przerażony Hutt zaczyna mówić o ich wspólnej przyszłości, lecz kobieta odpowiada, że nie należało łamać jej serca, po czym strzela do niego. Na miejsce wkrótce przybywają Bane i Todo. Duros jest zdenerwowany faktem, że ktoś zastrzelił Ziro za niego, a droid zauważa, że holopamiętnik zniknął. Po chwili do grobowca docierają również Jedi. Kenobi, widząc zwłoki Hutta, zaczyna się zastanawiać kto mógł to zrobić. Z cienia wyłania się łowca i wyznaje, że nie był to on. Duros chce odejść w pokoju, lecz Obi-Wan przypomina mu niedawny kryzys w Senacie. Cad odpowiada, że Separatyści płacą milion kredytów za głowę Jedi. Po tych słowach rozpoczyna się walka. Bane ucieka, ostrzeliwując się z pistoletu i używając bolasu, by na chwilę skrępować Quinlana. Jedi podążają za nim, skacząc po skałach. Gdy Kiffar niemal dopada przeciwnika, jego uwagę odwraca Todo, który szarpie go za włosy. Bane'owi udaje się przewrócić rycerza. W tym samym momencie dopada go Kenobi, który zrzuca jego blaster w przepaść. Todo jednakże znajduje porzucony miecz Vosa i używa go, by zaatakować mistrza. Ten jednak przechwytuje broń i odpycha droida. Duros włącza swoje buty rakietowe i strzela do Jedi z drugiego blastera, jednak jeden z odbitych boltów trafia ponownie w pistolet, który ląduje w przepaści.

Walka przenosi się na kolejną skałę, gdzie Cadowi udaje się złapać miecz świetlny Quinlana i wymienić kilka ciosów z Kenobim. Następnie razi go prądem z urządzenia zamontowanego na ręce. Gdy dopada go Vos, łowca ponownie włącza buty rakietowe i używa miotacza płomieni. Jedi decydują się na ucieczkę, a Duros odlatuje swoim statkiem. W pałacu Jabby Sy Snootles oddaje Huttowi pamiętnik, za co dostaje kredyty. Pa'lowicka mówi, że nikt nie spodziewałby się, że stworzenie tak urocze jak ona, mogłoby parać się pracą łowcy nagród.

Zawartość

[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Postacie

Stworzenia

Modele droidów

Wydarzenia

Miejsca

Organizacje i tytuły

Rasy rozumne

Pojazdy i statki

Broń i technologia

Różne

Aktorzy podkładający głos

Oryginalni

Źródła

Zobacz kolekcję grafik dotyczących
odcinka Polowanie na Ziro.

Linki zewnętrzne

Przypisy

  1. Miłość występuje we wszelkich kształtach i rozmiarach.


Wojny klonów (The Clone Wars)
[Pokaż/Ukryj]
Główne Film kinowy - Serial telewizyjny
Odcinki Sezon pierwszy: 1: Zasadzka - 2: Wzlot Malevolence - 3: Cień Malevolence - 4: Zniszczyć Malevolence - 5: Rekruci
6: Upadek droida - 7: Pojedynek droidów - 8: Bombad Jedi - 9: Peleryna ciemności - 10: Kryjówka Grievousa
11: Pojmanie Dooku - 12: Gungański generał - 13: Upadek Jedi - 14: Obrońcy pokoju - 15: Najście
16: Ukryty wróg - 17: Wirus błękitnego cienia - 18: Tajemnica tysiąca księżyców - 19: Burza nad Ryloth
20: Niewinni z Ryloth - 21: Wolne Ryloth - 22: Kryzys zakładników

Sezon drugi (Rise of the Bounty Hunters): 23: Kradzież holokronu - 24: Puszka Pandory - 25: Dzieci Mocy - 26: Szpieg senatu
27: Lądowanie w punkcie deszczu - 28: Fabryka broni - 29: Strzępy terroru - 30: Władcy umysłu - 31: Intryga Grievousa
32: Dezerter - 33: Zaginiony miecz świetlny - 34: Mandaloriański spisek - 35: Podróż na pokuszenie - 36: Księżna Mandalory
37: Morderstwa w senacie - 38: Kot i mysz - 39: Łowcy nagród - 40: Bestia Zillo - 41: Bestia Zillo kontratakuje
42: Śmiertelna pułapka - 43: Wracaj do domu, R2 - 44: Wytropić po mistrzowsku


Sezon trzeci (Secrets Revealed): 45: Klony kadeci - 46: Żołnierze ARC - 47: Linie wsparcia - 48: Strefa wpływów
49: Korupcja - 50: Akademia - 51: Zabójca - 52: Złowrogie plany - 53: Polowanie na Ziro - 54: Bohaterowie po obu stronach
55: Walka o pokój - 56: Siostry Nocy - 57: Potwór - 58: Wiedźmy mgły - 59: Władcy - 60: Ołtarz Mortis
61: Duchy Mortis - 62: Cytadela - 63: Kontratak - 64: Ratunek z Cytadeli - 65: Zaginiony padawan - 66: Polowanie na wookiee


Sezon czwarty (Battle Lines): 67: Wodna wojna - 68: Atak Gungan - 69: Więźniowie - 70: Cień wojownika - 71: Misja litości
72: Droidy Nomadzi - 73: Ciemność w Umbarze - 74: Generał - 75: Różnica zdań - 76: Masakra Krella - 77: Porwanie
78: Niewolnicy Republiki - 79: Ucieczka z Kadavo - 80: Przyjaciel w potrzebie - 81: Oszustwo - 82: Przyjaciele i wrogowie
83: Pudełko - 84: Kryzys na Naboo - 85: Masakra - 86: Nagroda - 87: Bracia - 88: Zemsta


Sezon piąty: 89: Odrodzenie - 90: Wojna na dwóch frontach - 91: Przodownicy - 92: Miękka wojna - 93: Punkty krytyczne
94: Spotkanie - 95: Test siły - 96: Na ratunek - 97: Niezbędna więź - 98: Sekretne bronie
99: Słoneczny dzień w pustce - 100: Zaginiony w akcji - 101: Punkt bez powrotu - 102: Eminencja - 103: Odcienie rozsądku
104: Bezprawny - 105: Sabotaż - 106: Jedi, która wiedziała za dużo - 107: Pochwycić Jedi - 108: Niewłaściwa Jedi


Sezon szósty (The Lost Missions): 109: Nieznany - 110: Konspiracja - 111: Uciekinier - 112: Rozkazy - 113: Stary przyjaciel
114: Powstanie Clovisa - 115: Kryzys w sercu - 116: Zniknięcie - część 1 - 117: Zniknięcie - część 2
118: Zaginiony - 119: Głosy - 120: Przeznaczenie - 121: Poświęcenie


The Clone Wars Legacy: 122: A Death on Utapau - 123: In Search of the Crystal - 124: Crystal Crisis - 125: The Big Bang


Sezon siódmy (The Final Season): 126: Parszywa zgraja - 127: Echo z oddali - 128: Na skrzydłach Keeradaków
129: Ryzykowna gra - 130: Na obcej ziemi - 131: Zerwana umowa - 132: Niebezpieczny dług - 133: Znowu razem
134: Stara przyjaźń nie rdzewieje - 135: Uczeń widma - 136: W gruzach - 137: Zwycięstwo i śmierć
Komiksy kanoniczne Darth Maul: Son of Dathomir: 1 - 2 - 3 - 4 - wydanie zbiorcze
Książki kanoniczne Mroczny uczeń - The Clone Wars: Stories of Light and Dark
Encyklopedie kanoniczne Character Encyclopedia - Join the battle!
Komiksy legendarne Komiks online

Sezon pierwszy: 1: Prelude - 2: Shakedown - 3: Procedure - 4: Agenda - 5: Mouse Hunt - 6: The Fall of Falleen - 7: Discount
8: Departure - 9: Transfer - 10: The Dreams of General Grievous - 11: Bait - 12: Switch - 13: Headgames - 14: Neighbors
15: Cold Snap - 16: Shadowed - 17: The Valley - 18: brak - 19: Covetous - 20: Curfew - 21: The Ballad of Cham Syndulla
22: Invitation Only

Między sezonami: Hunting the Hunters: 1 - 2 - 3

Sezon drugi: Act on Instinct | Sezon trzeci: The Valsedian Operation


Seria komiksowa: Niewolnicy Republiki: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - wydanie zbiorcze | W służbie Republiki: 7 - 8 - 9 - wydanie zbiorcze | Bohater Konfederacji: 10 - 11 - 12 - wydanie zbiorcze


Powieści graficzne: 1: Shipyards of Doom - 2: Crash Course - 3: The Wind Raiders of Taloraan - 4: The Colossus of Destiny
5: Deadly Hands of Shon-Ju - 6: The Starcrusher Trap - 7: Strange Allies - 8: The Enemy Within - 9: The Sith Hunters
10: Defenders of the Lost Temple - 11: The Smuggler's Code


Darth Maul: Death Sentence: 1 - 2 - 3 - 4 - wydanie zbiorcze

Inne: Wąwóz śmierci - Opress Unleashed
Książki legendarne Zwykłe:
Wojny klonów: Adaptacja książkowa filmu - Dzika przestrzeń - Żadnych jeńców - Gambit: Misja na Lanteeb - Gambit: Oblężenie

Dla dzieci i młodzieży: 3D Nowy wymiar zabawy - Ackbar's Underwater Army - Adaptacja książkowa dla młodzieży - Ahsoka in Action!
Ambush - Anakin in Action! - Battle at Teth - The Battle Begins - The Battle for Ryloth - Boba Fett: Jedi Hunter - Bombad Jedi
Bounty Hunter: Boba Fett - Captured - Chewbacca and the Wookiee Warriors - Children of the Force - The Dark Side
Shadow Conspiracy - Day One - Destroy Malevolence - Don't Wake the Zillo Beast! - Downfall of a Droid - Draw Star Wars: The Clone Wars - Forces of Darkness - Front Row Seat Storybook - Galactic Force - The Galactic Photobook - Grievous atakuje!
The Holocron Heist - The Hunt for Grievous - Intergalactic Adventure - Jedi Activity Cards - Jedi Adventures - Jedi Heroes
Jedi in Training - Journey Through Hyperspace - Łowcy holokronów - Masters of the Force - Meet Ahsoka Tano - Misje Yody
The New Padawan - Obrońcy Republiki - Official Movie Storybook - Operation: Huttlet - Padawan Puzzles - Paint with Water
Pirates... and Worse! - Planets in Peril - Prepare for Battle - Press Out 'n' Build - R2-D2's Adventure - Rescue in the Sky
The Secret Villain - Stand Aside - Bounty Hunters! - Starcie Mocy - Sticker Storyteller - Sticker Coloring and Activity - Strzępy terroru
W obronie Republiki - Warriors of the Deep - Watch out for Jabba the Hutt! - The Way of the Warrior - Wielka księga naklejek
Yoda in Action! - Złoczyńcy i Łowcy Nagród - Follow The Force


Tajne misje: Oddział Breakout - Klątwa piratów - Pojedynek przy Strzaskanej Skale - Guardians of the Chiss Key


Wybierz swoje przeznaczenie: Ścieżka Jedi - Przygoda na Teth - Zaginiony legion - Kryzys na Coruscant - Tajna armia Dooku
Przewodniki i encyklopedie legendarne The Art of Star Wars: The Clone Wars - Campaign Guide - Encyklopedia postaci - Episode Guide - Incredible Vehicles
Kim jest wojownik Sithów? - Kim są Jedi? - Official Episode Guide Series 1 and 2 - The Official Episode Guide: Season 1
The Visual Guide - The Clone Wars: Ultimate Battles - The Clone Wars: New Battlefronts
Gry legendarne Clone Wars Adventures - Jedi Alliance - Lightsaber Duels - Republic Heroes - The Clone Wars (gra na komórkę) - LEGO Star Wars III: The Clone Wars
Ścieżka dźwiękowa film kinowy - sezony 1-6 - sezon 7 odcinki: 1-4 | 5-8 | 9-12
Inne HoloNet News: Rodia Supply Lanes Attacked by Pirates - Chancellor Palpatine's Approval Rating Falls
Galaxy Divided: 1 - 2 - 3 - 4 - 5
Czasopisma: The Clone Wars