Złowrogie plany

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Złowrogie plany
Tytuł oryginalny: Evil Plans
Serial: Wojny klonów
Sezon: 3
Odcinek: 8
Data premiery w USA: 5 listopada 2010
Data premiery w Polsce: 28 kwietnia 2011
Czas trwania: 22 minuty
Czas w chronologii: 21 BBY
Poprzedni: Zabójca
Następny: Polowanie na Ziro


Złowrogie plany (Evil Plans) to pięćdziesiąty drugi odcinek serialu Wojny klonów i zarazem ósmy odcinek trzeciego sezonu. Jest także chronologicznie pięćdziesiątym pierwszym odcinkiem serialu. Został on wyemitowany 5 listopada 2010 na antenie amerykańskiego Cartoon Network. W Polsce premiera nastąpiła 28 kwietnia 2011 roku.

Opis

Oryginalny

In the middle of a routine shopping trip on Coruscant, C-3PO is abducted by the bounty hunter Cad Bane. Bane is looking for information about the Senate building and soon both C-3PO and R2-D2 find themselves trapped and tools of a plan that neither understands.

Polski

Podczas codziennych zakupów na Coruscant, C-3PO zostaje porwany przez Cada Bane'a. Łowca szuka planów budynku Senatu i wkrótce okazuje się, że droidy służą jako narzędzia w planie, którego nie rozumieją.

Streszczenie

Wersja oryginalna
The Clone Wars
Evil Plans
Evil plans! With the Jedi 
Council focused on the war 
effort, criminal minds are 
left unchecked to spread fear 
and corruption. Galactic gangster 
Jabba the Hutt has sent bounty 
hunter Cad Bane on a nefarious 
mission, which shall strike at 
the heart of the Republic. 

Meanwhile, the unsuspecting 
citizens of Coruscant go about
their daily lives....
Wersja spolszczona
Wojny klonów
Złowrogie plany
Złowrogie plany! Podczas gdy Rada 
Jedi jest skupiona na działaniach 
wojennych,kryminaliści są 
pozostawieni bez kontroli 
i szerzą strach oraz korupcję. 
Galaktyczny gangster Hutt Jabba 
wysłał łowcę nagród Cada Bane'a 
na niegodziwą misję, która uderzy 
w serce Republiki. 

W tym samym czasie nic nie
podejrzewający obywatele
Coruscant wiodą swoje
codzienne życie...

A failure in planning is a plan for failure. [1]

Padmé Amidala w swoim apartamencie planuje przyjęcie dla senatora Aanga wraz z pomocą droidów LEP. Anakin Skywalker stara się uspokoić zdenerwowaną panią senator, mówiąc jej, że spotkanie będzie idealne. Kobieta tłumaczy mu, że zadowolenie roonańskiego przedstawiciela jest ważne, ponieważ jest on członkiem Komisji Nadzoru Militarnego. Ich rozmowę przerywa C-3PO, który kłóci się z droidami - kelnerami o szczegóły dotyczące podawanych posiłków i rzeźby wykonanej z lodu. Gdy droid piekarz przynosi ciasto, droid protokolarny zaczyna krzyczeć na R2-D2, że ten nie dopilnował, by deser był przyozdobiony owocami jogan. Anakin wysyła więc Threepio, by je kupił, lecz ten twierdzi, że nie mógłby wyjść w tak ważnym momencie. Gdy rycerz Jedi pragnie, by to Artoo dokonał zakupu, C-3PO tłumaczy, że ten nie jest odpowiedni do takiego zadania. Padmé prosi Anakina, by sam sobie z tym poradził. Skywalker mówi, że wysyła droidy na ważną misję i daje im pieniądze. Dodaje również, by nie dały się okantować.

Droidy na targu.

Na targu Threepio narzeka na Skywalkera i Artoo. Obaj są obserwowani przez Cada Bane'a, który mówi, że to złoty jest jego celem i wysyła Todo 360, aby spotkał się z droidami. W tym samym czasie C-3PO próbuje zaczepić Ithorianina, pytając się, czy nie ma on owoców, lecz ten odchodzi. Do rozmowy wtrąca się khramboański sprzedawca Droogan, twierdząc, że posiada jogany. Droid protokolarny pyta się ile będą kosztowały cztery, na co sprzedawca zadaje pytanie dotyczące ilości kredytów posiadanych przez nich. Następnie opowiada anegdotę o swoim dziadku. Threepio ponawia swoje pytanie, a Droogan mówi, że to ostatnie cztery owoce jogan na planecie. Khramboanin podaje cenę: cztery kredyty za każdy. Droid protokolarny mówi, że jest to wygórowana cena, ale zgadza się zapłacić szesnaście kredytów. Po chwili jednak Droogan zmienia cenę na trzydzieści dwa. Oburzony C-3PO płaci, a sprzedawca mówi, że dobrze się z nimi targowało.

Obserwujący droidy Bane każe przejść Todo na pozycję. Ten podlatuje do droidów i wychwytuje fragment ich rozmowy, w której mowa, iż zostało im jeszcze osiem kredytów. Todo zaczepia ich i mówi, że to wystarczy, aby się odnowić. Threepio odmawia, mówiąc, że ich pan kazał im się spieszyć. Artoo wydaje się jednak zainteresowany propozycją Todo, a ten nada próbuje namówić ich na odnowę i pokazuje wejście do spa dla droidów. R2-D2 natychmiast wjeżdża do środka, a protestujący droid protokolarny zostaje porwany przez Todo i HELIOSA-3E. Tymczasem w spa Artoo rozmawia z SN-D1, która mówi, że nie trzeba być umówionym na wizytę i zaprasza go do środka. HELIOS i Todo przybywają do Cada razem z porwanym droidem protokolarnym. See-Threepio próbuje wytłumaczyć Durosowi, że zaszła pomyłka, lecz ten pakuje go do pojazdu i odjeżdża. Po drodze HELIOS torturuje C-3PO, rażąc go prądem. R2-D2 bierze kąpiel w oleju.

Bane zabiera porwanego Threepio do swojej bazy, gdzie podłącza go do urządzenia mającego na celu wydobycie informacji od droida. W tym samym czasie Artoo nadal poddaje się zabiegom pielęgnacyjnym. J0-N0, sterując urządzeniem, zaczyna razić droida protokolarnego prądem, a zawarte w nim dane pojawiają się na ekranie. Po pewnym czasie Bane przyznaje, że chodzi mu o plan budynku Senatu, lecz Threepio mówi, że nie wie, o co chodzi Durosowi. Bane odpowiada, że Threepio jest osobistym droidem Amidali, lecz C-3PO mówi, że jest jedynie ekspertem od etykiety, która w przypadku łowcy nagród jest dość słaba. Zezłoszczony Cad daje znak J0-N0, który razi droida mocniej. Sługa Durosa mówi po chwili, że w bazach danych Threepio w istocie nie ma schematu budynku. Droid protokolarny zaprzecza jakoby był bezużyteczny i wspomina, że plany i schematy nie są częścią jego oprogramowania - zajmował się nimi Artoo. Bane nakazuje swoim droidom przyprowadzenie astromecha.

Cad Bane torturuje C-3PO.

R2-D2 wychodzi ze spa i zauważa porzucone pudełko z owocami. Podnosi je i zaczepia pobliskiego sprzedawcę, lecz ten odpowiada, iż nie wie gdzie jest C-3PO i zaczyna zachwalać swój towar. Po chwili nadlatują HELIOS i Todo, więc Artoo używa linki, by przewrócić pobliski stragan, po czym ucieka. Napastnicy podążają za nim. Astromech ukrywa się w ciemnych uliczkach, a podążające za nim droidy atakują niewłaściwego robota. W tym samym czasie See-Threepio nadal poddawany jest torturom, podczas których zaczyna psuć się mu wokabulator. Droid, myśląc, że przemawia do Anakina, wspomina też, że niegdyś służył u głównego negocjatora układu Manakron. Gdy zdaje sobie sprawę, gdzie się znajduje, Bane mówi mu, że jest jego najgorszym koszmarem. Napastnicy bez powodzenia szukają Artoo. HELIOS mówi, że Cad nie będzie zadowolony, jeśli wrócą z pustymi rękami. Todo odpowiada głośno, że jeśli See-Threepio nie poda informacji, to osobiście go rozmontuje. Astromech wychodzi z kryjówki i robi hałas, by zwrócić uwagę droidów. Gdy obaj napastnicy przybywają na miejsce, Todo przyznaje, że był to szlachetny, lecz niemądry czyn.

W bazie Bane'a na miejsce C-3PO zostaje podstawiony R2-D2. Łowca nagród mówi, że stracił już dużo czasu przez droida protokolarnego, a jego klienci się niecierpliwią. Pobieranie danych w przypadku astromecha kończy się sukcesem i Bane każe je skopiować, a droidom wymazać pamięć z porwania i porzucić na ulicy. W apartamencie Amidali zbierają się goście, a pani senator wita się z Aangiem. Zaniepokojona Padmé pyta Anakina gdzie mogą być droidy, lecz ten odpowiada, że nie ma pojęcia. W śmigaczu Todo zdejmuje porwanym ograniczniki i wyrzuca ich na ulicę. Theepio znajduje pudełko z owocami i popędza towarzysza, by czym prędzej wrócić na przyjęcie. W tym samym czasie Bane dociera na Tatooine, do pałacu Jabby. Daje Huttowi plany Senatu, za co otrzymuje walizkę z kredytami. Jabba zaczyna się śmiać, a Duros pyta co go bawi. TC-70 tłumaczy, że jej pan będzie potrzebował dalszej pomocy łowcy. Bane prosi o więcej detali i wpłatę z wyprzedzeniem. TC mówi, że Jabba musi najpierw uzyskać zgodę Rady. Hutt wyprasza wszystkich, z wyjątkiem Cada. Pojawia się hologram pięciu przywódców huttańskich rodzin, a Duros prosi TC, by przełożyła ich rozmowę. Droid tłumaczy, że Rada rozmawia o uwolnieniu Ziro, ponieważ posiada on niebezpieczne informacje. Gdy Huttowie rozmawiają dalej, Cad zgłasza się do podjęcia tego zadania za odpowiednią cenę.

Aang wznosi toast za udane przyjęcie.

Na Coruscant trwa przyjęcie, a droid piekarz martwi się z powodu braku owoców. Anakin dodaje, iż wiedział, że tak będzie. Aang wznosi toast za podpisanie kontraktu i za ciasto z joganami. Gdy wracają droidy, rycerz Jedi pyta gdzie były, na co Threepio odpowiada, że nie może sobie przypomnieć wydarzeń tego dnia. W kuchni ciasto zostaje przyozdobione i podane na przyjęciu, a Amidala uspokaja zezłoszczonego Anakina. Senator dodaje, że C-3PO wykonał fantastyczną robotę, a droid protokolarny wpada w zachwyt. Skywalker mówi do Artoo, że przez pewien czas będą musieli słuchać paplaniny Threepio.

Zawartość

[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Postacie

Stworzenia

Modele droidów

Wydarzenia

Miejsca

Organizacje i tytuły

Rasy rozumne

Pojazdy i statki

Broń i technologia

Różne

Aktorzy podkładający głos

Oryginalni

Polski dubbing

Linki zewnętrzne

Zobacz kolekcję grafik dotyczących
odcinka Złowrogie plany.

Przypisy

  1. Porażką w planowaniu jest planowanie porażki.


Wojny klonów (The Clone Wars)
[Pokaż/Ukryj]
Główne Film kinowy - Serial telewizyjny
Odcinki Sezon pierwszy: 1: Zasadzka - 2: Wzlot Malevolence - 3: Cień Malevolence - 4: Zniszczyć Malevolence - 5: Rekruci
6: Upadek droida - 7: Pojedynek droidów - 8: Bombad Jedi - 9: Peleryna ciemności - 10: Kryjówka Grievousa
11: Pojmanie Dooku - 12: Gungański generał - 13: Upadek Jedi - 14: Obrońcy pokoju - 15: Najście
16: Ukryty wróg - 17: Wirus błękitnego cienia - 18: Tajemnica tysiąca księżyców - 19: Burza nad Ryloth
20: Niewinni z Ryloth - 21: Wolne Ryloth - 22: Kryzys zakładników

Sezon drugi (Rise of the Bounty Hunters): 23: Kradzież holokronu - 24: Puszka Pandory - 25: Dzieci Mocy - 26: Szpieg senatu
27: Lądowanie w punkcie deszczu - 28: Fabryka broni - 29: Strzępy terroru - 30: Władcy umysłu - 31: Intryga Grievousa
32: Dezerter - 33: Zaginiony miecz świetlny - 34: Mandaloriański spisek - 35: Podróż na pokuszenie - 36: Księżna Mandalory
37: Morderstwa w senacie - 38: Kot i mysz - 39: Łowcy nagród - 40: Bestia Zillo - 41: Bestia Zillo kontratakuje
42: Śmiertelna pułapka - 43: Wracaj do domu, R2 - 44: Wytropić po mistrzowsku


Sezon trzeci (Secrets Revealed): 45: Klony kadeci - 46: Żołnierze ARC - 47: Linie wsparcia - 48: Strefa wpływów
49: Korupcja - 50: Akademia - 51: Zabójca - 52: Złowrogie plany - 53: Polowanie na Ziro - 54: Bohaterowie po obu stronach
55: Walka o pokój - 56: Siostry Nocy - 57: Potwór - 58: Wiedźmy mgły - 59: Władcy - 60: Ołtarz Mortis
61: Duchy Mortis - 62: Cytadela - 63: Kontratak - 64: Ratunek z Cytadeli - 65: Zaginiony padawan - 66: Polowanie na wookiee


Sezon czwarty (Battle Lines): 67: Wodna wojna - 68: Atak Gungan - 69: Więźniowie - 70: Cień wojownika - 71: Misja litości
72: Droidy Nomadzi - 73: Ciemność w Umbarze - 74: Generał - 75: Różnica zdań - 76: Masakra Krella - 77: Porwanie
78: Niewolnicy Republiki - 79: Ucieczka z Kadavo - 80: Przyjaciel w potrzebie - 81: Oszustwo - 82: Przyjaciele i wrogowie
83: Pudełko - 84: Kryzys na Naboo - 85: Masakra - 86: Nagroda - 87: Bracia - 88: Zemsta


Sezon piąty: 89: Odrodzenie - 90: Wojna na dwóch frontach - 91: Przodownicy - 92: Miękka wojna - 93: Punkty krytyczne
94: Spotkanie - 95: Test siły - 96: Na ratunek - 97: Niezbędna więź - 98: Sekretne bronie
99: Słoneczny dzień w pustce - 100: Zaginiony w akcji - 101: Punkt bez powrotu - 102: Eminencja - 103: Odcienie rozsądku
104: Bezprawny - 105: Sabotaż - 106: Jedi, która wiedziała za dużo - 107: Pochwycić Jedi - 108: Niewłaściwa Jedi


Sezon szósty (The Lost Missions): 109: Nieznany - 110: Konspiracja - 111: Uciekinier - 112: Rozkazy - 113: Stary przyjaciel
114: Powstanie Clovisa - 115: Kryzys w sercu - 116: Zniknięcie - część 1 - 117: Zniknięcie - część 2
118: Zaginiony - 119: Głosy - 120: Przeznaczenie - 121: Poświęcenie


The Clone Wars Legacy: 122: A Death on Utapau - 123: In Search of the Crystal - 124: Crystal Crisis - 125: The Big Bang


Sezon siódmy (The Final Season): 126: Parszywa zgraja - 127: Echo z oddali - 128: Na skrzydłach Keeradaków
129: Ryzykowna gra - 130: Na obcej ziemi - 131: Zerwana umowa - 132: Niebezpieczny dług - 133: Znowu razem
134: Stara przyjaźń nie rdzewieje - 135: Uczeń widma - 136: W gruzach - 137: Zwycięstwo i śmierć
Komiksy kanoniczne Darth Maul: Son of Dathomir: 1 - 2 - 3 - 4 - wydanie zbiorcze
Książki kanoniczne Mroczny uczeń - The Clone Wars: Stories of Light and Dark
Encyklopedie kanoniczne Character Encyclopedia - Join the battle!
Komiksy legendarne Komiks online

Sezon pierwszy: 1: Prelude - 2: Shakedown - 3: Procedure - 4: Agenda - 5: Mouse Hunt - 6: The Fall of Falleen - 7: Discount
8: Departure - 9: Transfer - 10: The Dreams of General Grievous - 11: Bait - 12: Switch - 13: Headgames - 14: Neighbors
15: Cold Snap - 16: Shadowed - 17: The Valley - 18: brak - 19: Covetous - 20: Curfew - 21: The Ballad of Cham Syndulla
22: Invitation Only

Między sezonami: Hunting the Hunters: 1 - 2 - 3

Sezon drugi: Act on Instinct | Sezon trzeci: The Valsedian Operation


Seria komiksowa: Niewolnicy Republiki: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - wydanie zbiorcze | W służbie Republiki: 7 - 8 - 9 - wydanie zbiorcze | Bohater Konfederacji: 10 - 11 - 12 - wydanie zbiorcze


Powieści graficzne: 1: Shipyards of Doom - 2: Crash Course - 3: The Wind Raiders of Taloraan - 4: The Colossus of Destiny
5: Deadly Hands of Shon-Ju - 6: The Starcrusher Trap - 7: Strange Allies - 8: The Enemy Within - 9: The Sith Hunters
10: Defenders of the Lost Temple - 11: The Smuggler's Code


Darth Maul: Death Sentence: 1 - 2 - 3 - 4 - wydanie zbiorcze

Inne: Wąwóz śmierci - Opress Unleashed
Książki legendarne Zwykłe:
Wojny klonów: Adaptacja książkowa filmu - Dzika przestrzeń - Żadnych jeńców - Gambit: Misja na Lanteeb - Gambit: Oblężenie

Dla dzieci i młodzieży: 3D Nowy wymiar zabawy - Ackbar's Underwater Army - Adaptacja książkowa dla młodzieży - Ahsoka in Action!
Ambush - Anakin in Action! - Battle at Teth - The Battle Begins - The Battle for Ryloth - Boba Fett: Jedi Hunter - Bombad Jedi
Bounty Hunter: Boba Fett - Captured - Chewbacca and the Wookiee Warriors - Children of the Force - The Dark Side
Shadow Conspiracy - Day One - Destroy Malevolence - Don't Wake the Zillo Beast! - Downfall of a Droid - Draw Star Wars: The Clone Wars - Forces of Darkness - Front Row Seat Storybook - Galactic Force - The Galactic Photobook - Grievous atakuje!
The Holocron Heist - The Hunt for Grievous - Intergalactic Adventure - Jedi Activity Cards - Jedi Adventures - Jedi Heroes
Jedi in Training - Journey Through Hyperspace - Łowcy holokronów - Masters of the Force - Meet Ahsoka Tano - Misje Yody
The New Padawan - Obrońcy Republiki - Official Movie Storybook - Operation: Huttlet - Padawan Puzzles - Paint with Water
Pirates... and Worse! - Planets in Peril - Prepare for Battle - Press Out 'n' Build - R2-D2's Adventure - Rescue in the Sky
The Secret Villain - Stand Aside - Bounty Hunters! - Starcie Mocy - Sticker Storyteller - Sticker Coloring and Activity - Strzępy terroru
W obronie Republiki - Warriors of the Deep - Watch out for Jabba the Hutt! - The Way of the Warrior - Wielka księga naklejek
Yoda in Action! - Złoczyńcy i Łowcy Nagród - Follow The Force


Tajne misje: Oddział Breakout - Klątwa piratów - Pojedynek przy Strzaskanej Skale - Guardians of the Chiss Key


Wybierz swoje przeznaczenie: Ścieżka Jedi - Przygoda na Teth - Zaginiony legion - Kryzys na Coruscant - Tajna armia Dooku
Przewodniki i encyklopedie legendarne The Art of Star Wars: The Clone Wars - Campaign Guide - Encyklopedia postaci - Episode Guide - Incredible Vehicles
Kim jest wojownik Sithów? - Kim są Jedi? - Official Episode Guide Series 1 and 2 - The Official Episode Guide: Season 1
The Visual Guide - The Clone Wars: Ultimate Battles - The Clone Wars: New Battlefronts
Gry legendarne Clone Wars Adventures - Jedi Alliance - Lightsaber Duels - Republic Heroes - The Clone Wars (gra na komórkę) - LEGO Star Wars III: The Clone Wars
Ścieżka dźwiękowa film kinowy - sezony 1-6 - sezon 7 odcinki: 1-4 | 5-8 | 9-12
Inne HoloNet News: Rodia Supply Lanes Attacked by Pirates - Chancellor Palpatine's Approval Rating Falls
Galaxy Divided: 1 - 2 - 3 - 4 - 5
Czasopisma: The Clone Wars