Bohaterowie po obu stronach

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Bohaterowie po obu stronach
Tytuł oryginalny: Heroes on Both Sides
Serial: Wojny klonów
Sezon: 3
Odcinek: 10
Scenariusz: Daniel Arkin
Reżyseria: Kyle Dunlevy
Data premiery w USA: 19 listopada 2010
Data premiery w Polsce: 5 maja 2011
Czas trwania: 22 minuty
Czas w chronologii: 21 BBY
Poprzedni: Polowanie na Ziro
Następny: Walka o pokój


Bohaterowie po obu stronach (Heroes on Both Sides) to pięćdziesiąty czwarty odcinek serialu Wojny klonów i zarazem dziesiąty odcinek trzeciego sezonu. Jest także chronologicznie pięćdziesiątym czwartym odcinkiem serialu. Został wyemitowany 19 listopada 2010 na antenie amerykańskiego Cartoon Network. W Polsce zadebiutował 5 maja 2011.

Opis

Oryginalny

When the Senate begins debate on a bill that would eliminate government oversight of the Banking Clan's activities, Padmé and Ahsoka travel in secret to the capital of the Confederacy of Independent Systems, in an attempt to forge a peace agreement with the Separatists.

Polski

Gdy Senat rozpoczyna debatę nad ustawą, która zlikwidowałaby rządową kontrolę nad poczynaniami Klanu Bankowego, Padmé i Ahsoka w tajemnicy podróżują do stolicy Konfederacji Niezależnych Systemów, w próbie ustalenia traktatu pokojowego z Separatystami.

Streszczenie

Wersja oryginalna
The Clone Wars
Heroes on Both Sides
Conflict with no end in sight! 
Across the galaxy, the quagmire 
of war continues. While clone 
troopers suffer casualties at 
alarming rates, the Galactic 
Senate convenes an emergency 
session to debate the true 
cost of the war.... 
Wersja spolszczona
Wojny klonów
Bohaterowie po obu stronach
Konflikt, którego końca nie widać! 
W galaktyce nadal szaleją ognie
wojny. Podczas gdy żołnierze - 
klony cierpią alarmująco 
wysokie straty, Senat 
Galaktyczny zwołuje sesję
nadzwyczajną, by debatować nad
prawdziwymi kosztami wojny...

Fear is a great motivator[1]

Debata nad deregulacją banków.

Trwa debata w Senacie. Mas Amedda prosi o ciszę i oddaje głos senatorowi Gume Saamowi. Ishi Tib w swojej przemowie zaznacza, że Republika potrzebuje większej ilości żołnierzy, w przeciwnym wypadku więcej planet dostanie się w ręce Separatystów. Głos zabiera Bail Organa, który mówi, że klony dobrze spisują się na polu bitwy, a Republika jest na skraju bankructwa, dlatego nie może sobie pozwolić na zamówienie nowych żołnierzy. Jego słowa wywołują aplauz, lecz oklaski przerywa Lott Dod. Neimoidianin mówi, że bankructwo nie jest konieczne - wystarczyłoby zatwierdzenie ustawy, która otworzyłaby nowe źródła kredytowe, lecz zakładałaby deregulację banków. Halle Burtoni zaznacza, że jest to mała cena za finansowanie wojny. Senatorowie zaczynają się kłócić, więc Padmé Amidala aktywuje swoją platformę i wyjeżdża na środek, by zabrać głos. W swojej przemowie mówi o odpowiedzialności moralnej za wojnę i zamiast eskalacji konfliktu wysnuwa wniosek o podjęcie negocjacji z wrogiem. Przedstawiciele Senatu wzywają do głosowania, lecz Organa proponuje je przesunąć do czasu, gdy zostanie ustalone, czy deregulacja jest właściwą opcją. Mas Amedda się zgadza.

Nix Card, Dod i Saam spotykają się w biurze. Muun jest zły z powodu przesunięcia głosowania, ponieważ jej zatwierdzenie oznaczałoby uzyskanie milionów kredytów. Gume tłumaczy, że starał się z całych sił. Neimiodianin zauważa, że problem stanowi senator Amidala. Ishi Tib wspomina, że zna osoby, które mogłyby się nią zająć, lecz senator Dod mówi, że jest to trudne zadanie, a Card dodaje, że ich firmy zajmują się interesami, nie przemocą. Po chwili mówi, że deregulacja banków jest mało prawdopodobna, dopóki trwa wojna. Lott pyta go o proponowane rozwiązanie, a Muun odpowiada, że zadziałać mógłby rozlew krwi na Coruscant. Zszokowany Neimoidianin zauważa, że planeta nie była atakowana od tysiąca lat, lecz Nix wskazuje, że przez to ma słabszą ochronę. Saam mówi, że podoba mu się ten plan, lecz przedstawiciel Klanu Bankowego odpowiada, że nikogo nie obchodzi jego zdanie. Na korytarzu budynku Senatu Padmé prosi Anakina, by przekonał Kanclerza Palpatine'a, by ten pomówił z Radą Jedi w sprawie pokojowego rozwiązania wojny. Rycerz odpowiada, że nie chce być w to zamieszany, oraz że nie taka jest jego rola. Do ich rozmowy wtrąca się Ahsoka Tano, która zauważa, że zadaniem Jedi jest stanie na straży pokoju i doradzanie Kanclerzowi. Skywalker prosi Amidalę, by nauczyła jego padawankę praw rządzących polityką. Togrutanka przyznaje, że nic nie zrozumiała z debaty, którą obserwowała wcześniej. Anakin mówi, że przedstawi jej sprawę w uproszczony sposób: wedle niego Separatyści uważają, że Republika jest skorumpowana, lecz się mylą. Zadaniem Jedi jest przywrócenie porządku. Zirytowana Padmé mówi, że być może rozmowa z Radą w istocie nie jest zadaniem Anakina i zabiera padawankę ze sobą. Na odchodnym dodaje, że nauczy ją polityki.

Lux Bonteri wita Ahsokę Tano.

Generał Grievous na swoim okręcie odbiera transmisję od Dooku. Hrabia mówi, że sytuacja w Senacie jest problematyczna, oraz że nie może to powstrzymać planów jego mistrza. Poleca Kaleeshaninowi, by wysłał droidy, a generał odpowiada, że nie zawiodą. W biurze zmartwiona Amidala żali się przed Ahsoką, że nie może porozmawiać z senator Bonteri. Wyjaśnia Togrutance, że obecnie służy ona w Senacie Separatystów. Tano jest oburzona, że Padmé może się przyjaźnić z wrogiem, lecz pani senator tłumaczy, że planety Konfederacji należały kiedyś do Republiki, oraz że przyjaźniła się z wieloma secesjonistami. Padawanka proponuje, by udać się na negocjacje, lecz jej towarzyszka odpowiada, że oficjalne spotkania z przedstawicielami Separatystów zostały zdelegalizowane, ponieważ spowodowałoby to ich legitymizację. Ahsoka mówi, że cały czas z mistrzem przeprowadza "agresywne negocjacje", co podsuwa Amidali pomysł. Togrutanka, jako Jedi, posiada specjalny status i może lecieć na neutralne światy. Pomysłem pani senator jest przelot na Mandalorę, a stamtąd udanie się do układu Separatystów. Choć początkowo podejrzliwa, Tano zgadza się, a Padmé podaje cel - Raxus.

Dooku ponownie kontaktuje się z Grievousem, pytając go o postęp przygotowań. Cyborg odpowiada, że niedługo wyśle infiltratory, lecz Card każe mu się pospieszyć. Generał mówi, że rozkazy przyjmuje wyłącznie od hrabiego Dooku, po czym się rozłącza. Kaleeshanin kieruje się do infiltratorów i wygłasza przemowę, w której zaznacza, że żadna z jednostek nie wróci z misji, rozkazuje jednak, by nie przeszkodziło im to w wykonaniu jej. Jeden z droidów potwierdza, a generał nakazuje innej jednostce, by wysłano je na Coruscant. Amidala i Tano lądują w mieście na Raksusie. Na lądowisku mijają straże złożone z droidów bojowych, a ich przewodniczka doprowadza je do czekającej Miny Bonteri. Obie panie senator witają się, a Padmé przedstawia padawance starą przyjaciółkę, mówiąc, że była jej mentorką na Naboo. Togrutanka pyta, czy kobieta jest Separatystką, na co ta odpowiada ze śmiechem, że naturalnie. Następnie prowadzi je do pojazdu, którym wkrótce lądują w posiadłości. Przy wejściu czeka na nie syn pani senator, Lux. Matka każe mu pomóc z bagażami, a potem przytula Amidalę i mówi, że dobrze ją widzieć. Ta odwzajemnia jej słowa, lecz dodaje, że wiele spraw się zmieniło. Chłopak zabiera walizkę Padmé i chce również pomóc Ahsoce, lecz Togrutanka twierdzi, że poradzi sobie sama.

Kobiety przechodzą do salonu, gdzie Mina podaje gościom napoje. Amidala wygląda przez okno na ogród, obserwując Luksa. Zauważa, że chłopak bardzo wyrósł. Pani Bonteri mówi, że czas się nie zatrzyma, lecz dodaje, że wojna ma zły wpływ na jej syna. Tano wtrąca się do ich rozmowy, zaznaczając, że to Konfederacja wywołała konflikt. Padmé poucza padawankę, lecz Mina ucisza ją gestem. Bonteri mówi Ahsoce, że to bardzo subiektywny punkt widzenia, oraz że podobnie o Republice i Jedi myślą Separatyści. Dodaje, że jej mąż rozumował właśnie w ten sposób, lecz został zabity podczas bitwy o Aargonar. Ahsoka przeprasza i wychodzi na dwór. Na Coruscant docierają infiltratory, a klony, biorąc je za droidy sprzątające, każą im zabrać się do roboty. W ogrodzie Togrutanka przechodzi obok Luksa, a ten, widząc jej miecz świetlny, pyta się, czy dziewczyna jest Jedi. Padawanka odpowiada twierdząco. Chłopak mówi jej, że przed wojną wysłuchał wielu opowieści o rycerzach, którzy zawsze byli dobrzy. Później dodaje, że obecnie nie jest w stanie powiedzieć, czy to prawda, a jego przyjaciele oskarżają przedstawicieli Zakonu o śmierć wielu osób. Tano stwierdza, że prawdopodobnie jest pierwszą Jedi, którą spotyka Lux, co chłopak potwierdza. Togrutanka każe mu się sobie przyjrzeć, a Bonteri stwierdza, że rzeczywiście dziewczyna nie jest taka zła. Poirytowana Ahsoka stwierdza, że wszyscy chłopcy są tacy sami. Po chwili Lux zadaje jej pytanie dotyczące ilości spotkanych przez nią Separatystów. Padawanka przyznaje, że poza Grievousem i Asajj Ventress nie miała okazji nikogo poznać. Lux pyta się więc o to samo, co ona wcześniej: czy jest naprawdę taki zły.

Rozmowa senatorów.

Amidala rozmawia z Miną i mówi jej, że wczuwa w ostatnich wydarzeniach podstęp Dooku. Towarzyszka odpowiada jej, że mężczyzna jest jedynie przywódcą ich Senatu, a nie całego świata. Przyznaje jednak, że z hrabim nie zgadza się do końca, lecz chce powstrzymać wojnę. Padmé mówi przyjaciółce, że Senat Republiki ma wkrótce głosować nad projektem ustawy zwiększającej wydatki na zbrojenia, lecz wielu delegatów nie ma jeszcze zdania na ten temat. Bonteri przyznaje, że i jej Parlament ma podobny problem. Amidala proponuje, by obie wystąpiły z prośbą o podjęcie negocjacji z drugą stroną, na co jej przyjaciółka przystaje. Obie wznoszą toast za pokój i nadzieję. Wkrótce rozpoczynają się obrady Senatu Separatystów, podczas których Mina wygłasza przemowę nawołującą do rozpoczęcia negocjacji. Voe Atell mówi, że Sojusz Korporacyjny nigdy nie pozwoli, by to się wydarzyło, lecz przerywa jej Kerch Kusi, mówiąc, że Konfederacja stanowi demokratyczny rząd. Wywołuje to aplauz, który ucisza Dooku, obecny na obradach w formie hologramu. W obliczu zaistniałej sytuacji nakazuje rozpocząć głosowanie. Zwycięża opcja pokojowa.

Nix, Saam i Dod rozmawiają w gabinecie z Dooku. Muun jest zaniepokojony wynikiem głosowania w Parlamencie Separatystów, lecz hrabia uspokaja ich, mówiąc, że po nadchodzącym ataku znikną szanse na pokój. Na Raksusie rodzina Bonterich żegna Amidalę i Ahsokę. Mina mówi, że ma przeczucie, iż tym razem los wojny się odmieni, a Ahsoka dodaje, że również ma taką nadzieję. Następnie przedstawicielki Republiki odchodzą do statku. Na Coruscant infiltratory odbierają transmisję holograficzną od Grievousa, który każe im rozpocząć drugą fazę planu. Wszystkie jednostki zbierają się w jednym miejscu i dzięki fałszywym przepustkom dostają się wraz z robotnikami do generatora zasilania. W biurze Palpatine gratuluje Amidali śmiałego kroku. Pani senator wskazuje, że dzięki podpisaniu traktatu z Konfederacją nie byłoby konieczne pożyczanie pieniędzy na zbrojenia. Kanclerz twierdzi jednak, że wystosowana przez Separatystów prośba o pokój jest jedynie iluzją, ponieważ ich wrogowie w przeszłości wielokrotnie odrzucali wyciągniętą dłoń. Padmé wyznaje w tajemnicy, że skontaktowała się z Miną Bonteri, oraz że to ona zaproponowała negocjacje. Palaptine zdaje się być zainteresowany sposobem, w jaki Amidala skontaktowała się z panią senator, lecz po chwili decyduje się zarządzić głosowanie.

Wybuch generatora.

W generatorze infiltratory przejeżdżają przez pomost i przełączają się w tryb bojowy. Zabijają pracowników, którzy próbują się bronić, lecz blastery nie działają na pancerz droidów. Amidala i Bail przedstawiają w Senacie zalety podpisania pokoju z Separatystami, a Onaconda Farr proponuje natychmiastowe głosowanie. Infiltratory w pomieszczeniu dla pracowników składają się w bomby i rozpoczynają odliczanie. Senatorowie składają swoje głosy, lecz niemal w ostatniej chwili droidy wybuchają, niszcząc tym samym generator. Powoduje to przerwanie dostaw prądu do wielu obszarów Coruscant, wybuch zamieszek na ulicach i paniki wśród polityków. Po pewnym czasie Saam potwierdza, że atak na generator to sprawka Konfederacji. Pomimo protestów Padmé, senatorowie decydują się na natychmiastową deregulację banków, a Kanclerz przyznaje, że w obliczu zaistniałej sytuacji nie został im wielki wybór. Po głosowaniu Amidala odprowadza Tano do Anakina, który wyraża żal z powodu niepowodzenia rozmów z Bonteri. Na pytanie zaskoczonej padawanki odpowiada, że Jedi mają wszędzie swoje oczy i uszy. Mówi, że podróż na Raxus była niebezpieczna i nielegalna. Ahsoka odpowiada, że zdała sobie z czegoś sprawę: polityka nie jest czarno-biała, jak myślała na początku.

Zawartość

[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Postacie

Modele droidów

Wydarzenia

Miejsca

Organizacje i tytuły

Rasy rozumne

Pojazdy i statki

Broń i technologia

Różne

Aktorzy podkładający głos

Oryginalni

Źródła

Przypisy

  1. Strach jest świetnym motywatorem.

Linki zewnętrzne

Zobacz kolekcję grafik dotyczących
odcinka Bohaterowie po obu stronach.


Wojny klonów (The Clone Wars)
[Pokaż/Ukryj]
Główne Film kinowy - Serial telewizyjny
Odcinki Sezon pierwszy: 1: Zasadzka - 2: Wzlot Malevolence - 3: Cień Malevolence - 4: Zniszczyć Malevolence - 5: Rekruci
6: Upadek droida - 7: Pojedynek droidów - 8: Bombad Jedi - 9: Peleryna ciemności - 10: Kryjówka Grievousa
11: Pojmanie Dooku - 12: Gungański generał - 13: Upadek Jedi - 14: Obrońcy pokoju - 15: Najście
16: Ukryty wróg - 17: Wirus błękitnego cienia - 18: Tajemnica tysiąca księżyców - 19: Burza nad Ryloth
20: Niewinni z Ryloth - 21: Wolne Ryloth - 22: Kryzys zakładników

Sezon drugi (Rise of the Bounty Hunters): 23: Kradzież holokronu - 24: Puszka Pandory - 25: Dzieci Mocy - 26: Szpieg senatu
27: Lądowanie w punkcie deszczu - 28: Fabryka broni - 29: Strzępy terroru - 30: Władcy umysłu - 31: Intryga Grievousa
32: Dezerter - 33: Zaginiony miecz świetlny - 34: Mandaloriański spisek - 35: Podróż na pokuszenie - 36: Księżna Mandalory
37: Morderstwa w senacie - 38: Kot i mysz - 39: Łowcy nagród - 40: Bestia Zillo - 41: Bestia Zillo kontratakuje
42: Śmiertelna pułapka - 43: Wracaj do domu, R2 - 44: Wytropić po mistrzowsku


Sezon trzeci (Secrets Revealed): 45: Klony kadeci - 46: Żołnierze ARC - 47: Linie wsparcia - 48: Strefa wpływów
49: Korupcja - 50: Akademia - 51: Zabójca - 52: Złowrogie plany - 53: Polowanie na Ziro - 54: Bohaterowie po obu stronach
55: Walka o pokój - 56: Siostry Nocy - 57: Potwór - 58: Wiedźmy mgły - 59: Władcy - 60: Ołtarz Mortis
61: Duchy Mortis - 62: Cytadela - 63: Kontratak - 64: Ratunek z Cytadeli - 65: Zaginiony padawan - 66: Polowanie na wookiee


Sezon czwarty (Battle Lines): 67: Wodna wojna - 68: Atak Gungan - 69: Więźniowie - 70: Cień wojownika - 71: Misja litości
72: Droidy Nomadzi - 73: Ciemność w Umbarze - 74: Generał - 75: Różnica zdań - 76: Masakra Krella - 77: Porwanie
78: Niewolnicy Republiki - 79: Ucieczka z Kadavo - 80: Przyjaciel w potrzebie - 81: Oszustwo - 82: Przyjaciele i wrogowie
83: Pudełko - 84: Kryzys na Naboo - 85: Masakra - 86: Nagroda - 87: Bracia - 88: Zemsta


Sezon piąty: 89: Odrodzenie - 90: Wojna na dwóch frontach - 91: Przodownicy - 92: Miękka wojna - 93: Punkty krytyczne
94: Spotkanie - 95: Test siły - 96: Na ratunek - 97: Niezbędna więź - 98: Sekretne bronie
99: Słoneczny dzień w pustce - 100: Zaginiony w akcji - 101: Punkt bez powrotu - 102: Eminencja - 103: Odcienie rozsądku
104: Bezprawny - 105: Sabotaż - 106: Jedi, która wiedziała za dużo - 107: Pochwycić Jedi - 108: Niewłaściwa Jedi


Sezon szósty (The Lost Missions): 109: Nieznany - 110: Konspiracja - 111: Uciekinier - 112: Rozkazy - 113: Stary przyjaciel
114: Powstanie Clovisa - 115: Kryzys w sercu - 116: Zniknięcie - część 1 - 117: Zniknięcie - część 2
118: Zaginiony - 119: Głosy - 120: Przeznaczenie - 121: Poświęcenie


The Clone Wars Legacy: 122: A Death on Utapau - 123: In Search of the Crystal - 124: Crystal Crisis - 125: The Big Bang


Sezon siódmy (The Final Season): 126: Parszywa zgraja - 127: Echo z oddali - 128: Na skrzydłach Keeradaków
129: Ryzykowna gra - 130: Na obcej ziemi - 131: Zerwana umowa - 132: Niebezpieczny dług - 133: Znowu razem
134: Stara przyjaźń nie rdzewieje - 135: Uczeń widma - 136: W gruzach - 137: Zwycięstwo i śmierć
Komiksy kanoniczne Darth Maul: Son of Dathomir: 1 - 2 - 3 - 4 - wydanie zbiorcze
Książki kanoniczne Mroczny uczeń - The Clone Wars: Stories of Light and Dark
Encyklopedie kanoniczne Character Encyclopedia - Join the battle!
Komiksy legendarne Komiks online

Sezon pierwszy: 1: Prelude - 2: Shakedown - 3: Procedure - 4: Agenda - 5: Mouse Hunt - 6: The Fall of Falleen - 7: Discount
8: Departure - 9: Transfer - 10: The Dreams of General Grievous - 11: Bait - 12: Switch - 13: Headgames - 14: Neighbors
15: Cold Snap - 16: Shadowed - 17: The Valley - 18: brak - 19: Covetous - 20: Curfew - 21: The Ballad of Cham Syndulla
22: Invitation Only

Między sezonami: Hunting the Hunters: 1 - 2 - 3

Sezon drugi: Act on Instinct | Sezon trzeci: The Valsedian Operation


Seria komiksowa: Niewolnicy Republiki: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - wydanie zbiorcze | W służbie Republiki: 7 - 8 - 9 - wydanie zbiorcze | Bohater Konfederacji: 10 - 11 - 12 - wydanie zbiorcze


Powieści graficzne: 1: Shipyards of Doom - 2: Crash Course - 3: The Wind Raiders of Taloraan - 4: The Colossus of Destiny
5: Deadly Hands of Shon-Ju - 6: The Starcrusher Trap - 7: Strange Allies - 8: The Enemy Within - 9: The Sith Hunters
10: Defenders of the Lost Temple - 11: The Smuggler's Code


Darth Maul: Death Sentence: 1 - 2 - 3 - 4 - wydanie zbiorcze

Inne: Wąwóz śmierci - Opress Unleashed
Książki legendarne Zwykłe:
Wojny klonów: Adaptacja książkowa filmu - Dzika przestrzeń - Żadnych jeńców - Gambit: Misja na Lanteeb - Gambit: Oblężenie

Dla dzieci i młodzieży: 3D Nowy wymiar zabawy - Ackbar's Underwater Army - Adaptacja książkowa dla młodzieży - Ahsoka in Action!
Ambush - Anakin in Action! - Battle at Teth - The Battle Begins - The Battle for Ryloth - Boba Fett: Jedi Hunter - Bombad Jedi
Bounty Hunter: Boba Fett - Captured - Chewbacca and the Wookiee Warriors - Children of the Force - The Dark Side
Shadow Conspiracy - Day One - Destroy Malevolence - Don't Wake the Zillo Beast! - Downfall of a Droid - Draw Star Wars: The Clone Wars - Forces of Darkness - Front Row Seat Storybook - Galactic Force - The Galactic Photobook - Grievous atakuje!
The Holocron Heist - The Hunt for Grievous - Intergalactic Adventure - Jedi Activity Cards - Jedi Adventures - Jedi Heroes
Jedi in Training - Journey Through Hyperspace - Łowcy holokronów - Masters of the Force - Meet Ahsoka Tano - Misje Yody
The New Padawan - Obrońcy Republiki - Official Movie Storybook - Operation: Huttlet - Padawan Puzzles - Paint with Water
Pirates... and Worse! - Planets in Peril - Prepare for Battle - Press Out 'n' Build - R2-D2's Adventure - Rescue in the Sky
The Secret Villain - Stand Aside - Bounty Hunters! - Starcie Mocy - Sticker Storyteller - Sticker Coloring and Activity - Strzępy terroru
W obronie Republiki - Warriors of the Deep - Watch out for Jabba the Hutt! - The Way of the Warrior - Wielka księga naklejek
Yoda in Action! - Złoczyńcy i Łowcy Nagród - Follow The Force


Tajne misje: Oddział Breakout - Klątwa piratów - Pojedynek przy Strzaskanej Skale - Guardians of the Chiss Key


Wybierz swoje przeznaczenie: Ścieżka Jedi - Przygoda na Teth - Zaginiony legion - Kryzys na Coruscant - Tajna armia Dooku
Przewodniki i encyklopedie legendarne The Art of Star Wars: The Clone Wars - Campaign Guide - Encyklopedia postaci - Episode Guide - Incredible Vehicles
Kim jest wojownik Sithów? - Kim są Jedi? - Official Episode Guide Series 1 and 2 - The Official Episode Guide: Season 1
The Visual Guide - The Clone Wars: Ultimate Battles - The Clone Wars: New Battlefronts
Gry legendarne Clone Wars Adventures - Jedi Alliance - Lightsaber Duels - Republic Heroes - The Clone Wars (gra na komórkę) - LEGO Star Wars III: The Clone Wars
Ścieżka dźwiękowa film kinowy - sezony 1-6 - sezon 7 odcinki: 1-4 | 5-8 | 9-12
Inne HoloNet News: Rodia Supply Lanes Attacked by Pirates - Chancellor Palpatine's Approval Rating Falls
Galaxy Divided: 1 - 2 - 3 - 4 - 5
Czasopisma: The Clone Wars