Podróż na pokuszenie

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Podróż na pokuszenie
Tytuł oryginalny: Voyage of Temptation
Serial: Wojny klonów (The Clone Wars)
Sezon: 2
Odcinek: 13
Scenariusz:
Reżyseria: Brian Kalin O'Connell
Data premiery w USA: 5 luty 2010
Data premiery w Polsce: 1 lipca 2010
Czas trwania: 22 min.
Czas w chronologii: 21 BBY
Poprzedni: Mandaloriański spisek
Następny: Księżna Mandalory


Podróż na pokuszenie (Voyage of Temptation) to trzydziesty piąty odcinek serialu Wojny klonów i zarazem trzynasty odcinek drugiego sezonu. Jest także chronologicznie czterdziestym pierwszym odcinkiem serialu. Został wyemitowany 5 lutego 2010 roku w amerykańskim Cartoon Network. W Polsce emisja nastąpiła 1 lipca 2010, o godzinie 19:00 na kanale Cartoon Network.

Opis

Oryginalny

"As the Jedi and their clones defend Duchess Satine from assassination attempts, Anakin discovers that Obi-Wan and the Duchess have a history together."

Polski

"Kiedy Jedi i klony bronią księżnej Satine przed zamachem zabójców, Anakin dowiaduje się o wspólnej historii księżnej i Obi-Wana.

Streszczenie

Wersja oryginalna
The Clone Wars
Voyage of Temptation
A royal welcome! Sent to investigate 
allegations that Mandalore was joining
Count Dooku's Separatists, Obi-Wan
Kenobi was reunited with an old 
friend, the Duchess Satine of Kalevala. 
While Satine claimed Mandalore's 
intentions were to remain neutral 
during the war, an attack on the capital
city led Obi-Wan to the discovery of a 
terrorist organization known as 
Death Watch. 

Now the Duchess travels to the Senate, 
so she can plead her case against her 
involvement in the war, as the Jedi prepare 
a defense against her opponents…
Wersja spolszczona
Wojny klonów
Podróż na pokuszenie
Królewskie powitanie. Wysłany w celu
sprawdzenia pogłosek o sojuszu Mandalory
z hrabią Dooku, Obi-Wan Kenobi spotkał się
ponownie ze starą przyjaciółką, księżną
Satine z Kalevali. Chociaż Satine utrzymywała,
że Mandalora pozostanie neutralna wobec wojny,
atak na stolicę doprowadził Obi-Wana do
odkrycia organizacji terrorystycznej,
znanej jako Straż Śmierci. Teraz księżna
leci do senatu, by zaprotestować
uczestnictwie w wojnie. Podczas gdy Jedi
szykują obronę przeciwko jej wrogom…

Nie żałuj niczego, bo przegapisz życie.[1]

Na Coronecie odbywa się odprawa. Obi-Wan Kenobi i Anakin Skywalker instruują klony jak mają się zachować podczas lotu. Starszy Jedi zaznacza, że najważniejsze jest bezpieczeństwo księżnej Satine Kryze. Po skończeniu odprawy, Obi-Wan zostaje wezwany przed oblicze księżnej. Wraz z Anakinem, Rexem i Codym, jedzie na wyższy pokład. Podczas tej krótkiej podróży, Skywalker wyczuwa niepokój byłego mentora krążący wokół księżnej. Ten mówi mu, że znał ją w przeszłości.

W ładowni Redeye i Mixer sprawdzają zaułki między towarami. Gdy wszystko wydaje się być w porządku, przechodzą do następnego sektora. Zaraz po ich wyjściu z jednej ze skrzyń wydostaje się probot zabójca.

Senator Merrik podczas audiencji.

Obi-Wan i Anakin przybywają na audiencję, której księżna Satine udziela senatorom. Kenobi wtrąca się do jej przemowy o neutralności, co powoduje rozpoczęcie ostrej wymiany zdań. Orn Free Taa przerywa mistrzowi Jedi i księżnej. Kenobi szepcze do Anakina, że księżna nie potrafi dostrzec żadnych filozofii, poza swoją własną.

Redeye i Mixer sprawdzają ładownię. Gdy się rozdzielają Redeye zostaje wystraszony przez R2-D2. Gdy droid odchodzi klon zostaje zaatakowany przez droida zabójcę i nim zdąża zareagować, umiera.

Obi-Wan i Satine wciąż się kłócą. Zakłopotani delegaci próbują przerwać ich sprzeczkę. Tal Merrik mówi im, że to była długa podróż. Podchwytując temat Orn Free Taa prosi by zaczekali z dyskusjami aż kolacja dobiegnie końca. Kenobi i Kryze zgadzają się, po czym rozchodzą.

Mixer kończy swój patrol. Przez komlink melduje, że skończył. Wzywa Redeye'a by zameldował mu o swoim statusie. Nagle u jego stóp pojawia się blaster towarzysza. Klon podnosi go i zaczyna oglądać. Z ciemności atakuje go droid zabójca.

Anakin i Obi-Wan rozmawiają o przeszłości tego drugiego i Satine. Mistrz zwierza się, że w dawnych czasach wraz z Qui-Gon Jinnem spędził rok na Mandalorze podczas, którego chronił księżną przed atakami buntowników. Życie z dnia na dzień i ciągła ucieczka zbliżyła ich do siebie. Nagle Skywalker mu przerywa i stwierdza, że była to romantyczna atmosfera.

Artoo odkrywa hełm jednego z klonów. Przestraszony, rozpoczyna ucieczkę i wpada na Rexa i Cody'ego.

Obi-Wan kontynuuje swą opowieść. Mówi Anakinowi, że po zakończeniu kryzysu Satine wzmocniła swoją awersję do przemocy i postanowiła zbudować pokojową Mandalorę. Młody Skywalker zdziwił się, że jego mentor nie pozostał by jej w tym pomóc. Ten odparł, że jego obowiązki Jedi mu na to nie pozwalały. Zszokowany Anakin pyta czy jego mistrz nie darzył jej żadnym uczuciem. Obi-Wan mówi, że tak było lecz Jedi nie może się wiązać. Ich rozmowę przerywa Rex meldując, że dwójka jego ludzi zniknęła, Artoo jest bardzo zdenerwowany, a na dodatek znaleźli pustą skrzynię. Skywalker obiecuje sprawdzić to doniesienie.

W tym czasie Kenobi udaje się na senatorską kolację, na której prosi delegatów, aby nie opuszczali swych miejsc do czasu zakończenia śledztwa w ładowni.

Anakin walczy z droidem zabójcą.

Skywalker przybywa do ładowni. Po zapoznaniu się z sytuacją wraz z Artoo rozpoczyna poszukiwania dwójki klonów. Gdy dociera do pustej skrzyni stwierdza, że jej zawartość mogła sama z niej wyjść. Melduje o tym Kenobiemu i kontynuuje śledztwo. Wkrótce natrafia na Redeye'a gdy ten dziwnie się zachowuje Jedi włącza swój miecz świetlny. Okazuje się, że to droid zabójca steruje klonem. Jedi odcina robotowi dwie kończyny lecz ten powala go rzucając w niego dwoma skrzyniami. Z pomocą Anakinowi przychodzą klony, które niszczą droida. W tej samej chwili Skywalker zauważa, że kolejny droid kieruje się turbowindą w stronę Obi-Wana. Anakin niezwłocznie melduje mu o zagrożeniu.

Kenobi rozkazuje zabezpieczenie drzwi lecz za późno. Do sali wkracza droid zabójca. Kenobi i strażnicy delegatów zostają powaleni na ziemię. Robot zmierza w stronę Satine lecz Obi-Wan dogania go jednym krótkim skokiem, po czym niszczy. Nagle z wnętrza droida zaczynają wychodzić jego mniejsze wersje. Wspólnie z Satine rozpoczyna walkę przeciwko napastnikom. Jest zdziwiony, że księżna, miłująca pokój, stawia opór. Ta odpowiada mu, że nie miłuje przemocy lecz nie zamierza być bezbronna.

W ładowni Anakin i klony, również walczą z droidami. Po ich pokonaniu Jedi stwierdza, że maszyny same się na pokład nie dostały. Żąda od droida sprawującego piecze nad ładownią dokładnej listy osób, które brały udział przy załadunku towarów. Po przejrzeniu listy stwierdza, że brakuje na niej nazwisk.

Obi-Wan ujawnia zdradę Merrika.

Jedi udaje się na wyższe pokłady by porozmawiać z Obi-Wanem. Zwierza mu się, że zdrajcą prawdopodobnie jest, któryś z senatorów. Jest mistrz ma plan jak to sprawdzić. Odsyła Skywalkera do sprawdzania ładowni, a sam bierze jedynego ocalałego mini droida i rozpoczyna przesłuchanie senatorów. Wysuwa teorię, że robot zaatakuje każdego oprócz swojego programisty. Chodząc kolejno od senatora do senatora, droid uspokaja się przy Talu Merriku. Zdrajca bierze na zakładnika księżną Satine i rozpoczyna ucieczkę. Kenobi wzywa pomocy Anakina lecz ten ma własne problemy.

Skywalker w ładowni poszukuje ostatniego egzemplarza droida zabójcy. Nagle słyszy odgłos walki. Gdy dociera na miejsce, z którego pochodzi, ratuje Rexa i Cody'ego od mini droidów. Z ciemności wyskakuje większa wersja robotów. Anakin szybko odcina jej odnóża rzutem swojego miecza. Rex wskakuje na uszkodzonego robota i kończy dzieło.

Merrik i Satine docierają na mostek gdzie ten pierwszy zabija wszystkich członków Gwardii Senackiej oraz pilotującego okręt kapitana. Gdy sytuacja zostaje opanowana kontaktuje się z Pre Vizslą prosząc o wsparcie. Po chwili na mostek wkracza Obi-Wan z zamiarem aresztowania zdrajcy lecz ten powstrzymuje go mówiąc, że podłożył ładunki wybuchowe w silnikach statku. Satine prosi Kenobiego by zachował rozsądek. Jedi poddaje się lecz cały czas podąża za Terrikiem zachowując bezpieczną odległość.

Anakin pomaga klonom w zniszczeniu droidów, które przybyły jako wsparcie dla Terrika. Gdy roboty zostają pokonane rusza na pomoc Obi-Wanowi.

Próba aresztowania zdrajcy.

Tal dociera do miejsca, z którego zamierza uciec. Rozkazuje księżnej by pożegnała się z Jedi. Satine mówi Obi-Wanowi, że to prawdopodobnie ostatnia chwila kiedy się widzą. Mówi też, że kochała Kenobiego od pierwszego dnia jego wizyty na Mandalorze kilka lat temu. Jedi początkowo jest zmieszany lecz po chwili przyznaje, że porzucił by zakon gdyby tylko Satine powiedziała jedno słowo. Merrik przerywa im gardząc ich wyznaniami. Kryze wpada we wściekłość i wbija mu obcas swojego buta w stopę. Tym samym uwalnia się i odbiera mu jego blaster.

Zaskoczony Terrik stwierdza, że i tak wygrał gdyż księżna nie zabije go ze względu na swoje przekonania, a Kenobi ze względu na swój wizerunek w oczach Satine. Nieoczekiwanie pojawia się Anakin i przebija zdrajcę swoim mieczem. Kenobi i Kryze chcą kontynuować swoją rozmowę lecz przeszkadza im oddział klonów. Po chwili decydują się dokończyć ją w bardziej odpowiednim momencie.

Po powrocie na Coruscant Jedi zostają przywitani przez Kanclerza Palpatine'a. Przywódca Republiki gratuluje im dobrze wykonanego zadania, po czym odchodzi z senatorami.

Satine podchodzi do Obi-Wana by się z nim pożegnać, gdyż zmierza do Senatu. Mówi Kenobiemu, że wciąż nie może się przyzwyczaić do jego brody, gdyż skrywa jego przystojną twarz. Po jej odejściu Anakin stwierdza, że księżna Kryze to wyjątkowa kobieta. Kenobi przytakuje.

Zawartość

W tym haśle należy dodać lub uzupełnić spis zawartości.
[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Postacie

Aktorzy podkładający głos

Oryginalni

Polski dubbing

Linki zewnętrzne

Zobacz kolekcję grafik dotyczących
odcinka Podróż na pokuszenie.

Przypisy

  1. Fear not for the future, weep not for the past.


Wojny klonów (The Clone Wars)
[Pokaż/Ukryj]
Główne Film kinowy - Serial telewizyjny
Odcinki Sezon pierwszy: 1: Zasadzka - 2: Wzlot Malevolence - 3: Cień Malevolence - 4: Zniszczyć Malevolence - 5: Rekruci
6: Upadek droida - 7: Pojedynek droidów - 8: Bombad Jedi - 9: Peleryna ciemności - 10: Kryjówka Grievousa
11: Pojmanie Dooku - 12: Gungański generał - 13: Upadek Jedi - 14: Obrońcy pokoju - 15: Najście
16: Ukryty wróg - 17: Wirus błękitnego cienia - 18: Tajemnica tysiąca księżyców - 19: Burza nad Ryloth
20: Niewinni z Ryloth - 21: Wolne Ryloth - 22: Kryzys zakładników

Sezon drugi (Rise of the Bounty Hunters): 23: Kradzież holokronu - 24: Puszka Pandory - 25: Dzieci Mocy - 26: Szpieg senatu
27: Lądowanie w punkcie deszczu - 28: Fabryka broni - 29: Strzępy terroru - 30: Władcy umysłu - 31: Intryga Grievousa
32: Dezerter - 33: Zaginiony miecz świetlny - 34: Mandaloriański spisek - 35: Podróż na pokuszenie - 36: Księżna Mandalory
37: Morderstwa w senacie - 38: Kot i mysz - 39: Łowcy nagród - 40: Bestia Zillo - 41: Bestia Zillo kontratakuje
42: Śmiertelna pułapka - 43: Wracaj do domu, R2 - 44: Wytropić po mistrzowsku


Sezon trzeci (Secrets Revealed): 45: Klony kadeci - 46: Żołnierze ARC - 47: Linie wsparcia - 48: Strefa wpływów
49: Korupcja - 50: Akademia - 51: Zabójca - 52: Złowrogie plany - 53: Polowanie na Ziro - 54: Bohaterowie po obu stronach
55: Walka o pokój - 56: Siostry Nocy - 57: Potwór - 58: Wiedźmy mgły - 59: Władcy - 60: Ołtarz Mortis
61: Duchy Mortis - 62: Cytadela - 63: Kontratak - 64: Ratunek z Cytadeli - 65: Zaginiony padawan - 66: Polowanie na wookiee


Sezon czwarty (Battle Lines): 67: Wodna wojna - 68: Atak Gungan - 69: Więźniowie - 70: Cień wojownika - 71: Misja litości
72: Droidy Nomadzi - 73: Ciemność w Umbarze - 74: Generał - 75: Różnica zdań - 76: Masakra Krella - 77: Porwanie
78: Niewolnicy Republiki - 79: Ucieczka z Kadavo - 80: Przyjaciel w potrzebie - 81: Oszustwo - 82: Przyjaciele i wrogowie
83: Pudełko - 84: Kryzys na Naboo - 85: Masakra - 86: Nagroda - 87: Bracia - 88: Zemsta


Sezon piąty: 89: Odrodzenie - 90: Wojna na dwóch frontach - 91: Przodownicy - 92: Miękka wojna - 93: Punkty krytyczne
94: Spotkanie - 95: Test siły - 96: Na ratunek - 97: Niezbędna więź - 98: Sekretne bronie
99: Słoneczny dzień w pustce - 100: Zaginiony w akcji - 101: Punkt bez powrotu - 102: Eminencja - 103: Odcienie rozsądku
104: Bezprawny - 105: Sabotaż - 106: Jedi, która wiedziała za dużo - 107: Pochwycić Jedi - 108: Niewłaściwa Jedi


Sezon szósty (The Lost Missions): 109: Nieznany - 110: Konspiracja - 111: Uciekinier - 112: Rozkazy - 113: Stary przyjaciel
114: Powstanie Clovisa - 115: Kryzys w sercu - 116: Zniknięcie - część 1 - 117: Zniknięcie - część 2
118: Zaginiony - 119: Głosy - 120: Przeznaczenie - 121: Poświęcenie


The Clone Wars Legacy: 122: A Death on Utapau - 123: In Search of the Crystal - 124: Crystal Crisis - 125: The Big Bang


Sezon siódmy (The Final Season): 126: Parszywa zgraja - 127: Echo z oddali - 128: Na skrzydłach Keeradaków
129: Ryzykowna gra - 130: Na obcej ziemi - 131: Zerwana umowa - 132: Niebezpieczny dług - 133: Znowu razem
134: Stara przyjaźń nie rdzewieje - 135: Uczeń widma - 136: W gruzach - 137: Zwycięstwo i śmierć
Komiksy kanoniczne Darth Maul: Son of Dathomir: 1 - 2 - 3 - 4 - wydanie zbiorcze
Książki kanoniczne Mroczny uczeń - The Clone Wars: Stories of Light and Dark
Encyklopedie kanoniczne Character Encyclopedia - Join the battle!
Komiksy legendarne Komiks online

Sezon pierwszy: 1: Prelude - 2: Shakedown - 3: Procedure - 4: Agenda - 5: Mouse Hunt - 6: The Fall of Falleen - 7: Discount
8: Departure - 9: Transfer - 10: The Dreams of General Grievous - 11: Bait - 12: Switch - 13: Headgames - 14: Neighbors
15: Cold Snap - 16: Shadowed - 17: The Valley - 18: brak - 19: Covetous - 20: Curfew - 21: The Ballad of Cham Syndulla
22: Invitation Only

Między sezonami: Hunting the Hunters: 1 - 2 - 3

Sezon drugi: Act on Instinct | Sezon trzeci: The Valsedian Operation


Seria komiksowa: Niewolnicy Republiki: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - wydanie zbiorcze | W służbie Republiki: 7 - 8 - 9 - wydanie zbiorcze | Bohater Konfederacji: 10 - 11 - 12 - wydanie zbiorcze


Powieści graficzne: 1: Shipyards of Doom - 2: Crash Course - 3: The Wind Raiders of Taloraan - 4: The Colossus of Destiny
5: Deadly Hands of Shon-Ju - 6: The Starcrusher Trap - 7: Strange Allies - 8: The Enemy Within - 9: The Sith Hunters
10: Defenders of the Lost Temple - 11: The Smuggler's Code


Darth Maul: Death Sentence: 1 - 2 - 3 - 4 - wydanie zbiorcze

Inne: Wąwóz śmierci - Opress Unleashed
Książki legendarne Zwykłe:
Wojny klonów: Adaptacja książkowa filmu - Dzika przestrzeń - Żadnych jeńców - Gambit: Misja na Lanteeb - Gambit: Oblężenie

Dla dzieci i młodzieży: 3D Nowy wymiar zabawy - Ackbar's Underwater Army - Adaptacja książkowa dla młodzieży - Ahsoka in Action!
Ambush - Anakin in Action! - Battle at Teth - The Battle Begins - The Battle for Ryloth - Boba Fett: Jedi Hunter - Bombad Jedi
Bounty Hunter: Boba Fett - Captured - Chewbacca and the Wookiee Warriors - Children of the Force - The Dark Side
Shadow Conspiracy - Day One - Destroy Malevolence - Don't Wake the Zillo Beast! - Downfall of a Droid - Draw Star Wars: The Clone Wars - Forces of Darkness - Front Row Seat Storybook - Galactic Force - The Galactic Photobook - Grievous atakuje!
The Holocron Heist - The Hunt for Grievous - Intergalactic Adventure - Jedi Activity Cards - Jedi Adventures - Jedi Heroes
Jedi in Training - Journey Through Hyperspace - Łowcy holokronów - Masters of the Force - Meet Ahsoka Tano - Misje Yody
The New Padawan - Obrońcy Republiki - Official Movie Storybook - Operation: Huttlet - Padawan Puzzles - Paint with Water
Pirates... and Worse! - Planets in Peril - Prepare for Battle - Press Out 'n' Build - R2-D2's Adventure - Rescue in the Sky
The Secret Villain - Stand Aside - Bounty Hunters! - Starcie Mocy - Sticker Storyteller - Sticker Coloring and Activity - Strzępy terroru
W obronie Republiki - Warriors of the Deep - Watch out for Jabba the Hutt! - The Way of the Warrior - Wielka księga naklejek
Yoda in Action! - Złoczyńcy i Łowcy Nagród - Follow The Force


Tajne misje: Oddział Breakout - Klątwa piratów - Pojedynek przy Strzaskanej Skale - Guardians of the Chiss Key


Wybierz swoje przeznaczenie: Ścieżka Jedi - Przygoda na Teth - Zaginiony legion - Kryzys na Coruscant - Tajna armia Dooku
Przewodniki i encyklopedie legendarne The Art of Star Wars: The Clone Wars - Campaign Guide - Encyklopedia postaci - Episode Guide - Incredible Vehicles
Kim jest wojownik Sithów? - Kim są Jedi? - Official Episode Guide Series 1 and 2 - The Official Episode Guide: Season 1
The Visual Guide - The Clone Wars: Ultimate Battles - The Clone Wars: New Battlefronts
Gry legendarne Clone Wars Adventures - Jedi Alliance - Lightsaber Duels - Republic Heroes - The Clone Wars (gra na komórkę) - LEGO Star Wars III: The Clone Wars
Ścieżka dźwiękowa film kinowy - sezony 1-6 - sezon 7 odcinki: 1-4 | 5-8 | 9-12
Inne HoloNet News: Rodia Supply Lanes Attacked by Pirates - Chancellor Palpatine's Approval Rating Falls
Galaxy Divided: 1 - 2 - 3 - 4 - 5
Czasopisma: The Clone Wars