The Clone Wars: Grievous atakuje!

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

The Clone Wars: Grievous atakuje!
The Clone Wars: Grievous Attacks!
Autor/rzy:
Redakcja: Ewa Hauzer
Informacje wydawnicze
Wydanie oryginalne: Grosset & Dunlap
5 lutego 2009
Wydanie polskie: Hachette Polska
7 października 2009
Przekład: Michał Zacharzewski
Typ publikacji: Powieść młodzieżowa
Pełne informacje o wydaniach
Chronologia w uniwersum
Kanoniczność: Legendy
Okres historyczny: Era upadku Republiki
Czas akcji: Pomiędzy 22 a 19 BBY


The Clone Wars: Grievous atakuje! to książka dla dzieci i młodzieży, której fabuła oparta jest na wydarzeniach z 5, 6, 7 i 10 odcinka Wojen klonów. Pozycja ukazała się w USA 5 lutego 2009 roku, w Polsce zadebiutowała natomiast 7 października nakładem wydawnictwa Hachette Polska.

Nota wydawnicza

Wydanie oryginalne
One of the most fearsome enemies of the Galactic Republic, General Grievous, has made it his sole duty to hunt down and destroy every last Jedi. In this trilogy of stories, a group of young clone soldiers goes up against Grievous's droid army, the general captures R2-D2, and finally the Jedi find themselves trapped inside Grievous's evil lair. Be careful, you never know what will happen when Grievous Attacks!
Wydanie polskie
Na ekranach widzowie zobaczyli, jak Wielka Armia Republiki - dowodzona przez Yodę, Mace Windu, Obi-Wan Kenobiego i innych Rycerzy Jedi - wyrusza przeciwko nowej armii droidów stworzonej przez Separatystów. Serial "Gwiezdne Wojny: Wojny Klonów" cieszył się wówczas olbrzymią popularnością. Dziś zwolenników zyskuje powieść "Grievous atakuje!", bazująca na trzech odcinkach telewizyjnego cyklu. Dzięki niej czytelnicy lepiej poznają swojego ulubieńca, scybergizowanego generała Grievousa.

Streszczenie

Żółtodzioby

Droidy komandosi zabijają sierżanta O'Ninera.

Kilku żołnierzy-klonów pełni służbę na stacji przekaźnikowej, na księżycu Rishi. Jako że na stacji nigdy nic się nie dzieje, klony są strasznie znudzone służbą. Jeden z nich, Hevy, twierdzi, że wolałby znaleźć się na froncie. Chwilę później na planetę spada kilka meteorytów. Jeden z klonów wychodzi sprawdzić czy coś się stało. Przez lornetkę zauważa, że ze szczątków meteorytów wyłaniają się droidy. Nie zdąża jednak zawiadomić o tym swoich towarzyszy, gdyż zostaje zaskoczony i zabity przez oddział droidów-komandosów. W tym samym czasie, do placówki wyruszają kapitan Rex i komandor Cody, by przeprowadzić inspekcję.

Wkrótce w stacji wybucha strzelanina pomiędzy klonami i droidami. Jako że klony nie mają szans, uciekają przez wentylację. Baza zostaje zdobyta. Tymczasem Grievous kontaktuje się z Asajj Ventress, która aktualnie jest na Kamino. Grievous przygotowuje atak na planetę klonerów, a przeszkodą w planowanej inwazji jest właśnie stacja na Rishi. W momencie gdy Separatyści ją zajmą, droga na Kamino pozostanie wolna.

Cody i Rex kontaktują się ze stacją. Jeden z droidów ubiera hełm i zmienia głos na taki, jakie mają klony. Przebrany droid zapewnia inspekcję, że wszystko jest w porządku i że mogą odlecieć, ale przez to ci nabierają jeszcze więcej podejrzeń. Wkrótce osadzają statek na platformie lądowniczej.

Tymczasem klony ze stacji wydostają się ze stacji. Chwilę później jeden z nich, Cutup, zostaje zjedzony przez jednego z ogromnych węgorzy, które zamieszkują planetę. W tym momencie widzą, że ląduje statek, na pokładzie którego przebywają Cody i Rex. Jeden z droidów przebrany za klona, próbuje ich odprawić. Zostają jednak ostrzeżeni racą, przez klony które uciekły ze stacji. Wywiązuje się walka, ale droidy rzucają granaty. W momencie gdy eksplodują, Cody i Rex skaczą z platformy. Droidy są przekonane, że nie żyją. Wkrótce spotykają tych, którzy przeżyli.

Dzięki sprytnemu podstępowi, udaje im się dostać z powrotem do stacji i zniszczyć droidy. Wkrótce zauważają nadlatującą flotę Konfederacji. Domyślają się, że Separatyści zamierzają zaatakować Kamino. Nie mogą jednak ostrzec dowództwa, gdyż łączność jest zerwana. Skywalker i Kenobi próbują się skontaktować z Codym, ale ten nie odpowiada.

Klony czekają na przybycie Hevy'ego.

Grievous domyśla się, że coś jest nie tak i wysyła na księżyc oddział droidów. Klony próbują się bronić, ale wiedzą, że nie mają szans. Postanawiają zniszczyć stację - wtedy sygnał przestanie być nadawany i dowództwo domyśli się, że coś jest nie tak i przyśle wsparcie. Rex podkłada ładunki pod postacią czteronożnych Gonk droidów, ale pilot, który pozwoliłby zdetonować ładunki z odległości nie działa. Hevy, każe im ruszać, a sam zajmuje się ładunkami. Pilot wciąż nie działa, a do bazy wkraczają droidy. Żołnierz niszczy dużą ich liczbę, ale wkrótce kończy mu się amunicja i zostaje ranny. Udaje mu się jednak doczołgać do ładunków i detonuje je ręcznie. Baza zostaje zniszczona, a sygnał przestaje być nadawany. Wkrótce przybywa flota Republiki i Grievous zarządza odwrót. Kamino pozostaje bezpieczne. Klony które przeżyły zostają odznaczone, a Cody stwierdza, że przestali być żółtodziobami i mówi im, że właśnie takich ludzi potrzeba w 501 Legionie.

Zaginiony droid

Anakin Skywalker dowodzi ostatnią grupą broniącą Bothawui. Generał Grievous szykuje się do bitwy z siłami Republiki. Separatyści mają znaczną przewagę liczebną i mistrz Jedi, Obi-Wan Kenobi sugeruje odwrót. Skywalker jednak nie zamierza uciekać i mimo rad swojego dawnego mistrza i padawanki Ahsoki Tano chce podjąć walkę. Anakin ustawia trzy Gwiezdne Niszczyciele pomiędzy planetą, a jej pierścieniami.

Grievous i jego okręty przybywają do systemu Bothawui. Cyborg rozkazuje aby lecieć przez pas asteroid dzięki czemu zwiększą przewagę. W celu ochrony statków przed asteroidami poleca wzmocnić przednie osłony kosztem tylnych, uważając, że asteroidy zapewniają im dostateczną ochronę z tamtej strony.

Anakin na czele Eskadry Złotych odlatuje z Niszczyciela. Chce wciągnąć okręty Separatystów pod ostrzał Republiki. Grievous rozkazuje skupić cały ogień na najbliższym Niszczycielu. Ahsoka wstrzymuje klony przed otworzeniem ognia do odpowiedniego momentu. Ahsoka martwi się, że dłużej nie wytrzymają, ale Anakin chce aby postarali się jeszcze przez chwilę. Rozkazuje eskadrze rozdzielić się. Anakin nakazuje atak. Kapitan Rex prowadzi oddział maszyn AT-TE po powierzchni jednej z asteroid za okrętami Grievousa. Do ataku przyłączają się także Niszczyciele i Eskadra Złotych. Grievous ucieka myśliwcem z okrętu. Skywalker rusza za nim w pościg. Jednakże jego myśliwiec zostaje trafiony.

Anakin budzi się w pomieszczeniu medycznym na jednym z okrętów Republiki. Okazuje się, że to Rex go uratował, a Grievous uciekł. R2-D2 przepadł razem z myśliwcem Jedi. Obi-Wan gratuluje Skywalkerowi zwycięstwa. Anakin chce odnaleźć droida, jednak Kenobi jest przeciwny dopóki nie dowiaduje się, że R2 nie miał wymazanej pamięci i ma w swojej bazie danych plany taktyczne i położenie baz. Obi-Wan rozkazuje mu go odnaleźć. Anakin otrzymuje zastępczego astrodroida, R3-S6. Razem z Ahsoką wyrusza statkiem Twilight na poszukiwanie swojego wraku myśliwca. Odnajdują go, jednak nie ma tam R2. Skanery nie mogą go znaleźć, ale wykrywają trandoshański statek zbieraczy złomu.

Anakin, Ahsoka i R3 wchodzą na pokład statku. Pytają jego właściciela, Gha Nachkta, czy nie znalazł ostatnio jednostki R2. Trandoshianin zaprzecza. Gdy Anakin pokazuje mu swoje kredyty, Nachkt pozwala im się rozejrzeć za R2. Jedi wchodzą do magazynu. Ahoska odnajduje tam wyłączone droidy-zabójcy typu IG-86. Skywalker poleca R3 sprawdzić wykaz towarów. Nagle zza jednych z drzwi Anakin słyszy R2-D2. Rozkazuje R3 otworzyć te drzwi, jednak zamiast tego astrodroid włącza światła. Skywalker się niecierpliwi i zaczyna otwierać drzwi mieczem świetlnym. Tymczasem R3-S6 uruchamia IG-86. Zabójcy atakują Jedi, jednak ci po krótkiej walce niszczą maszyny. Tymczasem Nachkt otwiera drzwi, za którymi Anakin słyszał R2. Trandoshianin ma pretensje o zniszczenie droidów i grozi Skywalkerowi. Anakin i Ahsoka odlatują. Gha kontaktuje się z Grievousem, który rozkazuje mu jak najszybciej dostarczyć R2-D2 do punktu zbornego. Tymczasem R2 próbuje uciec ze statku Nakchta. Wyrzuca w próżnię goniącego go droida-zabójcę, jednak z powrotem wpada w ręce Trandoshianina.

Ahsoka walczy Grievousem.

Obi-Wan uznaje, że R2-D2 musiał zostać zniszczony. Rozkazuje Anakinowi odnaleźć znajdującą się w pobliżu bazę nasłuchową Grievousa, która przechwytuje rozmowy wojsk Republiki, dzięki czemu Separatyści zwiększają swoją przewagę na Zewnętrznych Rubieżach. Skywalker postanawia samemu przeszukać dalsze zewnętrzne terytoria rejonu, a reszcie eskadry poleca penetrować jego wewnętrzną część. Za namową padawanki zabiera ze sobą R3-S6. Jedi każe mu włączyć radar, jednak astrodroid zamiast tego uruchamia system naprowadzający, dzięki czemu jego pozycja staje się widoczna dla Separatystów. Po chwili przybywa Greivous ze swoją flotą. Anakin każe R3 przygotować skok w nadprzestrzeń, jednak robot odłącza od jego myśliwca pierścień, który po chwili zostaje zniszczony. Jedi stara się uniknąć trafienia. Grievous wypuszcza za nim wszystkie myśliwce-droidy. Tymczasem przybywa Twilight z Ahsoką i klonami. Anakin wlatuje do ładowni. Przelatują między dwoma krążownikami Separatystów, które przez to strzelają do siebie nawzajem. Twilight skacze w nadprzestrzeń.

Gha Nachkt podróżuje do punktu zbornego, w celu oddania R2-D2 w ręce Grievousa. W tym samym czasie Anakin Skywalker, Rex i Ahsoka Tano, poszukują Stacji nasłuchowej Separatystów. Nagle dociera do nich sygnał od R2-D2. Dzięki temu poznają lokalizację droida i przy okazji poszukiwanej bazy. Lecą więc Twilight, aby obeznać się w sytuacji. Nahkt oddaje R2-D2 w ręce Grievousa.

Nie ma się czego bać, wszyscy tutaj są droidami.
— Grievous do R2-D2.

Usatysfakcjonowany Grievous rozkazuje Gha rozebranie R2-D2. Tymczasem Anakin i spółka znajdują stację i kontaktują się z Obi-Wanem. Jednak ten rozkazuje tylko wysadzenie stacji i pozostawienie droida. Wkrótce oddział dostaje się na stację. Tam rozdzielają się - Anakin idzie rozejrzeć się za R2-D2 ,a Ahsoka i klony mają podłożyć ładunki wybuchowe. Okazuje się ,że R2-D2 nigdy nie kasowano pamięci. Grievous wydaje jednostkom IG-100 MagnaGuard rozkaz zabrania droida w bezpieczne miejsce. W międzyczasie Ahsoka i klony idą dalej. R3-S6, którego także wzięli ze sobą, wykonuje źle kolejne polecenie-nie otwiera na czas drzwi, czego skutkiem jest konieczność walki oddziału z generałem Grievousem. Dowódca droidów okazuje się zbyt silnym przeciwnikiem dla Ahsoki, więc ta wycofuje się. Anakin w tym samym momencie pędzi odbić R2-D2, widząc go rozebranego i niesionego przez IG 100. Po kilku chwilach pokonuje eskortę i odbija swojego ulubieńca. Ahsoka dalej odciąga Grievousa. I tu kolejny błąd popełnia R3-S6 - nakierowuje generała na ukrywającą się Ahsokę. Ta jednak wymyka mu się i odkrywa przyczynę niepowodzeń R3-S6-to szpieg Separatystów. Anakin jest już w hangarze i czeka na resztę oddziału. R3-S6 także jest w hangarze i aktywuje droidy bojowe. Skywalker w tym momencie też zauważa zdradę R3. Ale już za późno na jego unieszkodliwienie ,bo Anakin musi się bronić.Po kilkuminutowej walce, z pomocą Rexa i Ahsoki (uciekła Grievousowi) pokonuje droidy. R2 otwiera wyjście z hangaru i pokonuje R3, który przy okazji rozbija się o kawałek jakieś blachy. Anakin zabiera R2 na statek i wysadza stację.

Pieczara Grievousa

Kit Fisto z dawnym padawanem w środku cytadeli.

Poszukiwania wicekróla Nute’a Gunraya trwają. Mistrz Jedi Kit Fisto zostaje wysłany by odszukać uciekiniera w celu postawienia go przed obliczem sprawiedliwości. Podczas poszukiwań statku, na którym uciekł wicekról trafia do systemu Vassek. Po wylądowaniu na powierzchni planety okazuje się, że czeka tam na niego jego dawny padawan, Nahdar Vebb wraz z kilkoma klonami. Bez chwili zwlekania Jedi i żołnierze udają się do środka dziwnej cytadeli, którą zastają na planecie, i z której dochodzi sygnał.

Tam też znajdują go siedzącego za fotelem i wydającego rozkazy droidom, lecz jak się okazuje – fotel jest jedynie emiterem hologramu, a cała sytuacja jest pułapką zorganizowaną przez hrabiego Dooku. Podczas krótkiego rekonesansu po cytadeli przynajmniej położenie Jedi staje się jasne – Fisto zdaje sobie sprawę, że jest to nora nikogo innego, jak generała Grievousa. Jedi i klony po krótkiej rozmowie szybko podejmują decyzję i postanawiają, że tym razem to oni zapolują na przywódcę armii Separatystów. Złapany w pułapkę Grievous jednak nie chce kooperować i rozpoczyna walkę, w której zmuszony jest uciekać do punktu dowodzenia po tym, jak Fisto ucina mu jego metalowe nogi. Tam cyborg dowiaduje się, że jego nieobecna straż została wyłączona przez hrabiego Dooku, który to chciał sprawdzić, czy Grievous jest nadal użyteczny – po stracie Malevolence i dalszych porażkach na linii frontu. Grievous podejmuje wyzwanie hrabiego i zaczyna wykorzystywać korzyści płynące z jego położenia, by zabić nieproszonych gości, dzięki czemu cała cytadela staje się dla Fisto, Vebba i ocalałych klonów jedną wielką pułapką. Niedługo po tym generał nasyła na nich stworzenie nazywane gor, a sam udaje się na naprawę jego uszkodzonych kończyn i hełmu, podczas gdy Jedi zabijają potwora.Kiedy poskładany już cyborg wyrusza się na poszukiwanie intruzów Fisto udaje się przedostać do pomieszczenia kontrolnego – niestety, jego były padawan zostaje odcięty od mistrza i w pojedynkę musi stawić czoła Grievousowi.

Śmierć Nahdara Vebba.

Gdy dochodzi do walki między nim a generałem Vebb skutecznie blokuje jego ciosy, lecz gdy podczas zakleszczenia mieczy Grievous wyjmuje blaster, Nahdarowi nie udaje się uniknąć strzałów i pada martwy jego kolejna ofiara generała Separatystów.

Widząc to wszystko Fisto postanawia dać jednak za wygraną i udaje się na platformę lądowniczą, gdzie jednak dogania go Grievous. Po krótkiej walce – w której Kit odbiera pół-droidowi miecz swojego dawnego padawana – mistrz Jedi w końcu przegrywa, lecz udaje mu się uratować po dzięki swojemu astrodroidowi R6, który sprowadził pod platformę jego myśliwiec. Grievous zdaje raport z wydarzeń hrabiemu Dooku, a Fisto Radzie Jedi.

Zawartość

Oryginalna okładka.
W tym haśle należy dodać lub uzupełnić spis zawartości.
[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Wydania

Data premiery Kraj wydania Numer ISBN Wydawnictwo Objętość Format Cena
2009, 5 lutego USA 9780448450032 Grosset & Dunlap 160 stron Druk (twarda) ---
2009, 7 października Polska --- Hachette Polska 152 stron Druk (miękka) 19,90 PLN


Wojny klonów (The Clone Wars)
[Pokaż/Ukryj]
Główne Film kinowy - Serial telewizyjny
Odcinki Sezon pierwszy: 1: Zasadzka - 2: Wzlot Malevolence - 3: Cień Malevolence - 4: Zniszczyć Malevolence - 5: Rekruci
6: Upadek droida - 7: Pojedynek droidów - 8: Bombad Jedi - 9: Peleryna ciemności - 10: Kryjówka Grievousa
11: Pojmanie Dooku - 12: Gungański generał - 13: Upadek Jedi - 14: Obrońcy pokoju - 15: Najście
16: Ukryty wróg - 17: Wirus błękitnego cienia - 18: Tajemnica tysiąca księżyców - 19: Burza nad Ryloth
20: Niewinni z Ryloth - 21: Wolne Ryloth - 22: Kryzys zakładników

Sezon drugi (Rise of the Bounty Hunters): 23: Kradzież holokronu - 24: Puszka Pandory - 25: Dzieci Mocy - 26: Szpieg senatu
27: Lądowanie w punkcie deszczu - 28: Fabryka broni - 29: Strzępy terroru - 30: Władcy umysłu - 31: Intryga Grievousa
32: Dezerter - 33: Zaginiony miecz świetlny - 34: Mandaloriański spisek - 35: Podróż na pokuszenie - 36: Księżna Mandalory
37: Morderstwa w senacie - 38: Kot i mysz - 39: Łowcy nagród - 40: Bestia Zillo - 41: Bestia Zillo kontratakuje
42: Śmiertelna pułapka - 43: Wracaj do domu, R2 - 44: Wytropić po mistrzowsku


Sezon trzeci (Secrets Revealed): 45: Klony kadeci - 46: Żołnierze ARC - 47: Linie wsparcia - 48: Strefa wpływów
49: Korupcja - 50: Akademia - 51: Zabójca - 52: Złowrogie plany - 53: Polowanie na Ziro - 54: Bohaterowie po obu stronach
55: Walka o pokój - 56: Siostry Nocy - 57: Potwór - 58: Wiedźmy mgły - 59: Władcy - 60: Ołtarz Mortis
61: Duchy Mortis - 62: Cytadela - 63: Kontratak - 64: Ratunek z Cytadeli - 65: Zaginiony padawan - 66: Polowanie na wookiee


Sezon czwarty (Battle Lines): 67: Wodna wojna - 68: Atak Gungan - 69: Więźniowie - 70: Cień wojownika - 71: Misja litości
72: Droidy Nomadzi - 73: Ciemność w Umbarze - 74: Generał - 75: Różnica zdań - 76: Masakra Krella - 77: Porwanie
78: Niewolnicy Republiki - 79: Ucieczka z Kadavo - 80: Przyjaciel w potrzebie - 81: Oszustwo - 82: Przyjaciele i wrogowie
83: Pudełko - 84: Kryzys na Naboo - 85: Masakra - 86: Nagroda - 87: Bracia - 88: Zemsta


Sezon piąty: 89: Odrodzenie - 90: Wojna na dwóch frontach - 91: Przodownicy - 92: Miękka wojna - 93: Punkty krytyczne
94: Spotkanie - 95: Test siły - 96: Na ratunek - 97: Niezbędna więź - 98: Sekretne bronie
99: Słoneczny dzień w pustce - 100: Zaginiony w akcji - 101: Punkt bez powrotu - 102: Eminencja - 103: Odcienie rozsądku
104: Bezprawny - 105: Sabotaż - 106: Jedi, która wiedziała za dużo - 107: Pochwycić Jedi - 108: Niewłaściwa Jedi


Sezon szósty (The Lost Missions): 109: Nieznany - 110: Konspiracja - 111: Uciekinier - 112: Rozkazy - 113: Stary przyjaciel
114: Powstanie Clovisa - 115: Kryzys w sercu - 116: Zniknięcie - część 1 - 117: Zniknięcie - część 2
118: Zaginiony - 119: Głosy - 120: Przeznaczenie - 121: Poświęcenie


The Clone Wars Legacy: 122: A Death on Utapau - 123: In Search of the Crystal - 124: Crystal Crisis - 125: The Big Bang


Sezon siódmy (The Final Season): 126: Parszywa zgraja - 127: Echo z oddali - 128: Na skrzydłach Keeradaków
129: Ryzykowna gra - 130: Na obcej ziemi - 131: Zerwana umowa - 132: Niebezpieczny dług - 133: Znowu razem
134: Stara przyjaźń nie rdzewieje - 135: Uczeń widma - 136: W gruzach - 137: Zwycięstwo i śmierć
Komiksy kanoniczne Darth Maul: Syn Dathomiry: 1 - 2 - 3 - 4 - wydanie zbiorcze
Książki kanoniczne Mroczny uczeń - The Clone Wars: Stories of Light and Dark
Encyklopedie kanoniczne Character Encyclopedia - Join the battle!
Komiksy legendarne Komiks online

Sezon pierwszy: 1: Prelude - 2: Shakedown - 3: Procedure - 4: Agenda - 5: Mouse Hunt - 6: The Fall of Falleen - 7: Discount
8: Departure - 9: Transfer - 10: The Dreams of General Grievous - 11: Bait - 12: Switch - 13: Headgames - 14: Neighbors
15: Cold Snap - 16: Shadowed - 17: The Valley - 18: brak - 19: Covetous - 20: Curfew - 21: The Ballad of Cham Syndulla
22: Invitation Only

Między sezonami: Hunting the Hunters: 1 - 2 - 3

Sezon drugi: Act on Instinct | Sezon trzeci: The Valsedian Operation


Seria komiksowa: Niewolnicy Republiki: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - wydanie zbiorcze | W służbie Republiki: 7 - 8 - 9 - wydanie zbiorcze | Bohater Konfederacji: 10 - 11 - 12 - wydanie zbiorcze


Powieści graficzne: 1: Shipyards of Doom - 2: Crash Course - 3: The Wind Raiders of Taloraan - 4: The Colossus of Destiny
5: Deadly Hands of Shon-Ju - 6: The Starcrusher Trap - 7: Strange Allies - 8: The Enemy Within - 9: The Sith Hunters
10: Defenders of the Lost Temple - 11: The Smuggler's Code


Darth Maul: Death Sentence: 1 - 2 - 3 - 4 - wydanie zbiorcze

Inne: Wąwóz śmierci - Opress Unleashed
Książki legendarne Zwykłe:
Wojny klonów: Adaptacja książkowa filmu - Dzika przestrzeń - Żadnych jeńców - Gambit: Misja na Lanteeb - Gambit: Oblężenie

Dla dzieci i młodzieży: 3D Nowy wymiar zabawy - Ackbar's Underwater Army - Adaptacja książkowa dla młodzieży - Ahsoka in Action!
Ambush - Anakin in Action! - Battle at Teth - The Battle Begins - The Battle for Ryloth - Boba Fett: Jedi Hunter - Bombad Jedi
Bounty Hunter: Boba Fett - Captured - Chewbacca and the Wookiee Warriors - Children of the Force - The Dark Side
Shadow Conspiracy - Day One - Destroy Malevolence - Don't Wake the Zillo Beast! - Downfall of a Droid - Draw Star Wars: The Clone Wars - Forces of Darkness - Front Row Seat Storybook - Galactic Force - The Galactic Photobook - Grievous atakuje!
The Holocron Heist - The Hunt for Grievous - Intergalactic Adventure - Jedi Activity Cards - Jedi Adventures - Jedi Heroes
Jedi in Training - Journey Through Hyperspace - Łowcy holokronów - Masters of the Force - Meet Ahsoka Tano - Misje Yody
The New Padawan - Obrońcy Republiki - Official Movie Storybook - Operation: Huttlet - Padawan Puzzles - Paint with Water
Pirates... and Worse! - Planets in Peril - Prepare for Battle - Press Out 'n' Build - R2-D2's Adventure - Rescue in the Sky
The Secret Villain - Stand Aside - Bounty Hunters! - Starcie Mocy - Sticker Storyteller - Sticker Coloring and Activity - Strzępy terroru
W obronie Republiki - Warriors of the Deep - Watch out for Jabba the Hutt! - The Way of the Warrior - Wielka księga naklejek
Yoda in Action! - Złoczyńcy i Łowcy Nagród - Follow The Force


Tajne misje: Oddział Breakout - Klątwa piratów - Pojedynek przy Strzaskanej Skale - Guardians of the Chiss Key


Wybierz swoje przeznaczenie: Ścieżka Jedi - Przygoda na Teth - Zaginiony legion - Kryzys na Coruscant - Tajna armia Dooku
Przewodniki i encyklopedie legendarne The Art of Star Wars: The Clone Wars - Campaign Guide - Encyklopedia postaci - Episode Guide - Incredible Vehicles
Kim jest wojownik Sithów? - Kim są Jedi? - Official Episode Guide Series 1 and 2 - The Official Episode Guide: Season 1
The Visual Guide - The Clone Wars: Ultimate Battles - The Clone Wars: New Battlefronts
Gry legendarne Clone Wars Adventures - Jedi Alliance - Lightsaber Duels - Republic Heroes - The Clone Wars (gra na komórkę) - LEGO Star Wars III: The Clone Wars
Ścieżka dźwiękowa film kinowy - sezony 1-6 - sezon 7 odcinki: 1-4 | 5-8 | 9-12
Inne HoloNet News: Rodia Supply Lanes Attacked by Pirates - Chancellor Palpatine's Approval Rating Falls
Galaxy Divided: 1 - 2 - 3 - 4 - 5
Czasopisma: The Clone Wars