Droid/Legendy

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Przejdź do wersji kanonicznej.
Przeglądasz legendarną wersję tego artykułu.


To oburzające. Nie macie dowodów!

Ten artykuł wymaga uzupełnienia źródeł.


To hasło nie posiada kompletu źródeł dla zawartych w nim informacji. Jeśli znasz ich pochodzenie, skoryguj/dodaj ich spis w sekcji Źródła oraz zweryfikuj ich prawdziwość. Następnie poproś Strażników o usunięcie szablonu.

Koncept droidów z gry KotOR.

Droid to nazwa stosowana na określenie większości bardziej skomplikowanych robotów, w tym androidów - zazwyczaj wyposażonych w pewien poziom sztucznej inteligencji.

Istnieje pięć podstawowych kategorii (ang. degrees) droidów:

  1. Droidy o przeznaczeniu naukowym lub medycznym, zazwyczaj przeznaczone do inteligentnego współdziałania z ludźmi lub zastępowania ich w zadaniach związanych z zakresem ich specjalizacji. Do takich należał np. robot chirurgiczny 2-1B, który instalował Luke'owi protezę dłoni (Imperium kontratakuje)
  2. Droidy do zastosowań inżynieryjnych, technicznych i pokrewnych (naprawa, badania). R2-D2 jest droidem tej kategorii.
  3. Droidy, które zajmują się interakcją z ludźmi, naukami społecznymi, dyplomacją itp. Zazwyczaj humanoidalne lub dostosowane kształtem do rasy, z którą mają współpracować. C-3PO.
  4. Inteligentne automaty bojowe, droidy-ochroniarze, droidy-zabójcy itp. W większości nielegalne, czasami stosowane przez wojsko. Niektóre egzemplarze uzyskały niezależność - np. droid-łowca nagród IG-88.
  5. Maszyny przeznaczone głównie do pracy fizycznej - droidy górnicze, ładowarki i podnośniki binarne, maszyny sprzątające, droidy zasilające (Gonk) itp.

Ciekawostki

Zobacz kolekcję grafik dotyczących
droidów.
  • Wyraz droid został zastrzeżony przez George'a Lucasa i nie może być używany w produktach komercyjnych bez zgody Lucasfilmu. Zgodę taką otrzymali między innymi twórcy filmu Iniemamocni.
  • W edycji VHS Starej Trylogii zamiast wyrazu "droid" stosowana jest nazwa "robot".
To jest tylko zalążek artykułu. Jeśli możesz, rozbuduj go.
Pierwotna wersja tego artykułu pochodzi z Wikipedii (zgodnie z licencją CC-BY-SA 3.0). Jej historię i autorów możesz obejrzeć pod tym adresem.