Act on Instinct

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Act on Instinct
Scenariusz: Pablo Hidalgo
Ilustracje:
Informacje wydawnicze
Wydanie oryginalne: StarWars.com
30 września 2009
Typ publikacji: Komiks online
Pełne informacje o wydaniach
Chronologia w uniwersum
Kanoniczność: Legendy
Okres historyczny: Era upadku Republiki
Czas akcji: Pomiędzy 22 a 19 BBY


Act on Instinct to darmowy komiks online. Jego akcja toczy się w czasie trwania drugiego sezonu serialu Wojny klonów. Podobnie jak wszystkie komiksy tej serii, został wydany na stronie StarWars.com.

Streszczenie

Na planecie Devaron mistrz Jedi, Bolla Ropal rozmawia z tamtejszymi politykami o bazie Republiki założonej na ich planecie. Devaronianie mówią, że nie chcieli by wojna dotarła i do nich. Rodianin zapewnia ich, że dzięki Mocy natura szybko odżyje w dolinie, w której jest baza.

W tym samym czasie padawan Tyzen Xebec wraz z oddziałem klonów umacnia zaporę na rzece. W pewnej chwili rozbrzmiewa alarm. Okręty Separatystów wyskoczyły z nadprzesrzeni. Zdziwiony mistrz Ropal twierdzi, że tego nie przewidział.

Wrogimi siłami dowodzi łowca nagród Cad Bane. Duros rozkazuje desant wojsk, po czym kontaktuje się z Aurrą Sing. Łowczyni otrzymuje rozkaz odwrócenia uwagi klonów i padawana, Bane zaś zajmie się schwytaniem Ropala.

Aurra wraz z oddziałem droidów ostrzeliwuje pracujących klonów. Jednym precyzyjnym strzałem niszczy kanonierkę wrogów.

W tym samym czasie Bane ląduje na powierzchni Devarona i zajmuje walką mistrza Ropala. Wymiana ciosów nie trwa długo i wkrótce Duros obezwładnia Jedi. Mówi Rodianinowi, że jest mu potrzebny do otwarcia holokronu. Mistrz oczywiście się nie zgadza za co zostaje porażony wiązką energii. Chwilę potem Bane zabiera go na swój statek.

Posiłki Republiki przybywają nad Devaron. Jeden z żołnierzy przysyła z powierzchni wiadomość, że Bolla Ropal został porwany. Jednak nie zdąża udzielić więcej informacji, gdyż połączenie zostaje zerwane.

Xebec wyczuwa zniknięcie swojego mistrza. Aby powstrzymać natarcie Sing postanawia zerwać tamę. Nakazuje klonom uszczelnienie hełmów, po czym niszczy zaporę.

Wydostawszy się z wody Aurra Sing składa raport, że wszystko poszło zgodnie z planem i zaznacza, że za następne zadania żąda więcej pieniędzy.

Gdy klony i Xebec wydostają się z wody przylatują po nich kanonierki i zabierają na Coruscant.

W stolicy galaktyki w Świątyni Jedi mistrz Windu oznajmia Tyzenowi, że jego mentor nie żyje, ale poszukiwania Bane'a wciąż trwają.

Gdy mistrz odchodzi, Xebec spotyka Ahsokę, która stara się go pocieszyć. Padawan mówi jej, że gdyby jego mistrz walczył wystarczająco mężnie, może zdołałby odeprzeć atak. Tano zapewnia go, że na pewno walczył najlepiej jak potrafił. Tyzen odchodzi. Ahsoka chce iść za nim i dalej dodawać mu otuchy, zatrzymuje ją jednak Anakin Skywalker i mówi jej, że z taką stratą trzeba się pogodzić w pojedynkę.

Na odległej planecie, Passel Argente obserwuje postępy nad modyfikowaniem czołgów sejsmicznych. Z niecierpliwością pyta swojego droida taktycznego kiedy będą gotowe. Doctor zapewnia go, że nie ma pośpiechu, gdyż dokładność to klucz do zwycięstwa.

Do układu Ukio przybywają siły Republiki. Generałowie Fisto i Keelyvine Reus chcą sprawdzić bezpieczeństwo tarcz na Ukio, gdyż zasoby żywności dla armii klonów mogą być zagrożone. Podczas rozmowy Reus postanawia przygarnąć padawana Xebeca. Rozkazuje nawiązanie z nim kontaktu.

Cover art z odcinka

W tym samym czasie Tyzen majsterkuje przy karabinie blasterowym. Jeden z klonów przychodzi do komandora Gancha, aby sprawdzić dlaczego wyłączył komlink. Na pytanie żołnierza odpowiada Xebec. Padawan twierdzi, że taki był jego rozkaz.

Klon oznajmia mu, że jest wzywany przez generał Reus.

Gdy padawan przybywa na okręt dowodzenia generałów, rozpoczyna się odprawa. Mistrzowie Kenobi i Windu rozkazują sprawdzenie naziemnego stanu tarcz, ponieważ żywność musi być bezpieczna. To zadanie otrzymuje Xebec, który wraz z oddziałem klonów ma udać się na powierzchnię Ukio.

Po wylądowaniu młody padawan zostaje przywitany przez jednego z Ukianian. Jedi chce przeprowadzić rozmowy z robotnikami. Zdziwiony Ukianin pyta czy to konieczne. Tyzen odpowiada, że pewien mądry mistrz powiedział mu, że tak poznaje się świat.

Robotnicy rozmawiają między sobą o pracy dla Republiki. Sanya oznajmia im, że Republika nie jest zła. W tym czasie przychodzi Xebec. Padawan przedstawia się i niechcąco obraża dziewczynę, gdy dowiaduje się, że ta nie została przyjęta na padawana. Sanya odpowiada mu, że nie tylko walka czyni Jedi pomocnymi.

W tym samym czasie generałowie wykrywają pojawienie się wrogiego okrętu. Ze zdziwieniem stwierdzają, że jest tylko jeden, gdyż w takiej sile nie pokona tarcz planety. Oboje Jedi udają się na zwiad. Gdy podlatują bliżej statku, zauważają, że ten desantuje czołgi sejsmiczne. Machiny przechodzą przez atmosferę. Mistrzowie próbują się skontaktować z okrętem dowodzenia lecz liczne zakłócenia utrudniają im komunikację.

Ukianianie żądają od Jedi ochrony planety i pozbycia się dziwnej broni powodującej zaćmienie. Sanya nakazuje wszystkim spokój. Po krótkiej obserwacji dochodzi do wniosku, że wróg przybył by zniszczyć uprawy.

Generałowie podejmują decyzję o chwilowym otwarciu tarcz, aby sztuczne zaćmienie zostało rozwiane. Jedi Reus rozkazuje przygotować się do ataku na wrogi statek. Siły Republiki wyruszają i wkrótce wiążą ogniem myśliwce wroga. Mniejsza liczebność Separatystów pozwala im zdobyć przewagę.

Tymczasem tarcze Ukio zostają tymczasowo zniesione, by rozwiać opary zasłaniające słońce. Dzięki temu na planecie ląduje Doctor. Robot kontaktuje się z Passelem Argente i informuje go o przystąpieniu do drugiej fazy operacji. Przywódca Sojuszu Korporacyjnego boi się, że zostaną wykryci lecz droid uspokaja go mówiąc, że kontrolują wszelkie skanery. Następnie roboty uruchamiają nadajniki, których sygnał powoduje, że zwierzęta zaczynają szaleć.

Ukianianie nie mogą opanować zwierząt. Po podniesieniu tarcz słońce wraca do normy lecz kontrolerzy odkrywają migrację bestii, które nigdy do tej pory nie zmieniały swoich szlaków. Z niepokojem stwierdzają, że zwierzęta kierują się w stronę upraw. Słysząc to Ganch wyrusza by skontrolować sytuację.

Klony, które znajdują się blisko pól, chcąc odstraszyć oszalałe zwierzęta, zaczynają do nich strzelać. Pojawia się Ganch i rozpoczyna kłótnię ze Squawkiem. Klony zaczynają się dziwnie zachowywać. W pewnej chwili Ganch zamierza strzelić do niższego stopniem żołnierza. Przeszkadzają mu w tym Tyzen Xebec i Sanya, którzy wyczuli zakłócenia w Mocy. Padawan żąda wyjaśnień od Gancha lecz ten go atakuje.

W tym samym czasie mistrzyni Reus próbuje skontaktować się ze swoim nowym padawanem. Mistrz Fisto cieszy się, że ta martwi się o niego. Keelyvine odpowiada mu, że jeżeli Separatyści przeniknęli na Ukio, to Tyzen jest odpowiedzialny za powstrzymanie ich.

Xebec i Sanya, zgodnie z rozkazem uciekają. Nagle pojawiają się gigauny oraz Ganch. Klon ponownie atakuje Zabraka lecz ten, tym razem stawia mu czoło. Mimo to żołnierz ma przewagę. Tyzen zostaje uderzony w twarz. Chwilę potem zaczynają na niego działać fale wysyłane przez nadajniki Separatystów. Zabrak rozpoczyna ucieczkę. Sanya, która zauważyła, że jej towarzysz dziwnie się zachowuje, prosi go by wsłuchał się w Moc i wrócił do siebie. Xebec zaczyna wracać do siebie gdy ponownie pojawia się Ganch. Chłopak mówi mu, że obaj nie są sobą i prosi żeby przestał. Klon jednak uważa, że Jedi jest pod jego rozkazami. Gdy chłopak mówi mu, że jest wyższy stopniem, Ganch aplikuje sobie środek usypiający.

Tymczasem Passel Argente niepokoi się o działania swoich robotów na powierzchni planety. Twierdzi, że przez swoje nerwy nie wie czy akcja toczy się zbyt wolno czy zbyt szybko. Jego doradca mówi mu, by zaufał programistom robotów, którzy wprowadzili ich programy najlepiej jak umieli.

Tyzen i Sanya odprowadzają Gancha w bezpieczne miejsce, by mógł odpoczywać. Devaronianka pyta towarzysza o jego uczucia podczas niedawnego zawładnięcia umysłem. Xebec porównuje to do śmierci swojego pierwszego mistrza. Jednak przyznaje się, że musi iść drogą Jedi, drogą pokoju. Dostrzega też, że za zamieszaniem na Ukio stoją Separatyści. Młody padawan postanawia rozwiązać ten problem, a Sanya zamierza mu towarzyszyć.

W przestrzeni nad Ukio, mistrzowie Fisto i Reus niszczą wrogi statek. Kit mówi swojej towarzyszce, że ich kanał łączności jest już czysty. Reus potwierdza to, ale mówi też, że musi dotrzeć do Tyzena.

Na powierzchni Ukio, Xebec i Sanya odkrywają nadajniki Separatystów, Jedi niszczą je lecz wyczuwają, że pozostały jeszcze inne. Tyzen postanawia zająć się nimi osobiście podczas gdy Sanya uda się do centrali tarcz planetarnych. Devaronianka zauważa STAPy dzięki, którym szybciej dotrą do celów swoich podróży.

Podczas lotu Sanya zostaje zestrzelona przez jednego z droidów. Dziewczyna jednak posługuje się blasterem i likwiduje wroga. Tyzen również zostaje zestrzelony. Gdy dowodzący droidami, Doctor zamierza do niego strzelić ponownie, z odsieczą padawanowi przychodzi jego mistrzyni. Reus po zniszczeniu wszystkich droidów chwali Tyzena za jego działania oraz wyjaśnia mu jak dostała się na Ukio.

Po uporządkowaniu swoich spraw Jedi spotykają się wspólnie i omawiają ostatnie wydarzenia. Wtedy przybywają Ukianianie i rozkazują im opuścić ich planetę.

Tymczasem w przestrzeni kosmicznej, na statek Passela Argente przybywa hrabia Dooku. Argente zapewnia zwierzchnika o sukcesie ich misji i chce mu nawet pokazać z tego reporty lecz Dooku wierzy mu na słowo odkładając to na inny raz.

Zawartość

W tym haśle należy dodać lub uzupełnić spis zawartości.
[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Postacie

Miejsca

Wydania

Data premiery Kraj wydania Numer ISBN Wydawnictwo Objętość Format Cena
2009, 30 września USA --- StarWars.com 85 stron Online Darmowy

Linki zewnętrzne


Wojny klonów (The Clone Wars)
[Pokaż/Ukryj]
Główne Film kinowy - Serial telewizyjny
Odcinki Sezon pierwszy: 1: Zasadzka - 2: Wzlot Malevolence - 3: Cień Malevolence - 4: Zniszczyć Malevolence - 5: Rekruci
6: Upadek droida - 7: Pojedynek droidów - 8: Bombad Jedi - 9: Peleryna ciemności - 10: Kryjówka Grievousa
11: Pojmanie Dooku - 12: Gungański generał - 13: Upadek Jedi - 14: Obrońcy pokoju - 15: Najście
16: Ukryty wróg - 17: Wirus błękitnego cienia - 18: Tajemnica tysiąca księżyców - 19: Burza nad Ryloth
20: Niewinni z Ryloth - 21: Wolne Ryloth - 22: Kryzys zakładników

Sezon drugi (Rise of the Bounty Hunters): 23: Kradzież holokronu - 24: Puszka Pandory - 25: Dzieci Mocy - 26: Szpieg senatu
27: Lądowanie w punkcie deszczu - 28: Fabryka broni - 29: Strzępy terroru - 30: Władcy umysłu - 31: Intryga Grievousa
32: Dezerter - 33: Zaginiony miecz świetlny - 34: Mandaloriański spisek - 35: Podróż na pokuszenie - 36: Księżna Mandalory
37: Morderstwa w senacie - 38: Kot i mysz - 39: Łowcy nagród - 40: Bestia Zillo - 41: Bestia Zillo kontratakuje
42: Śmiertelna pułapka - 43: Wracaj do domu, R2 - 44: Wytropić po mistrzowsku


Sezon trzeci (Secrets Revealed): 45: Klony kadeci - 46: Żołnierze ARC - 47: Linie wsparcia - 48: Strefa wpływów
49: Korupcja - 50: Akademia - 51: Zabójca - 52: Złowrogie plany - 53: Polowanie na Ziro - 54: Bohaterowie po obu stronach
55: Walka o pokój - 56: Siostry Nocy - 57: Potwór - 58: Wiedźmy mgły - 59: Władcy - 60: Ołtarz Mortis
61: Duchy Mortis - 62: Cytadela - 63: Kontratak - 64: Ratunek z Cytadeli - 65: Zaginiony padawan - 66: Polowanie na wookiee


Sezon czwarty (Battle Lines): 67: Wodna wojna - 68: Atak Gungan - 69: Więźniowie - 70: Cień wojownika - 71: Misja litości
72: Droidy Nomadzi - 73: Ciemność w Umbarze - 74: Generał - 75: Różnica zdań - 76: Masakra Krella - 77: Porwanie
78: Niewolnicy Republiki - 79: Ucieczka z Kadavo - 80: Przyjaciel w potrzebie - 81: Oszustwo - 82: Przyjaciele i wrogowie
83: Pudełko - 84: Kryzys na Naboo - 85: Masakra - 86: Nagroda - 87: Bracia - 88: Zemsta


Sezon piąty: 89: Odrodzenie - 90: Wojna na dwóch frontach - 91: Przodownicy - 92: Miękka wojna - 93: Punkty krytyczne
94: Spotkanie - 95: Test siły - 96: Na ratunek - 97: Niezbędna więź - 98: Sekretne bronie
99: Słoneczny dzień w pustce - 100: Zaginiony w akcji - 101: Punkt bez powrotu - 102: Eminencja - 103: Odcienie rozsądku
104: Bezprawny - 105: Sabotaż - 106: Jedi, która wiedziała za dużo - 107: Pochwycić Jedi - 108: Niewłaściwa Jedi


Sezon szósty (The Lost Missions): 109: Nieznany - 110: Konspiracja - 111: Uciekinier - 112: Rozkazy - 113: Stary przyjaciel
114: Powstanie Clovisa - 115: Kryzys w sercu - 116: Zniknięcie - część 1 - 117: Zniknięcie - część 2
118: Zaginiony - 119: Głosy - 120: Przeznaczenie - 121: Poświęcenie


The Clone Wars Legacy: 122: A Death on Utapau - 123: In Search of the Crystal - 124: Crystal Crisis - 125: The Big Bang


Sezon siódmy (The Final Season): 126: Parszywa zgraja - 127: Echo z oddali - 128: Na skrzydłach Keeradaków
129: Ryzykowna gra - 130: Na obcej ziemi - 131: Zerwana umowa - 132: Niebezpieczny dług - 133: Znowu razem
134: Stara przyjaźń nie rdzewieje - 135: Uczeń widma - 136: W gruzach - 137: Zwycięstwo i śmierć
Komiksy kanoniczne Darth Maul: Son of Dathomir: 1 - 2 - 3 - 4 - wydanie zbiorcze
Książki kanoniczne Mroczny uczeń - The Clone Wars: Stories of Light and Dark
Encyklopedie kanoniczne Character Encyclopedia - Join the battle!
Komiksy legendarne Komiks online

Sezon pierwszy: 1: Prelude - 2: Shakedown - 3: Procedure - 4: Agenda - 5: Mouse Hunt - 6: The Fall of Falleen - 7: Discount
8: Departure - 9: Transfer - 10: The Dreams of General Grievous - 11: Bait - 12: Switch - 13: Headgames - 14: Neighbors
15: Cold Snap - 16: Shadowed - 17: The Valley - 18: brak - 19: Covetous - 20: Curfew - 21: The Ballad of Cham Syndulla
22: Invitation Only

Między sezonami: Hunting the Hunters: 1 - 2 - 3

Sezon drugi: Act on Instinct | Sezon trzeci: The Valsedian Operation


Seria komiksowa: Niewolnicy Republiki: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - wydanie zbiorcze | W służbie Republiki: 7 - 8 - 9 - wydanie zbiorcze | Bohater Konfederacji: 10 - 11 - 12 - wydanie zbiorcze


Powieści graficzne: 1: Shipyards of Doom - 2: Crash Course - 3: The Wind Raiders of Taloraan - 4: The Colossus of Destiny
5: Deadly Hands of Shon-Ju - 6: The Starcrusher Trap - 7: Strange Allies - 8: The Enemy Within - 9: The Sith Hunters
10: Defenders of the Lost Temple - 11: The Smuggler's Code


Darth Maul: Death Sentence: 1 - 2 - 3 - 4 - wydanie zbiorcze

Inne: Wąwóz śmierci - Opress Unleashed
Książki legendarne Zwykłe:
Wojny klonów: Adaptacja książkowa filmu - Dzika przestrzeń - Żadnych jeńców - Gambit: Misja na Lanteeb - Gambit: Oblężenie

Dla dzieci i młodzieży: 3D Nowy wymiar zabawy - Ackbar's Underwater Army - Adaptacja książkowa dla młodzieży - Ahsoka in Action!
Ambush - Anakin in Action! - Battle at Teth - The Battle Begins - The Battle for Ryloth - Boba Fett: Jedi Hunter - Bombad Jedi
Bounty Hunter: Boba Fett - Captured - Chewbacca and the Wookiee Warriors - Children of the Force - The Dark Side
Shadow Conspiracy - Day One - Destroy Malevolence - Don't Wake the Zillo Beast! - Downfall of a Droid - Draw Star Wars: The Clone Wars - Forces of Darkness - Front Row Seat Storybook - Galactic Force - The Galactic Photobook - Grievous atakuje!
The Holocron Heist - The Hunt for Grievous - Intergalactic Adventure - Jedi Activity Cards - Jedi Adventures - Jedi Heroes
Jedi in Training - Journey Through Hyperspace - Łowcy holokronów - Masters of the Force - Meet Ahsoka Tano - Misje Yody
The New Padawan - Obrońcy Republiki - Official Movie Storybook - Operation: Huttlet - Padawan Puzzles - Paint with Water
Pirates... and Worse! - Planets in Peril - Prepare for Battle - Press Out 'n' Build - R2-D2's Adventure - Rescue in the Sky
The Secret Villain - Stand Aside - Bounty Hunters! - Starcie Mocy - Sticker Storyteller - Sticker Coloring and Activity - Strzępy terroru
W obronie Republiki - Warriors of the Deep - Watch out for Jabba the Hutt! - The Way of the Warrior - Wielka księga naklejek
Yoda in Action! - Złoczyńcy i Łowcy Nagród - Follow The Force


Tajne misje: Oddział Breakout - Klątwa piratów - Pojedynek przy Strzaskanej Skale - Guardians of the Chiss Key


Wybierz swoje przeznaczenie: Ścieżka Jedi - Przygoda na Teth - Zaginiony legion - Kryzys na Coruscant - Tajna armia Dooku
Przewodniki i encyklopedie legendarne The Art of Star Wars: The Clone Wars - Campaign Guide - Encyklopedia postaci - Episode Guide - Incredible Vehicles
Kim jest wojownik Sithów? - Kim są Jedi? - Official Episode Guide Series 1 and 2 - The Official Episode Guide: Season 1
The Visual Guide - The Clone Wars: Ultimate Battles - The Clone Wars: New Battlefronts
Gry legendarne Clone Wars Adventures - Jedi Alliance - Lightsaber Duels - Republic Heroes - The Clone Wars (gra na komórkę) - LEGO Star Wars III: The Clone Wars
Ścieżka dźwiękowa film kinowy - sezony 1-6 - sezon 7 odcinki: 1-4 | 5-8 | 9-12
Inne HoloNet News: Rodia Supply Lanes Attacked by Pirates - Chancellor Palpatine's Approval Rating Falls
Galaxy Divided: 1 - 2 - 3 - 4 - 5
Czasopisma: The Clone Wars