Zabójca

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Zabójca
Tytuł oryginalny: Assassin
Serial: Wojny klonów
Sezon: 3
Odcinek: 7
Data premiery w USA: 22 października 2010
Data premiery w Polsce: 28 kwietnia 2011
Czas trwania: 22 minuty
Czas w chronologii: 21 BBY
Poprzedni: Akademia
Następny: Złowrogie plany


Zabójca (Assassin) to pięćdziesiąty pierwszy odcinek serialu Wojny klonów i zarazem siódmy odcinek trzeciego sezonu. Jest także chronologicznie czterdziestym ósmym odcinkiem serialu. Wyemitowany został 22 października 2010 w USA, na Cartoon Network.

Opis

Oryginalny

"Tasked to protect Senator Padmé Amidala during a political mission to Alderaan, Padawan Ahsoka Tano is plagued by recurring visions of the recently-deceased bounty hunter, Aurra Sing."

Polski

"Po dostaniu zadania chronienia senator Padmé Amidali w drodze na Alderaan, padawankę Ahsokę Tano zaczynają nawiedzać wizje niedawno zmarłej łowczyni nagród Aurry Sing."

Streszczenie

Wersja oryginalna
The Clone Wars
Assassin
Criminals captured! Jedi 
Master Plo Koon and Padawan 
Ahsoka Tano successfully 
thwarted an attempt on 
Mace Windu's life, 
killing bounty hunter 
Aurra Sing in the process.
Since that time, young 
Ahsoka has grown strong 
in the ways of the Force.

Now, after several harrowing 
adventures alongside her Master, 
the two Jedi have returned to 
the Temple on Coruscant to 
receive their next mission.... 
Wersja spolszczona
Wojny klonów
Zabójca
Pochwyceni kryminaliści! Mistrz 
Jedi Plo Koon i padawanka Ahsoka 
Tano z powodzeniem pokrzyżowali 
plany zamachu na Mace'a Windu, 
zabijając w trakcie łowczynię 
nagród Aurrę Sing. Od tego czasu
umiejętności Ahsoki w posługiwaniu 
się Mocą znacznie wzrosły.

Teraz, po kilku przerażających 
przygodach u boku mistrza,
oboje Jedi wrócili do Świątyni 
na Coruscant, by otrzymać
kolejną misję...

The future has many paths -- choose wisely.[1]

W świątyni Jedi na Coruscant członkowie Rady - Yoda, Plo Koon, Obi-Wan Kenobi i Mace Windu składają gratulacje Ahsoce za powstrzymanie Aurry Sing na planecie Florrum. Następnie dają Anakinowi nową misję - ma się udać wraz z trzecim legionem na Balith, gdzie panuje wojna domowa. Ahsoka mówi, że nigdy nie była na tej planecie, lecz mistrz Windu nakazuje jej zostać na Coruscant i zdać raport ze swojej ostatniej misji. Togrutanka niechętnie się zgadza. Gdy idzie odprowadzić swojego mistrza na wahadłowiec, ten mówi, że wyczuwa jej niepokój. Padawanka prosi go, by zabrał ją ze sobą. Skywalker każe jej zostać na miejscu, skończyć naukę, a następnie odpocząć. Tano odpowiada, powołując się na jego własne słowa, że najlepiej uczyć się na polu bitwy. Skywalker mówi, że będzie miała okazję udowodnić mu, że się mylił, i spieszy na wahadłowiec. Przy odlocie krzyczy, by trzymała się z dala od kłopotów.

Pierwsza wizja Ahsoki.

Śpiąca w swoim pokoju Ahsoka ma wizję samej siebie na mrocznej planecie. W tym widzeniu Togrutanka rozgląda się dookoła, dopóki nie łapie ją za szyję Aurra Sing. Łowczyni nagród mówi, że osoba bliska padawance umrze, i że nic nie może ona zrobić. W tym momencie Tano nagle się budzi. Zaniepokojona, idzie porozmawiać z Yodą w jego kwaterze. Mistrz od razu wyczuwa, że uczennica jest zatroskana. Togrutanka opowiada mu, że ostatnio miewa sny, a Yoda przyznaje, że są to wizje. Tano dodaje, że ma przeczucie, że być może Sing przeżyła wybuch Slave I. Mistrz nakazuje jej medytować, by wizja stała się jaśniejsza.

Padawanka idzie do biblioteki, gdzie przegląda profile znanych przestępców. Pomaga jej w tym Jocasta Nu, lecz dziewczyna stwierdza, że wolałaby walczyć. Znużona, wkrótce zasypia i ma kolejny sen. Widzi w nim samą siebie, biegnącą korytarzem, słyszy głos, który nakazuje Aurrze kogoś zabić, dostrzega też Padmé i łowczynię celującą z karabinu snajperskiego. Ahsoka budzi się gwałtownie i postanawia odwiedzić Amidalę. Udaje się do jej apartamentu, gdzie zapowiada ją Typho. Po czułym powitaniu Togrutanka ostrzega panią senator, że jest w niebezpieczeństwie. Aby potwierdzić swoje słowa, opowiada jej o snach, które ostatnio miała. Wspomina też o zagrożeniu ze strony Sing. Zatroskana Padmé prosi Typho, by powziął niezbędne środki ostrożności, a na pytania Ahsoki odpowiada, że udaje się na konferencję o uchodźcach wojennych na Alderaanie. Mimo protestów uczennicy, Amidala rusza w drogę, tłumacząc, że jej obecność jest niezbędna.

Tano udaje się z powrotem do swojej kwatery i medytuje. Tym razem widzi Aurrę czołgającą się w przewodzie wentylacyjnym, szykującą broń i celującą w kierunku senator z Naboo. Togrutanka ponownie odwiedza Yodę i zapewnia go, że tym razem jest pewna swoich wizji. Dodaje, że to Amidala może stać się celem Sing. Mistrz mówi jej, by sama wybrała, jak odpowie na to, co widziała, lecz ostrzega ją, że przyszłość jest w ciągłym ruchu. Tano dogania Amidalę na lądowisku, gdzie tłumaczy pani senator, że nie może siedzieć bezczynnie, gdy jej życie jest zagrożone. Padmé, po chwili wahania, zgadza się, by padawanka poleciała w charakterze dodatkowej ochrony.

Ahsoka chroni Amidalę przed zabójczynią.

W trakcie podróży senator i Jedi grają w dejarika. Togrutanka jest zmartwiona, a Amidala uważa, że to z powodu przegranej partii. Ahsoka zwierza się jednak, że niepokoi się o swoje umiejętności i o fakt, że nie ma przy niej mistrza Skywalkera. Padmé opowiada o czasach swoich rządów na Naboo, podczas których miała podobne rozterki. Uspokojona Tano proponuje kolejną partię. Wkrótce, podczas snu, nawiedza ją kolejna wizja, w której dostrzega siebie pędzącą korytarzem, panią senator na podłodze, a na koniec Sing tuż przy swoim łóżku. Łowczyni szepcze: "Zaczęło się". Togrutanka budzi się przerażona i biegnie do sypialni Padmé. Tam czeka na Aurrę z zapalonym mieczem, lecz nikt nie nadchodzi. Do pokoju wbiega zaniepokojony Typho, a Ahsoka uspokaja go, mówiąc, że był to fałszywy alarm. Padawanka wychodzi, a kapitan pyta się Amidali, czy wszystko w porządku. Senator potwierdza ten fakt.

Po przybyciu na planetę, Padmé witają Bail Organa i Mon Mothma. Senatorowie przeprowadzają krótką dyskusję na temat uchodźców, po czym udają się do pałacu. Tano porzuca towarzystwo polityków i medytuje na korytarzu. W wizji dostrzega przemowę Amidali, którą zakłóca zamach Aurry. Padawanka udaje się do senatorów i prosi Padmé o chwilę rozmowy na osobności. Tłumaczy jej, że zagrożenie wcale nie minęło, lecz w jej słowa wtrąca się Typho, który twierdzi, że pani senator musi przygotować się do wygłoszenia mowy. Ahsoka w odpowiedzi podaje szczegóły swojej ostatniej wizji, w tym opis pomieszczenia. Grupa decyduje się na odnalezienie sali. Po chwili odnajdują ją, lecz Tano nadal nie jest pewna skąd uderzy napastnik. Padmé zapewnia, że wszelkie środki bezpieczeństwa zostały podjęte i pyta się, czy w widzeniu dziewczyny łowczyni udaje się wypełnić zadanie. Togrutanka odpowiada, że tego nie pamięta. Później Amidala obserwuje krajobraz na pałacowym balkonie, gdy dołącza do niej Ahsoka i mówi, że w tym miejscu nie jest bezpiecznie. Pani senator odpowiada, że nie może żyć w ciągłym strachu. Togrutanka wyznaje, że czyje się roztargniona, ponieważ wizje nie zgadzają się z rzeczywistością.

Rozpoczyna się konferencja, podczas której swoje przemowy wygłaszają Organa i Amidala. W tym samym czasie Sing likwiduje strażników i przygotowuje broń. Ahsoka wyczuwa zagrożenie i udaje się do szybu wentylacyjnego, gdzie przebywa łowczyni. W ostatniej chwili udaje jej się pchnąć Mocą karabin Aurry. Strzał nie zabija, lecz rani panią senator. Sing oddaje kilka strzałów w kierunku padawanki, po czym ucieka. Dziewczyna rzuca się za nią w pogoń, lecz szybko ją gubi. W tym samym czasie Bail rozkazuje przyprowadzić droida medycznego. Ten wkrótce się zajmuje się Padmé i uspokaja czekającą pod jej pokojem Jedi. Tano biegnie do Amidali i przeprasza ją, lecz senator zapewnia, że nie ma za co. Organa pyta się o napastniczkę, na co Ahsoka odpowiada, że nie zdołała jej pojmać, za to jednak potwierdziła jej tożsamość. Bail i Tano próbują przekonać Padmé, by wróciła na Coruscant dla własnego bezpieczeństwa, lecz ta odmawia. Togrutanka wpada na pomysł, dzięki któremu pani senator byłaby bezpieczna i jednocześnie mogłaby wygłosić mowę.

Pojedynek z Aurrą Sing.

Na ponowne spotkanie, zamiast Amidali, udaje się droid BD-3000, przebrany w płaszcz. Pani senator używa komlinku, by wygłosić mowę. W tym samym czasie Aurra ponownie przygotowuje się do zamachu, a Ahsoka obserwuje kratki wentylacyjne. Strażnicy meldują Typho, że teren został zabezpieczony. Po pewnym czasie padawanka mówi kapitanowi, że łowczyni nie ma w sali i biegnie do pokoju Padmé. Tam ponownie chroni ją przed strzałem Aurry. Jedi używa Mocy, by wyciągnąć łowczynię z szybu wentylacyjnego. Sing oznajmia, że pamięta padawankę, po czym strzela w zamek i blokuje drzwi. Przywołuje w słowach ich pojedynek na Florrum i wyznaje, że to Hondo pomógł jej wydostać się z wraku. Na zewnątrz Typho i strażnicy próbują otworzyć drzwi. Padmé mówi, że zabicie jej niczego nie zmieni, na co Aurra odpowiada, że jej pracodawca pragnie jedynie zemsty. Rozpoczyna się walka, w trakcie której Sing rani Ahsokę w ramię, lecz jej triumf burzy Amidala, ogłuszając ją blasterem. Typho i strażnikom udaje się dostać do środka.

Na Coruscant straż odprowadza Aurrę do więzienia, a na płycie lądowiska Anakin pyta się Padmé o jej stan zdrowia. Ta przyznaje, że uratowały ją przeczucia padawanki. Yoda składa Tano gratulacje, lecz ta mówi, iż sprawca całego zamieszania nadal nie jest znany. Na rozkaz sędziwego mistrza Togrutanka koncentruje się i widzi ogromną istotę o fioletowej skórze. Amidala mówi, że już wie, kto to jest. Później Anakin i Ahsoka udają się do więzienia, do celi Ziro, gdzie oskarżają go od zlecenie zamachu. Hutt wypiera się tego, lecz gdy Tano oznajmia, że Sing go wydała, wpada w panikę. Padawanka mówi, że przez swoje wyznania pogrążył się na dobre. Ziro skarży się na warunki panujące w celi i odgraża się odchodzącym Jedi.

Zawartość

[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Postacie

Stworzenia

Modele droidów

Wydarzenia

Miejsca

Organizacje i tytuły

Rasy rozumne

Pojazdy i statki

Broń i technologia

Różne

Aktorzy podkładający głos

Oryginalni

Linki zewnętrzne

Zobacz kolekcję grafik dotyczących
odcinka Zabójca.

Przypisy

  1. Przyszłość ma wiele ścieżek - wybierz mądrze.


Wojny klonów (The Clone Wars)
[Pokaż/Ukryj]
Główne Film kinowy - Serial telewizyjny
Odcinki Sezon pierwszy: 1: Zasadzka - 2: Wzlot Malevolence - 3: Cień Malevolence - 4: Zniszczyć Malevolence - 5: Rekruci
6: Upadek droida - 7: Pojedynek droidów - 8: Bombad Jedi - 9: Peleryna ciemności - 10: Kryjówka Grievousa
11: Pojmanie Dooku - 12: Gungański generał - 13: Upadek Jedi - 14: Obrońcy pokoju - 15: Najście
16: Ukryty wróg - 17: Wirus błękitnego cienia - 18: Tajemnica tysiąca księżyców - 19: Burza nad Ryloth
20: Niewinni z Ryloth - 21: Wolne Ryloth - 22: Kryzys zakładników

Sezon drugi (Rise of the Bounty Hunters): 23: Kradzież holokronu - 24: Puszka Pandory - 25: Dzieci Mocy - 26: Szpieg senatu
27: Lądowanie w punkcie deszczu - 28: Fabryka broni - 29: Strzępy terroru - 30: Władcy umysłu - 31: Intryga Grievousa
32: Dezerter - 33: Zaginiony miecz świetlny - 34: Mandaloriański spisek - 35: Podróż na pokuszenie - 36: Księżna Mandalory
37: Morderstwa w senacie - 38: Kot i mysz - 39: Łowcy nagród - 40: Bestia Zillo - 41: Bestia Zillo kontratakuje
42: Śmiertelna pułapka - 43: Wracaj do domu, R2 - 44: Wytropić po mistrzowsku


Sezon trzeci (Secrets Revealed): 45: Klony kadeci - 46: Żołnierze ARC - 47: Linie wsparcia - 48: Strefa wpływów
49: Korupcja - 50: Akademia - 51: Zabójca - 52: Złowrogie plany - 53: Polowanie na Ziro - 54: Bohaterowie po obu stronach
55: Walka o pokój - 56: Siostry Nocy - 57: Potwór - 58: Wiedźmy mgły - 59: Władcy - 60: Ołtarz Mortis
61: Duchy Mortis - 62: Cytadela - 63: Kontratak - 64: Ratunek z Cytadeli - 65: Zaginiony padawan - 66: Polowanie na wookiee


Sezon czwarty (Battle Lines): 67: Wodna wojna - 68: Atak Gungan - 69: Więźniowie - 70: Cień wojownika - 71: Misja litości
72: Droidy Nomadzi - 73: Ciemność w Umbarze - 74: Generał - 75: Różnica zdań - 76: Masakra Krella - 77: Porwanie
78: Niewolnicy Republiki - 79: Ucieczka z Kadavo - 80: Przyjaciel w potrzebie - 81: Oszustwo - 82: Przyjaciele i wrogowie
83: Pudełko - 84: Kryzys na Naboo - 85: Masakra - 86: Nagroda - 87: Bracia - 88: Zemsta


Sezon piąty: 89: Odrodzenie - 90: Wojna na dwóch frontach - 91: Przodownicy - 92: Miękka wojna - 93: Punkty krytyczne
94: Spotkanie - 95: Test siły - 96: Na ratunek - 97: Niezbędna więź - 98: Sekretne bronie
99: Słoneczny dzień w pustce - 100: Zaginiony w akcji - 101: Punkt bez powrotu - 102: Eminencja - 103: Odcienie rozsądku
104: Bezprawny - 105: Sabotaż - 106: Jedi, która wiedziała za dużo - 107: Pochwycić Jedi - 108: Niewłaściwa Jedi


Sezon szósty (The Lost Missions): 109: Nieznany - 110: Konspiracja - 111: Uciekinier - 112: Rozkazy - 113: Stary przyjaciel
114: Powstanie Clovisa - 115: Kryzys w sercu - 116: Zniknięcie - część 1 - 117: Zniknięcie - część 2
118: Zaginiony - 119: Głosy - 120: Przeznaczenie - 121: Poświęcenie


The Clone Wars Legacy: 122: A Death on Utapau - 123: In Search of the Crystal - 124: Crystal Crisis - 125: The Big Bang


Sezon siódmy (The Final Season): 126: Parszywa zgraja - 127: Echo z oddali - 128: Na skrzydłach Keeradaków
129: Ryzykowna gra - 130: Na obcej ziemi - 131: Zerwana umowa - 132: Niebezpieczny dług - 133: Znowu razem
134: Stara przyjaźń nie rdzewieje - 135: Uczeń widma - 136: W gruzach - 137: Zwycięstwo i śmierć
Komiksy kanoniczne Darth Maul: Syn Dathomiry: 1 - 2 - 3 - 4 - wydanie zbiorcze
Książki kanoniczne Mroczny uczeń - The Clone Wars: Stories of Light and Dark
Encyklopedie kanoniczne Character Encyclopedia - Join the battle!
Komiksy legendarne Komiks online

Sezon pierwszy: 1: Prelude - 2: Shakedown - 3: Procedure - 4: Agenda - 5: Mouse Hunt - 6: The Fall of Falleen - 7: Discount
8: Departure - 9: Transfer - 10: The Dreams of General Grievous - 11: Bait - 12: Switch - 13: Headgames - 14: Neighbors
15: Cold Snap - 16: Shadowed - 17: The Valley - 18: brak - 19: Covetous - 20: Curfew - 21: The Ballad of Cham Syndulla
22: Invitation Only

Między sezonami: Hunting the Hunters: 1 - 2 - 3

Sezon drugi: Act on Instinct | Sezon trzeci: The Valsedian Operation


Seria komiksowa: Niewolnicy Republiki: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - wydanie zbiorcze | W służbie Republiki: 7 - 8 - 9 - wydanie zbiorcze | Bohater Konfederacji: 10 - 11 - 12 - wydanie zbiorcze


Powieści graficzne: 1: Shipyards of Doom - 2: Crash Course - 3: The Wind Raiders of Taloraan - 4: The Colossus of Destiny
5: Deadly Hands of Shon-Ju - 6: The Starcrusher Trap - 7: Strange Allies - 8: The Enemy Within - 9: The Sith Hunters
10: Defenders of the Lost Temple - 11: The Smuggler's Code


Darth Maul: Death Sentence: 1 - 2 - 3 - 4 - wydanie zbiorcze

Inne: Wąwóz śmierci - Opress Unleashed
Książki legendarne Zwykłe:
Wojny klonów: Adaptacja książkowa filmu - Dzika przestrzeń - Żadnych jeńców - Gambit: Misja na Lanteeb - Gambit: Oblężenie

Dla dzieci i młodzieży: 3D Nowy wymiar zabawy - Ackbar's Underwater Army - Adaptacja książkowa dla młodzieży - Ahsoka in Action!
Ambush - Anakin in Action! - Battle at Teth - The Battle Begins - The Battle for Ryloth - Boba Fett: Jedi Hunter - Bombad Jedi
Bounty Hunter: Boba Fett - Captured - Chewbacca and the Wookiee Warriors - Children of the Force - The Dark Side
Shadow Conspiracy - Day One - Destroy Malevolence - Don't Wake the Zillo Beast! - Downfall of a Droid - Draw Star Wars: The Clone Wars - Forces of Darkness - Front Row Seat Storybook - Galactic Force - The Galactic Photobook - Grievous atakuje!
The Holocron Heist - The Hunt for Grievous - Intergalactic Adventure - Jedi Activity Cards - Jedi Adventures - Jedi Heroes
Jedi in Training - Journey Through Hyperspace - Łowcy holokronów - Masters of the Force - Meet Ahsoka Tano - Misje Yody
The New Padawan - Obrońcy Republiki - Official Movie Storybook - Operation: Huttlet - Padawan Puzzles - Paint with Water
Pirates... and Worse! - Planets in Peril - Prepare for Battle - Press Out 'n' Build - R2-D2's Adventure - Rescue in the Sky
The Secret Villain - Stand Aside - Bounty Hunters! - Starcie Mocy - Sticker Storyteller - Sticker Coloring and Activity - Strzępy terroru
W obronie Republiki - Warriors of the Deep - Watch out for Jabba the Hutt! - The Way of the Warrior - Wielka księga naklejek
Yoda in Action! - Złoczyńcy i Łowcy Nagród - Follow The Force


Tajne misje: Oddział Breakout - Klątwa piratów - Pojedynek przy Strzaskanej Skale - Guardians of the Chiss Key


Wybierz swoje przeznaczenie: Ścieżka Jedi - Przygoda na Teth - Zaginiony legion - Kryzys na Coruscant - Tajna armia Dooku
Przewodniki i encyklopedie legendarne The Art of Star Wars: The Clone Wars - Campaign Guide - Encyklopedia postaci - Episode Guide - Incredible Vehicles
Kim jest wojownik Sithów? - Kim są Jedi? - Official Episode Guide Series 1 and 2 - The Official Episode Guide: Season 1
The Visual Guide - The Clone Wars: Ultimate Battles - The Clone Wars: New Battlefronts
Gry legendarne Clone Wars Adventures - Jedi Alliance - Lightsaber Duels - Republic Heroes - The Clone Wars (gra na komórkę) - LEGO Star Wars III: The Clone Wars
Ścieżka dźwiękowa film kinowy - sezony 1-6 - sezon 7 odcinki: 1-4 | 5-8 | 9-12
Inne HoloNet News: Rodia Supply Lanes Attacked by Pirates - Chancellor Palpatine's Approval Rating Falls
Galaxy Divided: 1 - 2 - 3 - 4 - 5
Czasopisma: The Clone Wars