W gruzach

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

W gruzach
Tytuł oryginalny: Shattered
Serial: Wojny klonów
Sezon: 7
Odcinek: 11
Scenariusz: Dave Filoni
Reżyseria: Saul Ruiz
Data premiery w USA: 1 maja 2020
Data premiery w Polsce: 14 czerwca 2022
Czas trwania: 27 min.
Czas w chronologii: 19 BBY
Poprzedni: Uczeń widma
Następny: Zwycięstwo i śmierć


W gruzach (Shattered) to sto trzydziesty szósty odcinek serialu Wojny klonów, a zarazem jedenasty odcinek finałowego, siódmego sezonu. Premiera epizodu odbyła się 1 maja 2020 roku na platformie streamingowej, Disney+.

Opis

Oryginalny

Maul is captured and the Siege of Mandalore is won. But evil lurks elsewhere, and the galaxy will never be the same.[1]

Tłumaczenie

Maul został schwytany, a oblężenie Mandalory zakończyło się sukcesem. Jednak zło czai się w innym miejscu, a galaktyka już nigdy nie będzie taka sama.

Streszczenie

CT-7567 informuje Ahsokę Tano o rozmowie z Radą Jedi.

Oblężenie Mandalory dobiega końca. Na terenie Sundari, republikańskie siły biorą do aresztu Gara Saxona. Transfer mężczyzny nadzoruje Bo-Katan Kryze, która następnie obserwuje lądowanie kanonierki LAAT/i. Gdy otwierają się wrota statku, w jego wnętrzu ukazuje się Ahsoka Tano w towarzystwie żołnierzy-klonów oraz skrępowanego Maula. Mandalorianka wita się z Togrutanką stwierdzając, iż jest pod wrażeniem, że tej udało się pojmać nieprzyjaciela. Dziewczyna odpowiada jej, że tego życzyła sobie Najwyższa Rada Jedi. Bo-Katan oznajmia rozmówczyni, iż dokonała czegoś wielkiego, na co ta mówi, że miała najlepszych nauczycieli, wliczając w to nią. Słysząc to, Kryze wyznaje, że chciałaby być utalentowana w jakiejś innej dziedzinie poza walką. Kobiety obserwują zniszczone budynki miasta. Ahsoka stwierdza, że Mandalorianie potrzebują nowego rodzaju przywództwa, na co Bo-Katan odpowiada jej, że takie ideały przyświecały jej siostrze, lecz ona nigdy ich nie rozumiała.

Rozmowę przerywa CT-7567, który informuje Tano, że Rada Jedi oczekuje na jej raport. Widząc przybycie klona, była Jedi pyta go o status Anakina Skywalkera i czy udało mu się z nim skontaktować. Komandor odpowiada, że wedle jego informacji rycerz przebywał na jakimś spotkaniu. Kryze mówi Tano, aby towarzyszyła żołnierzowi, podczas gdy ona będzie kontrolować sytuację.

W trakcie holograficznej rozmowy, Mace Windu informuje Yodę, Ki-Adi-Mundiego oraz Aaylę Securę, że wyczuwa spisek prowadzący do zniszczenia Zakonu Jedi, a także, że ciemna strona Mocy otacza kanclerza Palpatine'a. Mundi stwierdza, że przywódca powinien zostać usunięty z urzędu jeżeli samodzielnie nie zrzeknie się swoich wyjątkowych uprawnień po zlikwidowaniu generała Grievousa. Mistrz Zakonu dochodzi do wniosku, że Rada Jedi będzie musiała przejąć Senat Galaktyczny, aby zagwarantować pokojowe przekazanie władzy. Yoda obawia się, że taki sposób rozumowania zaprowadzi ich w ciemne miejsce, dlatego oznajmia, iż powinni być bardzo ostrożni.

Pożegnanie Bo-Katan Kryze i Ahsoki Tano.

Naradę przerywa przybycie Ahsoki Tano oraz komandora Rexa. Widząc Togrutankę, Mace Windu mówi, iż powiedziano mu, że jej misja zakończyła się powodzeniem. Dziewczyna potwierdza jego słowa i informuje mistrzów, że Maul trafił do niewoli. Dodaje, że zamierza pomóc komandorowi CT-7567 w przetransportowaniu więźnia na Coruscant. Yoda przyznaje, że Ahsoka wyświadczyła Republice wielką przysługę. Ta odpowiada, że zrobiła to z poczucia obywatelskiego obowiązku. Wielki Mistrz zauważa, że ta nie nazwała siebie Jedi, na co Tano odpowiada, że jeszcze nie przyszła na to pora. Po krótkiej ciszy, Ahsoka oznajmia mistrzom, iż miała nadzieję na rozmowę z Anakinem Skywalkerem. Mace Windu informuje ją, że wysłał rycerza do kanclerza Palpatine'a, aby poinformował go, że Grievous został zlokalizowany na Utapau. Słysząc to, Tano pyta o mistrza Kenobiego, a Yoda odpowiada jej, że ten został przydzielony do walki z wrogiem. Togrutanka wyraża nadzieję, że wkrótce konflikt dobiegnie końca. Windu wyjawia jej, że wszystko zależy od zachowania kanclerza, przez co Ahsoka pyta go co ma na myśli. Mistrz przyznaje, że mu przykro, lecz ów temat miał być przedyskutowany w gronie Rady Jedi, a nie wśród zwykłych obywateli. Dotknięta odpowiedzią mężczyzny, Togrutanka oznajmia, że zrozumiała przekaz. Mistrzowie po kolei kończą połączenie, a gdy zostaje tylko Yoda, pyta on Ahsokę czy ma coś jeszcze do powiedzenia, na przykład wiadomość dla Anakina. Następuje chwilowa cisza, po czym Tano, niepewnym głosem, odpowiada, że porozmawia z byłym mistrzem przy ich najbliższym spotkaniu. Kończąc rozmowę, Yoda życzy jej powodzenia, nazywa padawanką, a następnie znika. Gdy zostają sami, Rex zauważa, że dziewczyna nie wspomniała mistrzowi Jedi o słowach Maula na temat Skywalkera. Ahsoka smutnym głosem przyznaje mu rację, po czym oboje wychodzą z pomieszczenia.

Bo-Katan Kryze i Ursa Wren eskortują Maula zamkniętego w kapsule odpornej na działanie Mocy. Gdy mandaloriańskie siły zbliżają się do Ahsoki i Rexa, klon przyłącza się do orszaku. Kryze podchodzi do Tano, na co ta oznajmia jej, że klatka Zabraka robi wrażenie. Dodaje, iż wydaje jej się, że pojmany nie ma wielkich szans na ucieczkę. Bo-Katan stwierdza, iż kapsuła stanowi relikt zamierzchłych czasów, w których Mandalorianie byli nękani przez różnych maniaków wykorzystujących Moc. Słysząc to, Tano odpowiada, iż wydawało jej się, że jej siostra zniszczyła wszystkie tego typu urządzenia. Mandalorianka przyznaje jej rację i wyjawia, że kapsuła, w której jest zamknięty Maul, stanowi ostatni egzemplarz. Po tych słowach kobiety żegnają się, a następnie republikanie opuszczają Mandalorę na pokładzie transportowca typu Nu.

Ahsoka Tano salutuje CT-7567 na pokładzie gwiezdnego niszczyciela typu Venator.

Po opuszczeniu atmosfery planety, uwięziony Maul obserwuje rozmawiających Ahsokę i Rexa. Gdy transportowiec ląduje w hangarze gwiezdnego niszczyciela typu Venator, Togrutanka i komandor przekazują nieprzyjaciela w ręce żołnierzy, którzy przetransportowują go do bloku więziennego, a następnie zamykają w jednej z cel.

Ahsoka i Rex wchodzą na mostek. Oficerowie salutują przechodzącej Togrutance, a w tym samym czasie statek wchodzi w nadprzestrzeń. W trakcie lotu, komandor pyta towarzyszkę czy coś ją niepokoi. Ta odpowiada mu, że jako Jedi mieli być strażnikami pokoju, a nie żołnierzami. Zauważa, że odkąd została padawanką, traktowana była wyłącznie jako wojownik. Rex odpowiada jej, że on nigdy nie poznał innej drogi. Przyznaje, że jego bracia mieli co do wojny mieszane uczucia, a wielu z nich chciałaby, aby ona nigdy nie wybuchła. Komandor dodaje, że gdyby nie konflikt to nie byłoby klonów, na co Ahsoka odpowiada mu, iż zatem wojna przyczyniła się do czegoś dobrego. Według niej Republika zyskała świetnych żołnierzy, a ona wyjątkowego przyjaciela. Po tych słowach Tano salutuje Rexowi, a ten się jej odwzajemnia. Rozmowa dwójki zostaje przerwana przybyciem oficera, który informuje komandora, że otrzymali najnowsze informacje z frontu. CT-7567 pyta Ahsoki czy ta chce mu towarzyszyć, gdyż mogli dowiedzieć się czegoś o Kenobim. Dziewczyna odpowiada mu, aby wysłuchał nowin w pojedynkę, gdyż jest przekonana, że to same dobre wieści.

Żołnierze-klony zwracają się przeciwko Ahsoce Tano w wyniku rozkazu 66.

Uwięziony w celi Maul, a także przebywająca na mostku Ahsoka słyszą w swoich głowach głosy Windu, Palpatine'a oraz Skywalkera wypowiadane w trakcie wydarzeń w biurze kanclerza. Tano odczuwa silne zakłócenie w Mocy i przerażona wypowiada imię byłego mistrza. W centrum komunikacyjnym komandor CT-7567 otrzymuje od Dartha Sidiousa rozkaz 66. Do pomieszczenia wbiega Ahsoka, która oznajmia klonowi, iż ma przeczucie, że Anakinowi stało się coś okropnego. Ręce żołnierza drżą, po chwili wypuszcza on trzymany wcześniej hełm. Ashoka pytająco wypowiada jego imię, po czym obracając się zauważa, że klony celują do niej z blasterów. Rex rozkazuje podwładnym, aby się wstrzymali, a następnie odwracając się ogłasza, że osobiście wykonana polecenie. Ahsoka pyta komandora co się dzieje, na co ten sięga po swoje pistolety blasterowe DC-17 i rozkazuje, aby się cofnęła. Dłonie mu drżą, a po jego policzku spływa łza. Krzykiem oznajmia, aby Ahsoka znalazła Fivesa, po czym oddaje w stronę dziewczyny strzał. Tano udaje się uniknąć ataku, przez co towarzyszący Rexowi żołnierze wkraczają do akcji. Odbijając bolty klonów, Ahsoka wskakuje na holostół, gdzie krzykiem zwraca się do przyjaciela. Do sali wkracza więcej żołnierzy, przez co Togrutanka jest zmuszona do odparowywania ich zmaksymalizowanej agresji. W pewnym momencie jeden z klonów nakazuje przerwanie ognia, gdyż uważa, że dziewczyna została pokonana. Gdy mężczyźni przyglądają się pozostałościom holostołu, zauważają, że Ahsoka zdołała uciec przez nowo powstałą dziurę w suficie. Jeden z żołnierzy pyta Rexa czy wszystko z nim w porządku. Trzymając się za głowę, komandor odpowiada mu, że jest bardzo zmęczony, po czym nakazuje podwładnemu, aby z kilkoma innymi żołnierzami skierował się do bloku więziennego, gdzie mają wyeliminować Maula. Gdy część klonów wychodzi, Rex oznajmia pozostałym, że wszyscy wiedzą, że Ahsoka Tano przebywa na pokładzie ich niszczyciela, dlatego muszą ją odszukać i wyeliminować na mocy rozkazu 66. Przypomina podwładnym, że zgodnie z dyrektywą każdy członek dowództwa Jedi ma zostać zgładzony za zdradę przeciwko Republice. Ostrzega też, że żołnierze, którzy nie zastosują się do wykonania polecenia również zostaną straceni. Gdy dowódca upewnia się, że żołnierze zrozumieli jego słowa, informuje ich, że na statku znajduje się niewielka liczba kryjówek, dlatego chce, aby ci sformowali zespoły, które przeszukają każdą z sekcji okrętu w celu odnalezienia Ahsoki.

Ahsoka Tano zamierza uwolnić Maula w celu przeprowadzenia z nim rozmowy na temat rozkazu 66.

Do celi Maula wchodzi dwójka żołnierzy, którzy następnie odpieczętowują więżącą go kapsułę. Gdy pokrywa się uchyla, klony celują w Zabraka ze swoich karabinów blasterowych, lecz nie otwierają ognia z powodu pojawienia się Ahsoki Tano. Była Jedi obezwładnia ich za pomocą Mocy, po czym kieruje się w stronę Maula i grożąc mu mieczem świetlnym oznajmia, że ma nadzieję, że nie będzie żałowała uwolnienia go. Gdy Zabrak odzyskuje w pełni wolność, upada na ziemię, po czym kaszląc zauważa, że dziewczyna zdołała przetrwać. Tano przystawia mu miecz do gardła i pyta czy to on był odpowiedzialny za to co się działo. Zaznacza przy tym, aby mężczyzna dobierał słowa bardzo ostrożnie. Maul wyznaje, że nie ma z tym nic wspólnego i przyznaje, że nie do końca wie co się stało, lecz jest pewien, że Tano również wyczuła rozpaczające głosy i śmierć. Ahsoka odsuwa broń od gardła mężczyzny, po czym wyznaje, że klony, włączając w to Rexa, zwróciły się przeciwko niej. Słysząc jej słowa, Maul zaczyna chichotać i stwierdza, że zaiste jest to genialne posunięcie. Przyznaje, że nie był wtajemniczony w plan swojego mistrza, lecz w końcu rozumie jego naturę. Armia Jedi została wykorzystana przeciwko nim. Wstając z ziemi, Maul stwierdza, że Ahsoka dobrze zrobiła zwracając się do niego, gdyż tylko wspólnymi siłami i pod jego dowodzeniem, mogli przetrwać bieżące wydarzenia. Tano ponownie przystawia ostrze swojej broni do gardła mężczyzny i oznajmia mu, że nie przybyła do jego celi, aby się z nim sprzymierzyć, a wykorzystać go do siania chaosu i odwrócenia od siebie uwagi klonów. Wychodząc z celi Maul pyta Ahsoki czy ta nie zamierza podarować mu jednego ze swoich mieczy, aby ułatwić mu starcie z klonami. Dziewczyna odpowiada mu, że wcale nie życzy mu powodzenia, a następnie nakazuje mu przystąpienie do zadania.

Do przemierzającego jeden z korytarzy Rexa podchodzi grupa żołnierzy, którzy informują go, że sprawdzili blok więzienny i nie znaleźli śladów Tano ani Maula. Komandor rozkazuje im zniszczenie kapsuł ratunkowych oraz zwiększenie ochrony hangarów.

Żołnierze-klony w trakcie ścigania Ahsoki Tano.

Ukrywając się przed przebiegającymi klonami, Ahsoka przenika do pomieszczenia z droidami astromechanicznymi, gdzie uruchamia R7-A7. Gdy do droida dołączają RG-G1 oraz CH-33P, pytają nowo przybyłej o zachowanie klonów. Togrutanka mówi im, iż nie wie, dlaczego żołnierze zachowują się w ten sposób, lecz wierzy, że może uda im się jeszcze coś z tym zrobić. Gdy astromechy ochoczo reagują na jej słowa, dziewczyna upewnia się, że na pewno chcą jej pomóc. Zleca R7, aby włamał się do komputera głównego i odszukał wszystkie zastrzeżone dane na temat CT-5555. Gdy astromech przystępuje do działania, odnajduje holograficzny zapis Nali Se, w którym ta opowiada, że niezależne śledztwo potwierdziło awarię czipa inhibicyjnego u Fivesa, a Senat Galaktyczny i Rada Jedi potwierdziły wyniki badań. Kaminoanka dodaje, iż mimo tego została złożona skarga przez CT-7567. Słysząc wzmiankę o Rexie, Ahsoka rozkazuje R7, aby wyświetlił jej zażalenie złożone przez klona, lecz droid odpowiada jej, że zostało ono zastrzeżone. Tano mówi mu, aby użył hasła zabezpieczającego Anakina Skywalkera. Gdy kod zostaje przyjęty, dziewczynie wyświetla się nagranie, w którym Rex opowiada o swoich przeżyciach oraz obawach względem czipów inhibicyjnych. Żołnierz przyznaje, że Kaminoanie mogli zamontować je w celach, których jeszcze nie rozumieli.

W innej części gwiezdnego niszczyciela, klony ostrzeliwują zbliżającego się w ich stronę Maula. Zabrak wykorzystuje panele ze ścian statku, aby używać ich jako osłony przed ogniem nieprzyjaciół, a także żeby z ich pomocą zgniatać ich oraz dekapitować. Jeden z żołnierzy nawiązuje połączenie z Rexem i informuje go, że Ridge padł, a Maul zbliża się do głównego hangaru. Komandor odpowiada mu, aby zamknął grodzie, lecz nie dostaje odpowiedzi, gdyż Maul doprowadza do odcięcia kończyny żołnierza przez zamykające się wrota.

Ahsoka Tano tuż przed rozpoczęciem kolejnej walki z klonami.

Gdy podążając śladem podwładnych CT-7567 biegnie korytarzem, jego droga zostaje zablokowana przez R7-A7. Klon nakazuje maszynie zejście mu z drogi, lecz wtedy CH-33P zamyka pobliskie korytarze. Widząc zachowanie droidów, Rex pyta je czy przypaliły się im styki. W odpowiedzi R7 wyświetla mu hologram Ahsoki, która informuje go, że zobaczyła jego raport o Fivesie. Dziewczyna przyznaje, że zdrada żołnierza nie jest jego winą, gdyż został on ku temu odpowiednio zaprogramowany gdy był w młodym wieku, a ona jest w stanie mu pomóc. Gdy nagranie znika, Rex wymierza swoją broń w astromecha i pyta go, gdzie jest Tano. Nieoczekiwanie za jego plecami rozlega się głos dziewczyny. Gdy komandor się odwraca, R7 razi go ładunkiem elektrycznym, przez co ten traci przytomność. Gdy mężczyzna upada na ziemię, Ahsoka przypomina droidom, aby były ostrożność gdyż zamierzali pomóc Rexowi, a nie go skrzywdzić. Następnie pyta CH-33P czy zajął się zamknięciem wszystkich drzwi, a gdy ten potwierdza mówi towarzyszom, aby przetransportowali klona do przystani medycznej.

Znajdując się w ambulatorium, Tano nakazuje R7 przeprowadzenie skanu ciała komandora w poszukiwaniu czipu inhibicyjnego wspomnianego w raporcie. Gdy droid przystępuje do działania, szybko okazuje się, że nie może uzyskać żadnych rezultatów. Ahsoka jest przekonana, że wszczep znajduje się w głowie mężczyzny, dlatego mówi droidowi, aby ponowił próbę. Gdy CH-33P informuje o zbliżających się żołnierzach, Togrutanka wysyła RG-G1, aby pilnował drzwi, a następnie pyta R7 czy udało mu się coś znaleźć. Gdy nie uzyskuje satysfakcjonującej odpowiedzi, podchodzi do nieprzytomnego klona, kładzie dłonie na jego głowie, po czym recytuje mantrę Strażników Whillów. Po chwili R7 odnajduje zaginiony czip, na co Ahsoka rozkazuje mu, aby jak najszybciej usunął go z głowy Rexa. Gdy droid pyta czy jej pomysł zadziałała, dziewczyna odpowiada, że nie jest pewna, lecz jeśli zawiodą to i tak są już zgubieni. Gdy maszyna przystępuje do działania, Tano staje przy otwierających się drzwiach i uruchamia swoje miecze świetlne. Gdy klony uzyskują dostęp do pomieszczenia, otwierają ogień, przez co dziewczyna kolejny raz musi się bronić. Mimo zawziętości i wykorzystywaniu Mocy, Ahsoka zostaje przytłoczona przewagą wroga. Gdy jeden ze strzałów wytrąca jej z ręki jedną z broni, zleca RG-G1, aby spróbował zamknąć drzwi. Do walki nieoczekiwanie dołącza Rex, który podnosząc się z medycznych łoży otwiera ogień do innych klonów. Gdy ambulatorium ponownie jest zamknięte, Ahsoka odwraca się do komandora i pyta go czy wszystko z nim dobrze. Mężczyzna odpowiada twierdząco, po czym przeprasza ją, za to, iż wcześniej o mało jej nie zabił. Togrutanka pyta go jak wielu żołnierzy zostało dotkniętych rozkazem 66, na co ten odpowiada jej, że wszyscy bez wyjątku. Cała Wielka Armia Republiki dostała za zadanie odnalezienie oraz wyeliminowanie członków Zakonu Jedi. Po tych słowach Ahsoka i Rex odwracają się w stronę drzwi, przez które przecinają się kolejne klony.

Zawartość

[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Postacie

Modele droidów

Wydarzenia

Miejsca

Organizacje i tytuły

Rasy rozumne

Pojazdy i statki

Broń i technologia

Różne

Obsada

Oryginalny dubbing

W wizji Mocy

Polski dubbing

Ciekawostki

  • Odcinek rozpoczyna się bez muzyki początkowej. Logo serialu nie oddala się, a pozostaje nieruchome. Wokół czerwonego napisu The Clone Wars po chwili pojawia się czerwona ramka zawierająca napis Star Wars. Po raz drugi w historii serialu w odcinku zrezygnowano z występującej na początku narracji. Nie ma też morału.
  • Akcja przedstawiona odcinka rozgrywa się równolegle z wydarzeniami przedstawionymi w filmie Zemsta Sithów. Holograficzna rozmowa mistrzów Jedi jest tą samą rozmową, którą przeprowadzili oni w filmie. Podczas pobytu na mostku, Ahsoka doznaje wizji Mocy, w której słyszy głosy Mace'a Windu, Dartha Sidiousa oraz Anakina Skywalkera w trakcie wydarzeń w biurze kanclerza. Chwilę potem komandor Rex otrzymuje rozkaz 66 i nazywa kanclerza "lordem Sidiousem" co świadczy o ujawnianiu klonom prawdziwej tożsamości przywódcy w chwili otrzymywania rozkazu 66.
  • W pierwszym odcinku drugiego sezonu serialu Rebelianci pod tytułem Zaginieni dowódcy, Rex oznajmia, że nie zwrócił się przeciwko Jedi, gdyż usunął swój czip inhibicyjny. W odcinku Shattered, podobnie jak inne klony atakuje on Ahsokę, po czym dzięki niej zostaje pozbawiony kontrolującego go urządzenia.
  • W trakcie poszukiwania czipa inhibicyjnego w głowie Rexa, Ahsoka kilkukrotnie wypowiada mantrę Strażników Whillów wypowiadaną przez Chirruta Îmwe'ego w filmie Łotr 1.
  • W polskiej wersji językowej Rex w dalszym ciągu nazywany jest kapitanem, podczas gdy od odcinka Stara przyjaźń nie rdzewieje posiada rangę komandora.

Linki zewnętrzne

Zobacz kolekcję grafik dotyczących
W gruzach.

Przypisy


Wojny klonów (The Clone Wars)
[Pokaż/Ukryj]
Główne Film kinowy - Serial telewizyjny
Odcinki Sezon pierwszy: 1: Zasadzka - 2: Wzlot Malevolence - 3: Cień Malevolence - 4: Zniszczyć Malevolence - 5: Rekruci
6: Upadek droida - 7: Pojedynek droidów - 8: Bombad Jedi - 9: Peleryna ciemności - 10: Kryjówka Grievousa
11: Pojmanie Dooku - 12: Gungański generał - 13: Upadek Jedi - 14: Obrońcy pokoju - 15: Najście
16: Ukryty wróg - 17: Wirus błękitnego cienia - 18: Tajemnica tysiąca księżyców - 19: Burza nad Ryloth
20: Niewinni z Ryloth - 21: Wolne Ryloth - 22: Kryzys zakładników

Sezon drugi (Rise of the Bounty Hunters): 23: Kradzież holokronu - 24: Puszka Pandory - 25: Dzieci Mocy - 26: Szpieg senatu
27: Lądowanie w punkcie deszczu - 28: Fabryka broni - 29: Strzępy terroru - 30: Władcy umysłu - 31: Intryga Grievousa
32: Dezerter - 33: Zaginiony miecz świetlny - 34: Mandaloriański spisek - 35: Podróż na pokuszenie - 36: Księżna Mandalory
37: Morderstwa w senacie - 38: Kot i mysz - 39: Łowcy nagród - 40: Bestia Zillo - 41: Bestia Zillo kontratakuje
42: Śmiertelna pułapka - 43: Wracaj do domu, R2 - 44: Wytropić po mistrzowsku


Sezon trzeci (Secrets Revealed): 45: Klony kadeci - 46: Żołnierze ARC - 47: Linie wsparcia - 48: Strefa wpływów
49: Korupcja - 50: Akademia - 51: Zabójca - 52: Złowrogie plany - 53: Polowanie na Ziro - 54: Bohaterowie po obu stronach
55: Walka o pokój - 56: Siostry Nocy - 57: Potwór - 58: Wiedźmy mgły - 59: Władcy - 60: Ołtarz Mortis
61: Duchy Mortis - 62: Cytadela - 63: Kontratak - 64: Ratunek z Cytadeli - 65: Zaginiony padawan - 66: Polowanie na wookiee


Sezon czwarty (Battle Lines): 67: Wodna wojna - 68: Atak Gungan - 69: Więźniowie - 70: Cień wojownika - 71: Misja litości
72: Droidy Nomadzi - 73: Ciemność w Umbarze - 74: Generał - 75: Różnica zdań - 76: Masakra Krella - 77: Porwanie
78: Niewolnicy Republiki - 79: Ucieczka z Kadavo - 80: Przyjaciel w potrzebie - 81: Oszustwo - 82: Przyjaciele i wrogowie
83: Pudełko - 84: Kryzys na Naboo - 85: Masakra - 86: Nagroda - 87: Bracia - 88: Zemsta


Sezon piąty: 89: Odrodzenie - 90: Wojna na dwóch frontach - 91: Przodownicy - 92: Miękka wojna - 93: Punkty krytyczne
94: Spotkanie - 95: Test siły - 96: Na ratunek - 97: Niezbędna więź - 98: Sekretne bronie
99: Słoneczny dzień w pustce - 100: Zaginiony w akcji - 101: Punkt bez powrotu - 102: Eminencja - 103: Odcienie rozsądku
104: Bezprawny - 105: Sabotaż - 106: Jedi, która wiedziała za dużo - 107: Pochwycić Jedi - 108: Niewłaściwa Jedi


Sezon szósty (The Lost Missions): 109: Nieznany - 110: Konspiracja - 111: Uciekinier - 112: Rozkazy - 113: Stary przyjaciel
114: Powstanie Clovisa - 115: Kryzys w sercu - 116: Zniknięcie - część 1 - 117: Zniknięcie - część 2
118: Zaginiony - 119: Głosy - 120: Przeznaczenie - 121: Poświęcenie


The Clone Wars Legacy: 122: A Death on Utapau - 123: In Search of the Crystal - 124: Crystal Crisis - 125: The Big Bang


Sezon siódmy (The Final Season): 126: Parszywa zgraja - 127: Echo z oddali - 128: Na skrzydłach Keeradaków
129: Ryzykowna gra - 130: Na obcej ziemi - 131: Zerwana umowa - 132: Niebezpieczny dług - 133: Znowu razem
134: Stara przyjaźń nie rdzewieje - 135: Uczeń widma - 136: W gruzach - 137: Zwycięstwo i śmierć
Komiksy kanoniczne Darth Maul: Son of Dathomir: 1 - 2 - 3 - 4 - wydanie zbiorcze
Książki kanoniczne Mroczny uczeń - The Clone Wars: Stories of Light and Dark
Encyklopedie kanoniczne Character Encyclopedia - Join the battle!
Komiksy legendarne Komiks online

Sezon pierwszy: 1: Prelude - 2: Shakedown - 3: Procedure - 4: Agenda - 5: Mouse Hunt - 6: The Fall of Falleen - 7: Discount
8: Departure - 9: Transfer - 10: The Dreams of General Grievous - 11: Bait - 12: Switch - 13: Headgames - 14: Neighbors
15: Cold Snap - 16: Shadowed - 17: The Valley - 18: brak - 19: Covetous - 20: Curfew - 21: The Ballad of Cham Syndulla
22: Invitation Only

Między sezonami: Hunting the Hunters: 1 - 2 - 3

Sezon drugi: Act on Instinct | Sezon trzeci: The Valsedian Operation


Seria komiksowa: Niewolnicy Republiki: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - wydanie zbiorcze | W służbie Republiki: 7 - 8 - 9 - wydanie zbiorcze | Bohater Konfederacji: 10 - 11 - 12 - wydanie zbiorcze


Powieści graficzne: 1: Shipyards of Doom - 2: Crash Course - 3: The Wind Raiders of Taloraan - 4: The Colossus of Destiny
5: Deadly Hands of Shon-Ju - 6: The Starcrusher Trap - 7: Strange Allies - 8: The Enemy Within - 9: The Sith Hunters
10: Defenders of the Lost Temple - 11: The Smuggler's Code


Darth Maul: Death Sentence: 1 - 2 - 3 - 4 - wydanie zbiorcze

Inne: Wąwóz śmierci - Opress Unleashed
Książki legendarne Zwykłe:
Wojny klonów: Adaptacja książkowa filmu - Dzika przestrzeń - Żadnych jeńców - Gambit: Misja na Lanteeb - Gambit: Oblężenie

Dla dzieci i młodzieży: 3D Nowy wymiar zabawy - Ackbar's Underwater Army - Adaptacja książkowa dla młodzieży - Ahsoka in Action!
Ambush - Anakin in Action! - Battle at Teth - The Battle Begins - The Battle for Ryloth - Boba Fett: Jedi Hunter - Bombad Jedi
Bounty Hunter: Boba Fett - Captured - Chewbacca and the Wookiee Warriors - Children of the Force - The Dark Side
Shadow Conspiracy - Day One - Destroy Malevolence - Don't Wake the Zillo Beast! - Downfall of a Droid - Draw Star Wars: The Clone Wars - Forces of Darkness - Front Row Seat Storybook - Galactic Force - The Galactic Photobook - Grievous atakuje!
The Holocron Heist - The Hunt for Grievous - Intergalactic Adventure - Jedi Activity Cards - Jedi Adventures - Jedi Heroes
Jedi in Training - Journey Through Hyperspace - Łowcy holokronów - Masters of the Force - Meet Ahsoka Tano - Misje Yody
The New Padawan - Obrońcy Republiki - Official Movie Storybook - Operation: Huttlet - Padawan Puzzles - Paint with Water
Pirates... and Worse! - Planets in Peril - Prepare for Battle - Press Out 'n' Build - R2-D2's Adventure - Rescue in the Sky
The Secret Villain - Stand Aside - Bounty Hunters! - Starcie Mocy - Sticker Storyteller - Sticker Coloring and Activity - Strzępy terroru
W obronie Republiki - Warriors of the Deep - Watch out for Jabba the Hutt! - The Way of the Warrior - Wielka księga naklejek
Yoda in Action! - Złoczyńcy i Łowcy Nagród - Follow The Force


Tajne misje: Oddział Breakout - Klątwa piratów - Pojedynek przy Strzaskanej Skale - Guardians of the Chiss Key


Wybierz swoje przeznaczenie: Ścieżka Jedi - Przygoda na Teth - Zaginiony legion - Kryzys na Coruscant - Tajna armia Dooku
Przewodniki i encyklopedie legendarne The Art of Star Wars: The Clone Wars - Campaign Guide - Encyklopedia postaci - Episode Guide - Incredible Vehicles
Kim jest wojownik Sithów? - Kim są Jedi? - Official Episode Guide Series 1 and 2 - The Official Episode Guide: Season 1
The Visual Guide - The Clone Wars: Ultimate Battles - The Clone Wars: New Battlefronts
Gry legendarne Clone Wars Adventures - Jedi Alliance - Lightsaber Duels - Republic Heroes - The Clone Wars (gra na komórkę) - LEGO Star Wars III: The Clone Wars
Ścieżka dźwiękowa film kinowy - sezony 1-6 - sezon 7 odcinki: 1-4 | 5-8 | 9-12
Inne HoloNet News: Rodia Supply Lanes Attacked by Pirates - Chancellor Palpatine's Approval Rating Falls
Galaxy Divided: 1 - 2 - 3 - 4 - 5
Czasopisma: The Clone Wars