Rebelianci

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Ten artykuł dotyczy serialu telewizyjnego. Zobacz też: Rebeliantów z uniwersum Gwiezdnych wojen lub powstałą w 1997 roku organizację fanowską Sojusz Rebeliantów.
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych i uwag zawartych w dyskusji
Ten artykuł wymaga poszerzenia o: historia wydawania trzeciego i czwartego sezonu, obsadę.

Rebelianci
Star Wars Rebels
Twórcy
Producenci wykonawczy:
Reżyser/rzy:
Scenarzyści:
Główne role:
Dystrybucja i emisja
Dystrybucja oryginalna: Disney XD
Dystrybucja w Polsce: Disney XD
Czas emisji oryginalnej:
 • 3 października 2014 (Iskra rebelii)[1]
 • 13 października 2014 (serial)[1]

5 marca 2018
Czas emisji w Polsce:
 • 4 października 2014 (Iskra rebelii)[2]
 • 18 października 2014 (serial)

29 kwietnia 2018
Informacje ogólne
Rodzaj produkcji: Serial animowany
Ilość sezonów: 4
Ilość odcinków: 75
Czas trwania odcinka: Od 22 do 45 minut
Chronologia w uniwersum
Kanoniczność: Kanon
Okres historyczny: Era Imperium
Czas akcji:
 • 5 BBY[3] (Do Dnia Imperium)
 • 4 BBY (Od Sił wsparcia)
 • 3 BBY (Od Dziedzictwa)
 • 2 BBY (Od filmu pilotażowego Rebels: Steps Into Shadow)
 • 1 BBY (Od Rebels: Heroes of Mandalore)
 • 0 BBY (Od Rebels: Wolves and a Door)


Rebelianci (tytuł oryginalny: Star Wars Rebels) to serial animowany umieszczony we wszechświecie Gwiezdnych wojen. Jego akcja dzieje się w czasach rządów Imperium Galaktycznego, pomiędzy Zemstą Sithów a Nową nadzieją i przedstawia przygody członków załogi statku Ghost. Emisję właściwego serialu poprzedziło wyświetlenie godzinnego odcinka pilotowego na Disney Channel; reszta jest pokazywana na Disney XD. Światowa premiera pilota nastąpiła trzeciego października 2014, a polska dzień później. Właściwy serial zadebiutował trzynastego dnia tego samego miesiąca, a pierwszy sezon zakończył się w marcu 2015 roku. W kwietniu, podczas Star Wars Celebration Anaheim, nastąpił przedpremierowy pokaz filmu telewizyjnego otwierającego drugi sezon, którego emisja rozpoczęła się czternastego października 2015.

Opis

Oryginalny

Oryginalne logo serialu.

"Star Wars Rebels continues the epic tradition of the legendary Star Wars saga with all-new exciting, action-packed adventures. It is a dark time in the galaxy, as the evil Galactic Empire tightens its grip of power from world to world. As the series begins, Imperial forces have occupied a remote planet, ruling with an iron fist and ruining the lives of its people. But there are a select few who are brave enough to stand up against the endless Stormtroopers and TIE fighters of the Empire: the clever and motley crew of the starship Ghost. Together, this ragtag group will face threatening new villains, have thrilling adventures, and become heroes."[4]

Tłumaczenie

"Rebelianci kontynuują epicką tradycję legendarnej sagi Gwiezdne wojny z całkiem nowymi, ekscytującymi i wypełnionymi akcją przygodami. To mroczne czasy w galaktyce, ponieważ złe Imperium Galaktyczne zaciska pięść na kolejnych światach. W chwili rozpoczęcia serii, imperialne siły dokonują okupacji odległej planety, rządząc żelazną pięścią i rujnując życia ludzi. Lecz istnieje kilku wybranych na tyle odważnych, aby stanąć naprzeciw niezliczonym szturmowcom i myśliwcom TIE Imperium: mądra i różnorodna załoga statku Ghost. Wspólnie, ta zróżnicowana grupa stanie twarzą w twarz z przerażającymi, nowymi złoczyńcami, przeżyje porywające przygody, a jej członkowie staną się bohaterami."

Zarys fabuły

Pierwszy potwierdzony bohater RebeliantówWielki Inkwizytor.

Akcja serialu zaczyna się około roku 5 BBY i przedstawia on umacnianie władzy Imperium Galaktycznego, które podbija nowe planety na Zewnętrznych Rubieżach. Jedną z nich jest Lothal, wokół którego dzieje się akcja pierwszego sezonu. Jego mieszkańcy początkowo witają przybyszów z radością, lecz wkrótce okazuje się, że dla Imperium priorytetem nie jest dobro planety. W związku z tym walkę z rządem podejmuje grupa sześciorga bohaterów, którzy przeprowadzają antyimperialne działania na Lothalu i w jego okolicach. W serialu pojawia się również wątek polowania na ocalałych z rozkazu 66 Jedi, które przeprowadza jeden z członków Inkwizycji, wybrany przez Dartha Vadera.[3][5]

W drugim sezonie bohaterowie postanawiają odlecieć z Lothalu i szukać sojuszników gdzie indziej.[6]

Główni bohaterowie

Akcja serialu skupia się na sześciorgu bohaterów, którzy są członkami załogi statku Ghost.[7] Głównym jest Ezra Bridger, nastoletni złodziejaszek z Lothalu.[8] Pozostali to były Jedi Kanan Jarrus, lasacki wojownik Garazeb Orrelios, Mandalorianka Sabine Wren, właścicielka Ghosta, Hera Syndulla, oraz jej droid, C1-10P.

Ezra Bridger

Ezra Bridger.
Zobacz główny artykuł: Ezra Bridger.

Ezra Bridger to pierwsza postać stworzona na potrzeby serialu. Urodził się w dniu proklamowania Imperium Galaktycznego. Gdy miał siedem lat jego rodzice, Ephraim i Mira, zniknęli w niewiadomych okolicznościach. Od tego czasu Ezra był zmuszony podejmowania się drobnych kradzieży, aby przeżyć — jego celami często stawały siły Imperium. Jednocześnie chłopiec nie zdawał sobie sprawy ze swojej wrażliwości na Moc, uważając, że ma szczęście i niezwykłe zdolności. W wieku czternastu lat dołączył do załogi Ghosta, a jego nauczycielem został Kanan. Chłopak był lojalny tylko wobec samego siebie, lecz po pewnym czasie zaczął ufać pozostałym członkom załogi.

Kanan Jarrus

Kanan Jarrus.
Zobacz główny artykuł: Kanan Jarrus.

Kanan Jarrus, urodzony jako Caleb Dume, to Jedi, który urodził się przed wojnami klonów. W zakonie jego mistrzynią została Depa Billaba. Jako młody padawan przetrwał rozkaz 66, lecz z tego powodu musiał ukryć się przed siłami Imperium, ścigającymi ostatnich rycerzy, oraz odłożyć swój miecz. Prócz broni jego jedyną pamiątką po dawnych czasach został holokron z nagranym ostrzeżeniem Obi-Wana Kenobiego. Mężczyzna zapomniał o ścieżkach przedstawicieli zakonu i stał się sarkastyczny oraz bardziej wyluzowany niż inni Jedi. Po spotkaniu Ezry musiał przypomnieć sobie o dawnych naukach, gdyż podjął się roli jego mentora.

Hera Syndulla

Hera Syndulla.
Zobacz główny artykuł: Hera Syndulla.

Hera Syndulla była Twi'lekańską pilotką i właścicielką Ghosta. Jako córka Chama Syndulli, słynnego bojownika o wolność, postanowiła pójść w ślady ojca i przeciwstawić się Imperium. Była jednocześnie silna i opiekuńcza, stanowiła serce grupy oraz potrafiła rozmawiać z każdym tak, aby wydobyć z niego to, co najlepsze. Wolała praktyczność, niż ładny wygląd, dlatego ubierała się w stroje pilotów.[9] Choć nie była wrażliwa na Moc, posiadała imponujące umiejętności pilotażu, rozumiała także język binarny.[10]

Garazeb "Zeb" Orrelios

Garazeb Orrelios.
Zobacz główny artykuł: Garazeb Orrelios.

Garazeb Orrelios był Lasatem i członkiem gwardii honorowej swojej planety. Jego rasa stała się ofiarą napaści Imperium, które doprowadziło niemal do całkowitego jej wymarcia. Jako jednemu z nielicznych, Zebowi udało się uciec z zagłady; po tym fakcie rozpoczął walkę z rządem. Choć cechowała go wielka siła, nie był niewykształcony, gdyż znał sztuki walki swojej rasy. Miał porywczy temperament, nie znosił Choppera i początkowo rywalizował z Ezrą, lecz po pewnym czasie się z nim zaprzyjaźnił. Jego ulubioną rozrywką była walka ze szturmowcami.

Sabine Wren

Sabine Wren.
Zobacz główny artykuł: Sabine Wren.

Sabine Wren to Mandalorianka oraz specjalistka od broni, zwłaszcza ładunków wybuchowych. Uczęszczała do Akademii Imperialnej na Mandalorze, lecz odeszła z niej, gdyż, jak sama twierdziła, ślepe wykonywanie rozkazów było dla niej koszmarem. Sabine uwielbiała wyrażać się poprzez sztukę, modyfikując swoją zbroję i wygląd oraz rysując graffiti, którego używała też do oznaczania imperialnych celów. Sabine była zadziorna, impertynencka i odważna.

C1-10P

Chopper.
Zobacz główny artykuł: C1-10P.

C1-10P, lepiej znany jako Chopper to droid astromechaniczny należący do Hery. Zbudowano go z części zamiennych, ponieważ Rebelianci nie mogli sobie pozwolić na nowe. Był gburowaty, nieuprzejmy oraz wykonywał polecenia po swojemu, lecz cechowała go także lojalność wobec grupy. Był w stanie sprostać niektórym zadaniom lepiej niż nowsze droidy.[11]

Obsada

Opracowanie wersji polskiej: SDI Media Polska
Reżyseria: Łukasz Lewandowski
Dialogi: Jakub Kowalczyk

Postać Dubbing polski Dubbing oryginalny
Ezra Bridger Maciej Musiał Taylor Gray
Kanan Jarrus Piotr Grabowski Freddie Prinze Jr.
Garazeb Orrelios Zbigniew Dziduch Steve Blum
Sabine Wren Ewa Prus Tiya Sircar
Hera Syndulla Monika Węgiel Vanessa Marshall
Wielki Inkwizytor Andrzej Mastalerz Jason Isaacs
Alexsandr Kallus Krzysztof Banaszyk David Oyelowo
Maketh Tua Joanna Węgrzynowska Kath Soucie
Myles Grint Miłogost Reczek David Shaughnessy
Cumberlayne Aresko Mieczysław Morański David Shaughnessy
Kassius Konstantine Dee Bradley Baker
Stary Jho Zbigniew Konopka Dee Bradley Baker
Yoda Mariusz Czajka Frank Oz
Obi-Wan Kenobi Jarosław Domin James Arnold Taylor
Wilhuff Tarkin Marek Barbasiewicz Stephen Stanton
Azmorigan Andrzej Blumenfeld James Hong
Tseebo Łukasz Lewandowski Peter MacNeill
Komandor Sato Andrzej Blumenfeld Keone Young
Jai Kell Karol Jankiewicz Dante Basco
Gall Trayvis Zbigniew Konopka Brent Spiner
Ahsoka Tano Ashley Eckstein
Bail Organa Andrzej Mastalerz Phil LaMarr
Oleg Mateusz Narloch Eric Lopez
Zare Leonis Karol Osentowski Bryton James
Sprzedawca jooganów Wojciech Paszkowski Keith Szarabajka
Darth Vader Grzegorz Pawlak James Earl Jones
Imperator Grzegorz Wons Sam Witwer
C-3PO Grzegorz Wons Anthony Daniels
Lando Calrissian Jakub Szydłowski Billy Dee Williams
Yogar Lyste Michał Poznański Liam O'Brien
Alton Kastle Janusz Wituch Steve Blum
Cikatro Vizago Karol Wróblewski Keith Szarabajka
Hondo Ohnaka Grzegorz Kwiecień Jim Cummings
Darth Maul Jacek Kopczyński Sam Witwer
Leia Organa Monika Pikuła Julie Dolan
Głosy klonów Dee Bradley Baker

Twórcy

Poniższa lista przedstawia niektóre osoby związane z tworzeniem serialu:

Producenci:

Reżyserowie:

Scenarzyści:

 • Henry Gilroy[14]
  • Odcinek 3: Powrót dawnych mistrzów
  • Odcinek 6: Dzień Imperium
  • Odcinek 10: Wizja nadziei
  • Odcinek 12: Odsiecz (Współpraca)
  • Rebelianci: Oblężenie Lothal
 • Simon Kinberg
  • Rebelianci: Iskra rebelii
  • Odcinek 11: Wezwanie (Współpraca)
  • Odcinek 13: Galaktyka w ogniu
 • Greg Weisman[14]
  • Odcinek 01: Droidy w opałach
  • Odcinek 04: W szeregach wroga
  • Odcinek 07: Siły wsparcia
  • Odcinek 11: Wezwanie (Współpraca)
 • Kevin Hoops
  • Odcinek 02: Lot myśliwcem
  • Odcinek 05: Co kryje mrok
  • Odcinek 09: Ryzykowna gra
 • Charles Murray
  • Odcinek 08: Droga Jedi
  • Odcinek 12: Odsiecz (Współpraca)

Artyści:

Animatorzy:

Dźwiękowcy i kompozytorzy:

Inni:

Odcinki

Klipy przedpremierowe

# Czas akcji Tytuł odcinka
(Tytuł oryginalny)
Premiera (USA) Premiera (Polska) Obrazek
1 5 BBY Duch i maszyna
(The Machine in the Ghost)
11 sierpnia 2014 25 sierpnia 2014
2 5 BBY Bombowe dzieło
(Art Attack)
18 sierpnia 2014 25 sierpnia 2014
3 5 BBY Zawiłości
(Entanglement)
25 sierpnia 2014 30 sierpnia 2014
4 5 BBY Własność Ezry Bridgera
(Property of Ezra Bridger)
1 września 2014 5 września 2014

Sezon pierwszy

# Czas akcji Tytuł odcinka
(Tytuł oryginalny)
Premiera (USA) Premiera (Polska) Obrazek
Film
1-2
5 BBY Rebelianci: Iskra rebelii
(Rebels: Spark of Rebellion)
 • 26 września 2014
  (WATCH Disney XD)
 • 3 października 2014
  (Disney Channel)
 • 27 września 2014
  (Pokazy przedpremierowe)
 • 4 października 2014
  (Disney XD)
 • 1 października 2015
  (AXN Black)
3 5 BBY Droidy w opałach

(Droids in Distress)

 • 3 października 2014
  (WATCH Disney XD)
 • 13 października 2014
  (Disney XD)[1]
18 października 2014
4 5 BBY Lot myśliwcem

(Fighter Flight)

 • 13 października 2014
  (WATCH Disney XD)
 • 20 października 2014
  (Disney XD)
25 października 2014
5 5 BBY Powrót dawnych mistrzów

(Rise of the Old Masters)

 • 20 października 2014
  (WATCH Disney XD)
 • 27 października 2014
  (Disney XD)
1 listopada 2014
6 5 BBY W szeregach wroga

(Breaking Ranks)

 • 27 października 2014
  (WATCH Disney XD)
 • 3 listopada 2014
  (Disney XD)
7 listopada 2014
7 5 BBY Co kryje mrok

(Out of Darkness)

 • 3 listopada 2014
  (WATCH Disney XD)
 • 10 listopada 2014
  (Disney XD)
15 listopada 2014
8 4 BBY Dzień Imperium

(Empire Day)

 • 10 listopada 2014
  (WATCH Disney XD)
 • 17 listopada 2014
  (Disney XD)
22 listopada 2014
9 4 BBY Siły wsparcia

(Gathering Forces)

 • 17 listopada 2014
  (WATCH Disney XD)
 • 24 listopada 2014
  (Disney XD)
14 marca 2015
10 4 BBY Droga Jedi

(Path of the Jedi)

 • 29 grudnia 2014
  (WATCH Disney XD)
 • 5 stycznia 2015
  (Disney XD)
21 marca 2015
11 4 BBY Ryzykowna gra

(Idiot's Array)

 • 12 stycznia 2015
  (WATCH Disney XD)
 • 19 stycznia 2015
  (Disney XD)
28 marca 2015
12 4 BBY Wizja nadziei

(Vision of Hope)

 • 26 stycznia 2015
  (WATCH Disney XD)
 • 2 lutego 2015
  (Disney XD)
4 kwietnia 2015
13 4 BBY Wezwanie

(Call to Action)

 • 2 lutego 2015
  (WATCH Disney XD)
 • 9 lutego 2015
  (Disney XD)
11 kwietnia 2015
14 4 BBY Odsiecz

(Rebel Resolve)

 • 16 lutego 2015
  (WATCH Disney XD)
 • 23 lutego 2015
  (Disney XD)
18 kwietnia 2015
15 4 BBY Galaktyka w ogniu

(Fire Across the Galaxy)

2 marca 2015 25 kwietnia 2015

Sezon drugi

# Czas akcji Tytuł odcinka Premiera (USA) Premiera (Polska) Obrazek
Film
1-2
(16-17)
4 BBY Rebelianci: Oblężenie Lothal
(Rebels: The Siege of Lothal)
 • 3 października 2015 (Pokazy przedpremierowe w kinach Helios)
 • 10 października 2015 (Disney XD)
3 (18) 4 BBY Zaginieni dowódcy
(The Lost Commanders)
 • 8 października (Pokazy przedpremierowe na New York Comic Conie)
 • 14 października 2015 (Disney XD)
17 października 2015
4 (19) 4 BBY Szczątki Starej Republiki
(Relics of the Old Republic)
 • 8 października (Pokazy przedpremierowe na New York Comic Conie)
 • 21 października 2015 (Disney XD)
24 października 2015
5 (20) 4 BBY Dwóch zawsze ich jest
(Always Two There Are)
28 października 2015 31 października 2015
6 (21) 4 BBY Bracia ze Złamanego Rogu
(Brothers of the Broken Horn)
4 listopada 2015 7 listopada 2015
7 (22) 4 BBY Skrzydła Mistrzów
(Wings of the Master)
11 listopada 2015 14 listopada 2015
8 (23) 4 BBY Więzy krwi
(Blood Sisters)
18 listopada 2015 21 listopada 2015
9 (24) 4 BBY Atak znienacka
(Stealth Strike)
25 listopada 2015 28 listopada 2015
10 (25) 4 BBY Przyszłość Mocy
(The Future of the Force)
2 grudnia 2015 5 grudnia 2015
11 (26) 3 BBY Dziedzictwo
(Legacy)
9 grudnia 2015 12 grudnia 2015
12 (27) 3 BBY Księżniczka na Lothal
(A Princess on Lothal)
20 stycznia 2016 2 kwietnia 2016
13 (28) 3 BBY Obrońcy Concord Dawn
(The Protector of Concord Dawn)
27 stycznia 2016 9 kwietnia 2016
14 (29) 3 BBY Proroctwo Lasatów
(Legends of the Lasat)
3 lutego 2016 16 kwietnia 2016
15 (30) 3 BBY Wezwanie
(The Call)
10 lutego 2016 23 kwietnia 2016
16 (31) 3 BBY Powrót do domu
(Homecoming)
17 lutego 2016 30 kwietnia 2016
17 (32) 3 BBY Ludzie honoru
(The Honorable Ones)
24 lutego 2016 7 maja 2016
18 (33) 3 BBY Zasłona mroku
(Shroud of Darkness)
2 marca 2016 14 maja 2016
19 (34) 3 BBY Zapomniany droid
(The Forgotten Droid)
16 marca 2016 21 maja 2016
20 (35) 3 BBY Tajemnica bazy Choppera
(The Mystery of Chopper Base)
23 marca 2016 28 maja 2016
21-22 (36-37) 3 BBY Zmierzch padawana
(Twilight of the Apprentice)
30 marca 2016 4 czerwca 2016

Sezon trzeci

# Czas akcji Tytuł odcinka Premiera (USA) Premiera (Polska) Obrazek
Film
1-2
(38-39)
2 BBY Krocząc z mrok
(Rebels: Steps Into Shadow)
 • 16 lipca 2016
  (pokaz przedpremierowy)
 • 24 września 2016
  (premiera w telewizji)
19 listopada 2016
3 (40) 2 BBY Holokrony przeznaczenia
(The Holocrons of Fate)
1 października 2016 26 listopada 2016
4 (41) 2 BBY Na ratunek Antillesowi
(The Antilles Extraction)
8 października 2016 3 grudnia 2016
5 (42) 2 BBY Bohaterowie Hery
(Hera's Heroes)
15 października 2016 10 grudnia 2016
6 (43) 2 BBY Ostatnia bitwa
(The Last Battle)
22 października 2016 17 grudnia 2016
7 (44) 2 BBY Imperialni superkomandosi
(Imperial Supercommandos)
5 listopada 2016 7 stycznia 2017
8 (45) 2 BBY Żelazna eskadra
(Iron Squadron)
19 listopada 2016 14 stycznia 2017
9 (46) 2 BBY Robota na Wynkanthu
(The Wynkahthu Job)
26 listopada 2016 21 stycznia 2017
10 (47) 2 BBY Informator
(An Inside Man)
3 grudnia 2016 5 marca 2017
11 (48) 2 BBY Wizje i głosy
(Visions and Voices)
10 grudnia 2016 12 marca 2017
12-13 (49-50) 2 BBY Duchy Geonosis
(Ghosts of Geonosis)
7 stycznia 2017
 • 19 marca 2017 (Część 1)
 • 26 marca 2017 (Część 2)
14 (51) 2 BBY Zamachowiec
(Warhead)
14 stycznia 2017 2 kwietnia 2017
15 (52) 2 BBY Próby Mrocznego Miecza
(Trials of the Darksaber)
21 stycznia 2017 9 kwietnia 2017
16 (53) 2 BBY Dziedzictwo Mandalore
(Legacy of Mandalore)
18 lutego 2017 30 października 2017
17 (54) 2 BBY Oczami Imperium
(Through Imperial Eyes)
25 lutego 2017 31 października 2017
18 (55) 2 BBY Tajny ładunek
(Secret Cargo)
4 marca 2017 1 listopada 2017
19 (56) 2 BBY Podwójny agent droid
(Double Agent Droid)
11 marca 2017 2 listopada 2017
20 (57) 2 BBY Bliźniacze słońca
(Twin Suns)
18 marca 2017 3 listopada 2017
21-22 (58-59) 2 BBY Godzina Zero
(Zero Hour)
25 marca 2017
 • 6 listopada 2017 (część 1)
 • 7 listopada 2017 (część 2)

Sezon czwarty

# Czas akcji Tytuł odcinka Premiera (USA) Premiera (Polska) Obrazek
Film
1-2
(60-61)
1 BBY Rebelianci: Bohaterowie Mandalory
(Rebels: Heroes of Mandalore))
 • 15 kwietnia 2017 (pokaz przedpremierowy)
 • 16 października 2017 (premiera telewizyjna)
 • 10 marca 2018 (część 1)
 • 11 marca 2018 (część 2)
3-4 (62-63) 1 BBY W imię Rebelii
(In the Name of the Rebellion)
23 października 2017 17 marca 2018
5 (64) 1 BBY Okupacja
(The Occupation)
30 października 2017 24 marca 2018
6 (65) 1 BBY Lot Defendera
(Flight of the Defender)
30 października 2017 25 marca 2018
7 (66) 1 BBY Bratnia dusza
(Kindred)
6 listopada 2017 7 kwietnia 2018
8 (67) 1 BBY Konfiskata mienia
(Crawler Commandeers)
6 listopada 2017 8 kwietnia 2018
9 (68) 1 BBY Rebelia w natarciu
(Rebel Assault)
13 listopada 2017 14 kwietnia 2018
10 (69) 1 BBY Zmierzch Jedi
(Jedi Night)
19 lutego 2018 15 kwietnia 2018
11 (70) 1 BBY DUME
(DUME)
19 lutego 2018 21 kwietnia 2018
12 (71) 0 BBY Wilki i drzwi
(Wolves and a Door)
26 lutego 2018 22 kwietnia 2018
13 (72) 0 BBY Świat między światami
(A World Between Worlds)
26 lutego 2018 28 kwietnia 2018
14 (73) 0 BBY Nadzieja głupca
(A Fool's Hope)
5 marca 2018 28 kwietnia 2018
15 (74-75) 0 BBY
5 ABY
Zjednoczenie z rodziną - i pożegnanie
(Family Reunion - and Farewell)
5 marca 2018 29 kwietnia 2018

Odcinki specjalne

# Tytuł Premiera (USA) Premiera (Polska)
1. Rebelianci: Wielki przewodnik 4 maja 2015 30 października 2015


Produkcja i historia serialu

Sezon pierwszy

Pierwsza praca koncepcyjna z serialu — myśliwiec TIE.

Pierwsza wzmianka o serialu pojawiła się w dniu 11 marca 2013, wraz z ogłoszeniem zakończenia prac nad Wojnami klonów.[18] Później, w maju tego samego roku, Dave Filoni zamieścił na swoim Facebooku pierwsza pracę koncepcyjną z Rebels, przedstawiającą myśliwiec TIE.[19] Oficjalne ogłoszenie tytułu nastąpiło 20 maja.[20] 27 lipca, podczas konwentu Star Wars Celebration Europe II, zaprezentowano logo oraz kilka prac koncepcyjnych, inspirowanych stylem Ralpha McQuarriego.[5] Pierwszy teaser serii, przedstawiający przelot krążownika, został wyświetlony 7 października podczas premiery serialu Oddział specjalny na antenie amerykańskiego Disney XD.[21] 12 października, podczas New York Comic Conu, Pablo Hidalgo przekazał nowe informacje, między innymi o chronologii, planecie Lothal, wojsku Imperium oraz przedstawił pierwszego bohatera — inkwizytora z rasy Pau'an.[3] Tego samego dnia uruchomiono stronę Sienar Fleet Systems, reklamującą serial.

Na początku listopada otwarto podstronę Rebels na witrynie Disney XD.[22] W grudniu rozpoczęto proces animacji pierwszego scenariusza[23], a Greg Weisman, w wywiadzie dla pisma Star Wars Insider, zdradził, że wśród głównych bohaterów serialu znajdą się dwie silne postaci kobiece.[24] Na początku miesiąca w sieci ukazały się dwa krótkie filmy, przybliżające postacie Grega Weismana[25] i Simona Kinberga.[26] Pod koniec grudnia ujawniono pierwszą związaną z serialem figurkę od firmy Hasbro Inc., przedstawiającą inkwizytora.[27] Na początku 2014 roku strona Groove Bricks dotarła do opisów dwóch zestawów LEGO związanych z serialem — statkami Ghost i Phantom, z dołączonymi minifigurkami Ezry Bridgera i Zeba.[28] W dniach 27-28 stycznia, podczas Norymberskich Targów Zabawek ujawniono imiona głównych bohaterów, wchodzących w skład obu zestawów, z figurką zastępczą dla Kanana. Na imprezie pokazano również droida Choppera zbudowanego z klocków oraz działający model w skali 1:1.[29] W tym samym czasie na stronie MoviePilot.de opublikowano wywiad z Dave'em Filonim oraz pierwszy z serii filmów o głównych bohaterach, prezentujący Choppera, którego producent przyrównał do kota oraz opisał jako gburowatego i buntowniczego.[11][30] W opublikowanym pod koniec miesiąca 147. numerze Insidera napisano, że skończono połowę scenariuszy z pierwszego sezonu, zdubbingowano pięć odcinków, animowano dwa odcinki, w pierwszym dodawano światło oraz zaczęto pracę nad efektami dźwiękowymi i skomponowano motyw główny.[31] 29 stycznia ujawniono polski tytuł na Facebooku Star Wars Artistic Team.[32]

Imperialny plakat propagandowy promujący serial.

4 lutego na wybranych stronach internetowych — ET Online, TheForce.net, IGN, Empire Online Mashable i Omelete zaprezentowano sześć imperialnych plakatów propagandowych, autorstwa Amy Beth Christenson. Rozesłano je do 2500 osób na całym świecie w formie pocztówek[33], zapakowanych w czarną kopertę zaadresowaną przez COMPNOR.[34] Dwa dni później rysowniczka opublikowała wpis na oficjalnym blogu, w którym napisała o swoim procesie twórczym.[35]

Od połowy miesiąca na różnych portalach internetowych zaczęto umieszczać artykuły i filmy związane z pozostałymi członkami załogi Ghosta: zaczęto 11 lutego filmem o Kananie na USA Today i 14 o Ezrze na TV Guide. Kolejnego dnia, podczas Nowojorskich Targów Zabawek, ujawniono dokładny wygląd Zeba, nową postać, agenta Kallusa, oraz Mandaloriankę[36], którą później zidentyfikowano jako Sabine.[37] 17 lutego na Disney XD i oficjalnym kanale Star Wars na YouTubie zadebiutowały dwa teasery serii, Ignite[38] i Spark.[39] Polska wersja SparkIskra — została wgrana na kanał Disney Channel dzień później.[39] Tego samego dnia na IGN-ie ukazał się artykuł o Zebie, 19 o Sabine na Hollywood Reporterze i 20 o Herze na Entertainment Weekly.

W połowie marca, wraz z ukazaniem się 148. numeru Insidera, ujawniono nazwisko Sabine — Wren oraz rasę Zeba — Lasat.[40] W tym samym miesiącu otworzono dział związany z Rebeliantami na oficjalnej stronie. 19 kwietnia, podczas konwentu Wonder Con, oficjalnie ogłoszono kompozytora serialu, Kevina Kinera[15], pokazano również fragment odcinka przedstawiający walkę Hery z myśliwcami TIE[41] oraz prace koncepcyjne związane między innymi z Syndullą i planetą Lothal.[42] 25 kwietnia ogłoszono, że Rebelianci staną się częścią nowego kanonu, choć pewne elementy, takie jak profesja inkwizytora, Imperialne Biuro Bezpieczeństwa czy firmę Sienar Fleet Systems, będą brali ze starego Expanded Universe[43], a wydarzenia sprzed czasu akcji serialu opowie książka Nowy świt, powstała przy współpracy Lucasfilm Story Group.[44]

Plakat z San Diego Comic Con 2014.

2 maja, po emisji serialu Good Morning America, pokazano krótką zapowiedź Rebeliantów[45], a wkrótce drugą na oficjalnym kanale na YouTubie.[46] 4 maja, w Star Wars Day, w Internecie opublikowano dwie wersje zwiastuna: krótką[47] i pełną[48]. Tego samego dnia ukazała się również wersja polska[49], a podczas imprezy Celebration S.W.A.T. pojawiła się informacja, że serial zadebiutuje w Polsce w październiku.[50] 9 maja Simon Kinberg potwierdził w wywiadzie, że pierwszy sezon będzie liczył szesnaście odcinków.[51] 4 czerwca na kanale Disney Parks ukazały się dwa filmy promujące Star Wars Weekends, w których zamieszczono fragmenty odcinków — walki w stanie nieważkości[52] oraz pojedynku Kanana ze szturmowcami.[53] 26 czerwca do Internetu wyciekł francuski zwiastun, w którym pojawił się Obi-Wan Kenobi.[54] 8 lipca oficjalny kanał Gwiezdnych wojen na YouTubie wgrał film przedstawiający proces powstawania działającego modelu Choppera w skali 1:1 oraz zawierający fragment odcinka z droidem, Ezrą i Zebam w rolach głównych.[55] Tego samego dnia zapowiedziano również panel związany z serialem na Comic Conie w San Diego.[56]

10 lipca, dzięki artykułowi i filmowi na Hero Complex oficjalnie potwierdzono istnienie postaci agenta Kallusa. Tydzień później ukazał się artykuł na Entertainment Weely, w którym przedstawiono sylwetkę Inkwizytora oraz ujawniono aktora użyczającego mu głos — Jasona Isaacsa. 21 lipca opublikowano rozszerzoną wersję zwiastuna z maja, w którym oficjalnie potwierdzono październikową datę premiery.[57] 24 lipca podczas panelu The Heroes of Star Wars Rebelsna Comic Conie pokazano cztery nowe klipy[58], z czego jeden, prezentujący walkę Inkwizytora z Kananem, wkrótce ukazał się na Entertainment Weekly[59], a drugi, zawierający różne fragmenty serialu, na oficjalnej stronie.[60] Tego samego dnia uruchomiono stronę Holonet News, zawierającą krótkie filmiki z imperialnymi informacjami. Dzień później w Sieci ukazał się trzeci filmik, prezentujący ucieczkę Zeba i Ezry w myśliwcu TIE.[61] W czasie trwania konwentu uruchomiona w październiku strona Sienar Fleet Systems zmieniła się — imperialny plakat zachęcający do podjęcia pracy na Lothalu został zamazany przez graffiti Sabine.

Okładka amerykańskiego wydania DVD filmu Iskra rebelii.

4 sierpnia ukazał się siedmiominutowy fragment serialu — najpierw na francuskim Yahoo[62], a następnie na YouTubie.[63] Trzy dni później do Sieci trafił film pod tytułem Behind the Force, pokazywany pierwotnie na Star Wars Weekends.[64] 8 sierpnia na IGN-ie ukazał się artykuł wraz z fragmentem zatytułowanym The Machine in the Ghost oraz zapowiedzą nowych klipów z serialu, które mają być pokazywane na Disney XD w cztery kolejne poniedziałki.[65] Zaznaczono jednak, że owe fragmenty nie są częścią pełnych odcinków, a jedynie klipami stworzonymi w celach promocyjnych.[66] Pełna wersja pierwszego filmiku została wyemitowana 11 sierpnia.[67] Tego samego dnia na oficjalnym kanale firmy Toys "R" Us opublikowano pierwszy film z serii "Secrets of Star Wars Rebels", prezentujący statek Ghost.[68] Zapowiedź Art Attack ukazała się 15 sierpnia na USA Today, a pełna wersja filmu — 18 dnia miesiąca,[69] wraz z drugim filmem z serii "Secrets", skupiającym się na Chopperze.[70] 19 sierpnia nastąpiło oficjalne ogłoszenie daty premiery: 3 października zadebiutuje odcinek pilotowy, zatytułowany Rebels: Spark of Rebellion (29 września dla użytkowników Diney Channel SVOD oraz WATCH Disney XD), a 13 dnia tego samego miesiąca właściwy serial.[1] Datę polskiej premiery — 4 października — potwierdzono dzień później na Facebooku Star Wars Artistic Team.[2] Zapowiedziano też wydanie DVD z pilotowym odcinkiem na 16 października w Stanach Zjednoczonych.

Zapowiedź klipu Entanglement ukazała się 22 sierpnia w serwisie The Hollywood Reporter, a właściwy film zadebiutował w kolejny poniedziałek.[71] 23 dnia miesiąca oficjalny kanał "Star Wars" na YouTubie wgrał trzy reklamy telewizyjne, zatytułowane Tough Guy[72], A Small Band[73] oraz Something Big.[74] 25 sierpnia ukazał się pięciominutowy fragment serialu w wersji polskiej[75] oraz klipy Duch i maszyna[76] oraz Bombowe dzieło.[77] Zawiłości zadebiutowały w sieci 30 sierpnia.[78] 29 dnia tego samego miesiąca na Huffington Post ukazała się zapowiedź klipu Property of Ezra Bridger, opublikowanego ostatecznie jako Not What You Think. Polski tytuł klipu oparto jednak na pierwotnej wersji.

Ahsoka Tano — postać ujawniona pod koniec pierwszego sezonu.

12 września ukazały się trzy reklamy telewizyjne, zatytułowane Tyranny of the Empire[79], Timeline[80] oraz Take a Stand.[81] Trzy dni później zadebiutował spot pod tytułem Join the Team[82] Spot pod tytułem Generations zadebiutował 19 września[83], a dzień później ukazał się zwiastun filmu Iskra rebelii.[84] 26 września pilot zadebiutował w aplikacji WATCH Disney XD[85], a dzień później odbyły się pokazy przedpremierowe w Polsce, zorganizowane przez sieć kin Helios.[86] 30 września serwis USA Today wypuścił fragment serialu przedstawiający walkę Kanana i Inkwizytora.[87] 2 października na The Wall Street Journal ukazał się fragment przedstawiający rozmowę Jarrusa i Ezry na temat Mocy, a na The Wrap — klip prezentujący Herę i Sabine przeszukujące hangar. 3 października nastąpiła oficjalna amerykańska premiera; w tym samym dniu na USA Today ukazał się film prezentujący wpływ Oryginalnej Trylogii na wygląd mieczy świetlnych w Rebeliantach. Dzień później Iskra rebelii zadebiutowała na Disney XD Polska. W tym samym czasie dla użytkowników aplikacji WATCH Disney XD udostępniono pierwszy odcinek właściwego serialu, Droidy w opałach; można było go też pobrać za darmo z amerykańskiego sklepu iTunes. W dniu światowej premiery wgrano również pierwszy film z serii Rebels Recon, która przedstawia różne aspekty poszczególnych epizodów.[88] 9 października ogłoszono, że podczas powtórki Iskry rebelii na stacji ABC zostanie wyemitowana dodatkowa scena z Darthem Vaderem.[89] 11 października, po nowojorskim Comic Conie ukazał się fragment serialu prezentujący Sabine, Herę i Ezrę lecących w Phantomie.[90] Dwa dni później zadebiutowały nowe reklamy, Join Hera and Sabine[91] i A New Battle.[92] W tym samym czasie na kanał DisneyMusic wgrano remiks motywu głównego serialu, autorstwa Fluksa Paviliona.[93] W poniedziałek, 13 października, nastąpiła oficjalna premiera właściwego serialu na Disney XD; wersja polska zadebiutowała w sobotę.

24 listopada, po wypuszczeniu odcinka Siły wsparcia, nastąpiła przerwa w emisji, która potrwała do 5 stycznia 2015. 15 grudnia na TV Guide ukazał się artykuł, który zapowiedział udział Franka Oza w roli Yody[94], a 12 stycznia na Entertainment Weekly potwierdzono, że Lando Calrissiana ponownie zagra Billy Dee Williams.[95] 24 lutego udostępniono dwie reklamy zapowiadające finałowy odcinek sezon, Galaktyka w ogniu[96], a dwa dni później pełen zwiastun.[97] Sezon w Stanach Zjednoczonych zakończył się 2 marca 2015. Kolejnego dnia na USA Today ukazał się artykuł przybliżający postać Ahsoki Tano, czyli tajemniczej informatorki kryjącej się pod pseudonimem "Fulcrum".[98] 26 czerwca oficjalnie zapowiedziano wydanie pierwszego sezonu na DVD i blu-ray, które pojawiło się na półkach sklepowych w Stanach Zjednoczonych 1 września.[99] Ósmego dnia tego samego miesiąca ukazała się wersja polska na płytach DVD.[100]

Sezon drugi

Plakat drugiego sezonu z Star Wars Celebration Anaheim.

2 października 2014 oficjalnie ogłoszono plany stworzenia drugiego sezonu serialu.[12] 11 grudnia podano do publicznej wiadomości, że pokazy przedpremierowe pierwszego odcinka kolejnego sezonu odbędą się podczas Star Wars Celebration Anaheim w kwietniu 2015.[101] 30 stycznia Freddie Prinze Jr. za pośrednictwem swojego Twittera ogłosił, że sezon drugi będzie mieć niemal dwa razy tyle odcinków, co pierwszy.[102] Podczas trwającego w tym samym miesiącu Salt Lake Comic Conu aktor Jim Cummings potwierdził, że postać grana przez niego w Wojnach klonów, Hondo Ohnaka, pojawi się w przyszłych epizodach.[103] 2 marca w Rebels Recon dotyczącym odcinka Fire Across the Galaxy ujawniono kilka faktów dotyczących sezonu drugiego, między innymi drobne szczegóły fabuły; potwierdzono też fakt, że druga seria będzie miała większą liczbę odcinków i pokazano prace koncepcyjne przedstawiające komandora Sato i członków Eskadry Feniksów.[104] Dzień później na Entertainment Weekly ukazał się artykuł, który ujawnił, że do grona aktorów w drugim sezonie dołączy Sarah Michelle Gellar.[105]

18 kwietnia, podczas Star Wars Celebration Anaheim, na jednym z paneli pokazano pierwszy zwiastun drugiego sezonu, w którym zapowiedziano powrót Ohnaki, Vadera, Ahsoki oraz klonów: Reksa, Wolffe'a i Gregora.[106] Później tego samego dnia odbyła się premiera odcinka Rebelianci: Oblężenie Lothal; zapowiedziano, że zostanie wyemitowany w telewizji latem, a sam serial powróci jesienią.[107] Dzień później Dave Filoni ujawnił, że na zwiastunie Imperator przemawia głosem Sama Witwera, aktora, który wcielił się w tę rolę w The Force Unleashed.[108] Ostatniego dnia imprezy odbył się panel zatytułowany Star Wars Rebels: Past, Present and Future, na którym pokazano wiele prac koncepcyjnych oraz trzy nowe fragmenty drugiego sezonu: konfrontację Ohnaki i Ezry z Azmoriganem, Herę pilotującą prototyp B-winga należący do Kalamarianina Quarriego oraz "wędkowanie" z udziałem klonów. Potwierdzono również, że drugi sezon będzie liczył dwadzieścia dwa odcinki.[109] 30 kwietnia Oficjalna podała do wiadomości, że The Siege of Lothal zadebiutuje 20 czerwca na Disney XD.[110]

Plakat z drugiego sezonu serialu.

4 maja, na Dzień Gwiezdnych Wojen wyemitowano odcinek specjalny, The Ultimate Guide, stanowiący podsumowanie pierwszego sezonu. 26 dnia tego samego miesiąca Gary Whitta, scenarzysta Łotra 1 poinformował na swoim Twitterze, że napisze również odcinek Rebeliantów.[111] Od czwartego czerwca zaczęła się kampania promująca premierę Rebelianci: Oblężenie Lothal: wówczas opublikowano krótki dokument The Padawan Lives: The Return of Ahsoka Tano, w którym przybliżono postać tytułowej Togrutanki.[112] 16 czerwca wypuszczono fragment odcinka pod tytułem The Wrath of Darth Vader[113], a kolejnego dnia Darth Vader: One Man Fleet[114] oraz dokument Vader Enters the Fray, dotyczący postaci Dartha i jego roli w sezonie drugim.[115] 18 dnia miesiąca ukazał się film The Dark Side Rises: Inside Season Two, prezentujący przede wszystkim większe siły rebelii.[116] Dzień przed premierą zadebiutował fragment The Ghost Strikes Back.[117] Po emisji pilota, w Rebels Reconie zapowiedziano pierwszy odcinek właściwego sezonu — Zaginieni dowódcy.[118]

W połowie lipca, dzięki skanom z angielskiej magazynu Star Wars Rebelianci, w sieci ukazały się zdjęcia dwojga nowych inkwizytorów, w tym po raz pierwszy kobiety bez hełmu.[119] 20 sierpnia na Starwars.com zamieszczono artykuł będący zapowiedzią panelu o Rebeliantach na nowojorskim Comic Conie; ujawniono, że odbędzie się on ósmego października, oraz że zostaną wówczas wyświetlone dwa pierwsze odcinki drugiego sezonu.[120] 28 sierpnia w sieci ukazała się reklama telewizyjna serialu, która została bardzo szybko usunięta z serwisu YouTube, lecz fanom udało się zrobić z niej zrzuty ekranu; potwierdziła ona, że drugi sezon w Disney XD rozpocznie się 14 paźdzernika.[121] Ten fakt został potwierdzony przez Oficjalną tego samego dnia, która dodatkowo wstawiła fragment odcinka The Lost Commanders zatytułowany Someone You Can Count On.[122] W tym samym czasie oficjalny kanał Disney XD na YouTubie potwierdził, że polska premiera drugiej serii nastąpi 10 października.[123]

Siedemnastego września na USA Today ukazał się film przybliżający postacie klonów granych przez Dee Bradley Bakera. Dzień później brytyjska telewizja SKY przypadkowo udostępniła odcinki Zaginieni dowódcy i Szczątki Starej Republiki w swojej aplikacji, po czym je usunęła.[124] 23 września na francuskiej stronie Disney XD udostępniono trzy nowe fragmenty pierwszego odcinka drugiego sezonu, zatytułowane Capitane Rex, Kanan et Ezra oraz Zed l'appat.[125] 3 października nastąpiła premiera Oblężenia Lothal w kinach sieci Helios.[126] Pod koniec miesiąca na oficjalnej stronie Disneya ujawniono pseudonimy dwóch nowych inkwizytorów: Piąty brat i Siódma siostra. 2 października ujawniono w serwisie Buzfeed, że w tą drugą postać wcieli się Sarah Michelle Gellar. W kolejnych dniach na USA Today ukazał się fragment Zaginieni dowódcy prezentujący pierwsze spotkanie rebeliantów i klonów.

Ósmego października, podczas New York Comic Conu, miał swoją premierę nowy zwiastun drugiego sezonu[127] oraz zadebiutowały dwa pierwsze odcinki. Dwa dni później Oblężenie Lothal pojawiło się po raz pierwszy w polskim Disney XD. 12 października aktor Philip Anthony Rodriguez napisał na swoim Twitterze, że wcieli się w Piątego brata.[128] Dzień później na oficjalnym kanale serialu na YouTube wypuszczono fragment The Lost Commanders zatytułowany A Tense Meeting.[129] 14 października odcinek ten zadebiutował w amerykańskim Disney XD, a 9 grudnia, wraz z odcinkiem Dziedzictwo rozpoczęła się przerwa świąteczna. 11 stycznia 2016 zapowiedziano powrót serialu za dziewięć dni wraz z odcinkiem Księżniczka na Lothal, w którym w serii zadebiutowała nastoletnia Leia Organa.[130]

Sezon trzeci

Pierwsza wzmianka o sezonie trzecim pojawiła się 5 listopada 2014 w formie plotki na Twitterze Jordana Maisona, dziennikarza serwisu Cinelinx.[131] 25 dnia tego samego miesiąca ukazał się artykuł na stronie Slashfilm, którego autor podał, że wedle jego źródła serial ma potrwać "trzy, cztery sezony", aczkolwiek zaznaczył, że to tylko pogłoska.[132] Seria została oficjalnie potwierdzona 30 listopada 2015 w artykule serwisu TV Insider.[133]

Podobieństwa pomiędzy odcinkami

W Rebeliantach trudno nie zauważyć podobieństw poszczególnych odcinków pierwszego i drugiego sezonu:

Kontynuacja

Seria miała się doczekać kontynuacji w postaci kolejnego serialu animowanego, a fabuła miała poruszać napoczęty w ostatniej scenie Rebeliantów wątek poszukiwań Ezry i Thrawna przez Ahsokę i Sabine. Jednak sukces The Mandalorian sprawił, że ostatecznie zdecydowano się zamienić animację na wersję aktorską. Tym samym narodził się serial Ahsoka.[źródło?]

Przypisy

 1. 1,0 1,1 1,2 1,3 StarWars.com Star Wars Rebels: Spark of Rebellion Premieres Friday, October 3 on Disney Channel na StarWars.com (Link zapasowy z dnia 02.07.2015 na web.archive.org)
 2. 2,0 2,1 Ogłoszenie polskiej daty premiery na Facebooku SWAT-u
 3. 3,0 3,1 3,2 3,3 3,4 StarWars.com NYCC 2013: Meet the Inquisitor, the New Face of Evil in Star Wars Rebels na StarWars.com (Link zapasowy z dnia 01.07.2014 na web.archive.org)
 4. StarWars.com Star Wars Rebels Action Figure Packaging Revealed na StarWars.com (Link zapasowy z dnia 27.03.2014 na web.archive.org)
 5. 5,0 5,1 StarWars.com Star Wars Celebration Europe 2013: Star Wars Rebels Logo, Art, and Details Revealed na StarWars.com (Link zapasowy z dnia 10.05.2015 na web.archive.org)
 6. StarWars.com Rebels Recon: Inside The Siege of Lothal na StarWars.com
 7. Greg Weisman Talks Star Wars Rebels and Showing the Beginning of the Rebel Alliance na IGN
 8. StarWars.com Ezra, the Street-Smart Hero na StarWars.com
 9. StarWars.com Star Wars Rebels: Meet Hera, the Pilot na StarWars.com
 10. HERA Speaks - STAR WARS REBELS' Vanessa Marshall on Pilot, Plot, and Family Dynamic na Newsaramie
 11. 11,0 11,1 Star Wars Rebels: Meet Chopper, Grumpy Astromech Droid na YouTubie
 12. 12,0 12,1 StarWars.com Disney XD Orders Second Season of Star Wars Rebels Ahead of Television Premier na StarWars.com (Link zapasowy z dnia 02.10.2014 na web.archive.org)
 13. 13,0 13,1 13,2 13,3 13,4 13,5 Launch Pad - Star Wars Insider 143
 14. 14,0 14,1 14,2 14,3 Star Wars Insider 152
 15. 15,0 15,1 Star Wars Rebels: An Interview with Composer Kevin Kiner na YouTube
 16. Matt Wood Confirms Involvement on Rebels, Talks Episode VII, Clone Wars, and Detours na Star Wars Underworld
 17. Star Wars Rebels interview: New series goes to dark places, embraces 1977 film's spirit na Entertainment Weekly
 18. StarWars.com A New Direction for Lucasfilm Animation na StarWars.com (Link zapasowy z dnia 21.03.2015 na web.archive.org)
 19. Zdjęcie myśliwca TIE na Facebooku Dave'a Filoniego.
 20. StarWars.com New Animated Series Star Wars Rebels Coming Fall 2014 na StarWars.com (Link zapasowy z dnia 10.05.2015 na web.archive.org)
 21. StarWars.com Star Wars Rebels: Teaser Trailer na StarWars.com
 22. Podstrona Rebels na witrynie Disney XD (Dostępna po ręcznej zmianie regionu na USA)
 23. Launch Pad - Star Wars Insider 146
 24. Reigniting the Rebellion! - Star Wars Insider 146
 25. StarWars.com Star Wars Rebels: Meet Greg Weisman, Executive Producer na StarWars.com
 26. StarWars.com Star Wars Rebels: Meet Simon Kinberg, Executive Producer na StarWars.com
 27. StarWars.com Star Wars Rebels Inquisitor Action Figure Reveal - Exclusive! na StarWars.com (Link zapasowy z dnia 07.12.2014 na web.archive.org)
 28. LEGO Star Wars Summer 2014 Set Details na Groove Bricks
 29. LEGO Star Wars Rebels Sets At The Nuremberg Germany Toy Fair na Groove Bricks
 30. StarWars.com Star Wars Rebels: Meet Chopper, Grumpy Astromech Droid na StarWars.com (Link zapasowy z dnia 07.08.2015 na web.archive.org)
 31. Launch Pad - Star Wars Insider 147
 32. Polskie logo serialu na Facebooku Star Wars Artistic Team
 33. StarWars.com Star Wars Rebels Imperial Propaganda Posters Hit Online na StarWars.com (Link zapasowy z dnia 08.12.2014 na web.archive.org)
 34. Star Wars Rebels: Card Sets Begin To Arrive na Jedi News
 35. An Advertising Empire: Creating the Star Wars Rebels Propaganda Posters na Star Wars Blog (Link zapasowy na stronie Archive.org)
 36. New STAR WARS REBELS Characters, Details Revealed at Toy Fair 2014 na Newsaramie
 37. Zdjęcie karty z Sabine na Twitterze Justina LaSalaty
 38. StarWars.com Star Wars Rebels:Ignite Teaser na StarWars.com
 39. 39,0 39,1 StarWars.com Star Wars Rebels:Spark Teaser na StarWars.com
 40. Launch Pad - Star Wars Insider 148
 41. Star Wars Rebels: WonderCon 2014 Exclusive Clip na YouTube
 42. StarWars.com WonderCon 2014: Star Wars Rebels Panel Report na StarWars.com (Link zapasowy z dnia 29.07.2015 na web.archive.org)
 43. StarWars.com The Legendary Star Wars Expanded Universe Turns a New Page na StarWars.com (Link zapasowy z dnia 12.08.2015 na web.archive.org)
 44. StarWars.com Disney Publishing Worldwide and Random House Announce Relaunch of Star Wars Adult Fiction Line na StarWars.com (Link zapasowy z dnia 26.07.2015 na web.archive.org)
 45. Exclusive Sneak Peak of New #StarWars "Rebels"on GMA - check it out na YouTube
 46. Star Wars Rebels: Trailer Preview na YouTube
 47. Star Wars Rebels: Short Trailer (Official) na YouTube
 48. Star Wars Rebels: Full Trailer (Official) na YouTube
 49. Zwiastun serialu Star Wars: Rebelianci. Jesienią w Disney XD! na YouTube
 50. Plotki o Rebels #12 na Bastionie Polskich Fanów Star Wars
 51. Writer-Producer Simon Kinberg Talks STAR WARS REBELS, His Duties on the Show, and the Thrill of Writing for Original Trilogy Characters na Colliderze
 52. Meet Chopper | Star Wars Rebels | Disney Parks na YouTube
 53. Join the Rebellion | Star Wars Rebels | Disney Parks na YouTube
 54. First look at Obi-Wan Kenobi in Star Wars Rebels na Rebels Report
 55. StarWars.com Droid Design: Chopper from Star Wars Rebels Comes to Life na StarWars.com
 56. StarWars.com Star Wars Rebels and More at San Diego Comic-Con 2014! na StarWars.com (Link zapasowy z dnia 18.12.2014 na web.archive.org)
 57. StarWars.com Star Wars Rebels: Extended Trailer na StarWars.com
 58. StarWars.com SDCC 2014: The Heroes of Star Wars Rebels Panel – Liveblog na StarWars.com (Link zapasowy z dnia 25.12.2014 na web.archive.org)
 59. Star Wars Rebels fight scene: The Inquisitor has a tricky lightsaber na Entertainment Weekly
 60. StarWars.com Star Wars Rebels: A Look Ahead na StarWars.com
 61. StarWars.com Star Wars Rebels: SDCC 2014 Exclusive Clip - "We’re Even" na StarWars.com
 62. Film na Yahoo (Link nieaktywny)
 63. Star Wars Rebels: Extended Preview (Official) na YouTube
 64. Star Wars Rebels - Behind the Force na YouTube
 65. Star Wars Rebels Exclusive Clip Spotlights Conflict in Space na IGN-ie
 66. The Machine in the Ghost na Facebooku] (Odpowiedź użytkownika Star Wars Rebels na post Jacoba Crowa)
 67. StarWars.com Star Wars Rebels: "The Machine in the Ghost" Short na StarWars.com
 68. Star Wars Rebels- Secrets #1 Ghost na YouTubie
 69. Star Wars Rebels: "Art Attack" Short na YouTubie
 70. Star Wars Rebels- Secrets #2 Chopper na YouTubie
 71. Star Wars Rebels: "Entanglement" Short na YouTubie
 72. Star Wars Rebels: "Tough Guy" TV Spot na YouTubie
 73. Star Wars Rebels: "A Small Band" TV Spot na YouTubie
 74. Star Wars Rebels: "Something Big" TV Spot
 75. Star Wars Rebelianci - Pierwsze 5 minut. Oglądaj w Disney XD! na YouTubie
 76. Star Wars Rebelianci - Duch i Maszyna. Oglądaj w Disney XD!
 77. Star Wars Rebelianci - Bombowe Dzieło. Oglądaj w Disney XD! na YouTubie
 78. Star Wars Rebelianci - Zawiłości. Oglądaj w Disney XD! na YouTubie
 79. Star Wars Rebels: "Tyranny of the Empire" TV Spot na YouTubie
 80. Star Wars Rebels: "Timeline" TV Spot na YouTubie
 81. Star Wars Rebels: "Take a Stand" TV Spot na YouTubie
 82. Star Wars Rebels: "Join the Team" TV Spot na YouTubie
 83. Star Wars Rebels: "Generations" Trailer na YouTubie
 84. Star Wars Rebels: The Movie (Official) na YouTubie
 85. StarWars.com Star Wars Rebels: Spark of Rebellion to Debut Early on WATCH Disney XD na StarWars.com (Link zapasowy z dnia 21.04.2015 na web.archive.org)
 86. Star Wars Rebelianci - wyniki konkursu
 87. Empire strikes back — again — in Star Wars Rebels
 88. Rebels Recon #1: Inside Spark of Rebellion na YouTubie
 89. StarWars.com Star Wars Rebels: Spark Of Rebellion with a New Scene Featuring Darth Vader Coming to ABC na StarWars.com (Link zapasowy z dnia 14.10.2014 na web.archive.org)
 90. Star Wars Rebels: NYCC Exclusive Clip na YouTubie
 91. Star Wars Rebels: "Join Hera and Sabine" TV Spot na YouTubie
 92. Star Wars Rebels: "A New Battle" TV Spot na YouTubie
 93. Kevin Kiner - Rebels Theme (Flux Pavilion’s The Ghost Remix/From Star Wars: Rebels) na YouTubie
 94. Exclusive: Yoda Returns for Star Wars Rebels na TV Guide
 95. Billy Dee Williams reprises Star Wars role in Rebels preview -- exclusive na Entertainment Weekly
 96. Every Fire Across the Galaxy Season Finale Preview and Trailer na Rebels Report (Reklamy niedostępne w Polsce)
 97. Star Wars Rebels: Fire Across the Galaxy Trailer na YouTubie
 98. A Jedi returns in Star Wars Rebels finale na USA Today
 99. StarWars.com A Spark of Rebellion Ignites the Galaxy in Star Wars Rebels: Complete Season One na StarWars.com (Link zapasowy z dnia 28.08.2015 na web.archive.org)
 100. Star Wars: Rebelianci, Sezon 1 (3DVD) na Galapagos.com.pl
 101. Star Wars Rebels Season Two Premiere at Celebration na Starwarscelebration.com
 102. Twitter Freddiego Prinze'a.
 103. Hondo Returning to Star Wars: Rebels na Big Shiny Robot
 104. Rebels Recon #14: Inside Fire Across the Galaxy na YouTubie
 105. Sarah Michelle Gellar joins Star Wars Rebels in season 2 na Entertainment Weekly
 106. Star Wars Rebels Season Two Trailer (Official) na YouTubie
 107. Star Wars Celebration Star Wars Rebels Season Two Press Release na Rebels Report
 108. Star Wars Rebels - Darth Vader vs. Ahsoka Tano Potential; Emperor Voice Actor Revealed na IGN-ie
 109. StarWars.com SWCA: Star Wars Rebels: Past, Present, and Future Panel Liveblog na StarWars.com (Link zapasowy z dnia 22.04.2015 na web.archive.org)
 110. StarWars.com Star Wars Rebels Season Two Set to Premiere June 20 na StarWars.com (Link zapasowy z dnia 18.05.2015 na web.archive.org)
 111.  Tweet Gary'ego Whitty z dnia 26.05.15 na profilu Garry'ego Whitty w serwisie Twitter
 112.  The Padawan Lives: The Return of Ahsoka Tano na YouTube
 113.  The Wrath of Darth Vader na YouTube
 114.  Darth Vader: One-Man Fleet - 'The Siege of Lothal Preview na YouTube
 115.  Vader Enters the Fray: Inside Season Two na YouTube
 116.  The Dark Side Rises: Inside Season Two na YouTube
 117.  The Ghost Strikes Back - The Siege of Lothal Preview na YouTube
 118. StarWars.com Rebels Recon: Inside The Siege of Lothal na StarWars.com
 119. Por. np. Rebels Season 2 Female Inquisitor Unmasked na Rebels Report
 120. StarWars.com Star Wars Rebels Season Two Preview at New York Comic Con na StarWars.com (Link zapasowy z dnia 29.08.2015 na web.archive.org)
 121. Star Wars Rebels Season 2 To Premiere October 14th na Rebels Report
 122. StarWars.com The Might of the Empire Grows and Fan Favorites Debut in New Episodes of Star Wars Rebels Season 2 na StarWars.com (Link zapasowy z dnia 29.08.2015 na web.archive.org)
 123. Mini Ninjas - Wstęp. Tylko w Disney XD! (Odpowiedź kanału Disney XD na komentarz użytkowniczki podjazd.)
 124. SKY Accidentally Carries Star Wars Rebels Episode 18 and 19 na Star Wars Post
 125. Por. np. Capitane Rex na Disneyxd.fr
 126. Star Wars Rebelianci tylko w kinach Helios! na Helios.pl
 127. Star Wars Rebels Season Two NYCC 2015 Trailer (Official) na YouTubie
 128. Tweet Philippa Anthony'ego Rodrigueza na Twitterze
 129. A Tense Meeting na YouTubie
 130. Star Wars Rebels Scoop: Princess Leia Set to Appear on the Disney XD Animated Series na TV Insiderze
 131. Jordan Maison na Twitterze
 132. Rumor: Star Wars Rebels Follow-Up Animated Series to Be Set During Current Star Wars Cinematic Era na Slashfilmie
 133. Star Wars Rebels to Fight on for Season 3 na TV Insisderze

Źródła

Sezon pierwszy

Zobacz kolekcję grafik dotyczących
Rebeliantów.

Sezon drugi

Sezon trzeci

Sezon czwarty

Linki zewnętrzne


Rebelianci Serial telewizyjny - Cykl wydawniczy
Odcinki Klipy przedpremierowe: Duch i maszyna - Bombowe dzieło - Zawiłości - Własność Ezry Bridgera

Sezon pierwszy: 1/2: Iskra rebelii - 3: Droidy w opałach - 4: Lot myśliwcem - 5: Powrót dawnych mistrzów
6: W szeregach wroga - 7: Co kryje mrok - 8: Dzień Imperium - 9: Siły wsparcia - 10: Droga Jedi - 11: Ryzykowna gra
12: Wizja nadziei - 13: Wezwanie - 14: Odsiecz - 15: Galaktyka w ogniu

Sezon drugi: 16/17: Oblężenie Lothal - 18: Zaginieni dowódcy - 19: Szczątki Starej Republiki - 20: Dwóch zawsze ich jest
21: Bracia ze Złamanego Rogu - 22: Skrzydła Mistrzów - 23: Więzy krwi - 24: Atak znienacka - 25: Przyszłość Mocy
26: Dziedzictwo - 27: Księżniczka na Lothal - 28: Obrońcy Concord Dawn - 29: Proroctwo Lasatów - 30: Wezwanie
31: Powrót do domu - 32: Ludzie honoru - 33: Zasłona mroku - 34: Zapomniany droid - 35: Tajemnica bazy Choppera
36/37: Zmierzch padawana

Sezon trzeci: 38/39: Krocząc z mrok - 40: Holokrony przeznaczenia - 41: Na ratunek Antillesowi - 42: Bohaterowie Hery
43: Ostatnia bitwa - 44: Imperialni superkomandosi - 45: Żelazna eskadra - 46: Robota na Wynkanthu - 47: Informator
48: Wizje i głosy - 49/50: Duchy Geonosis - 51: Zamachowiec - 52: Próby Mrocznego Miecza - 53: Dziedzictwo Mandalore
54: Oczami Imperium - 55: Tajny ładunek - 56: Podwójny agent droid - 57: Bliźniacze słońca - 58/59: Godzina Zero

Sezon czwarty: 60/61: Bohaterowie Mandalory - 62/63: W imię Rebelii - 64: Okupacja - 65: Lot Defendera - 66: Bratnia dusza
67: Konfiskata mienia - 68: Rebelia w natarciu - 69: Zmierzch Jedi - 70: DUME - 71: Wilki i drzwi - 72: Świat między światami
73: Nadzieja głupca - 74/75: Zjednoczenie z rodziną - i pożegnanie
Książki i opowiadania Opowiadania: Rebel Bluff

Dla dzieci i młodzieży: Always Bet on Chopper - Art Attack - Battle to the End - Beware the Inquisitor! - Chopper w akcji
Draw Star Wars Rebels - Droidy w tarapatach - Dziennik rebelianta autorstwa Ezry Bridgera - Dołącz do Rebelii!
Ezra and the Pilot - Ezra's Duel with Anger - Ezra's Gamble - Fight the Empire - Gry i zabawy - Hera's Phantom Flight
The Inquisitor's Trap - Kanan's Jedi Training - Na ratunek Wookieem - A New Hero - Notatki Rebeliantów - Pocztówki
Popatrz i znajdź - Prasowanki. Moje projekty - Poznaj rebeliantów - Przygody rebeliantów - Property of Ezra Bridger
Rebels 3D Activity Book - Rebels Story and Activity Book - Rebelianci kontra Imperium - Rebel Power! - Narodziny rebelii
Rocznik - Tom 1 - Sabine - Zapiski rebliantki - Sabine's Art Attack - Storybook Library - Tatuaże. Zabawy z wyobraźnią
TIE Fighter Trouble - Who Are the Rebels? - Wypychanki - Zadanie: naklejanie! - Zeb kontra szturmowcy - Zeb to the Rescue
The Secret Jedi: The Adventures of Kanan Jarrus - The Rebellion Begins

Servants of the Empire: Edge of the Galaxy - Rebel in the Ranks - Imperial Justice - The Secret Academy
Przewodniki Rebelianci: Ilustrowany przewodnik - Rebels: Epic Battles
Komiksy Komiksy wydane w Star Wars Rebelianci - Kanan
HoloNet News Report: Imperial Registration Program - Report: Wookiee Revolt Quelled on Kashyyyk - Special Report: Lothal Jobless Rates Hit All-time Low - Special Report: Controversial Statue Finally Destroyed - Special Report: Rise in Citizen Reporting Results in Captured Criminals - Special Report: Empire Ensures New Affordable Housing on Lothal - Special Report: Famed Imperial Pilot Moves to Lothal - Special Report: Journalists Across Galaxy Join Press Corps - Breaking News: Unauthorized Mining Operation Halted - Special Report: Community Leaders Discuss Capital City Improvements - Exclusive: Mas Amedda receives Governor Arihnda Pryce for Lothal report
Gry wideo Atak rebeliantów - Recon Missions - Wyprawa Ducha - Taktyka zespołu
Czasopisma Star Wars Rebelianci
Inne Rebelianci: Kalendarz 2015 - LEGO Star Wars: Rebelianci - Nowy świt
Muzyka Season One - Season Two
Filmy i seriale z uniwersum Gwiezdnych wojen
[Pokaż/Ukryj]