C1-10P

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
C1-10P
Chopper
Planeta pochodzenia Lasan[1]
Producent Industrial Automaton[2]
Model C1
Typ Droid astromechaniczny
Wysokość 99 cm
Płeć Zaprogramowana płeć męska
Kolor sensorów Niebieski
Uzbrojenie Chwytaki
PrzynależnośćC1-10P, zwany Chopperem, to droid astromechaniczny wyprodukowany przez zakłady Industrial Automaton, należący do Hery Syndulli.

Historia

Znalezienie

C1-10P latał jako droid astromechaniczny w Y-wingu podczas wojen klonów. Myśliwiec rozbił się przed domem klanu Syndulla, skąd został wyciągnięty przez nową właścicielkę Here Syndulle.

Członek załogi

Chopper był członkiem załogi frachtowca Ghost o pseudonimie Widmo 3. Mimo tego, że był droidem był traktowany jako pełnoprawny chłonek załogi.

Tymczasowy właściciel

W roku 4 BBY Garazeb Orrelios, grając w sabaka z przemytnikiem Landonisem Balthazarem Calrissianem przegrał droida, przez co C1 otrzymał nowego właściciela. Jednak dzięki staraniom Hery Syndulli i Kanana Jarrusa, a także zaoferowanej przez nich współpracy, buntownikom udało się odzyskać Choppera.

W roku 0 BBY droid przebywał w bazie Sojuszu Rebeliantów na Yavinie 4.[3]

Ciekawostki

  • Postać Choppera została wykreowana tak, aby przypominała R2-D2.
  • Pojawienie się droida w filmie Łotr 1 było jednym z wielu zawartych w nim zawiązań do serialu Rebelianci. Model C1-10P, który pojawił się na planie był tym samym, który występuje przy kręcenie programów z serii Rebels Recon, zaś jego sterowaniem zajął się Matt Martin.[4]

Przypisy

Źródła

To jest tylko zalążek artykułu. Jeśli możesz, rozbuduj go.