Squadrons

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Squadrons
Wydawca: Electronic Arts
Producent: Motive Studios
Muzyka: Gordy Haab
Data wydania: 2 października 2020
Gatunek:
Ograniczenie wiekowe: 12
Platformy:
Czas akcjiSquadrons to osadzona w uniwersum Gwiezdnych wojen gra wideo, której producentem jest przedsiębiorstwo Motive Studios, a wydawcą firma Electronic Arts. Produkcja została zapowiedziana 12 czerwca 2020 roku, a jej premiera odbyła się 2 października tego samego roku.

Akcja gry ma miejsce w czasach następujących po bitwie o Endor. W trybie single-player gracz wcieli się w dwójkę pilotów stojących po przeciwnych stronach w galaktycznej wojnie domowej. W szeregach Nowej Republiki gracz wcieli się w lotnika Eskadry Szpica, natomiast w siłach Imperium Galaktycznego w członka Eskadry Tytanowej. W trybie multiplayer gracze zmierzą się w pięcioosobowych grupach.

Opis wydawcy

Oryginalny

Master the art of starfighter combat in the authentic piloting experience Star Wars™: Squadrons. Buckle up, feel the adrenaline of first-person multiplayer space dogfights alongside your squadron, and learn what it means to be a pilot in a thrilling Star Wars™ single-player story.

Polski

Opanuj sztukę pilotowania myśliwców w pełnej realizmu grze Star Wars™: Squadrons. Zapnij pasy, poczuj adrenalinę walk kołowych w trybie online u boku swojej eskadry i wciel się w pilota na przestrzeni porywającej kampanii dla jednego gracza rozgrywającej się w uniwersum Star Wars™.

Historia

W marcu 2020 roku doszło do wycieku na koncie PlayStation Network na Twitterze, gdzie opublikowano zdjęcie zawierające napis "Project Maverick". Doprowadziło to do powstania spekulacji na temat nowej gry z uniwersum Gwiezdnych wojen przygotowywanej przez Electronic Arts. W czerwcu tego samego roku, Microsoft Store przypadkowo udostępnił nowy tytuł na swojej liście sprzedaży, przez co 12 czerwca wydawca oficjalnie ogłosił powstawanie gry na Twitterze,[1] której premierę zaplanowano na 2 października 2020 roku. 15 czerwca, o godzinie 17:00 polskiego czasu, zadebiutował oficjalny zwiastun produkcji, który udostępniono na oficjalnym kanale Electronic Arts w serwisie YouTube.[2] Tego samego dnia umożliwiono dokonywanie zakupu gry w przedsprzedaży, po skorzystaniu z której, kupujący otrzymali dostęp do kosmetycznych dodatków do wykorzystania po premierze produkcji.[3] Pierwsza prezentacja rozgrywki została zaplanowana na 18 czerwca, jako element wydarzenia EA Play Live.[4]

Streszczenie kampanii

W tym haśle należy dodać lub rozbudować streszczenie oraz spis zawartości.

Zawartość

[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Postacie

Modele droidów

Wydarzenia

Miejsca

Organizacje i tytuły

Rasy rozumne

Pojazdy i statki

Broń i technologia

Różne

Galeria

Przypisy

Linki zewnętrzne