Gwiezdny niszczyciel typu Imperial-II

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Przeglądasz kanoniczną wersję tego artykułu.
Przejdź do legendarnej wersji tego artykułu.


Gwiezdny niszczyciel
typu Imperial-II
Podstawowe dane
Producent: Kuat Drive Yards[1]
Model: Gwiezdny niszczyciel typu Imperial[2]
Rodzaj: Gwiezdny niszczyciel[3]
Specyfikacja techniczna
Długość: 1600 m[1]
Silniki:
Prędkość w atmosferze: 975 km/h[1]
Hipernapęd: Klasy 2[3]
Uzbrojenie:
Różne
Załoga:
Pasażerowie: 9700 szturmowców[5]
Ładowność:
Przynależność: Imperium Galaktyczne[3]Gwiezdny niszczyciel typu Imperial-II był typem gwiezdnego niszczyciela służącym we flocie Imperium Galaktycznego jako wersja rozwojowa Imperial-I.

Charakterystyka

Gwiezdny niszczyciel typu Imperial-II miał długość 1600 metrów. Uzbrojony był w 60 turbolaserów i tyle samo ciężkich dział jonowych oraz 10 emiterów promienia ściągającego. Na swoim pokładzie mógł przenosić 9700 szturmowców i 72 myśliwce TIE.

Historia

Podczas galaktycznej wojny domowej korporacja Kuat Drive Yards postanowiła skonstruować ulepszoną wersję Imperial-I, którą nazwała Imperial-II. Jednostki tego typu zostały wprowadzone w roku 5 BBY[6] i brały udział między innymi w bitwie o Hoth, gdzie uczestniczyły w blokadzie planety i uniemożliwianiu ucieczki rebeliantom, co się nie udało z powodu ostrzału z działa jonowego V-150. Później wzieły udział jeszcze w innych bitwach. Jeden z tych gwiezdnych niszczycieli o nazwie Torment brał udział w próbie zniszczenia Naboo. Wzięły także udział w ostatniej bitwie konfliktu na Jakku.

Przypisy

Źródła

To jest tylko zalążek artykułu. Jeśli możesz, rozbuduj go.