Łotr 1

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Życie wydaje się prostsze, kiedy coś naprawiasz.

Ten artykuł wymaga dopracowania.


Prosimy, dopracuj go pod względem języka i formy, korzystając z zaleceń edycyjnych i uwag zawartych w dyskusji. W tym artykule należy: uporządkować, poprawić styl.

Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych i uwag zawartych w dyskusji
Ten artykuł wymaga poszerzenia o: historia produkcji, obsada, obsada dubbingowa, lista twórców, informacje o marketingu i dystrybucji.

Łotr 1: Gwiezdne wojny - historie
Tytuł oryginalny: Rogue One: A Star Wars Story[1]
Reżyseria: Gareth Edwards[2]
Produkcja:
Scenariusz: Historia:
Scenariusz:
Wystąpili:
Muzyka:
Data premiery w USA: 16 grudnia 2016[2]
Data premiery w Polsce: 15 grudnia 2016[8]
Dystrybucja w USA:
Czas trwania: 133 min.
Czas w chronologii:


Łotr 1: Gwiezdne wojny – historie[9] (Rogue One: A Star Wars Story[1]) to pierwszy z samodzielnych filmów określanych jako Anthology, powstały pod szyldem firmy The Walt Disney Company, która 21 grudnia 2012 roku oficjalnie nabyła Lucasfilm Ltd. i prawa do Gwiezdnych wojen. Został zapowiedziany 22 maja 2014 roku. Obraz wyreżyserował Gareth Edwards, natomiast za scenariusz odpowiadali Gary Whitta i Chris Weitz. Pomysłodawcą i producentem wykonawczym obrazu jest John Knoll. Film jest spin-offem i opowiada historię grupy rebeliantów próbujących zdobyć plany Gwiazdy Śmierci. Światowa premiera filmu odbyła się 16 grudnia 2016 roku, natomiast w Polsce obraz zadebiutował 15 grudnia. Podobnie jak Przebudzenie Mocy, Łotr 1 powstawał w Pinewood Studios w pobliżu Londynu, a zdjęcia rozpoczęły się latem 2015 roku.

Jest to pierwszy kinowy spin-off od czasu Wojen klonów, choć rok wcześniej zapowiedziano prace nad dwoma podobnymi projektami - nad jednym z nich o tytule Han Solo pracował Lawrence Kasdan[10], natomiast za scenariusz drugiego odpowiada Simon Kinberg[10]. Oba filmy miały ukazać się już po premierze obrazu Garetha Edwardsa.

Streszczenie

Naukowiec Galen Erso ukrywa się na planecie Lah'mu przed Orsonem Krennicem, imperialnym dyrektorem Badań nad Zaawansowana Bronią. Galen zostaje jednak odnaleziony. Gdy tylko się o tym dowiaduje, każe żonie - Lyrze i ich córce - Jyn uciekać. Po wydostaniu się z domostwa, Lyra daje Jyn kryształ kyber, mówiąc przy tym, by zaufała Mocy. Krennic przybywa na planetę, aby pojmać Galena i zmusić go do ukończenia Gwiazdy Śmierci. Dziewczynka ukrywa się w trawie i jest świadkiem zastrzelenia swojej matki przez szturmowców. Galen zostaje porwany, a Jyn ucieka i chowa się. Zostaje odnaleziona przez Sawa Gerrerę.

Piętnaście lat później, pilot transportowca w siłach Imperium Galaktycznego - Bodhi Rook, przemyca hologram z wiadomością Galena Erso do Sawa Gerrery. Agent wywiadu Rebelii, kapitan Cassian Andor uwalnia Jyn z imperialnej niewoli i transportuje ją na Yavin 4, by spotkała przywódczynię Rebelii - Mon Mothmę. Jyn i Cassian dostają zadanie odszukania Galena. Jyn myśli, że mają zdobyć informacje o Gwieździe Śmierci, lecz Cassian otrzymuje rozkaz zabicia Galena.

Jyn, Cassian i przeprogramowany imperialny droid K-2SO wyruszają na Jedhę, gdzie Imperium wydobywa kryształy kyber, potrzebne są do zasilenia Gwiazdy Śmierci. Bohaterowie są wplątani w akcję partyzancką ludzi Sawa Gerrery. Wraz z Bazem Malbusem i niewidomym Chirrutem Îmwe zostają przez nich pojmani. Trafiają do więzienia Sawa Gerrery gdzie spotykają torturowanego Bodhiego Rooka. Jyn jednak spotyka się z Sawem, który pokazuje jej nagrany przez Galena hologram. Ojciec Jyn mówi, że nigdy nie przestał jej kochać i że ukrył w Gwieździe Śmierci, w module reaktora wadę, która umożliwi zniszczenie stacji bojowej jednym strzałem. Powiedział też, że aby wiedzieć, gdzie trzeba trafić, trzeba wykraśc plany Gwiazdy Śmierci z Cytadeli na Scarif.

Wilhuff Tarkin, dowiadując się o wycieku informacji, rozkazuje niezwłoczny test stacji bojowej strzelając w Jedhę. Siły imperialne zostąły z planety bardzo szybko ewakuowane. Jednak zamiast strzału pełnej mocy, uruchamiają tylko jeden reaktor ("Single reactor ignition"), co powoduje, że strzał ma znacznie mniejszą moc. Niszczy jednak Święte Miasto, i połacie terenu wokół niego (co najmniej, pełne zniszczenia nie są znane). Jyn, Cassian, K-2SO, Baze, Chirrut i Bodhi w ostatniej chwili uciekają z planety, a Saw Gerrera i jego ludzie giną. Tarkin gratuluje Krennicowi udanej akcji. Przekazanie wiadomości o defekcie Gwiazdy Śmierci daje Tarkinowi pretekst do przejęcia kontroli nad superbronią. To nie podoba się ambitnemu Krennicowi.

Bodhi prowadzi grupę do Imperialnego Ośrodka Badawczego na planecie Eadu, gdzie znajduje się Galen. Podczas lotu, nisko w kanionie podczas burzy, U-wing, którym lecieli rozbija się. Cassian z Bodhim wyruszają na misję, a Jyn, Chirrut i Base mają zostać na statku. Cassian miał możliwość zabicia ojca Jyn, lecz tez przed nacisnięciem spustu rezygnuje z wykonania misji. W tym samym momecnie zdenerwowany Krennic przylatuje na planetę. Chce się dowiedzieć kto jest winny wyciekowi informacji o defekcie. Galen przyznaje się do sabotażu. Krennic rozkazuje wymordować zespół inżynierów Galena. Wtedy też, po tym, jak siedziby główna Sojuszu Rebeliantów nie mogła się skontaktować z Cassianem, bazę atakuje eskadra X-wingów. Krennic ucieka, Galen ginie od uderzenia torped protonowych. Tuż przed jego śmiercią dobiega do niego Jyn, która zdecydowała się opuścić statek. Galen umiera w jej ramionach, a jeog ostatnie słowa to "Trzeba ją zniszczyć". Cassian zabiera Jyn, i razem z Bazem i Chirrutem uciekają skradzionym przez Bodhiego imperialnym promem transportowym.

Na Yavin 4 odbywa się posiedzenie Rady Sojuszu Rebelii. Jyn chce wykraść plany Gwiazdy Śmierci, lecz nie zyskuje poparcia Rady. Sfrustrowana Jyn szuka ochotników, którzy jej pomogą. Wraz z grupą rebeliantów oraz K-2SO, Bodhim, Chirrutem, Bazem i Cassianem, udają się na Scarif skradzionym imperialnym statkiem, którego nazywają Łotr 1.

Jyn oraz Cassian zdobywają imperialne mundury i razem z K-2SO wchodzą do bazy. Pozostali bohaterowie odwracają uwagę, atakując szturmowców lesie i na platformach startowych. Dochodzi do bitwy, o której dowiaduje się flota Rebelii. Admirał Raddus postanawia wesprzeć Łotra 1 i wysyła swoje statki. Chirrut i Baze zostają zastrzeleni przez szturmowców po tym jak udało im się podłączyć statek Bodhiego do sieci komunikacjnej, umożliwiajac mu przekazanie wiadomości flocie Rebelii. Bodhi Rook ginie od wybuchu granatu po tym jak poinformował Radussa, że Jyn i Cassian nie będą mogli przesłać planów, jeśli osłony otaczające planetę nie zostaną wyłączone. K-2SO odpiera atak szturmowców, poświęca się by umożliwić Jyn i Cassianowi zdobycie planów. Erso i Andor wpadają w zasadzkę Krennica. Jyn zdobywa plany, a Cassian zostaje postrzelony i spada w otchłań. Większość rebeliantów zginęło.

Tymczasem w przestrzeni kosmicznej nad bazą Scarrif Y-wingi torpedami jonowymi wyłączyły jeden z Gwiezdnych Niszczycieli. Korweta Hammerhead spycha ten niszczyciel na drugi, niszcząc oba. Szczątki Niszczycieli spadają na stacje kosmiczną, która utrzymywała osłonę cząsteczkową wokół planety. Stacja zostaje zniszczona, osłony się wyłączają.

Jyn z planami dostaje się na szczyt wieży Cytadeli, lecz tuż przed wysłaniem planów uniemożliwia jej to Krennic. Trzymając ją na muszce, twierdzi, że stracił tylko czas, a Jyn zginie razem z Rebelią. Niespodziewanie pojawia się ranny Cassian i zabija Krennica. Jyn transmituje plany, które zostają odebrane przez okręt flagowy Admirała Raddusa, Bezkres.

Z nadprzestrzeni wychodzi Gwiazda Śmierci. Ponownie oddaje strzał z pojedynczego reaktora, niszczą bazę na Scarrif i zabijając Jyn i Cassiana.

Flota Rebelii przygotowuje się do skoku w nadprzestrzeń. Wtedy z nadprzestrzeni wychodzi Devastator - okręt flagowy Dartha Vadera. Niszczy on statki Rebelii, które jeszcze nie zdołały uciec, unieruchamia też Bezkres. Vader dokonuje abordażu Bezkresu w celu odzyskania planów. Jednak w ostatniej chwili udaje się je przenieść na pokład korwety typu Tantive IV, przebywającej w jednym z hangarów bezkresu. Korweta oddziela się od Bezkresu i ucieka w nadprzestrzeń. Na pokładzie dowódca statku przekazuje plany księżniczce Lei, pytając również "Co oni nam przesłali". Leia odpowiada "Nadzieję".

Produkcja

Edwards i Whitta, reżyser i scenarzysta filmu.

Film został oficjalnie zapowiedziany 22 maja 2014 roku na oficjalnej stronie Gwiezdnych wojen. Poinformowano wówczas, że za reżyserię odpowiadał znany między innymi z Godzilli Gareth Edwards, podczas gdy scenariusz powierzono Gary'emu Whitcie.[2]

W czerwcu tego samego roku Kanclerz Skarbu Wielkiej Brytanii, George Osborne, odpowiedzialny za wprowadzenie ulg podatkowych dla wysokobudżetowych produkcji powstających na terenie Zjednoczonego Królestwa, potwierdził, że film będzie powstawał w Pinewood Studios.[11]

Na początku stycznia 2015 roku pojawiła się informacja, że swój udział w projekcie zakończył Whitta, który miał odpowiadać jedynie za wstępną wersję scenariusza.[12] Pod koniec miesiąca The Hollywood Reporter poinformował, że miejsce Whitty zajmie Chris Weitz.[4] Lucasfilm potwierdził tę zmianę 12 marca, kiedy podano oficjalny tytuł filmu oraz nazwisko nowego scenarzysty i pierwszej aktorki z obsady - Felicity Jones. Przedstawiono także producentów obrazu, na czele których stanie pomysłodawca projektu, John Knoll. Producentami wykonawczymi będą także Simon Emanuel i Jason McGatlin, a współpracować z nimi będą Kathleen Kennedy, Tony To i John Swartz.[1] Pojawiła się także informacja, że za tytuł filmu odpowiada sam Whitta.[13]

Podczas konwentu Celebration Anaheim, 19 kwietnia 2015 roku, podano, że Greig Fraser będzie odpowiadał za zdjęcia, Neil Corbould będzie nadzorował efekty specjalne, castingiem zajmie się Jina Jay, natomiast Chris Scarabosio będzie dźwiękowcem. W ekipie filmowej znajdą się również osoby pracujące przy Przebudzeniu Mocy. Doug Chiang i Neil Lamont zajmą się scenografią i stylistyką filmu, Rob Inch będzie koordynował pracę kaskaderów, Neal Scanlan zajmie się nadzorem efektów towarzyszących stworzeniom, natomiast Dave Crossman i Glyn Dillon będą odpowiadać za kostiumy.[14] W trakcie poświęconego filmom Disneya panelu na imprezie D23, odbywającego się 15 sierpnia 2015 roku poinformowano, że Allison Shearmur dołączyła do grona producentów wykonawczych, a Kiri Hart z Lucasfilm Story Group objęła rolę współproducenta.[3]

Casting

Zdjęcie promocyjne z obsadą filmu. Od lewej: Riz Ahmed, Diego Luna, Felicity Jones, Jiang Wen i Donnie Yen.

Obsadę filmu przedstawiono podczas imprezy D23, 15 sierpnia 2015 roku. Zaprezentowano wówczas pierwsze zdjęcie promocyjne, na którym znaleźli się aktorzy w kostiumach. Poinformowano, że w poza Felicty Jones, której udział w filmie ogłoszono w marcu, w produkcji wystąpią Diego Luna, Ben Mendelsohn, Donnie Yen, Jiang Wen, Forest Whitaker, Mads Mikkelsen, Alan Tudyk oraz Riz Ahmed.[3]

Pod koniec sierpnia pojawiły się doniesienia, że w filmie znajdzie się postać Wilhuffa Tarkina, odtworzona cyfrowo w taki sposób, by wyglądała jak grana przez zmarłego już Petera Cushinga.[15] Do roli zaangażowano brytyjskiego aktora Guya Henry'ego, na którego cyfrowo nałożono Tarkina w wykonaniu Cushinga. Na przywrócenie postaci do życia za pomocą efektów specjalnych nalegał John Knoll.[16] W podobny sposób w filmie przywrócono wyglądającą jak w Nowej nadziei księżniczkę Leię, w którą wcieliła się Ingvild Deila.[17][18] W filmie wykorzystano także archiwalne ujęcia dowódców Eskadry Czerwonych i Złotych, Garven Dreis i Jona Vandera.[19]

Zdjęcia

Podczas odbywającego się w lipcu 2015 roku panelu na Conwencie Comic-Con w San Diego Kathleen Kennedy poinformowała, że zdjęcia do pierwszego filmu z cyklu Anthology rozpoczną się na początku kolejnego miesiąca.[20] Zgodnie z zapowiedzią, prace ruszyły w Londynie na początku sierpnia. Pojawiły się wówczas pierwsze zdjęcia z planu, na których można było ujrzeć przebywających w piaszczysto-tropikalnej scenerii szturmowców oraz różnego rodzaju sprzęt wojskowy.[21]

Promocja

21 marca 2015 roku studio Paramount zapowiedziało, że najnowsza odsłona serii Mission Impossible będzie nosiła tytuł Rogue Nation. Jak się okazało, tytuł ten został zarejestrowany wcześniej niż Rogue One. Aby uniknąć konfliktów prawnych, Disney i Paramount zawarły porozumienie, na mocy którego film z serii Anthology nie będzie oficjalnie promowany przed premierą Mission Impossible, wyznaczonej na lato 2015 roku. Wyjątkiem miał być gwiezdnowojenny konwent w Anaheim.[22]

A band of resistance fighters unite for a daring mission to steal the Death Star plans in the Star Wars Anthology film, Rogue One.
— Oficjalny opis filmu.[23]
Historia grupy rebeliantów zjednoczonych w śmiałej misji polegającej na kradzieży planów imperialnej Gwiazdy Śmierci. .
— Polski opis filmu.
Ilustracja koncepcyjna zaprezentowana na panelu podczas Celebration Anaheim.

Ostatniego dnia konwentu Celebration Anaheim, 19 kwietnia 2015 roku, odbył się panel, w którym uczestniczyli Edwards, Kennedy, Knolla oraz Pablo Hidalgo i Kiri Hart z Lucasfilm Story Group. Podczas panelu ujawniono, że film, podobnie jak inne spin-offy, będzie wchodził w skład cyklu Anthology. Reżyser poinformował, że obraz wciąż jest w fazie preprodukcji, a zdjęcia będą odbywać się zarówno w Wielkiej Brytanii, jak też w innych państwach. Zdradzono oficjalny opis filmu, wedle którego historia przedstawiona w Rogue One dotyczyć ma misji grupy rebeliantów, której celem będzie wykradzenie planów Gwiazda Śmierci. W związku z tym akcja filmu zostanie osadzona pomiędzy wydarzeniami z Zemsty Sithów i Nowej nadziei, jednak czasowo bliższa będzie drugiemu filmowi. Na panelu pokazano również ilustrację koncepcyjną przedstawiającą żołnierzy Sojuszu, wśród których znajdzie się postać odgrywana przez Felicity Jones, a także krótki teaser z myśliwcem TIE i Gwiazdą Śmierci majaczącą na horyzoncie porośniętej dżunglą planety oraz narracją Kenobiego z Nowej nadziei. Uczestnicy panelu zwrócili uwagę, że film skupi się na pokazaniu bardziej szarej, niejednoznacznej strony uniwersum, a jego bohaterowie będą pozbawieni nadzwyczajnych mocy.[23][24] W sierpniu 2015 roku na imprezie D23 przedstawiono obsadę filmu oraz zaprezentowano nowe logo.[3]

Pierwsza dostępna dla szerszej publiczności zapowiedź pojawiła się 6 kwietnia 2016 roku. W kilkusekundowym klipie przedstawiono ujęcie z filmu przedstawiające szturmowców oraz poinformowano, że pełna wersja materiału zostanie zaprezentowana dzień później podczas emisji programu Good Morning America na antenie stacji ABC.[25] Równocześnie ukazała się polska wersja zapowiedzi, w której zaprezentowano polski tytuł produkcji.[9] 7 kwietnia ukazała się pełna, trwająca 1 minutę i 40 sekund zapowiedź filmu. W materiale skupiono się na przedstawieniu odgrywanej przez Felicity Jones postaci, Jyn Erso. W zwiastunie pojawiła się również między innymi baza na Yavinie 4 i Mon Mothma.[26][27] Pojawiły się również polskie wersje zwiastuna, z napisami i z dubbingiem.[28][29]

Podczas konwentu Celebration Europe 2016 w Londynie, 15 lipca odbył się panel poświęcony filmowi, w którym uczestniczyli aktorzy i twórcy. Zaprezentowano na nim pierwszy plakat, materiał zza kulis, zdradzono także kilka informacji o bohaterach filmu czy planetach.[30][31] W połowie sierpnia ukazała się wersja zwiastuna przeznaczona na rynki zagraniczne.[32]

W opublikowanym 12 października odcinku The Star Wars Show Gareth Edwards zaprezentował finalny plakat filmu oraz zapowiedział kolejny zwiastun, który zadebiutował następnego dnia. W trwającym ponad dwie minuty zwiastunie zaprezentowano po raz pierwszy między innymi postać Galena Erso, ojca głównej bohaterki filmu.[33][34][35] Ukazały się również polskie wersje plakatu[36] i zwiastuna[37][38]. 17 października ukazało się osiem stylizowanych plakatów przedstawiających głównych bohaterów filmu.[39] 6 listopada ukazał się promujący film spot telewizyjny Together.[40] Kilka dni później ukazały się kolejne materiały promocyjne, dwa trailery przeznaczone na rynki zagraniczne[41][42] oraz dwa spoty telewizyjne[43][44].

Dystrybucja

Logotypy filmu
Oryginalny logotyp filmu.
Oryginalny logotyp filmu.

Pod koniec lipca 2015 roku polski oddział The Walt Disney Company poinformował, że film zadebiutuje w Polsce 23 grudnia, tydzień po światowej premierze.[45] Premierę przełożono później na 15 grudnia.[8] Sprzedaż biletów ruszyła w Polsce 21 listopada 2016 roku.[46]

Muzyka

Znany ze współpracy z Garethem Edwardsem kompozytor Alexandre Desplat poinformował 15 marca, że będzie odpowiedzialny za ścieżkę dźwiękową Rogue One.[6]

15 września 2016 roku czyli równe dziewięćdziesiąt dni przed oficjalną premierą filmu, na stronie Heroic Hollywood.com ogłoszono, iż Michael Giacchino zajmie miejsce Alexandre'a Desplata jako kompozytor ścieżki dźwiękowej. Jako powód zmiany podano napięty grafik Desplata, który przez przeciągające się dokrętki do Łotra 1 był zmuszony zająć się swymi pozostałymi kontraktami.[7]

Zawartość

[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Postacie

Postacie główne

Postacie poboczne

Stworzenia

Modele droidów

Wydarzenia

Miejsca

Organizacje i tytuły

Rasy rozumne

Pojazdy i statki

Broń i technologia

Różne

Obsada

Plakaty
Pierwszy plakat promocyjny Rogue One.
Pierwszy plakat promocyjny Rogue One.
Felicity Jones[1] Jyn Erso[26]
Diego Luna[3] Cassian Jeron Andor[47]
Ben Mendelsohn[3] Orson Callan Krennic[48]
Donnie Yen[3] Chirrut Îmwe[48]
Jiang Wen[3] Baze Malbus[48]
Forest Whitaker[3] Saw Gerrera[48]
Mads Mikkelsen[3] Galen Walton Erso[48]
Alan Tudyk[3] K-2SO[48]
Riz Ahmed[3] Bodhi Rook[48]
James Earl Jones[30] Darth Vader[30]
Genevieve O'Reilly Mon Mothma
Jimmy Smits Bail Organa
Guy Henry[16] Wilhuff Tarkin[16]
Anthony Daniels C-3PO
Ingvild Deila[17][18] Leia Organa[17][18]
Warwick Davis[31] Weeteef Cyu-Bee

Wersja polska

Opracowanie wersji polskiej: SDI Media Polska
Reżyseria: Waldemar Modestowicz
Dialogi polskie: Jan Wecsile
Kierownictwo produkcji: Beata Jankowska, Ewa Krawczyk

Ekipa filmowa

Przypisy

 1. 1,00 1,01 1,02 1,03 1,04 1,05 1,06 1,07 1,08 1,09 1,10 1,11 1,12 1,13 1,14 1,15 1,16 1,17 1,18 StarWars.com Rogue One is the First Star Wars Stand-Alone Film, Rian Johnson to Write and Director Star Wars: Episode VIII na StarWars.com (Link zapasowy z dnia 12.03.2015 na web.archive.org)
 2. 2,0 2,1 2,2 2,3 2,4 2,5 StarWars.com Gareth Edwards and Gary Whitta Onboard for Star Wars Stand-Alone Film na StarWars.com (Link zapasowy z dnia 27.08.2014 na web.archive.org)
 3. 3,00 3,01 3,02 3,03 3,04 3,05 3,06 3,07 3,08 3,09 3,10 3,11 3,12 3,13 3,14 3,15 3,16 3,17 3,18 3,19 3,20 3,21 3,22 StarWars.com Rogue One—The Daring Mission Has Begun: Cast and Crew Announced na StarWars.com
 4. 4,0 4,1 4,2 'Star Wars' Stand-alone Movie Hiring Oscar-Nominated Writer (Exclusive) na stronie The Hollywood Reporter
 5. 5,0 5,1 What's true and false about the reshoots for Rogue One: A Star Wars Story na stronie Entertainment Weekly
 6. 6,0 6,1 6,2 Alexandre Desplat to Score ‘Star Wars’ Spinoff ‘Rogue One’ na stronie Film Music Reporter
 7. 7,0 7,1 7,2 Michael Giacchino Replaces Alexandre Desplat For 'Rogue One' Score na Heroic Hollywood.com
 8. 8,0 8,1 Nowa polska data premiery „Rogue One” na Bastionie Polskich Fanów Star Wars
 9. 9,0 9,1  Zwiastun filmu "Łotr Jeden. Gwiezdne wojny - historie" będzie w pełnej gotowości bojowej już dziś! na Facebooku
 10. 10,0 10,1 StarWars.com New Spinoff Films Set to Expand the Star Wars Galaxy na StarWars.com (Link zapasowy z dnia 25.09.2014 na web.archive.org)
 11. Osborne Says Another Star Wars Movie to Be Filmed in Britain na Bloomberg.com
 12. 'Star Wars' Standalone Movie Loses Writer Gary Whitta (Exclusive) na stronie The Hollywood Reporter
 13.  Informacja o autorze tytułu na profilu Gary'ego Whitty w serwisie Twitter
 14. 14,00 14,01 14,02 14,03 14,04 14,05 14,06 14,07 14,08 14,09 14,10 StarWars.com Rogue One Details Revealed at Star Wars Celebration Anaheim na StarWars.com
 15. Dracula legend back from the grave - for Star Wars prequel: Peter Cushing is set to be digitally recreated in new spin-off Rogue One na stronie Daily Mail Online
 16. 16,0 16,1 16,2 How a Holby City actor brought one of Star Wars’ most iconic characters back to life na stronie RadioTimes
 17. 17,0 17,1 17,2 INGVILD DEILA na stronie Spotlight
 18. 18,0 18,1 18,2  As a Star Wars fan I am incredibly thrilled, grateful and honoured to play Leia and be part of this beloved and amazing universe. na profilu Ingvild Deila w serwisie Twitter
 19. Here Is Every Single 'Star Wars' Easter Egg in 'Rogue One' na stronie Inverse
 20.  Star Wars The Force Awakens Comic Con Panel na YouTube
 21. Relaxing in a galaxy far, far away! Off-duty Stormtroopers are pictured on desert set during filming of spin-off movie Star Wars Anthology: Rogue One na stronie Daily Mail
 22. The full title of the Tom Cruise tentpole will be unveiled during a TV spot Sunday (view below), followed by the first trailer on Monday. na stronie The Hollywood Reporter
 23. 23,0 23,1 StarWars.com SWCA: Conversation with Gareth Edwards Panel Liveblog na StarWars.com (Link zapasowy z dnia 19.04.2015 na web.archive.org)
 24.  Star Wars: Rogue One trailer na YouTube
 25.  ROGUE ONE: A STAR WARS STORY Teaser Preview na YouTube
 26. 26,0 26,1  ROGUE ONE: A STAR WARS STORY Official Teaser Trailer na YouTube
 27. StarWars.com Watch the Rogue One: A Star Wars Story Teaser Trailer! na StarWars.com
 28.  Łotr Jeden. Gwiezdne wojny - historie - polski zwiastun (dubbing) na YouTube
 29.  Łotr Jeden. Gwiezdne wojny - historie - polski zwiastun (napisy) na YouTube
 30. 30,0 30,1 30,2 StarWars.com SWCE 2016: 15 Things We Learned from the Rogue One: A Star Wars Story Panel na StarWars.com
 31. 31,0 31,1  Rogue One: A Star Wars Story - Celebration Reel na YouTube
 32.  ROGUE ONE: A STAR WARS STORY - Official International Trailer #1 (2016) Sci-Fi Movie HD na YouTube
 33. StarWars.com Rogue One: A Star Wars Story Poster Revealed and Trailer Announced on The Star Wars Show na StarWars.com
 34.  New Rogue One Poster and Trailer Details, Marvel Comic News, and Sam Witwer | The Star Wars Show na YouTube
 35.  Rogue One: A Star Wars Story Trailer #2 (Official) na YouTube
 36.  Kinowy plakat Łotra 1 wylądował. Jeszcze dziś premiera nowego zwiastuna. Będziecie czujni? na profilu Star Wars (PL) na Facebooku
 37.  Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie - polski zwiastun #3 (napisy) na YouTube
 38.  Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie - polski zwiastun #3 (dubbing) na YouTube
 39. StarWars.com Rogue One: A Star Wars Story Character Posters Revealed – Complete Gallery na StarWars.com
 40.  Rogue One: A Star Wars Story "Together" TV Spot na YouTube
 41.  Rogue One: A Star Wars Story International Trailer #2 [HD Felicity Jones, Mads Mikkelsen] na YouTube
 42.  Rogue One: A Star Wars Story International Trailer #3 [HD Felicity Jones, Mads Mikkelsen] na YouTube
 43.  Rogue One: A Star Wars Story "Hope" TV Spot na YouTube
 44.  ROGUE ONE: A STAR WARS STORY TV Spot #4 - Welcome To The Rebellion (2016) Sci-Fi Movie HD na YouTube
 45. "Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy": nowa data premiery w Polsce na stronie stopklatka.pl
 46.  Dołączacie do Rebelii? Bilety na „Łotr 1” w sprzedaży już od jutra! na profilu Star Wars (PL) na Facebooku
 47. Awesome New ROGUE ONE: A STAR WARS STORY Images; Plus Character Names And Details Revealed
 48. 48,0 48,1 48,2 48,3 48,4 48,5 48,6 'Rogue One': Exclusive Details on All the New 'Star Wars' Characters na stronie Entertainment Weekly

Linki zewnętrzne

Wiadomości

Materiały wideo


Łotr 1
[Pokaż/Ukryj]
Filmy i seriale z uniwersum Gwiezdnych wojen
[Pokaż/Ukryj]