Karabin blasterowy

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych.

E-11 - przykład karabinu blasterowego.

Karabin blasterowy był odmianą blastera.

Charakterystyka

Karabiny blasterowe były stosowane od najdawniejszych czasów, jako ciężka broń dystansowa służąca do zwalczania piechoty wroga, lub też lekkich pojazdów z dużych odległości. W tym celu były wyposażone w silne generatory i akumulatory (dla zapewnienia odpowiedniej mocy) oraz długie lufy i systemy celownicze (aby uzyskać w miarę dobrą celność). Ze względu na swoje możliwości, karabiny blasterowe były bronią stricte wojskową.

Karabiny blasterowe istniały w najróżniejszych odmianach. Aby w pasować się w potrzeby pola bitwy, produkowano karabiny standardowe, karabiny snajperskie, karabiny montowane na statywach i karabiny samopowtarzalne. Bywały nawet przypadki montowania karabinów blasterowych, jako uzbrojenia statków kosmicznych (np. w Z-95, gdzie zastąpiły one standardowe uzbrojenie, jakim były działka laserowe).

Przykłady karabinów

Poza światem Gwiezdnych wojen

Karabin blasterowy jest również jednym z przedmiotów dostępnych w grze Knights of the Old Republic, która jest komputerową grą fabularną (cRPG). W grach tego typu można pozyskiwać i dodawać przedmioty do ekwipunku oraz wykorzystywać je do premiowania statystyk grywalnej postaci.

Typ przedmiotu Unikalny Wymagane atuty Parametry Wartość
Broń - Biegłość w broni - karabin blasterowy
  • Obrażenia: Energia, 1-8
  • Zasięg: 28 m
Dostępność W większości sklepów z bronią w grze.

Źródła