Behind the Magic

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Behind the Magic
Wydawca: LucasArts
Producent: LucasArts
Data wydania: 1998
Ograniczenie wiekowe: Brak
Platformy: PC
Nośnik: 2 płyty CDBehind the Magic to encyklopedia multimedialna wydana przez LucasArts w 1998 roku. Zawiera ona głównie informacje związane ze starą trylogią Gwiezdnych wojen, ale posiada również kilka dodatków dotyczących Mrocznego widma, wówczas mającego dopiero powstać.

Zawartość

Encyklopedia dzieli się na kilka części, a są to m. in.:

  • postacie - można tu znaleźć informacje zarówno o bohaterach Gwiezdnych wojen, również tych, którzy nie pojawiali się w filmach, takich jak wielki admirał Thrawn, jak i o rasach i organizacjach.
  • technika - w tej części opisane są niemalże wszystkie pojazdy, które pojawiały się w filmach, (mowa tu zarówno o statkach kosmicznych, jak i o pojazdach naziemnych takich jak skutery repulsorowe, czy maszyny kroczące AT-AT), ale również różne urządzenia (np. komlink), osprzęt statków kosmicznych (m. in. tarcze ochronne) i uzbrojenie (np. turbolaser).
  • miejsca - tutaj przeczytać można zarówno o fikcyjnych miejscach pojawiających się w filmach, jak i dowiedzieć się, gdzie konkretne sceny były kręcone.
  • wydarzenia - w tej części znajduje się chronologiczny opis wydarzeń, mających miejsce w świecie Gwiezdnych wojen. Pojawia się tam wszystko, co zostało opisane w źródłach powstałych przed 1998 rokiem.
  • słownik - alfabetyczny spis wszystkich terminów pojawiających się w encyklopedii.

Ciekawostki

  • Encyklopedia ta jest niekompatybilna z 64-bitowymi systemami operacyjnymi.
Zobacz kolekcję grafik dotyczących
Behind the Magic.