Krocząc z mrok

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Krocząc z mrok
Tytuł oryginalny: Rebels: Steps Into Shadow
Reżyseria:
Scenariusz:
Data premiery w USA:
  • 16 lipca 2016
    (pokaz przedpremierowy)
  • 24 września 2016
    (premiera w telewizji)
Data premiery w Polsce: 19 listopada 2016
Dystrybucja w USA: The Walt Disney Company
Dystrybucja w Polsce: The Walt Disney Company Polska
Czas trwania: Około 40 minut
Czas w chronologii: 2 BBY[1]
Poprzedni: Zmierzch padawana
Następny: Holokrony przeznaczenia


Krocząc z mrok (Rebels: Steps Into Shadow) to godzinny film telewizyjny, pełniący funkcję odcinka pilotażowego trzeciego sezonu serialu Rebelianci. Pierwszy pokaz odbył się na panelu poświęconemu serialowi na Star Wars Celebration Europe 2016 16 lipca 2016. 9 sierpnia tego samego roku ogłoszono datę właściwej premiery odcinka, która odbyła się 24 września na kanale Disney XD. Jego polska premiera miała miejsce 19 listopada tego samego roku na kanale Disney XD.

Opis

Oryginalny

Ezra, having grown in power, leads a mission to break the crew's old friend Hondo Ohnaka out of prison. Meanwhile, Grand Admiral Thrawn -- a master Imperial strategist -- has vowed to dismantle and destroy the growing rebellion.

Tłumaczenie

Ezra, który stał się potężniejszy, kieruje misją mającą na celu uwolnienie starego znajomego załogi, Hondo Ohnaki, z więzienia. Tymczasem wielki admirał Thrawn, wybitny imperialny strateg, poprzysiągł rozbić i unicestwić rosnącą w siłę Rebelię.

Streszczenie

Rebelianci w windzie w trakcie ucieczki.

Na planecie o nazwie Naraka ekipa rebeliantów, Ezra Bridger, Sabine Wren, Garazeb Orrelios i Chopper włamują się do leżącego tam imperialnego więzienia. Pokonują straże i po cichu wchodzą do środka. Docierają do celi Honda Ohnaki, dzięki którego uwolnieniu mają otrzymać cenne dla nich informacje. Otwierają drzwi, po czym Hondo przedstawia im swojego współlokatora w imperialnej celi, Terbę, który podobno także może mieć ważne wiadomości. Po chwili jednak zauważają ich szturmowcy, przez co zaczynają uciekać. Ezra informuje Herę, że będą na lądowisku, po czym wbiegają do windy. Sabine daje Hondzie jeden ze swoich blasterów. Po wyjściu z windy ponownie muszą uciekać przed oddziałami szturmowców, lecz Tebra widząc wyjście czuje wolność i wyprzedza towarzyszy, po czym wybiega pierwszy, przez co zwraca na siebie uwagę stojącego tam AT-DP, który strzela w jego stronę, wysadzając go w powietrze. Ezra wykorzystuje swoje nowo poznane zdolności i zaczyna kontrolować umysł pilota AT-AT, który przez to zaczyna zabijać innych szturmowców, po czym sam spada z lądowiska. Szturmowcy jednak dalej wychodzą z tunelu, a w nagłej ucieczce rebelianci wskakują na lecącego Ghosta i odlatują z planety. Hera pilotująca statek dowiaduje się o śmierci Terby, po czym karci Ezrę za to, że jako dowódca pozwolił mu umrzeć i nie zadbał o każdy szczegół. Rozwścieczony chłopak wraca do swojego pokoju i otwiera znaleziony na Malachorze holokron Sithów. W tym samym czasie wielki moff Wilhuff Tarkin rozmawia z gubernator Arihndą Pryce na temat zajścia w więzieniu. Gubernator sugeruje wysłać kolejną flotę, na co Tarkin przystaje pod jej namowami. Hondo w tym czasie liczy na wynagrodzenie za informacje, które podaje Rebelii. Żąda w zamian statku. Komandor Jun Sato obiecuje przyznać mu go, jeśli informacje, które im podaje, okażą się prawdziwe. Ohnaka prezentuję im dane o imperialnym złomowisku, gdzie niszczone są stare Y-wingi. Rex przekonuję ich o tym, że za czasów Republiki potrafiły one zaimponować wrogom na polu walki. Postanawiają oni je wykraść, aby uzupełnić swoją flotę. Admirał awansuje Ezrę na starszego porucznika i zleca mu poprowadzenie tej misji.

Kanan medytuje.

Kanan medytuje w samotności, kiedy to słyszy pewne głosy w Mocy. Przerywa mu Hera, która mówi mu o tym, że Ezra obwinia się za to, co stało się z nim i Ahsoką Tano oraz mówi, że bardzo żałuje jego nieprzyjścia na odprawę. Kanan decyduje się porozmawiać z Ezrą i przychodzi do jego pokoju. Wyczuwa dłońmi dziwny przedmiot, lecz po chwili orientuje się, że to holokron Sithów. Karci Ezrę za to, że go otworzył i tłumaczy mu, że może przez niego łatwo przejść na ciemną stronę, po czym zabiera go i wychodzi, co tylko bardziej rozwściecza chłopaka. Kanan po wyjściu ze statku dalej słyszy głosy w Mocy. Zabiera metalowy pręt, który działa odstraszająco na chodzące w pobliżu krykny i idzie w stronę głosu.

Rebelianci odlatują na kolejną misje. Po wejściu na teren Gildii Górniczej, ich oddziały atakują Ghosta. Rebelianci próbują uciec. Kanan dociera do źródła zakłóceń. Trafia on na Bendu, który wita się z Kananem, po czym mówi mu, że wyrwała go ze snu dysharmonia Kanana. Mówi też on o tym, że nie jest ani Jedi, ani Sithem. Kanan pokazuje mu holokron i mówi, że jego uczeń z niego korzystał. Gigant zapewnia go, że nie jest to niczym złym. Stwierdza także, że prawdziwym kłopotem Kanana może być korzystanie z odstraszającego pająki pręta. Tarkin w tym czasie wita się z Thrawnem, który układa nowy plan. Analizuje ostatnie posunięcie rebeliantów, podejrzewając, że planują atak na ich złomowisko. Chopperowi udaje się zniszczyć atakujące ich TIE, lecz Ezra chce wrócić i zniszczyć główny statek, aby nie pozostawiać śladów swojej obecności. Reszta załogi przekonuje go jednak, że lepiej wykonać skok w nadprzestrzeń. Po wyjściu z niej docierają do Yarmy. Ezra pospiesza ich widząc, że kolejne myśliwce są złomowane. Po drodze aktywują jednak droidy dekonstrukcyjne. Atakują one statek i informują centrum dowodzenia o naruszeniu systemu. Rex otwiera wyjście ze statku i pokonuje ścigających ich napastników. Niestety Phantom zostaje uszkodzony i traci ciąg. Lądują oni awaryjnie pod kładką, dzięki czemu znikają z pola wykrywania Imperium.

Rebelianci na stacji Reklam.

Docierają do miejsca gdzie złomowane są Y-wingi. Z każda chwilą jest ich coraz mniej. Napotykają Ugnaughtów, z którymi dogaduje się Hondo. Na prośbę pirata zatrzymują taśmociąg, tłumacząc to awarią. Rebelianci zajmują się tankowaniem bombowców. W tym samym czasie Bendu instruuje Kanana o tym, jak zapanować nad pająkami. Stwierdza, że Kanan dużo widzi jak na ślepca i poleca mu stworzenie w wyobraźni ich obrazu. Podchodzi do nich, ale mimo jego założeń, nie atakują go. Kanan patrzy w głąb Mocy i dostrzega, że jego uczeń może mieć kłopoty. Zdaje sobie sprawę z tego jak siebie postrzega. Dziękuje za wsparcie i rusza na pomoc przyjaciołom. Zostawia mu holokron i żegna się z nim. Rebelianci w tym czasie tankują Y-wingi, lecz Imperium zauważa ich i zakłada na statki blokady startu. Ugnaugntowie informują ich o tym jak dotrzeć do centrum dowodzenia i wyłączyć blokady. Ezra i Rex idą we wskazanym kierunku, podczas gdy Sabine i Zeb wraz z Chopperem zostają przy statkach. Astromecha atakuje jeden z droidów, a przez walkę z nim reszta drużyny wpada w kłopoty. Ezra poleca Rexowi ich ratować, a sam idzie w stronę hangaru. Walczy tam ze szturmowcami, kiedy to kontaktuje się z nim Hera. Słysząc jego meldunek postanawia ruszyć im na pomoc. Na Ghostcie spotyka Kanana, z którym wspólnie ruszają na ratunek. Rex siada do obsługi ramienia sterującego i zgniata nim droida, po czym dobija go blasterem i zrzuca ze stacji złomującej. Ezra pokonuje kolejne odziały i biegnie do centrum dowodzenia. Napotyka tam admirała Broma Titusa i po pokonaniu straży nakazuje mu odblokowanie bombowców, lecz ten mówi, że uszkodził jednostkę sterującą i jedynym sposobem jest odcięcie zasilania głównego. Ezra ryzykuję niszcząc zasilanie, przez co stacja powoli zaczyna spadać w dół. Rebelianci na polecenie Bridgera wchodzą do statków i opuszczają stację. Po wyjściu z atmosfery okazuje się, że myśliwce nie mają hipernapędów. Niespodziewanie z nadprzestrzeni wychodzą statki Imperium i rozpoczyna się bitwa z TIE. Hondo widząc awarię odlatuje wraz z Ugnaughtami promem imperialnym. Ezra biegnie w stronę Phantoma, lecz tan spada i pozostawia go uwięzionego na stacji. Niestety przez burzę znika łączność. Na ratunek rebeliantom pojawia się transportowiec. Hera i Kanan lecą na pomoc chłopakowi. Odnajdują Ezrę, którego zabierają na pokład i odlatują z planety. W tym czasie Thrawn każe imperialnej flocie pozwolić rebeliantom odlecieć.

Po dotarciu do bazy, Hera tłumaczy Ezrze, że naraził swoją załogę na zagrożenie i zlekceważył rozkazy. Postanawia zawiesić go w obowiązkach. Kanan rozmawia z Ezrą, który dziękuje mu, że po niego wrócił.

Zawartość

[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Postacie

Stworzenia

Modele droidów

Wydarzenia

Miejsca

Organizacje i tytuły

Rasy rozumne

Pojazdy i statki

Broń i technologia

Różne

Aktorzy podkładający głosy

W tym haśle należy dodać lub rozbudować polską obsadę.

Przypisy

Linki zewnętrzne

Zobacz kolekcję grafik dotyczących
Krocząc z mrok.


Rebelianci Serial telewizyjny - Cykl wydawniczy
Odcinki Klipy przedpremierowe: Duch i maszyna - Bombowe dzieło - Zawiłości - Własność Ezry Bridgera

Sezon pierwszy: 1/2: Iskra rebelii - 3: Droidy w opałach - 4: Lot myśliwcem - 5: Powrót dawnych mistrzów
6: W szeregach wroga - 7: Co kryje mrok - 8: Dzień Imperium - 9: Siły wsparcia - 10: Droga Jedi - 11: Ryzykowna gra
12: Wizja nadziei - 13: Wezwanie - 14: Odsiecz - 15: Galaktyka w ogniu

Sezon drugi: 16/17: Oblężenie Lothal - 18: Zaginieni dowódcy - 19: Szczątki Starej Republiki - 20: Dwóch zawsze ich jest
21: Bracia ze Złamanego Rogu - 22: Skrzydła Mistrzów - 23: Więzy krwi - 24: Atak znienacka - 25: Przyszłość Mocy
26: Dziedzictwo - 27: Księżniczka na Lothal - 28: Obrońcy Concord Dawn - 29: Proroctwo Lasatów - 30: Wezwanie
31: Powrót do domu - 32: Ludzie honoru - 33: Zasłona mroku - 34: Zapomniany droid - 35: Tajemnica bazy Choppera
36/37: Zmierzch padawana

Sezon trzeci: 38/39: Krocząc z mrok - 40: Holokrony przeznaczenia - 41: Na ratunek Antillesowi - 42: Bohaterowie Hery
43: Ostatnia bitwa - 44: Imperialni superkomandosi - 45: Żelazna eskadra - 46: Robota na Wynkanthu - 47: Informator
48: Wizje i głosy - 49/50: Duchy Geonosis - 51: Zamachowiec - 52: Próby Mrocznego Miecza - 53: Dziedzictwo Mandalore
54: Oczami Imperium - 55: Tajny ładunek - 56: Podwójny agent droid - 57: Bliźniacze słońca - 58/59: Godzina Zero

Sezon czwarty: 60/61: Bohaterowie Mandalory - 62/63: W imię Rebelii - 64: Okupacja - 65: Lot Defendera - 66: Bratnia dusza
67: Konfiskata mienia - 68: Rebelia w natarciu - 69: Zmierzch Jedi - 70: DUME - 71: Wilki i drzwi - 72: Świat między światami
73: Nadzieja głupca - 74/75: Zjednoczenie z rodziną - i pożegnanie
Książki i opowiadania Opowiadania: Rebel Bluff

Dla dzieci i młodzieży: Always Bet on Chopper - Art Attack - Battle to the End - Beware the Inquisitor! - Chopper w akcji
Draw Star Wars Rebels - Droidy w tarapatach - Dziennik rebelianta autorstwa Ezry Bridgera - Dołącz do Rebelii!
Ezra and the Pilot - Ezra's Duel with Anger - Ezra's Gamble - Fight the Empire - Gry i zabawy - Hera's Phantom Flight
The Inquisitor's Trap - Kanan's Jedi Training - Na ratunek Wookieem - A New Hero - Notatki Rebeliantów - Pocztówki
Popatrz i znajdź - Prasowanki. Moje projekty - Poznaj rebeliantów - Przygody rebeliantów - Property of Ezra Bridger
Rebels 3D Activity Book - Rebels Story and Activity Book - Rebelianci kontra Imperium - Rebel Power! - Narodziny rebelii
Rocznik - Tom 1 - Sabine - Zapiski rebliantki - Sabine's Art Attack - Storybook Library - Tatuaże. Zabawy z wyobraźnią
TIE Fighter Trouble - Who Are the Rebels? - Wypychanki - Zadanie: naklejanie! - Zeb kontra szturmowcy - Zeb to the Rescue
The Secret Jedi: The Adventures of Kanan Jarrus - The Rebellion Begins

Servants of the Empire: Edge of the Galaxy - Rebel in the Ranks - Imperial Justice - The Secret Academy
Przewodniki Rebelianci: Ilustrowany przewodnik - Rebels: Epic Battles
Komiksy Komiksy wydane w Star Wars Rebelianci - Kanan
HoloNet News Report: Imperial Registration Program - Report: Wookiee Revolt Quelled on Kashyyyk - Special Report: Lothal Jobless Rates Hit All-time Low - Special Report: Controversial Statue Finally Destroyed - Special Report: Rise in Citizen Reporting Results in Captured Criminals - Special Report: Empire Ensures New Affordable Housing on Lothal - Special Report: Famed Imperial Pilot Moves to Lothal - Special Report: Journalists Across Galaxy Join Press Corps - Breaking News: Unauthorized Mining Operation Halted - Special Report: Community Leaders Discuss Capital City Improvements - Exclusive: Mas Amedda receives Governor Arihnda Pryce for Lothal report
Gry wideo Atak rebeliantów - Recon Missions - Wyprawa Ducha - Taktyka zespołu
Czasopisma Star Wars Rebelianci
Inne Rebelianci: Kalendarz 2015 - LEGO Star Wars: Rebelianci - Nowy świt
Muzyka Season One - Season Two
Filmy i seriale z uniwersum Gwiezdnych wojen
[Pokaż/Ukryj]