Sienar Fleet Systems

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych i uwag zawartych w dyskusji.

Sienar Fleet Systems, w skrócie SFS, to główny producent uzbrojenia dla Imperium Galaktycznego oraz jedna z największych firm w galaktyce, obok Corellian Engineering Corporation i Kuat Drive Yards. Była to jedna z filii korporacji Santhe/Sienar Technologies.

Historia

Nowe Logo SFS.

SFS wywodziło się z założonej w 15000 BBY jednej z największych tamtych czasów firmy - Republic Sienar Systems, produkującej statki dla Starej Republiki. W czasie wojen klonów firma Republic Sienar Systems, przyłączyła się do Separatystów, budując dla nich okręty. Po zakończeniu wojny imperator Palpatine postanowił rozwiązać firmę, a na jej miejsce stworzył SFS. Dyrektorem nowo powstałej firmy został pomysłowy i utalentowany Raith Sienar. Po paru latach firma osiągnęła poziom takich firm jak: Corellian Engineering Corporation czy Kuat Drive Yards. Główną dziedziną SFS było budowanie małych statków jak np. promy i myśliwce. Największymi osiągnięciami firmy było skonstruowanie promów typu Lambda i serii myśliwców TIE.

SFS budowało także broń i sprzęt do swoich wyrobów, na przykład: pocisk diamentowo-borowy MS-15, wyrzutnie torped protonowych, działa laserowe, a także komputery nawigacyjne, układy celownicze, hipernapędy czy silniki do myśliwców.

Produkty

Myśliwce:

Kanonierki:

Stare Logo SFS.

Promy:

Okręty liniowe:

Pojazdy naziemne:

Pojazdy wodne:

Źródła