Lothal

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych.

Lothal
Astrografia
Region: Zewnętrzne Rubieże
Sektor: Lothal
Układ: Lothal
Gwiazda: Słońce Lothalu
Księżyce: 2
Geografia
Typ: Skalista
Atmosfera: Tlenowa
Klimat: Umiarkowany
Grawitacja: Standardowa
Dominujący krajobraz:
  • Stepy
  • Równiny
  • Łąki
  • Pastwiska
Ważne miejsca:
Społeczeństwo i inne
Języki: Basic
Ludność: Ludzie
Główne miasta:
Przynależność:
Lothal to planeta umiejscowiona na Zewnętrznych Rubieżach. W okresie formowania się rebelianckich komórek znajdowała się pod panowaniem Imperium Galaktycznego. Był to glob w większości pokryty równinami porośniętymi przez łąki.

Demografia

Na Lothalu znacznie większą część populacji stanowili ludzie, jednak dużo było też Rodian[1] i Ithtorian.

Fauna

Największym żyjącym na Lothalu drapieżnikiem był loth-kot. Zwierzęta te nie były przeważnie groźne dla człowieka. Jednym z mniejszych stworzeń był lothalski szczur.

Historia

Typowy krajobraz Lothalu.

Czternaście lat po wojnach klonów, planeta znajdowała się w słabej kondycji gospodarczej. Władze zwróciły się o pomoc do Imperium Galaktycznego. Pomimo obietnic dotyczących poprawienia sytuacji, Imperium wykorzystywało ją do własnych celów. Korzystało z wielu cennych minerałów znajdujących się na Lothalu. Rozmieszczono tam wiele imperialnych baz, a także fabrykę myśliwców TIE.

W pewnym czasie na planecie pojawił się Misook uciekający przed łowczynią nagród o imieniu Emim'Ai. Kobieta zlokalizowała mężczyznę w jednym z miast, po czym doprowadziła do konfrontacji w ciemnych uliczkach metropolii. W czasie walki łowczyni zyskała przewagę, przez co była bliska pojmania swojego celu. Na jej nieszczęście Misook ukradł wtedy znajdujący się w pobliżu śmigacz, przez co udało mu się uciec na równiny, a następnie opuścić planetę. Nie chcąc pozwolić mu uciec, Emim'Ai ruszyła jego śladem.[2]

W 35 ABY Lothal był kontrolowany przez Najwyższy Porządek, który niebawem został przekształcony w Ostateczny Porządek. Okupacja świeżo powołanej sithańskiej teokracji nie trwała jednak długo, gdyż niebawem miała miejsce bitwa o Exegol, w następstwie której galaktyka chwyciła za broń przeciwko okupantowi.[3]

Ciekawostki

  • Na Lothalu, określenie lothalski szczur uważane było za obrazę.

Przypisy

Źródła