Ithorianie

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych i uwag zawartych w dyskusji.

Ithorianie
Planeta macierzysta: Ithor
Język: Ithoriański
Wzrost: średnio 200cm
Kolor oczu: Niebieskie, czarne
Kolor skóry: Brązowy, ciemnozielony
Cechy charakterystyczne: Spłaszczona głowa na wygiętej pod kątem prostym szyi, odstające oczy po bokach głowy, dwoje ust, cztery gardła
Ithorianie byli pokojowo nastawioną rasą, podążającą ideami Republiki, demokracją i sprawiedliwością. Ich macierzystą planetą był pokryty w większości dżunglą Ithor. Przedstawiciele tej rasy bardzo związali się z naturą, dzięki czemu często zatrudniano ich jako ekologów, ogrodników czy specjalistów do odradzania zniszczonej fauny i flory. Swoimi umiejętnościami w tej dziedzinie wykazali się na planecie Telos IV. Skolonizowali oni Felucję pod ochroną Nowej Republiki.

By nie zakłócać równowagi Ithora, zamieszkali w latających wysoko nad powierzchnią planety statkach-miastach, zwanych oazami lub stadami. Co pięć lat Ithorianie spotykali się na tak zwanym Wielkim spotkaniu, gdzie odpoczywano, rozmawiano i decydowano o sprawach dotyczących wszystkich mieszkańców planety. Budując latające miasta, Ithorianie starali się naśladować naturalne środowisko. Stąd też na ich pokładach występowały sztuczne deszcze, hodowało się rośliny i dzikie zwierzęta.

Ithorianin

Ithorian często nazywano młotogłowymi lub młotami ze względu na charakterystyczny kształt głowy. Jedyną cechą różniącą ich od ssaków była dwukrotnie większa liczba ust, które znajdowały się po bokach wygiętej w przód szyi. Dzięki temu istoty potrafiły wydawać stereofoniczne dźwięki. Wykorzystywały to porozumiewając się z innymi przedstawicielami swojej rasy. Żaden z mieszkańców galaktyki spoza ich rasy nie rozumiał ich mowy, dlatego większość Ithorian uczyła się basica. Ithorianie, jako wegetarianie i pacyfiści, starali się zachować środowisko w stanie, w jakim go zastali. Jeżeli zjedli jakąś roślinę - sadzili dwie nowe.

Pomimo życia w zgodzie z naturą Ithorianie wynaleźli potężne generatory pól ochronnych i systemy broni, za pomocą których bronili swej planety.

Źródła

Zobacz kolekcję grafik dotyczących
Ithorian.
Zobacz przedstawicieli
rasy Ithorian.