Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.
Niech Moc będzie z Wami!


Nala Se

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Nala Se.jpg
Nala Se
Miejsce pochodzenia: Kamino
Rasa: Kaminoanka
Kolor włosów: Brak
Kolor oczu: Szare
Kolor skóry: Biała
Przynależność:
Profesja: Doktor
Nala Se była Kaminoanką z planety Kamino. W czasie wojen klonów była nadzorczynią stacji medycznej położonej nieopodal mgławicy Kaliida, gdzie przywożono wszystkich rannych żołnierzy.

Biografia

Atak Malevolence

W nieokreślonym czasie wojny Nala Se została poinformowana, że stacja stała się celem potężnego okrętu Separatystów - Malevolence[3], dowodzonego przez generała Grievousa. Se była pewna, że nie uda się ewakuować wszystkich rannych mimo to, zarządziła ewakuację stacji. Gdy krążownik przybył w okolice obiektu udało się ewakuować tylko pięćdziesiąt procent rannych. Nala wiedziała, że żołnierzy umieszczonych w zbiornikach bacta nie wolno przenosić. Gdy jeden z jej oficerów poprosił, aby się ewakuowała, Se odmówiła[3]. Chwilę potem rozpoczęła się bitwa między wrogim okrętem, a Eskadrą Cieni. Po jakiś czas trwających walkach eskadrze generała Skywalkera udało się zniszczyć potężne działo jonowe, które było głównym zagrożeniem ze strony statku oraz poważnie uszkodzić okręt. Gdy przybyły posiłki od mistrza Obi-Wana Kenobiego, wrogi statek zaczął uciekać. Dzięki temu stacja znów była bezpieczna i mogła przyjmować rannych. Gdy Skywalker przybył z resztą swoich oddziałów na stację, Nala podziękowała mu za uratowanie tylu istnień. Jedi podziękował za uznanie po czym się oddalił, wtedy Se powiedziała do Ahsoki, że jej mistrz jest wyjątkowym Jedi[3].

Po wojnach klonów

Po wydaniu rozkazu 66, Nala Se nadal stała na czele kompleksów medycznych na Kamino. Na zlecenie Lamy Su, prowadziła program tworzenia klonów z mutacjami genetycznymi. Jedna z wyżej wspomnianych klonów, Omega była jej asystentką. Uczestniczyła w rozmowach admirała Tarkina z Lamą Su w sprawie zawieszeniu produkcji klonów. Pod nakazem admirała zmodyfikowała działanie czipu Crosshaira tak aby był w pełni lojalny wobec Imperium. Jednak po rozmowie z panem premierem postanowiła ostrzec Omegę przed Tarkinem i pomóc Parszywej Zgrai w uczieczce z Kamino.[2]

Przypisy

Źródła

Ossus mini 2.png
Zobacz kolekcję grafik dotyczących
Nali Se.
Ossus mini.png To jest tylko zalążek artykułu. Jeśli możesz, rozbuduj go.

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!