Zniszczyć Malevolence

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Zniszczyć Malevolence
Tytuł oryginalny: Destroy Malevolence
Serial: Wojny klonów
Sezon: 1
Odcinek: 4
Scenariusz: Tim Burns
Reżyseria: Brian Kalin O'Connell
Data premiery w USA: 17 października 2008
Data premiery w Polsce: 25 stycznia 2009
Czas trwania: 22 min.
Czas w chronologii: 22 BBY
Poprzedni: Cień Malevolence
Następny: Rekruci


Zniszczyć Malevolence (org. Destroy Malevolence) to czwarty odcinek pierwszego sezonu serialu Wojny klonów. Jest także chronologicznie dziewiątym odcinkiem serialu. Został wyemitowany siedemnastego października 2008 w amerykańskim Cartoon Network. W Polsce został wyświetlony 25 stycznia o 9:50 na TVP1 w ramach cyklu Młoda godzina. Po raz kolejny został wyemitowany 6 marca 2009 o godzinie 19:00 w polskim Cartoon Network.

Opis

Oryginalny

Padmé Amidala and C-3PO are taken hostage by General Grievous, leaving Anakin and Obi-Wan to save the Senator and complete the destruction of the Malevolence.

Tłumaczenie

Padmé Amidala i C-3PO zostają zakładnikami generała Grievousa, a Anakin i Obi-Wan muszą ją uratować i ostatecznie zniszczyć Malevolence

Polski

Padmé i C-3PO znajdują się w centrum bitwy kosmicznej.

Streszczenie

Wersja oryginalna
The Clone Wars
Destroy Malevolence
Grievous in retreat! Before the
battleship Malevolence could
destroy an Outer Rim clone
medical base, a Republic strike
force, under the command of
Jedi General Anakin Skywalker,
crippled the warship, disabling
its dreaded ion cannon. Now
the Jedi relentlessly pursue
the Malevolence....
Wersja polska
Wojny klonów
Zniszczyć Malevolence
Grievous ucieka! Zanim krążownik 
Malevolence zdążył zniszczyć
bazę medyczną klonów na Zewnętrznych
Rubieżach, grupa uderzeniowa pod
dowództwem generała Jedi Anakina
Skywalkera zdołała uszkodzić statek 
unieszkodliwiając jego potężne
działo jonowe. Teraz Jedi prowadzą 
nieprzerwany pościg za Malevolence....

Kluczem do powodzenia planu jest jego zrozumienie.[1]

Gwiezdne niszczyciele Republiki ostrzeliwują uciekający okręt Malevolence. Jednakże zadają one bardzo małe obrażenia statkowi Separatystów. Jedi postanawiają wezwać na pomoc mistrzynię Luminarę Unduli. Okazuje się jednak, że mistrzyni właśnie toczy bitwę i dopiero po niej przybędzie z pomocą.

Generał Grievous chce skoczyć w nadprzestrzeń jednak okazuje się, że hipernapęd został poważnie uszkodzony. Admirał Wullf Yularen informuje, że Malevolence próbuje skoczyć w nadprzestrzeń. Obi-Wan Kenobi nakazuje skierować cały ogień na mostek.

Z Grievousem kontaktuje się hrabia Dooku. Jest zły, że cyborg pozwolił na zniszczenie tak cennego statku. Tyranus rozkazuje mu porwać bardzo ważną senator, Padmé Amidalę, dzięki czemu będą mogli negocjować z Republiką.

Amidala i C-3PO udają się na negocjacje z przywódcą Klanu Bankowego, który obiecał Kanclerzowi, że jeśli Klan obejmie dowództwo nad Separatystami, wojna wkrótce się zakończy. Jednakże Padmé, posługując się podanymi przez niego współrzędnymi, wyskakuje z nadprzestrzeni w sam środek bitwy między siłami Republiki a Malevolence. Ahsoka wykrywa na radarze mały cywilny statek z Naboo. Jedi nawiązują kontakt. Anakin rozkazuje Padmé odlecieć jak najszybciej z pola bitwy.

Jacht senator Amidali schwytany przez Malevolence.

Tymczasem Grievous, używając promienia ściągającego, ściąga statek z Naboo na pokład Malevolence. Padmé prosi Jedi by mimo to nie zaprzestawali ataku i zniszczyli okręt Separatystów. Anakin rozkazuje Yularenowi wstrzymać ogień. Amidala przeciąża systemy statku, aby spowodować jego samozniszczenie i razem z C-3PO chowa się przed Grievousem.

Cyborg wraz z droidami wchodzi na pokład statku Padmé. Orientuje się, że został ściągnięty w pułapkę i ucieka. Chwilę potem następuje eksplozja. Grievous jednak wychodzi cało spod gruzów.

Anakin i Obi-Wan postanawiają polecieć statkiem Twilight na Malevolence z misją ratunkową. Tuż przed odlotem dochodzi między nimi do sprzeczki na temat planu działań. Anakin postanawia podlecieć do okrętu i wylądować na zewnątrz tuż przy otworze śluzy awaryjnej.

Amidala i C-3PO uciekają przed Grievousem. Próbują nawiązać kontakt z siłami Republiki. Droidy informują cyborga, że uszkodzenia hipernapędu nie są zbyt poważne i wkrótce zostanie on naprawiony. Cyborg udaje się na mostek, a droidy kontynuują poszukiwania. Anakin i Obi-Wan cumują statek przy otworze śluzy awaryjnej Malevolence. Razem z R2-D2 wchodzą na pokład okrętu, gdzie od razu eliminują dwa droidy bojowe.

Mistrzyni Luminara informuje Koona i Tano, że wkrótce przybędzie z pomocą. Admirał Yularen odbiera transmisję z pokładu od senator Amidali. Ahsoka przekazuje wiadomość dalej do Skywalkera. Anakin pyta Ahsokę, gdzie Jedi mogą spotkać się z Padmé. Togrutanka informuje ich, że w połowie długości okrętu znajduje się olbrzymia wolna przestrzeń. Jedi i senator udają się w jej kierunku.

Grievous przybywa na mostek. Droidy informują go, że ktoś na pokładzie Malevolence nawiązał łączność z flotą Republiki, jednak nie udało się im przechwycić transmisji.

Generał Kenobi walczy z Grievousem.

Anakin i Obi-Wan docierają do głównej hali okrętu, przez którą biegną tory kolejki będącej środkiem transportu we wnętrzu statku. Amidala i C-3PO docierają do hali korytarzem mającym wylot po przeciwnej stronie pomieszczenia. Atakują ich droidy bojowe. Padmé i android protokolarny uciekają przed nimi, a Skywalker i Kenobi ruszają im z pomocą. Część robotów strzela do Jedi, którzy niszczą je odbijając ich pociski. Jedyny droid, który przetrwał, udał się po posiłki. Amidala zrzuciła C-3PO na jeden z pociągów, a sama wskoczyła na inny. Skywalker zaczął ją gonić. Droid bojowy typu B3 zniszczył fragment torów na jej trasie. Anakin uratował ją, przenosząc ją Mocą na swój pociąg. Mistrz Kenobi próbuje przenieść C-3PO, jednak w czasie lotu droid zderza się z kolejką. Admidala informuje Jedi, że nie mogą odlecieć, bo hipernapęd Malevolence jest prawie naprawiony.

Grievous podsłuchuje ich. Anakin rozkazuje R2-D2 odnaleźć C-3PO. Astrodroid zatrzymuje pociąg, z którym zderzył się Threepio. Obi-Wan wpada w pułapkę Grievousa. Zostaje otoczony z trzech stron oddziałami droidów typu B1, B3 i droideków. Kenobi odpycha Mocą droideki, niszcząc nimi pozostałe droidy. Ostatniego droidekę rzuca w stronę Grievousa, jednak ten odrzuca osobliwy pocisk. Zanim cyborg zdąża przystąpić do kontrataku, Jedi ucieka. Grievous udaje się za nim w pościg.

Malevolence rozbija się o powierzchnię księżyca.

Anakin i Amidala uciekają przed droidami bojowymi. R2-D2 odnajduje C-3PO. Droidy kończą naprawę hipernapędu, gdy na mostek docierają Skywalker i Padmé. Niszczą wszystkie droidy. Anakin zmienia współrzędne skoku w nadprzestrzeń Malevolence. Obi-Wan i Grievous staczają pojedynek na jednym z pociągów. Kenobiemu udaje się jednak uciec. Tymczasem Amidala ukrywa szczątki droidów bojowych, aby ukryć fakt, że byli na mostku. Razem z Anakinem ucieka. Nowy oddział droidów, sądząc, że hipernapęd został naprawiony, przygotowuje okręt do skoku w nadprzestrzeń.

Jedi, Padmé i dwa droidy wsiadają na pokład Twilight. Odlatują w kierunku okrętów Republiki. Grievous i myśliwce-droidy udają się za nimi w pościg. Mistrz Plo Koon rozkazuje ponowny ostrzał Malevolence. Amidala zasiada za działkiem, niszcząc kolejno myśliwce wspomagające Grievousa. Droidy informują cyborga, że przygotowują się do skoku. Po chwili ponownie się z nim kontaktują twierdząc, że hipernapęd jednak nie jest w pełni naprawiony. Statek sam zaczyna lecieć prosto na znajdujący się w pobliżu księżyc. W tej samej chwili z cyborgiem kontaktuje się hrabia Dooku. Pyta, czy Malevolence jest gotowy do skoku w nadprzestrzeń. Grievous nie odpowiada, rozłącza się i ucieka w nadprzestrzeń, widząc swoją klęskę. Droid ze statku hrabiego informuje go, że Grievous sam przerwał transmisję. Malevolence zderza się z powierzchnią księżyca. Bitwa kończy się zwycięstwem Republiki.

Zawartość

W tym haśle należy dodać lub uzupełnić spis zawartości.
[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Obsada

Oryginalny dubbing

Polski dubbing

Ciekawostki

  • Kiedy Grievous zastawił pułapkę na Obi-Wana i zeskoczył do niego z wyższej platformy, powitał go słowami Hello, there. Te same słowa wypowiedział Kenobi, kiedy wylądował obok cyborga w Zemście Sithów.
  • W oryginalnym scenariuszu Padmé i C-3PO pojawili się na polu walki z chęcią pomocy w ewakuacji stacji medycznej Kaliida, zamiast tego ostatecznie Padmé została zwiedziona przez Grievousa obietnicą negocjacji.
  • W pierwszej wersji tej historii, razem z Padmé porwany miał być kapitan Quarsh Panaka, który potem miał zginąć z rąk generała Grievousa. Ponadto w pierwszej wersji historii miał się odbyć kosmiczny pojedynek między Plo Koonem i Grievousem.
  • W oryginalnym scenariuszu pierwszy plan Anakina dotyczący dostania się na Malevolence wiązał się z mikro-skokiem w nadprzestrzeń, tak, żeby Twilight znalazł się tuż przy statku wroga.
  • Wygląd wagoników linii kolejowej na pokładzie Malevolence był inspirowany czołgami MTT Federacji Handlowej z Epizodu I.
  • Istnieje drobna różnica między odcinkiem nadanym na kanale HD i tym standardowym. W piątej minucie odcinka Plo Koon w dwóch wersjach wypowiada dwie różne kwestie: I'm afraid Master Skywalker is taking a terrible risk w wersji HD, oraz There he goes again, craving adventure and excitement w wersji SD.

Przypisy

  1. A plan is only as good as those who see it through.

Linki zewnętrzne

Recenzje

Zobacz kolekcję grafik dotyczących
odcinka Zniszczyć Malevolence.


Wojny klonów (The Clone Wars)
[Pokaż/Ukryj]
Główne Film kinowy - Serial telewizyjny
Odcinki Sezon pierwszy: 1: Zasadzka - 2: Wzlot Malevolence - 3: Cień Malevolence - 4: Zniszczyć Malevolence - 5: Rekruci
6: Upadek droida - 7: Pojedynek droidów - 8: Bombad Jedi - 9: Peleryna ciemności - 10: Kryjówka Grievousa
11: Pojmanie Dooku - 12: Gungański generał - 13: Upadek Jedi - 14: Obrońcy pokoju - 15: Najście
16: Ukryty wróg - 17: Wirus błękitnego cienia - 18: Tajemnica tysiąca księżyców - 19: Burza nad Ryloth
20: Niewinni z Ryloth - 21: Wolne Ryloth - 22: Kryzys zakładników

Sezon drugi (Rise of the Bounty Hunters): 23: Kradzież holokronu - 24: Puszka Pandory - 25: Dzieci Mocy - 26: Szpieg senatu
27: Lądowanie w punkcie deszczu - 28: Fabryka broni - 29: Strzępy terroru - 30: Władcy umysłu - 31: Intryga Grievousa
32: Dezerter - 33: Zaginiony miecz świetlny - 34: Mandaloriański spisek - 35: Podróż na pokuszenie - 36: Księżna Mandalory
37: Morderstwa w senacie - 38: Kot i mysz - 39: Łowcy nagród - 40: Bestia Zillo - 41: Bestia Zillo kontratakuje
42: Śmiertelna pułapka - 43: Wracaj do domu, R2 - 44: Wytropić po mistrzowsku


Sezon trzeci (Secrets Revealed): 45: Klony kadeci - 46: Żołnierze ARC - 47: Linie wsparcia - 48: Strefa wpływów
49: Korupcja - 50: Akademia - 51: Zabójca - 52: Złowrogie plany - 53: Polowanie na Ziro - 54: Bohaterowie po obu stronach
55: Walka o pokój - 56: Siostry Nocy - 57: Potwór - 58: Wiedźmy mgły - 59: Władcy - 60: Ołtarz Mortis
61: Duchy Mortis - 62: Cytadela - 63: Kontratak - 64: Ratunek z Cytadeli - 65: Zaginiony padawan - 66: Polowanie na wookiee


Sezon czwarty (Battle Lines): 67: Wodna wojna - 68: Atak Gungan - 69: Więźniowie - 70: Cień wojownika - 71: Misja litości
72: Droidy Nomadzi - 73: Ciemność w Umbarze - 74: Generał - 75: Różnica zdań - 76: Masakra Krella - 77: Porwanie
78: Niewolnicy Republiki - 79: Ucieczka z Kadavo - 80: Przyjaciel w potrzebie - 81: Oszustwo - 82: Przyjaciele i wrogowie
83: Pudełko - 84: Kryzys na Naboo - 85: Masakra - 86: Nagroda - 87: Bracia - 88: Zemsta


Sezon piąty: 89: Odrodzenie - 90: Wojna na dwóch frontach - 91: Przodownicy - 92: Miękka wojna - 93: Punkty krytyczne
94: Spotkanie - 95: Test siły - 96: Na ratunek - 97: Niezbędna więź - 98: Sekretne bronie
99: Słoneczny dzień w pustce - 100: Zaginiony w akcji - 101: Punkt bez powrotu - 102: Eminencja - 103: Odcienie rozsądku
104: Bezprawny - 105: Sabotaż - 106: Jedi, która wiedziała za dużo - 107: Pochwycić Jedi - 108: Niewłaściwa Jedi


Sezon szósty (The Lost Missions): 109: Nieznany - 110: Konspiracja - 111: Uciekinier - 112: Rozkazy - 113: Stary przyjaciel
114: Powstanie Clovisa - 115: Kryzys w sercu - 116: Zniknięcie - część 1 - 117: Zniknięcie - część 2
118: Zaginiony - 119: Głosy - 120: Przeznaczenie - 121: Poświęcenie


The Clone Wars Legacy: 122: A Death on Utapau - 123: In Search of the Crystal - 124: Crystal Crisis - 125: The Big Bang


Sezon siódmy (The Final Season): 126: Parszywa zgraja - 127: Echo z oddali - 128: Na skrzydłach Keeradaków
129: Ryzykowna gra - 130: Na obcej ziemi - 131: Zerwana umowa - 132: Niebezpieczny dług - 133: Znowu razem
134: Stara przyjaźń nie rdzewieje - 135: Uczeń widma - 136: W gruzach - 137: Zwycięstwo i śmierć
Komiksy kanoniczne Darth Maul: Syn Dathomiry: 1 - 2 - 3 - 4 - wydanie zbiorcze
Książki kanoniczne Mroczny uczeń - The Clone Wars: Stories of Light and Dark
Encyklopedie kanoniczne Character Encyclopedia - Join the battle!
Komiksy legendarne Komiks online

Sezon pierwszy: 1: Prelude - 2: Shakedown - 3: Procedure - 4: Agenda - 5: Mouse Hunt - 6: The Fall of Falleen - 7: Discount
8: Departure - 9: Transfer - 10: The Dreams of General Grievous - 11: Bait - 12: Switch - 13: Headgames - 14: Neighbors
15: Cold Snap - 16: Shadowed - 17: The Valley - 18: brak - 19: Covetous - 20: Curfew - 21: The Ballad of Cham Syndulla
22: Invitation Only

Między sezonami: Hunting the Hunters: 1 - 2 - 3

Sezon drugi: Act on Instinct | Sezon trzeci: The Valsedian Operation


Seria komiksowa: Niewolnicy Republiki: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - wydanie zbiorcze | W służbie Republiki: 7 - 8 - 9 - wydanie zbiorcze | Bohater Konfederacji: 10 - 11 - 12 - wydanie zbiorcze


Powieści graficzne: 1: Shipyards of Doom - 2: Crash Course - 3: The Wind Raiders of Taloraan - 4: The Colossus of Destiny
5: Deadly Hands of Shon-Ju - 6: The Starcrusher Trap - 7: Strange Allies - 8: The Enemy Within - 9: The Sith Hunters
10: Defenders of the Lost Temple - 11: The Smuggler's Code


Darth Maul: Death Sentence: 1 - 2 - 3 - 4 - wydanie zbiorcze

Inne: Wąwóz śmierci - Opress Unleashed
Książki legendarne Zwykłe:
Wojny klonów: Adaptacja książkowa filmu - Dzika przestrzeń - Żadnych jeńców - Gambit: Misja na Lanteeb - Gambit: Oblężenie

Dla dzieci i młodzieży: 3D Nowy wymiar zabawy - Ackbar's Underwater Army - Adaptacja książkowa dla młodzieży - Ahsoka in Action!
Ambush - Anakin in Action! - Battle at Teth - The Battle Begins - The Battle for Ryloth - Boba Fett: Jedi Hunter - Bombad Jedi
Bounty Hunter: Boba Fett - Captured - Chewbacca and the Wookiee Warriors - Children of the Force - The Dark Side
Shadow Conspiracy - Day One - Destroy Malevolence - Don't Wake the Zillo Beast! - Downfall of a Droid - Draw Star Wars: The Clone Wars - Forces of Darkness - Front Row Seat Storybook - Galactic Force - The Galactic Photobook - Grievous atakuje!
The Holocron Heist - The Hunt for Grievous - Intergalactic Adventure - Jedi Activity Cards - Jedi Adventures - Jedi Heroes
Jedi in Training - Journey Through Hyperspace - Łowcy holokronów - Masters of the Force - Meet Ahsoka Tano - Misje Yody
The New Padawan - Obrońcy Republiki - Official Movie Storybook - Operation: Huttlet - Padawan Puzzles - Paint with Water
Pirates... and Worse! - Planets in Peril - Prepare for Battle - Press Out 'n' Build - R2-D2's Adventure - Rescue in the Sky
The Secret Villain - Stand Aside - Bounty Hunters! - Starcie Mocy - Sticker Storyteller - Sticker Coloring and Activity - Strzępy terroru
W obronie Republiki - Warriors of the Deep - Watch out for Jabba the Hutt! - The Way of the Warrior - Wielka księga naklejek
Yoda in Action! - Złoczyńcy i Łowcy Nagród - Follow The Force


Tajne misje: Oddział Breakout - Klątwa piratów - Pojedynek przy Strzaskanej Skale - Guardians of the Chiss Key


Wybierz swoje przeznaczenie: Ścieżka Jedi - Przygoda na Teth - Zaginiony legion - Kryzys na Coruscant - Tajna armia Dooku
Przewodniki i encyklopedie legendarne The Art of Star Wars: The Clone Wars - Campaign Guide - Encyklopedia postaci - Episode Guide - Incredible Vehicles
Kim jest wojownik Sithów? - Kim są Jedi? - Official Episode Guide Series 1 and 2 - The Official Episode Guide: Season 1
The Visual Guide - The Clone Wars: Ultimate Battles - The Clone Wars: New Battlefronts
Gry legendarne Clone Wars Adventures - Jedi Alliance - Lightsaber Duels - Republic Heroes - The Clone Wars (gra na komórkę) - LEGO Star Wars III: The Clone Wars
Ścieżka dźwiękowa film kinowy - sezony 1-6 - sezon 7 odcinki: 1-4 | 5-8 | 9-12
Inne HoloNet News: Rodia Supply Lanes Attacked by Pirates - Chancellor Palpatine's Approval Rating Falls
Galaxy Divided: 1 - 2 - 3 - 4 - 5
Czasopisma: The Clone Wars