Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.
Niech Moc będzie z Wami!


Miecz świetlny Dooku

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Obi Stub3.png
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych i uwag zawartych w dyskusji.

Miecz Dooku.JPG
Miecz świetlny Dartha Tyranusa
Zniszczony 19 BBY
Specyfikacja techniczna
Typ Pojedynczy z zakrzywioną rękojeścią
Kolor klingi Czerwony
Kryształ skupiający Kyber
Historia i wykorzystanie
Twórca Darth Tyranus
Właściciele Darth TyranusMiecz świetlny Dooku to miecz świetlny skonstruowany i używany przez hrabiego Dooku, gdy ten przeszedł na ciemną stronę i stał się Darthem Tyranusem. Wyróżniał się zakrzywioną rękojeścią.

Historia

Między 32 BBY a 22 BBY, gdy Dooku przeszedł na ciemną stronę Mocy i stał się uczniem Dartha Sidiousa przyjmując tytuł lorda Sithów i imię Darth Tyranus skonstruował miecz świetlny o czerwonym ostrzu.

Podczas bitwy o Geonosis w 22 BBY Tyranus użył tego miecza do pojedynku z Obi-Wanem Kenobim, Anakinem Skywalkerem i swoim dawnym mistrzem - Yodą. Podczas tego pojedynku obciął Skywalkerowi rękę. Hrabia Dooku używał swojego miecza przez całe Wojny klonów. Gdy był więziony przez piratów na Vanqor miecz ten posiadał Hondo Ohnaka. W 19 BBY Dooku przegrał w pojedynku ze Skywalkerem, który pozbawił go rąk, wziął jego miecz i razem ze swoim skrzyżował przy szyi Tyranusa. Dzięki namowom Palpatine'a Skywalker zabił hrabiego tymi mieczami. Miecz hrabiego Dooku najprawdopodobniej został zniszczony w 19 BBY razem ze statkiem Invisible Hand.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!