Zapraszamy do udziału w konkursie


Myśliwiec Belbullab-22

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
BelbullabHeavyStarfighter.jpg
Myśliwiec Belbullab-22
Podstawowe dane
Producent: Feethan Ottraw Scalable Assemblies
Rodzaj: Myśliwiec kosmiczny
Specyfikacja techniczna
Długość: 6,71 m
Silniki: 2 silniki jonowe
Prędkość w atmosferze: 1100 km/h
Hipernapęd: Klasy 6 (zapasowy klasy 15)
Uzbrojenie: 2 potrójne działka laserowe
Różne
Załoga: 1 pilot
Ładowność: 140 kg
Cena:
  • 168 000 cr (nowy)
  • 125 000 cr (używany)
Rola: Ciężki myśliwiec kosmiczny
Przynależność:Myśliwiec Belbullab-22 to rodzaj myśliwca kosmicznego produkowanego pod koniec istnienia Republiki Galaktycznej przez firmę Feethan Ottraw Scalable Assemblies. Jeden egzemplarz tej maszyny, choć nieco zmodyfikowany, należał do generała Grievousa.

Charakterystyka

Prom typu Sheathipede eskortowany przez dwa myśliwce Belbullab-22.

Należący do Grievousa egzemplarz Belbullaba-22, Soulless One był jednym z niewielu ciężkich myśliwców we flocie separatystycznej. Istotnie, była to potężna maszyna, zdolna walczyć jak równy z równym przeciwko republikańskim ARC-170. Kokpit miała zamontowany z tyłu, a przed nim, po bokach kadłuba, zainstalowane były dwa silniki jonowe. Na nich zaś umieszczono działka laserowe. Ciekawym elementem myśliwca był statecznik pionowy umieszczony z tyłu, pod kokpitem, składany podczas lądowania.

Opływowy kształt Belbullaba-22 umożliwiał mu lot w atmosferze z prędkością ponad tysiąca kilometrów na godzinę. Miał jednak dość słaby, jak na owe czasy, hipernapęd klasy 6. Uzbrojenie stanowiły dwa szybkostrzelne działka laserowe.

Następcami Belbullaba-22 były myśliwce Belbullab-23 i Belbullab-24, które jednak nieznacznie różniły się od swojego poprzednika.

Źródła