Zapraszamy do udziału w XI konkursie


Soulless One

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
SoullessOne.jpg
Soulless One
Podstawowe dane
Producent: Feethan Ottraw Scalable Assemblies
Model: Zmodyfikowany myśliwiec typu Belbullab-22
Rodzaj: Myśliwiec kosmiczny
Specyfikacja techniczna
Długość: 6,71 metrów
Silniki: 2 silniki jonowe
Prędkość w atmosferze: 1100 km/h
Hipernapęd: Klasy 2 (zapasowy klasy 5)
Uzbrojenie: Dwa potrójne działka laserowe
Różne
Załoga: 1 pilot
Pasażerowie: Brak
Ładowność: 160 kg
Rola:
  • Myśliwiec
  • Osobisty pojazd kosmiczny
Właściciele: Grievous
Przynależność: Konfederacja Niezależnych SystemówSoulless One był to zmodyfikowany myśliwiec typu Belbullab-22 należący do generała Grievousa podczas wojen klonów.

Historia

Nie wiadomo w jaki sposób myśliwiec dostał się w ręce Grievousa oraz kiedy został zmodyfikowany. Pierwsze wzmianki o maszynie pojawiają się w 22 BBY, kiedy to Separatystyczny dowódca użył jej aby potajemnie uciec, tuż po bitwie, z planety Geonosis.

Jakiś czas późnej, użył maszyny podczas bitwy o mgławicę Kaliidę. Ruszył wtedy swoim myśliwcem w pościg za frachtowcem Twilight pilotowanym przez Anakina Skywalkera. A następnie uciekł z pola bitwy, gdy jego flagowy okręt - Malevolence - został unicestwiony.

Następny raz, kiedy cyborg musiał użyć swej maszyny, miał miejsce podczas bitwy o Bothawui. Grievous uciekł nim z pokładu swojego okrętu flagowego, gdy zorientował się, że jego siły wpadły w pułapkę przeciwnika i czekała je zagłada. W pościg za nim ruszył wtedy Anakin Skywalker, którego myśliwiec był jednak uszkodzony i dzięki temu generał Separatystów zdołał uciec.

Później, Grievous użył Soulless One by dotrzeć do swojej siedziby ukrytej na trzecim księżycu planety Vassek, a następnie podczas bitwy o Kashyyyk, podczas której przez krótki czas, na początku, był głównodowodzącym sił separatystycznych.

Soulless One zaparkowany na Utapau w 19 BBY.

W 19 BBY myśliwiec został przetransportowany na Utapau, gdzie utworzona została nowa siedziba Rady Separatystów. Republika odkryła jednak jej istnienie, w wyniku czego doszło do bitwy o Utapau, podczas której generał Grievous został zabity przez Obi-Wana Kenobiego.

Ten sam Jedi użył nieco później Soulless One, by opuścić planetę po zbuntowaniu się oddziałów będących pod jego komendą, w wyniku Rozkazu 66. Dotarł nim na pokład korwety Tantive IV należącej do senatora Baila Organy. Od tego momentu dalsze losy maszyny pozostają nieznane.

Charakterystyka

Myśliwiec Soulless One został poddany pewnym modyfikacjom, przez które jego osiągi nieco różniły się od osiągów oryginalnego Belbullaba-22. W stosunku do fabrycznej wersji, znacznie poprawiono hipernapęd, jak i ulepszono silniki podświetlne. Zyskano dzięki temu większą zwrotność i szybkość. Dodatkowo, zwiększono nieco ładowność maszyny oraz zamontowano w niej zaawansowaną aparaturę komunikacyjną, dzięki której Grievous mógł przez cały czas pozostawać w kontakcie ze swoją flotą i przełożonymi, bez ryzyka przechwycenia wiadomości przez Republikę. Wygląd zewnętrzny myśliwca pozostał natomiast niezmieniony.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!