Wybierz swoje przeznaczenie I: Ścieżka Jedi

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Wybierz swoje przeznaczenie I: Ścieżka Jedi
Decide Your Destiny I: Way of the Jedi
Autor/rzy: Jake Forbes
Informacje wydawnicze
Wydanie oryginalne: Grosset & Dunlap
7 października 2008
Wydanie polskie: Hachette Polska
7 października 2009
Przekład: Magdalena Odnous
Typ publikacji: Gra paragrafowa
Seria/Cykl: Wybierz swoje przeznaczenie
Tom/Część: 1 z 5
Następny/a: Wybierz swoje przeznaczenie II: Przygoda na Teth
Pełne informacje o wydaniach
Chronologia w uniwersum
Kanoniczność: Legendy
Okres historyczny: Era upadku Republiki
Czas akcji: Pomiędzy 22 a 19 BBY


Wybierz swoje przeznaczenie I: Ścieżka Jedi (org. Decide Your Destiny I: Way of the Jedi) to gra paragrafowa autorstwa Jake'a Forbesa będąca pierwszą częścią serii Wybierz swoje przeznaczenie. Została wydana w Stanach Zjednoczonych przez wydawnictwo Grosset & Dunlap dnia 7 października 2008 roku. W Polsce jej premiera nastąpiła 7 października 2009 roku dzięki wydawnictwu Hachette Polska. Za przekład odpowiada Magdalena Odnous. Akcja gry paragrafowej toczy się w czasie wojen klonów.

Nota wydawnicza

Wydanie oryginalne
Have you ever wanted to be a Jedi Knight? Well, here's your chance. From the chambers of the Jedi Temple you can travel to the forests of Kashyyyk and fight alongside the mighty Wookiees, or you can fly through space and battle bounty hunters in your starfighter. With dozens of paths to choose from, and over twenty-five different endings, there will be a whole new adventure waiting for you with every read.(Grosset & Dunlap, 2008)
Wydanie polskie
Czy kiedykolwiek chciałeś zostać Rycerzem Jedi? Teraz masz szansę! Z komnat Świątyni Jedi możesz przenosić się do lasów Kashyyyk i walczyć ramię w ramię z potężnym Wookiee albo latać swoim myśliwcem w przestrzeni kosmicznej i stawać do walki z łowcami nagród. Mnóstwo ścieżek, które możesz obrać, i prawie 25 różnych zakończeń, dają ci szansę na przeżycie całkiem nowej przygody za każdym razem, kiedy sięgniesz po książkę! Wybierz swoje przeznaczenie...(Hachette Polska, 2009)

Streszczenie

W tym haśle należy dodać lub rozbudować streszczenie oraz spis zawartości.

Początek

Padawan Bant Eerin zostaje awansowany na mistrza. Jego pierwszym zadaniem jest misja w systemie Kashyyyk. Na miejscu odkrywa, że zabrał się z nim jego przyjaciel Jaylen Kos. Następnie Bant Eerin kontaktuje się ze swoim padawanem, i mówi mu, że ma odnaleźć łowcę nagród Crovana Dane po czym połączenie niespodziewanie się urywa.


Po przerwaniu rozmowy z Bant Eerin, istnieją dwie alternatywy:


Misja na Akoshissss

Kiedy padawan Bant Eerin i jego przyjaciel Jaylen Kos przylecieli na Akoshissss nie było ani śladu walki. Nagle droid astromechaniczny R3-G0 należący do padawana, powiadamia swojego właściciela, że odbiera jakiś sygnał.


Po komunikacie R3-G0 istnieją dwie alternatywy:


Lądowanie na księżycu

Kiedy padawan Bant Eerin i Jaylen Kos próbowali lądować na księżycu, zaczęły ich ścigać trifightery! Ale prawdziwe kłopoty zaczęły się dopiero wtedy, kiedy nad nimi zawisł olbrzymi krążownik. Na szczęście krążownik zestrzeli lecące za padawanem i jego przyjacielem, myśliwce. W radiu usłyszeli głos kapitana Herca, który powiedział im, że 18 Batalion ich ubezpiecza i że Bant Eerin czeka na padawana w centrum komunikacyjnym.

W centrum dowodzenia, Bant Eerin czeka na swojego padawana i daje mu do wyboru trzy grupy klonów którymi będzie dowodzić, podczas zbliżającej się bitwy.


następnie istnieją trzy alternatywy:


Największa grupa klonów

Padawan Bant Eerin powiedział, że zawsze dostawał najwyższe oceny z taktyki wojennej i że chciałby dowodzić największą grupą klonów. Eerin zgodziła się na to. Następnie padawan i kapitan Herc ustalili taktykę. Jedi miał zostać z piechotą, zapewniając wsparcie dla AT-TE-ków, a kiedy wyeliminują pole energetyczne Herc miał sprowadzić myśliwce, które pokonają droidy obronne.

Zaczęła się walka. Droidy bojowe typu B1 i B2 kroczyły przez pole bitwy, a nad nimi szły droidy OG-9. Padawan Bant Eerin sprawnie odbijał nadlatujące pociski, a czołg AT-TE zwyciężył w pojedynkę z droidem OG-9. Nagle, nie wiadomo skąd, w kierunku AT-TE-ków wystrzeliły rakiety. Sierżant Troy krzyknął przez radio, że to droidy-czołgi Hailfire i że są szybsze od ich AT-TE.


następnie istnieją dwie alternatywy:


Samotna walka z Hailfire'ami

Padawan poinformował swoje odziały, że droidy Hailfire są za bardzo zwrotne i że AT-TE-ki mają trzymać kurs, a on zajmie się droidami. Padawan Bant Eerin skoczył w kierunku droida B1 lecącego na STAP-ie, następnie padawan przechwycił platformę kierując ją w stronę najbliższego Hailfire'a. W ostatniej chwili zeskoczył, a platforma uderzyła w robota, tym samym go niszcząc. Został jeszcze jeden droid który wypuścił w stronę padawana całą serię pocisków rakietowych. Jedi korzystając z mocy przeniósł droida Hailfire przed wystrzelone uprzednio przez siebie pociski. To był ostatni Hailfire. Przez radio padawan Bant Eerin usłyszał pochwały ze strony kapitana Herca, a nad głową zobaczył przelatujące myśliwce Republiki. Zwyciężyli!


Koniec


Rozkaz do zniszczenia Hailfire'ów

W bazie Separatystów

Padawan zdecydował, że poprowadzi grupę, która będzie miała za zadanie wejść do bazy Separatystów. Poprosił też Eerin, żeby Jaylen mógł mu towarzyszyć. Eerin się na to zgodziła i dała znak sierżantowi Lexowi. Bant Eerin powiedziała swojemu padawanowi, że Lex będzie mu towarzyszył. Mistrzyni chciała też, żeby padawan wziął swojego droida.

Wejścia do bazy strzegły tylko dwa MagnaGuardy. Padawan Bant Eerin i Jaylen Kos mocą rozbili je o siebie. R3-G0 podjechał do zamkniętych drzwi, włamał się do systemu ochrony i otworzył właz. Cała grupa weszła do środka. Ośrodek wroga był bardzo duży i łatwo się było w nim zgubić. Nagle padawan Bant Eerin coś usłyszał. Bitt Panith stał nad hologramem przedstawiającym hrabiego Dooku, a rozmawiali o transporcie czegoś co nazywało się Krossen. Kiedy skończyli rozmowę Panith zniknął w jednym z korytarzy idąc zapewne do swojego Krossena, a MagnaGuardy poszły innym korytarzem kierując się do hangaru.


następnie istnieją dwie alternatywy:


W Laboratorium

W hangarze

U Trandoshan

Padawan Bant Eerin przypomniał sobie mistrza Yodę, który zawsze powtarzał, że ma talent do wychodzenia z tarapatów. Padawan uważa, że powinien być tym co poleci do Trandoshan]. Jedi wyruszył natychmiast. Kiedy przyleciał na planetę Trandoshan, od razu dostał transmisję z groźbami. Po ich wysłuchaniu, powiedział po co przybył na Trandoshę. Padawan wylądował przy pałacu Raikhssy. Tam czekali strażnicy którzy odprowadzili go do Sali Tronowej. Raikhssa - władca Trandoshan, podarował padawanowi miskę z robakami na obiad!


następnie istnieją dwie alternatywy:


Odmowa zjedzenia posiłku

Jedzenie posiłku

Sprawdzanie sygnału

Padawan Bant Eerin i Jaylen Kos sprawdzają sygnał na odległej stronie Akoshissss. Na miejscu zobaczyli dużo wraków statków kosmicznych, a jednym z nich był czerwono-biały Delta-7B Aethersprite, należący do Eerin. W statku nie było pilota. R3-G0 odbierał słabe oznaki życia z jednego z transportowców. Nie mógł stwierdzić czy to Eerin. Padawan ostrożnie pilotuje statek do transportowca. Ma złe przeczucia. Nagle on i Jaylen zauważają pozornie zepsuty myśliwiec, lecący prosto na nich! Jaylen nalega żeby padawan dał mu po pilotować bo jest w tym lepszy.


następnie istnieją dwie alternatywy:


Sterowanie statkiem

Padawan Bant Eerin postanawia samemu pilotować statek. Przeciwnik jest coraz bliżej. Padawan słyszy eksplozje i zdaje sobie sprawę, że właśnie stracił Argo. W kierunku statku Jedi lecą torpedy EMP, zaprogramowane tak, żeby za pomocą impulsu elektromagnetycznego, wyłączać elektryczne obwody w statku. Padawan i Jaylen Kos słyszą eksplozje. Bossk za pomocą bimów ściąga statek Jedi. Wygląda na zadowolonego ze złapania trzech Jedi jednego dnia!


Koniec


Przekazywanie Sterów

Misja na Kashyyyk

Padawan Bant Eerin zdecydował, że wykona rozkaz powierzony przez Bant Eerin i złapie Crovana Dane na Kashyyyk. Jaylen Kos dziwił się jak można kogoś znaleźć, dysponując tylko jego imieniem i nazwiskiem. Padawan powiedział mu, że poproszą o pomoc Wookieech. Jeszcze nie wysiedli z myśliwca,a już podszedł do nich bardzo oficjalnie wyglądający przedstawiciel tej rasy. Wookie zaprowadził ich do sali tronowej. Grakchawwaa, władca Wookieech, nie wyglądał na szczęśliwego. Władca opowiedział Jedi o Quaaganie, który chcąc ukraść jego tron dogadał się z Separatystami. Po tej opowieści Grakchawwaa prosi Jedi o pomoc w ataku na Quaagana i na Separatystów.


następnie istnieją dwie alternatywy:


Pomoc Grakchawwaa'ie

Po udzielonej przez Jedi zgodzie, Grakchawwaa, już znacznie szczęśliwszy, powiedział, że nie może sam pomóc w poszukiwaniach Crovana Dane, więc przydzieli im Chewbacce.

Padawan, Jaylen i Chewbacca wrócili do portu kosmicznego gdzie czekał R3-G0. Padawanowi Bant Eerin udało się skontaktować ze swoją mistrzynią. Powiedział jej o obietnicy danej Grakchawwie, a Bant Eerin powiedziała, że przyśle mu dywizję klonów na pomoc. Padawan opowiedział też mistrzyni o tym jak Jaylen wślizgnął się na jego statek. Eerin zadecydowała, że Jaylen Kos musi wrócić myśliwcem padawana na Coruscant najszybciej jak to możliwe. Kiedy hologram znika, zdenerwowany Jaylen wybiega myśliwca zostawiając padawana i zdezorientowanego Chewbaccę.


następnie istnieją dwie alternatywy:


Bieg za Jaylenem

Kontynuacja misji

Odmowa pomocy

Padawan Bant Eerin przeprosił Grakchawwaę i powiedział, że poinformuje rade Jedi o jego problemie, a sam musi znaleźć Crovana Dane. Grakchawwaa bardzo niezadowolony z odmowy, nie był chętny do udzielenia jakich kolwiek wskazówek, dlatego Padawan i Jaylen musieli rozpocząć poszukiwania Crovana na własną rękę.

Wrócili do portu kosmicznego, bo jeśli łowca miał jakiś statek to musiał go gdzieś zostawić. Na miejscu zamiast Crovana spotkali jakiegoś neimoidiańskiego dyplomatę, który był najprawdopodobniej z Federacji Handlowej, ponieważ były z nim MagnaGuardy.

Jedi pytali naokoło, ale nikt nigdy nie słyszał o Crovanie Dane. W pewnej chwili staną przed nimi toydariański mechanik. Mechanik powiedział, że jeśli mu zapłacą powie wszystko co wie o Crovanie Dane. Nagle rycerze usłyszeli ryk dochodzący z neimoidiańskiego statku. MagnaGuardy wciągały młodą Wookiee na statek wbrew jej woli!


następnie istnieją dwie alternatywy:


Pomoc Wookiee

Płacenie mechanikowi

Zawartość

[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Galeria okładek

Wydania

Data premiery Kraj wydania Numer ISBN Wydawnictwo Objętość Format Cena
2008, 7 października USA --- Grosset & Dunlap 160 stron Druk (miękka) ---
2009, 7 października Polska --- Hachette Polska 160 stron Druk (miękka) 19,90 PLN


Wojny klonów (The Clone Wars)
[Pokaż/Ukryj]
Główne Film kinowy - Serial telewizyjny
Odcinki Sezon pierwszy: 1: Zasadzka - 2: Wzlot Malevolence - 3: Cień Malevolence - 4: Zniszczyć Malevolence - 5: Rekruci
6: Upadek droida - 7: Pojedynek droidów - 8: Bombad Jedi - 9: Peleryna ciemności - 10: Kryjówka Grievousa
11: Pojmanie Dooku - 12: Gungański generał - 13: Upadek Jedi - 14: Obrońcy pokoju - 15: Najście
16: Ukryty wróg - 17: Wirus błękitnego cienia - 18: Tajemnica tysiąca księżyców - 19: Burza nad Ryloth
20: Niewinni z Ryloth - 21: Wolne Ryloth - 22: Kryzys zakładników

Sezon drugi (Rise of the Bounty Hunters): 23: Kradzież holokronu - 24: Puszka Pandory - 25: Dzieci Mocy - 26: Szpieg senatu
27: Lądowanie w punkcie deszczu - 28: Fabryka broni - 29: Strzępy terroru - 30: Władcy umysłu - 31: Intryga Grievousa
32: Dezerter - 33: Zaginiony miecz świetlny - 34: Mandaloriański spisek - 35: Podróż na pokuszenie - 36: Księżna Mandalory
37: Morderstwa w senacie - 38: Kot i mysz - 39: Łowcy nagród - 40: Bestia Zillo - 41: Bestia Zillo kontratakuje
42: Śmiertelna pułapka - 43: Wracaj do domu, R2 - 44: Wytropić po mistrzowsku


Sezon trzeci (Secrets Revealed): 45: Klony kadeci - 46: Żołnierze ARC - 47: Linie wsparcia - 48: Strefa wpływów
49: Korupcja - 50: Akademia - 51: Zabójca - 52: Złowrogie plany - 53: Polowanie na Ziro - 54: Bohaterowie po obu stronach
55: Walka o pokój - 56: Siostry Nocy - 57: Potwór - 58: Wiedźmy mgły - 59: Władcy - 60: Ołtarz Mortis
61: Duchy Mortis - 62: Cytadela - 63: Kontratak - 64: Ratunek z Cytadeli - 65: Zaginiony padawan - 66: Polowanie na wookiee


Sezon czwarty (Battle Lines): 67: Wodna wojna - 68: Atak Gungan - 69: Więźniowie - 70: Cień wojownika - 71: Misja litości
72: Droidy Nomadzi - 73: Ciemność w Umbarze - 74: Generał - 75: Różnica zdań - 76: Masakra Krella - 77: Porwanie
78: Niewolnicy Republiki - 79: Ucieczka z Kadavo - 80: Przyjaciel w potrzebie - 81: Oszustwo - 82: Przyjaciele i wrogowie
83: Pudełko - 84: Kryzys na Naboo - 85: Masakra - 86: Nagroda - 87: Bracia - 88: Zemsta


Sezon piąty: 89: Odrodzenie - 90: Wojna na dwóch frontach - 91: Przodownicy - 92: Miękka wojna - 93: Punkty krytyczne
94: Spotkanie - 95: Test siły - 96: Na ratunek - 97: Niezbędna więź - 98: Sekretne bronie
99: Słoneczny dzień w pustce - 100: Zaginiony w akcji - 101: Punkt bez powrotu - 102: Eminencja - 103: Odcienie rozsądku
104: Bezprawny - 105: Sabotaż - 106: Jedi, która wiedziała za dużo - 107: Pochwycić Jedi - 108: Niewłaściwa Jedi


Sezon szósty (The Lost Missions): 109: Nieznany - 110: Konspiracja - 111: Uciekinier - 112: Rozkazy - 113: Stary przyjaciel
114: Powstanie Clovisa - 115: Kryzys w sercu - 116: Zniknięcie - część 1 - 117: Zniknięcie - część 2
118: Zaginiony - 119: Głosy - 120: Przeznaczenie - 121: Poświęcenie


The Clone Wars Legacy: 122: A Death on Utapau - 123: In Search of the Crystal - 124: Crystal Crisis - 125: The Big Bang


Sezon siódmy (The Final Season): 126: Parszywa zgraja - 127: Echo z oddali - 128: Na skrzydłach Keeradaków
129: Ryzykowna gra - 130: Na obcej ziemi - 131: Zerwana umowa - 132: Niebezpieczny dług - 133: Znowu razem
134: Stara przyjaźń nie rdzewieje - 135: Uczeń widma - 136: W gruzach - 137: Zwycięstwo i śmierć
Komiksy kanoniczne Darth Maul: Son of Dathomir: 1 - 2 - 3 - 4 - wydanie zbiorcze
Książki kanoniczne Mroczny uczeń - The Clone Wars: Stories of Light and Dark
Encyklopedie kanoniczne Character Encyclopedia - Join the battle!
Komiksy legendarne Komiks online

Sezon pierwszy: 1: Prelude - 2: Shakedown - 3: Procedure - 4: Agenda - 5: Mouse Hunt - 6: The Fall of Falleen - 7: Discount
8: Departure - 9: Transfer - 10: The Dreams of General Grievous - 11: Bait - 12: Switch - 13: Headgames - 14: Neighbors
15: Cold Snap - 16: Shadowed - 17: The Valley - 18: brak - 19: Covetous - 20: Curfew - 21: The Ballad of Cham Syndulla
22: Invitation Only

Między sezonami: Hunting the Hunters: 1 - 2 - 3

Sezon drugi: Act on Instinct | Sezon trzeci: The Valsedian Operation


Seria komiksowa: Niewolnicy Republiki: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - wydanie zbiorcze | W służbie Republiki: 7 - 8 - 9 - wydanie zbiorcze | Bohater Konfederacji: 10 - 11 - 12 - wydanie zbiorcze


Powieści graficzne: 1: Shipyards of Doom - 2: Crash Course - 3: The Wind Raiders of Taloraan - 4: The Colossus of Destiny
5: Deadly Hands of Shon-Ju - 6: The Starcrusher Trap - 7: Strange Allies - 8: The Enemy Within - 9: The Sith Hunters
10: Defenders of the Lost Temple - 11: The Smuggler's Code


Darth Maul: Death Sentence: 1 - 2 - 3 - 4 - wydanie zbiorcze

Inne: Wąwóz śmierci - Opress Unleashed
Książki legendarne Zwykłe:
Wojny klonów: Adaptacja książkowa filmu - Dzika przestrzeń - Żadnych jeńców - Gambit: Misja na Lanteeb - Gambit: Oblężenie

Dla dzieci i młodzieży: 3D Nowy wymiar zabawy - Ackbar's Underwater Army - Adaptacja książkowa dla młodzieży - Ahsoka in Action!
Ambush - Anakin in Action! - Battle at Teth - The Battle Begins - The Battle for Ryloth - Boba Fett: Jedi Hunter - Bombad Jedi
Bounty Hunter: Boba Fett - Captured - Chewbacca and the Wookiee Warriors - Children of the Force - The Dark Side
Shadow Conspiracy - Day One - Destroy Malevolence - Don't Wake the Zillo Beast! - Downfall of a Droid - Draw Star Wars: The Clone Wars - Forces of Darkness - Front Row Seat Storybook - Galactic Force - The Galactic Photobook - Grievous atakuje!
The Holocron Heist - The Hunt for Grievous - Intergalactic Adventure - Jedi Activity Cards - Jedi Adventures - Jedi Heroes
Jedi in Training - Journey Through Hyperspace - Łowcy holokronów - Masters of the Force - Meet Ahsoka Tano - Misje Yody
The New Padawan - Obrońcy Republiki - Official Movie Storybook - Operation: Huttlet - Padawan Puzzles - Paint with Water
Pirates... and Worse! - Planets in Peril - Prepare for Battle - Press Out 'n' Build - R2-D2's Adventure - Rescue in the Sky
The Secret Villain - Stand Aside - Bounty Hunters! - Starcie Mocy - Sticker Storyteller - Sticker Coloring and Activity - Strzępy terroru
W obronie Republiki - Warriors of the Deep - Watch out for Jabba the Hutt! - The Way of the Warrior - Wielka księga naklejek
Yoda in Action! - Złoczyńcy i Łowcy Nagród - Follow The Force


Tajne misje: Oddział Breakout - Klątwa piratów - Pojedynek przy Strzaskanej Skale - Guardians of the Chiss Key


Wybierz swoje przeznaczenie: Ścieżka Jedi - Przygoda na Teth - Zaginiony legion - Kryzys na Coruscant - Tajna armia Dooku
Przewodniki i encyklopedie legendarne The Art of Star Wars: The Clone Wars - Campaign Guide - Encyklopedia postaci - Episode Guide - Incredible Vehicles
Kim jest wojownik Sithów? - Kim są Jedi? - Official Episode Guide Series 1 and 2 - The Official Episode Guide: Season 1
The Visual Guide - The Clone Wars: Ultimate Battles - The Clone Wars: New Battlefronts
Gry legendarne Clone Wars Adventures - Jedi Alliance - Lightsaber Duels - Republic Heroes - The Clone Wars (gra na komórkę) - LEGO Star Wars III: The Clone Wars
Ścieżka dźwiękowa film kinowy - sezony 1-6 - sezon 7 odcinki: 1-4 | 5-8 | 9-12
Inne HoloNet News: Rodia Supply Lanes Attacked by Pirates - Chancellor Palpatine's Approval Rating Falls
Galaxy Divided: 1 - 2 - 3 - 4 - 5
Czasopisma: The Clone Wars