Weź udział w konkursie i zgarnij fajne nagrody.
Uwaga! Konkurs został przedłużony.

Neimoidianie

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Neimoidianin.

Neimoidianie to potomkowie kolonistów durosjańskich, którzy dawno temu osiedlili się na Neimoidii. Zachowali wiele cech fizycznych swoich praprzodków. Ich cywilizacja rozwijała się przez dwadzieścia pięć tysięcy lat w innym środowisku, dlatego w ich wyglądzie zaszły pewne zmiany. Twarze Neimoidian są bardziej pociągłe, a ciała szczuplejsze, a także są oni nieco wyżsi od swoich przodków. Spowodowane jest to tym, że na Neimoidii jest większa grawitacja niż w przeciętnym durosjańskim orbitalnym mieście. Neimoidiański skład atmosfery przyczynił się do zróżnicowania w barwach skóry i oczu. W przeciwieństwie do Durosjan, którzy są szaroniebiescy i mają oczy barwy jaskrawoczerwonej, Neimoidianie mają zielonoszarą skórę i oczy barwy ciemnoróżowej lub pomarańczowej.

Narodziny i rozwój

Neimoidianie wykluwają się z jaj i przechodzą potem w stadium larwalne. Nowo powstałe larwy dorastają w skupiskach zwanych rojami. Otrzymują tam niewielkie ilości pożywienia, wiele ginie. Przeżywają tylko te, które nauczą się gromadzić i przechowywać zapasy żywności. W wieku około 7 lat opuszczają rój. Neimoidianie panicznie boją się śmierci, dlatego najczęściej zostają handlowcami. Jeżeli podczas walki istnieje prawdopodobieństwo śmierci, istoty poddają się lub uciekają.

Neimoidianie ubierają się zazwyczaj w fałdziste szaty, a na głowy zakładają wymyślne nakrycia. Każdy element ich stroju ma symboliczne znaczenie i oznacza status społeczny danego osobnika. Istoty mają wręcz obsesję na punkcie pieniędzy, wpływów i ich statusu. W historii galaktyki zasłynęli ze swej niebywałej smykałki do interesów czego świadectwem może być Federacja Handlowa zarządzana właśnie przez Neimoidian. Jednym z najbardziej znanych Neimoidian był Nute Gunray.

Ciekawostka

  • Język neimoidiański powstał w oparciu o nagrania cudzoziemców mówiących po angielsku.

Źródła

Ossus mini.png To jest tylko zalążek artykułu. Jeśli możesz, rozbuduj go.