Neimoidianie

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Neimoidianin.

Neimoidianie to potomkowie kolonistów durosjańskich, którzy dawno temu osiedlili się na Neimoidii. Zachowali wiele cech fizycznych swoich praprzodków. Ich cywilizacja rozwijała się przez dwadzieścia pięć tysięcy lat w innym środowisku, dlatego w ich wyglądzie zaszły pewne zmiany. Twarze Neimoidian są bardziej pociągłe, a ciała szczuplejsze, a także są oni nieco wyżsi od swoich przodków. Spowodowane jest to tym, że na Neimoidii jest większa grawitacja niż w przeciętnym durosjańskim orbitalnym mieście. Neimoidiański skład atmosfery przyczynił się do zróżnicowania w barwach skóry i oczu. W przeciwieństwie do Durosjan, którzy są szaroniebiescy i mają oczy barwy jaskrawoczerwonej, Neimoidianie mają zielonoszarą skórę i oczy barwy ciemnoróżowej lub pomarańczowej.

Narodziny i rozwój

Neimoidianie wykluwają się z jaj i przechodzą potem w stadium larwalne. Nowo powstałe larwy dorastają w skupiskach zwanych rojami. Otrzymują tam niewielkie ilości pożywienia, wiele ginie. Przeżywają tylko te, które nauczą się gromadzić i przechowywać zapasy żywności. W wieku około 7 lat opuszczają rój. Neimoidianie panicznie boją się śmierci, dlatego najczęściej zostają handlowcami. Jeżeli podczas walki istnieje prawdopodobieństwo śmierci, istoty poddają się lub uciekają.

Neimoidianie ubierają się zazwyczaj w fałdziste szaty, a na głowy zakładają wymyślne nakrycia. Każdy element ich stroju ma symboliczne znaczenie i oznacza status społeczny danego osobnika. Istoty mają wręcz obsesję na punkcie pieniędzy, wpływów i ich statusu. W historii galaktyki zasłynęli ze swej niebywałej smykałki do interesów czego świadectwem może być Federacja Handlowa zarządzana właśnie przez Neimoidian. Jednym z najbardziej znanych Neimoidian był Nute Gunray.

Ciekawostka

  • Język neimoidiański powstał w oparciu o nagrania cudzoziemców mówiących po angielsku.

Źródła

To jest tylko zalążek artykułu. Jeśli możesz, rozbuduj go.