Durosi/Legendy

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Przejdź do wersji kanonicznej.
Przeglądasz legendarną wersję tego artykułu.


Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych i uwag zawartych w dyskusji.

Przedstawiciele rasy Durosów.

Durosi (zwani też Durosjanami) byli rasą, która obok Korelian najwcześniej opanowała loty nadprzestrzenne. Dzięki temu przyśpieszyli swój rozwój, oraz zajęli się międzyplanetarnym handlem, przecierając dużą ilość szlaków nadprzestrzennych.

Durosi byli wysokimi, człekokształtnymi istotami o niebieskiej skórze, dużych czerwonych oczach i cienkich ustach wyglądających jak rozcięcie. Rasa ta nie posiadała nosów, lecz odpowiednikami tego organu były specjalne gruczoły pod oczami. Poza tymi cechami, nie różnili się zbytnio od ludzi.

Byli zaawansowani pod względem technicznym, słynęli z projektów wielu statków kosmicznych. Przemysł stoczniowy zdominował ich gospodarkę i stał się głównym środkiem dochodu rodzinnej planety - Duro.

Duros naprawiający droida, oraz przyglądają się temu Verpin i Herglic.

Durosom najwięcej radości sprawiało podróżowanie po galaktyce, nieważny był dla nich cel podróży. Wielu młodych Durosjan zostawało pilotami, byle tylko dołączyć się do jakiejś eskadry, bądź wyprawy. Wielu Durosów osiedlało się w pobliżu kosmoportów, gdzie łatwo mogli znaleźć pracę jako piloci.

Durosi byli bardzo otwarci, przyjacielscy i zrównoważeni. Jedynym sposobem na wyprowadzenie ich z równowagi było porównanie bądź pomylenie z Neimoidianami, gdyż nienawidzili być zestawiani z tymi istotami. Wpadali wtedy we wściekłość i zazwyczaj stawali się niemili dla obrażającej osoby. Wbrew jednak oficjalnemu stanowisku większości Durosów, faktem jest, że Neimoidianie wywodzili się bezpośrednio właśnie od nich.

Większość istot ich rasy mieszkała w 6 orbitalnych miastach. Durosi, gdy się do nich przenieśli, zapomnieli o swojej planecie i zaczęli ją zaniedbywać.

Źródła

Zobacz przedstawicieli
rasy Durosów.
Zobacz kolekcję grafik dotyczących
Durosów.