Linie wsparcia

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Linie wsparcia
Tytuł oryginalny: Supply Lines
Serial: Wojny klonów
Sezon: 3
Odcinek: 3
Scenariusz:
Reżyseria: Brian Kalin O'Connell
Data premiery w USA: 24 września 2010
Data premiery w Polsce: 14 kwietnia 2011
Czas trwania: 22 minuty
Czas w chronologii: 22 BBY[1]
Poprzedni: Żołnierze ARC
Następny: Strefa wpływów


Linie wsparcia (Supply Lines) to czterdziesty siódmy odcinek serialu Wojny klonów i zarazem trzeci odcinek trzeciego sezonu. Jest także chronologicznie piątym odcinkiem serialu. Został wyemitowany 24 września 2010 w USA, w Cartoon Network. W Polsce premiera nastąpiła 14 kwietnia 2011.

Opis

Oryginalny

Ryloth is under siege. Trapped on the surface, Jedi Master Di rallies the local forces with the help of Cham Syndulla. Desperate to save them, the Jedi Council dispatches Senator Bail Organa and Representative Jar Jar Binks to the planet Toydaria, where they are to convince the neutral regent, King Katuunko, to send aide to Ryloth.

Polski

Ryloth jest w stanie oblężenia. Uwięziony na powierzchni, mistrz Jedi Di, atakuje pobliskie oddziały z pomocą Chama Syndulli. Zdesperowana by ich ocalić, Rada Jedi wysyła senatora Baila Organę i reprezentanta Jar Jara Binksa na planetę Toydarię, gdzie muszą przekonać neutralnego regenta, króla Katuunko, by ten wysłał wsparcie.

Streszczenie

Wersja oryginalna
The Clone Wars
Supply Lines
A world under siege! 
The Separatists have launched a massive offensive 
against the planet Ryloth. A blockade of deadly 
battleships has cut off any support for the 
dwindling Republic defenses.

Though they have fought valiantly with the help 
of Twi'lek freedom fighter Cham Syndulla, 
hope is fading for Jedi Master Di and his men 
as the droid army closes in...
Wersja spolszczona
Wojny klonów
Linie wsparcia
Planeta oblężona!
Separatyści przypuścili zmasowany atak 
na planetę Ryloth. Blokada śmiercionośnych 
statków bojowych odcięła wszelkie zapasy 
dla słabnącej obrony Republiki.

Chociaż walczyli dzielnie z pomocą
Twi'lekiańskiego obrońcy wolności,
Chama Syndulli, ciągle pokładają wiarę 
w mistrzu Jedi Di, oraz w jego ludziach, 
podczas gdy armia droidów powoli się zbliża...

Tam, gdzie są chęci, jest i rozwiązanie.[2]

Na Ryloth mistrz Jedi Di dowodzi walką przeciwko armii Separatystów. W pewnej chwili podjeżdża do niego Cham Syndulla, po czym informuje go, że zapasy żywności wkrótce się skończą, a broń ciężka nie ma zasilania. Słysząc to generał kontaktuje się z admirałem Dao, który toczy walkę w przestrzeni kosmicznej. Jedi prosi wojskowego o wsparcie, lecz ten nie może mu go udzielić. Nie poddając się, Ima-Gun prosi podwładnego by skontaktował się z Radą Jedi i przekazał tą prośbę mistrzom.

Mistrz Di wzywa wsparcie.

Gdy tylko Nikto kończy połączenie, Dao kontaktuje się z Radą Jedi i prosi o pomoc. Admirał uświadamia mistrzom, że bez wsparcia ich pozycja jest stracona. Nieoczekiwanie do wojskowego podchodzi jeden z klonów, po czym mówi, że statek ich statek został poważnie uszkodzony. Jak na potwierdzenie jego słów, tarcze ochronne przestają działać, a chwilę potem niszczyciel zostaje zniszczony. Widząc całą scenę mistrzowie postanawiają pomóc walczącym na Ryloth. W tym celu kontaktują się z senatorem Bailem Organą, który znajduje się w pobliżu Toydarii, z której można by w miarę szybko udzielić pomocy. Jedi chcą by dyplomata uzgodnił pakt z królem Toydarian zapewniający zezwolenie na wysyłanie pomocy z jego planety.

Tymczasem medytacja hrabiego Dooku zostaje zakłócona przez droidy. Roboty informują swego pana, że przechwyciły rozmowę, w której Jedi chcą wykorzystać Toydarię do pomocy Twi'lekom na Ryloth. Zaintrygowany sprawą, Sith rozkazuje podwładnym nawiązanie kontaktu z senatorem Lottem Dodem.

Republikańscy dyplomaci rozmawiają z Katuunko.

Senator Organa przybywa na Toydarię, gdzie spotyka się z reprezentantem Binksem. Po pokonaniu małych trudności, dyplomaci opuszczają port i udają się na rozmowę z Katuunko. Na wstępie Toydarianin pyta ich o cel wizyty, na co Organa zapoznaje go z sytuacją na Ryloth. Ich rozmowa zostaje przerwana przez Lotta Doda, który pojawił się na Toydarii, by przypomnieć jej mieszkańcom o neutralności i zobowiązaniach wobec Federacji Handlowej. Słysząc to Katuunko postanawia odroczyć podjęcie decyzji o pomocy dla Republiki, do czasu przybycia jego ministrów.

Na Ryloth armia Separatystów zdobywa coraz większą przewagę. Gdy prawa flanka zostaje zdobyta, Republikanie uświadamiają sobie, że znaleźli się w pułapce. Po jakimś czasie, gdy ministrowie przybyli do pałacu króla, Katuunko prosi swoich gości o wygłoszenie osobnych mów. Pierwszy do głosu zostaje dopuszczony senator Organa, który na poparcie swojej pozycji wyświetla wiadomość od twi'leckiego senatora, Orn Free Taa. Słysząc słowa Twi'leka, Toydarianie zgodnie stwierdzają, że należy pomóc Republice. Wtedy jednak do głosu dochodzi senator Dod, który wysuwa kontrargumenty. Gdy posiedzenie dobiega końca, Katuunko mówi dyplomatom, że wezwie ich ponownie gdy decyzja w sprawie pomocy zostanie podjęta.

W republikańskim obozie na Ryloth, mistrz Di rozmawia z kapitanem Keeli. Klon informuje dowódcę, że z jedną kanonierką nie mają szans na ucieczkę. Słysząc to Nikto postanawia użyć pojazdu jako bomby, która odcięłaby jedną z dróg do ich kryjówki. Gdy Separatyści mieliby tylko jeden kierunek ataku, Twi'lekowie mogliby uciec w góry.

Toydarianie obserwują żonglerkę Jar Jara.

Tymczasem na Toydarii, dyplomaci ponownie stają przed królem Katuunko. Władca informuje ich, że dla dobra własnej planety nie udzieli wsparcia społeczności Twi'leków. Wiadomość ta wywołuje smutek u Organy, który zaraz po zakończeniu spotkania rusza z Binksem w stronę swojego statku. W drodze spotyka ich Katuunko, który nieoficjalne zmienia swoją decyzję w sprawie pomocy, pod warunkiem zachowania tego w tajemnicy przed Lottem Dodem.

Jakiś czas później, Bail i Jar Jar uzgadniają ostatnie szczegóły transportu wsparcia. Senator z Alderaana prosi towarzysza, by pilnował neimoidiańskiego dyplomaty, podczas gdy on zorganizuje wysyłkę towarów na Ryloth. Zgodnie z życzeniem kolegi, Binks udaje się na oficjalną kolację u króla Katuunku, gdzie stara się odwracać uwagę Neimoidian. Na Ryloth trwają ostatnie przygotowania na przyjęcie wrogich wojsk. Gdy Twi'lekowie uciekają w góry, Jedi i jego oddziały opóźniają marsz Separatystów, blokując jedną z dróg dojścia do ich kryjówki. Na Toydarii rozpoczyna się wysyłka wsparcia. Widząc przemykające za oknami statki, Jar Jar odwraca uwagę pozostałych uczestników kolacji zabawiając ich żonglerką. Czynność ta spełnia swoje zadanie i już po chwili wszystkie transportowce odlatują niezauważone.

Droidy otaczają walczących.

Mistrz Di i jego ludzie przygotowują się do ostatniego starcia. Nie muszą długo czekać na walkę, gdyż wróg pojawia się bardzo szybko. Separatyści mając przewagę, eliminują większość klonów. Podczas gdy Keeli jest ranny, Ima-Gun rozpoczyna samotną batalię. Nikto niszczy kilka droidów, a po chwili dołącza do niego ranny klon. Republikanie walczą wspólnie, a po chwili otrzymują wiadomość o nadejściu wsparcia. Wiedząc, że Twi'lekowie zdołają przeżyć, rzucają się wir walki, by po jakimś czasie stracić życie. Na Toydarii, Bail Organa i Jar Jar Binks szykują się do odlotu. Na pożegnanie wychodzi do nich król Katuunko, a zaraz za nim senator Dod, który uważa, że w jakiś sposób Toydarii udało się oszukać Federację Handlową udzielając wsparcia Ryloth. Słysząc to senator Organa prosi go, by swoje zarzuty przedstawił przed Senatem. Na te słowa Neimoidianin odchodzi, a król Katuunko mówi Republikanom iż jest gotów na spotkanie z Jedi w celu negocjacji dołączenia do Republiki.

Zawartość

W tym haśle należy dodać lub uzupełnić spis zawartości.
[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Postacie

Miejsca

Aktorzy podkładający głos

Oryginalni

Ciekawostki

  • W chronologii odcinków serialu, ten widnieje jako piąty.

Przypisy

  1. Chronicling The Clone Wars
  2. Where there's a will, there's a way.

Linki zewnętrzne

Zobacz kolekcję grafik dotyczących
odcinka Linie wsparcia.


Wojny klonów (The Clone Wars)
[Pokaż/Ukryj]
Główne Film kinowy - Serial telewizyjny
Odcinki Sezon pierwszy: 1: Zasadzka - 2: Wzlot Malevolence - 3: Cień Malevolence - 4: Zniszczyć Malevolence - 5: Rekruci
6: Upadek droida - 7: Pojedynek droidów - 8: Bombad Jedi - 9: Peleryna ciemności - 10: Kryjówka Grievousa
11: Pojmanie Dooku - 12: Gungański generał - 13: Upadek Jedi - 14: Obrońcy pokoju - 15: Najście
16: Ukryty wróg - 17: Wirus błękitnego cienia - 18: Tajemnica tysiąca księżyców - 19: Burza nad Ryloth
20: Niewinni z Ryloth - 21: Wolne Ryloth - 22: Kryzys zakładników

Sezon drugi (Rise of the Bounty Hunters): 23: Kradzież holokronu - 24: Puszka Pandory - 25: Dzieci Mocy - 26: Szpieg senatu
27: Lądowanie w punkcie deszczu - 28: Fabryka broni - 29: Strzępy terroru - 30: Władcy umysłu - 31: Intryga Grievousa
32: Dezerter - 33: Zaginiony miecz świetlny - 34: Mandaloriański spisek - 35: Podróż na pokuszenie - 36: Księżna Mandalory
37: Morderstwa w senacie - 38: Kot i mysz - 39: Łowcy nagród - 40: Bestia Zillo - 41: Bestia Zillo kontratakuje
42: Śmiertelna pułapka - 43: Wracaj do domu, R2 - 44: Wytropić po mistrzowsku


Sezon trzeci (Secrets Revealed): 45: Klony kadeci - 46: Żołnierze ARC - 47: Linie wsparcia - 48: Strefa wpływów
49: Korupcja - 50: Akademia - 51: Zabójca - 52: Złowrogie plany - 53: Polowanie na Ziro - 54: Bohaterowie po obu stronach
55: Walka o pokój - 56: Siostry Nocy - 57: Potwór - 58: Wiedźmy mgły - 59: Władcy - 60: Ołtarz Mortis
61: Duchy Mortis - 62: Cytadela - 63: Kontratak - 64: Ratunek z Cytadeli - 65: Zaginiony padawan - 66: Polowanie na wookiee


Sezon czwarty (Battle Lines): 67: Wodna wojna - 68: Atak Gungan - 69: Więźniowie - 70: Cień wojownika - 71: Misja litości
72: Droidy Nomadzi - 73: Ciemność w Umbarze - 74: Generał - 75: Różnica zdań - 76: Masakra Krella - 77: Porwanie
78: Niewolnicy Republiki - 79: Ucieczka z Kadavo - 80: Przyjaciel w potrzebie - 81: Oszustwo - 82: Przyjaciele i wrogowie
83: Pudełko - 84: Kryzys na Naboo - 85: Masakra - 86: Nagroda - 87: Bracia - 88: Zemsta


Sezon piąty: 89: Odrodzenie - 90: Wojna na dwóch frontach - 91: Przodownicy - 92: Miękka wojna - 93: Punkty krytyczne
94: Spotkanie - 95: Test siły - 96: Na ratunek - 97: Niezbędna więź - 98: Sekretne bronie
99: Słoneczny dzień w pustce - 100: Zaginiony w akcji - 101: Punkt bez powrotu - 102: Eminencja - 103: Odcienie rozsądku
104: Bezprawny - 105: Sabotaż - 106: Jedi, która wiedziała za dużo - 107: Pochwycić Jedi - 108: Niewłaściwa Jedi


Sezon szósty (The Lost Missions): 109: Nieznany - 110: Konspiracja - 111: Uciekinier - 112: Rozkazy - 113: Stary przyjaciel
114: Powstanie Clovisa - 115: Kryzys w sercu - 116: Zniknięcie - część 1 - 117: Zniknięcie - część 2
118: Zaginiony - 119: Głosy - 120: Przeznaczenie - 121: Poświęcenie


The Clone Wars Legacy: 122: A Death on Utapau - 123: In Search of the Crystal - 124: Crystal Crisis - 125: The Big Bang


Sezon siódmy (The Final Season): 126: Parszywa zgraja - 127: Echo z oddali - 128: Na skrzydłach Keeradaków
129: Ryzykowna gra - 130: Na obcej ziemi - 131: Zerwana umowa - 132: Niebezpieczny dług - 133: Znowu razem
134: Stara przyjaźń nie rdzewieje - 135: Uczeń widma - 136: W gruzach - 137: Zwycięstwo i śmierć
Komiksy kanoniczne Darth Maul: Son of Dathomir: 1 - 2 - 3 - 4 - wydanie zbiorcze
Książki kanoniczne Mroczny uczeń - The Clone Wars: Stories of Light and Dark
Encyklopedie kanoniczne Character Encyclopedia - Join the battle!
Komiksy legendarne Komiks online

Sezon pierwszy: 1: Prelude - 2: Shakedown - 3: Procedure - 4: Agenda - 5: Mouse Hunt - 6: The Fall of Falleen - 7: Discount
8: Departure - 9: Transfer - 10: The Dreams of General Grievous - 11: Bait - 12: Switch - 13: Headgames - 14: Neighbors
15: Cold Snap - 16: Shadowed - 17: The Valley - 18: brak - 19: Covetous - 20: Curfew - 21: The Ballad of Cham Syndulla
22: Invitation Only

Między sezonami: Hunting the Hunters: 1 - 2 - 3

Sezon drugi: Act on Instinct | Sezon trzeci: The Valsedian Operation


Seria komiksowa: Niewolnicy Republiki: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - wydanie zbiorcze | W służbie Republiki: 7 - 8 - 9 - wydanie zbiorcze | Bohater Konfederacji: 10 - 11 - 12 - wydanie zbiorcze


Powieści graficzne: 1: Shipyards of Doom - 2: Crash Course - 3: The Wind Raiders of Taloraan - 4: The Colossus of Destiny
5: Deadly Hands of Shon-Ju - 6: The Starcrusher Trap - 7: Strange Allies - 8: The Enemy Within - 9: The Sith Hunters
10: Defenders of the Lost Temple - 11: The Smuggler's Code


Darth Maul: Death Sentence: 1 - 2 - 3 - 4 - wydanie zbiorcze

Inne: Wąwóz śmierci - Opress Unleashed
Książki legendarne Zwykłe:
Wojny klonów: Adaptacja książkowa filmu - Dzika przestrzeń - Żadnych jeńców - Gambit: Misja na Lanteeb - Gambit: Oblężenie

Dla dzieci i młodzieży: 3D Nowy wymiar zabawy - Ackbar's Underwater Army - Adaptacja książkowa dla młodzieży - Ahsoka in Action!
Ambush - Anakin in Action! - Battle at Teth - The Battle Begins - The Battle for Ryloth - Boba Fett: Jedi Hunter - Bombad Jedi
Bounty Hunter: Boba Fett - Captured - Chewbacca and the Wookiee Warriors - Children of the Force - The Dark Side
Shadow Conspiracy - Day One - Destroy Malevolence - Don't Wake the Zillo Beast! - Downfall of a Droid - Draw Star Wars: The Clone Wars - Forces of Darkness - Front Row Seat Storybook - Galactic Force - The Galactic Photobook - Grievous atakuje!
The Holocron Heist - The Hunt for Grievous - Intergalactic Adventure - Jedi Activity Cards - Jedi Adventures - Jedi Heroes
Jedi in Training - Journey Through Hyperspace - Łowcy holokronów - Masters of the Force - Meet Ahsoka Tano - Misje Yody
The New Padawan - Obrońcy Republiki - Official Movie Storybook - Operation: Huttlet - Padawan Puzzles - Paint with Water
Pirates... and Worse! - Planets in Peril - Prepare for Battle - Press Out 'n' Build - R2-D2's Adventure - Rescue in the Sky
The Secret Villain - Stand Aside - Bounty Hunters! - Starcie Mocy - Sticker Storyteller - Sticker Coloring and Activity - Strzępy terroru
W obronie Republiki - Warriors of the Deep - Watch out for Jabba the Hutt! - The Way of the Warrior - Wielka księga naklejek
Yoda in Action! - Złoczyńcy i Łowcy Nagród - Follow The Force


Tajne misje: Oddział Breakout - Klątwa piratów - Pojedynek przy Strzaskanej Skale - Guardians of the Chiss Key


Wybierz swoje przeznaczenie: Ścieżka Jedi - Przygoda na Teth - Zaginiony legion - Kryzys na Coruscant - Tajna armia Dooku
Przewodniki i encyklopedie legendarne The Art of Star Wars: The Clone Wars - Campaign Guide - Encyklopedia postaci - Episode Guide - Incredible Vehicles
Kim jest wojownik Sithów? - Kim są Jedi? - Official Episode Guide Series 1 and 2 - The Official Episode Guide: Season 1
The Visual Guide - The Clone Wars: Ultimate Battles - The Clone Wars: New Battlefronts
Gry legendarne Clone Wars Adventures - Jedi Alliance - Lightsaber Duels - Republic Heroes - The Clone Wars (gra na komórkę) - LEGO Star Wars III: The Clone Wars
Ścieżka dźwiękowa film kinowy - sezony 1-6 - sezon 7 odcinki: 1-4 | 5-8 | 9-12
Inne HoloNet News: Rodia Supply Lanes Attacked by Pirates - Chancellor Palpatine's Approval Rating Falls
Galaxy Divided: 1 - 2 - 3 - 4 - 5
Czasopisma: The Clone Wars