Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.
Niech Moc będzie z Wami!


Miecz świetlny Mace'a Windu

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Obi Stub3.png
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych.

Miecz Windu.png
Miecz świetlny Mace'a Windu
Specyfikacja techniczna
Typ Pojedynczy
Kolor klingi Fioletowy
Kryształ skupiający Kyber
Historia i wykorzystanie
Twórca Mace Windu
Właściciele Mace WinduMiecz świetlny Mace'a Windu była to broń skonstruowana i używana przez Mistrza Zakonu Jedi, Mace'a Windu.

Historia

Windu skonstruował swój miecz świetlny w nieznanym okresie swojej przynależności do Zakonu Jedi. Używał go podczas bitwy o Geonosis i przez resztę wojen klonów, w tym podczas wyzwalania Ryloth.

W 19 BBY, gdy Windu dowiedział się, że kanclerz Palpatine był Mrocznym Lordem Sithów o imieniu Darth Sidious, natychmiast ruszył go aresztować. Stoczył wtedy z nim zaciętą walkę, którą udało mu się wygrać. Jednak na miejsce przybył Anakin Skywalker, który ostatecznie stanął po stronie Palpatine'a i uciął rękę Mace'owi. Wtedy jego miecz spadł na ulice Coruscant, a sam Windu zginął, porażony błyskawicami Mocy i wypchnięty przez okno.

Charakterystyka

Windu jako kryształ skupiający wykorzystał kyber. Ostrze jego miecza świetlnego miało kolor fioletowy, co wyróżniało jego właściciela spośród innych Jedi. Rękojeść broni mierzyła 28 centymetrów długości i 6,35 centymetra szerokości i pokryta została elektrum dla dekoracji. Jej środkowa część był odkręcana, co zapewniało łatwy dostęp do komory z kryształem.[1]

Przypisy

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!