Unia Technokratyczna

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
To oburzające. Nie macie dowodów!

Ten artykuł wymaga uzupełnienia źródeł.


To hasło nie posiada kompletu źródeł dla zawartych w nim informacji. Jeśli znasz ich pochodzenie, skoryguj/dodaj ich spis w sekcji Źródła oraz zweryfikuj ich prawdziwość. Następnie poproś Strażników o usunięcie szablonu.

Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych.

Logo Unii Technokratycznej.

Unia Technokratyczna to wielka koalicja firm, zajmujących się bardzo wysoko rozwiniętą technologią. Jak wiele innych galaktycznych organizacji zajmowała się również nielegalnymi interesami np. eksperymentami na istotach inteligentnych. Organizacją zarządza rasa Skakoan, a jej głównym prezesem był Wat Tambor.

Historia

Przed 32 BBY

Wat Tambor - przywódca Unii.

Unia Technokratyczna była bardzo wpływową organizacją, przez co miała swych przedstawicieli w Senacie. Bogaci i wysoko postawieni Magnaci dbali o bardzo dobre stosunki w Senacie, sprawiali wrażenie wyjątkowo posłusznych wobec woli Senatu tylko po to, by nie odkryto nielegalnych przekrętów i prowadzonych badań. Unia odkrywała planety, na przykład Mustafar.

Wojny klonów

Armia Unii Technokratycznej w bitwie o Geonosis.

W roku 22 BBY hrabia Dooku postanowił zebrać przywódców najbardziej wpływowych firm na Geonosis w celu zawiązania Konfederacji Niezależnych Systemów. Tambor obiecał m.in. pomoc militarną i technologiczną. Tambor był wyjątkowo lojalny i ufny wobec generała Grievousa i hrabiego Dooku. W okresie wojen klonów Unia Technokratyczna produkowała droidy, w większości droidy bojowe serii B2. W roku 19 BBY na planecie Nelvaan na zlecenie Generała Grievousa Unia Technokratyczna rozpoczęła eksperymenty na nelvaańskich wojownikach, chcąc stworzyć z nich bezduszne potwory do walki. Los chciał, że na planecie wylądowali Anakin Skywalker i jego mistrz Obi-Wan Kenobi. Jedi udaremnili plany Skakoan uwalniając Nelvaanian i niszcząc tamtejszy ośrodek organizacji.

19 BBY

Pod koniec wojen klonów przywódcy Separatystów zostali przeniesieni do systemu Mustafar. Gdy Darth Vader przybył na planetę, zabił tam obecnych wodzów, nie wyłączając Tambora. Unia Technokratyczna rozpadła się wraz ze śmiercią jej prezesa.

Armia

Armia lądowa

Unia technokratyczna wspomagała Konfederację między innymi oddziałami Super Robotów Bojowych, Droidów Occtupatra czy Droidów Krabów.

Flota kosmiczna

Flota Unii Technokratycznej słynęła z niezwykle skutecznego opancerzenia. Przykładem są wielkie fregaty obecne podczas bitwy o Coruscant w roku 19 BBY. Technokraci wynaleźli również znakomite transportowce służące już w 22 BBY na Geonosis jako "komory paliwowe". Olbrzymim sukcesem było również skonstruowanie ciężkich myśliwców - Droidów Tri. Ze stajni Unii wyszły też okręty takie jak krążowniki typu Bulwark i transportowiec BC-714 zbudowany na potrzeby Intergalaktycznego Klanu Bankowego.

Źródła