Mroczny Jedi

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Przeglądasz kanoniczną wersję tego artykułu.
Przejdź do legendarnej wersji tego artykułu.


Nic o tym nie wiem. Muszę to potwierdzić...

UWAGA! Ten artykuł może zawierać informacje niezgodne ze źródłami lub stanem faktycznym.


Jeżeli dysponujesz odpowiednią wiedzą, prosimy, sprawdź go i popraw.
Zaznacz w dyskusji powód wstawienia tego szablonu.

Mroczny Jedi to określenie stosowane do osób nie będących Sithami, a jednocześnie używających ciemnej strony w sposób doświadczony. Często zdarzały się sytuacje, gdy zwykły Lord Sithów, który do momentu śmierci swojego mistrza nie może wziąć pod swoją opiekę nowego ucznia, szkolił użytkownika ciemnej strony.

Znani użytkownicy

  • Asajj Ventress – użytkowniczka ciemnej strony, uczennica Dartha Tyranusa. Miała zginąć z rozkazu ówczesnego Mrocznego Lorda Sithów, Dartha Sidiousa, który bał się, że potęga uczennicy jego adepta przewyższy umiejętności jego samego.
  • Savage Opress – użytkownik ciemnej strony, pierwotnie uczeń Dartha Tyranusa (zastąpił Ventress), później szkolący się pod okiem swojego brata, Dartha Maula, który w czasie wojen klonów był trzecim Lordem Sithów (o jego przeżyciu nie wiedział nikt).
  • Pong Krell – był Jedi, który w czasie wojen klonów znany był z bezwzględności i braku wyrozumiałości dla niesubordynacji. Uznał, że Republikę i Zakon czeka upadek, więc z egoistycznych pobudek przeszedł na ciemną stronę.
  • Taron Malicos - Mistrz Jedi, który przetrwał rozkaz 66. Przybywszy na Dathomirę, dotarł do grobowca Kujeta, gdzie panował mrok, który niemal pochłonął Tarona. Mistrz Jedi znajdując się w tej sytuacji, zdecydował się przejść na ciemną stronę, gdyż uznał, iż musiał stanąć z mroczną energią ramię w ramię, by nie dać się jej pożreć.

Źródła


To jest tylko zalążek artykułu. Jeśli możesz, rozbuduj go.