Siostry Nocy

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
To oburzające. Nie macie dowodów!

Ten artykuł wymaga uzupełnienia źródeł.


To hasło nie posiada kompletu źródeł dla zawartych w nim informacji. Jeśli znasz ich pochodzenie, skoryguj/dodaj ich spis w sekcji Źródła oraz zweryfikuj ich prawdziwość. Następnie poproś Strażników o usunięcie szablonu.

Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych
Ten artykuł wymaga poszerzenia o: info z TCW i serii Przeznaczenie Jedi.

Siostry Nocy
Twórca/Twórcy Gethzerion
Przywódca/Przywódcy
Kwatera główna Dathomira
Przynależność Wiedźmy z DathomirySiostry Nocy to grupa Wiedźm z Dathomiry (zazwyczaj wyklętych ze swoich klanów), które posługiwały się ciemną stroną Mocy. Zanim zostały pokonane, ich przywódczynią była Gethzerion, która terroryzowała inne klany Wiedźm.

Historia

Siostry Nocy w okresie wojen klonów.

Upadek Sióstr Nocy

Ponieważ Imperator Palpatine obawiał się siły Gethzerion i uważał ją za potencjalne zagrożenie, rozkazał zniszczyć wszystkie statki stacjonujące na Dathomirze. Siostry Nocy przejęły kontrolę nad imperialnym więzieniem i zniewoliły wszystkich przybywających na planecie żołnierzy. Gethzerion zawarła umowę z Zsinjem - w zamian za Hana Solo, Siostry Nocy otrzymają dostęp do statku i będą mogły odlecieć z planety.

Mimo to kilku Siostrom Nocy udało się uniknąć uwięzienia na planecie: Silri sprzymierzyła się z Tyberem Zannem z Konsorcjum Zanna.

Siostry Nocy zostały pokonane 8 ABY, kiedy statek, którym leciały został zniszczony przez dwa Gwiezdne Niszczyciele Zsinja.

Wyklęte Siostry Nocy

Niedługo przed 13 ABY pojedynczym Siostrom udało się uciec z więzienia na Dathomirze i stworzyć mały krąg. Pożądały one starożytnej wiedzy Sithów, odkrytej przez Luke'a Skywalkera na Yavin 4, ale wiedziały, że atakowanie, kiedy Nowy Zakon Jedi jest najsilniejszy równa się samobójstwu. Kiedy dowiedziały się, że Desannowi nie udało się zaatakować Akademii, postanowiły przypuścić atak, licząc na to że siły Jedi są ciągle osłabione.

Wykorzystały fakt, iż Akademia była osłabiona i spróbowały wykraść sekrety Sithów z bazy komputerowej. Jednakże nie doceniły gotowości Akademii i Kyle'a Katarna, którym udało się je pokonać.

Nie jest wiadome co stało się z grupą wyklętych, które nie brały udziału w zdobywaniu tajemnic Sithów.

Odrodzenie

Około 23 ABY, nowy klan Sióstr Nocy został utworzony przez Tamith Kai. Ten klan przyjmował w swoje szeregi także mężczyzn i dawał im te same prawa, co kobietom. Najlepsi z klanu byli wysyłani do Akademii Ciemnej Strony na dalsze szkolenie.

Źródła

Zobacz kolekcję grafik dotyczących
Sióstr Nocy.