Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.


Sphere of Influence

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
SphereofInfluence.jpg
Sphere of Influence
Tytuł oryginalny: Sphere of Influence
Serial: Wojny klonów
Sezon: 3
Odcinek: 4
Scenariusz:
Reżyseria: Kyle Dunlevy
Data premiery w USA: 1 października 2010
Data premiery w Polsce: 14 kwietnia 2011
Czas trwania: 22 minuty
Czas w chronologii: 21 BBY
Poprzedni: Supply Lines
Następny: Corruption


Sphere of Influence (Strefa wpływów) to czterdziesty ósmy odcinek serialu Wojny klonów i zarazem czwarty odcinek trzeciego sezonu. Jest także chronologicznie pięćdziesiątym odcinkiem serialu. Został wyemitowany 1 października 2010 roku, w Stanach Zjedoczonych, na kanale Cartoon Network. W Polsce premiera nastąpiła 14 kwietnia 2011.

Opis

Oryginalny

Chairman Papanoida's family is kidnapped and held for ransom. Ahsoka must team up with the Senator from Pantora, Riyo Chuchi, to aid the new chairman in recovering his family before the Trade Federation can unduly influence the future of his planet.

Polski

Rodzina przewodniczącego Papanoidy zostaje porwana i trzymana dla okupu. Ahsoka Tano musi połączyć siły z senator z Pantory, Riyo Chuchi, by pomóc nowemu przewodniczącemu w odzyskaniu bliskich, zanim Federacja Handlowa zbyt mocno wpłynie na przyszłość jego planety.

Streszczenie

Wersja oryginalna
The Clone Wars
Sphere of Influence
Pantora in peril! The newly elected
Chairman of Pantora, Baron Papanoida, is
caught in a deadly political game. The
Trade Federation has blockaded Pantora
and suspended all commerce with the
system. Isolated from the rest of the
Republic, the people of Pantora are
beginning to rally against the Senate,
who have seemed unsympathetic to their
plight.

To make matters worse, Count Dooku has
come forward offering aid if Pantora joins
the Separatist alliance. Chairman Papanoida
has dispatched Senator Chuchi to Coruscant
with the hope that she can motivate the
Senate to act in favor of Pantora before
Lott Dod can legitimize the blockade...
Wersja spolszczona
Wojny klonów
Strefa wpływów
Pantora w niebezpieczeństwie! Nowo wybrany 
przewodniczący Pantory, baron Papanoida,
wpadł w śmiertelną polityczną grę. Federacja 
Handlowa zablokowała Pantorę i zawiesiła 
wszelki handel w systemie. Odizolowany 
od reszty Republiki, lud Pantory zaczyna 
przeciwstawiać się Senatowi, który zdaje 
się nie sprzyjać ich sprawie.

Sprawy pogarsza hrabia Dooku, który zaoferował 
pomoc, jeśli Pantora przyłączy się do sojuszu 
Separatystów. Przewodniczący Papanoida 
wysłał senator Chuchi na Coruscant, mając 
nadzieję, że namówi Senat do działania na 
rzecz Pantory, zanim Lott Dod może 
usprawiedliwić prawnie blokadę...

A child stolen is a hope lost.[1]

W Senacie Galaktycznym, Lott Dod zapewnia zebranych, że Federacja Handlowa, neutralna w wojnie, zablokowała Pantorę przez wzgląd na jej dług i nie zakończy oblężenia planety do jego spłacenia. Na te słowa, senator Riyo Chuchi oznajmia iż wszyscy wiedzą o konszachtach Federacji z Separatystami. Jej oświadczenie wywołuje stanowczy sprzeciw Neimoidianina, który przyznaje, że jego firma handluje z buntownikami, lecz to nie czyni jej jedną z nich.Mimo tych słów, kobieta obstaje przy swoim oraz prosi Senat, by pozwolił jej planecie na wznowienie handlu.

Chuchi spotyka się z rodziną przewodniczącego.

Po zakończonym zebraniu, na jednym z korytarzy Senatu, Padmé Amidala oczekuje na Pantorankę, by pogratulować jej dobrego przemówienia. Gdy w końcu Riyo się zjawia, wysłuchuje komplementów rozmówczyni oraz zapewnia ją, że mimo otrzymanych propozycji ze strony Konfederacji, jej planeta pozostanie wierna Republice. Kończąc wypowiedź, senator żegna się ze swoją koleżanką z Naboo, mówiąc, że na Coruscant przybył przewodniczący Papanoida, a ona musi mu złożyć raport.

Po jakimś czasie, gdy Chuchi zjawia się w swoim biurze, zastaje czekającego na nią przewodniczącego wraz z rodziną. Po krótkim przywitaniu, córki władcy Pantory, Che Amanwe i Chi Eekway postanawiają opuścić polityków i udać się do swojego mieszkania. Gdy tylko dziewczęta opuszczają biuro, senator zdaje swojemu zwierzchnikowi raport, który po jego wysłuchaniu przedstawia sytuację na ich planecie. Okazuje się, że część Pantoran rozpoczęła jawne przeciwstawianie się Republice proponując dołączenie do Separatystów, gdyż propozycja hrabiego Dooku o natychmiastowej pomocy wydała im się bardzo kusząca. Słysząc to, Riyo prosi władcę, by nie dopuścił do dalszych podziałów, zapewniając jednocześnie, że Senat znajdzie rozwiązanie tej trudnej sytuacji.

Anakin, Padmé i Ahsoka rozmawiają o porwaniu dzieci Papanoidy.

Jakiś czas później, do swojego mieszkania przybywają córki przewodniczącego Papanoidy. Gdy dziewczęta próbują włączyć światło, okazuje się, że nastąpiła awaria. W pewnej chwili, Chi Eekway słyszy dziwny dźwięk, lecz jej siostra bagatelizuje sprawę i udaje się w głąb mieszkania. Po jej zniknięciu, Eekway zostaje zaskoczona od tyłu i porwana. Chwilę potem, gdy Amanwe wraca do głównego holu zauważa brak siostry, co wzbudza jej niepokój. Na domiar złego, dziewczyna słyszy dziwny dźwięk, przez co uzbraja się w posążek pantorańskiej bogini księżyca. To uzbrojenie nie na wiele jej się zdaje, gdyż z ciemności wychodzi Gotal z wycelowanym w nią blasterem. Napastnik, który jednocześnie trzyma skrępowaną Chi Eekway, mówi, by Amanwe nie stawiała oporu. Na te słowa, dziewczyna zostaje zaskoczona od tyłu przez nieznanego Rodianina, lecz udaje jej się uderzyć go posążkiem i rozpocząć ucieczkę. Jej działanie szybko zostaje udaremnione przez Gotala, który strzela w nią wiązką ogłuszającą. Gdy tylko obie siostry zostają przygotowane do drogi, łowcy nagród postanawiają opuścić ich mieszkanie.

W innym miejscu Coruscant, na jednym z lądowisk, Padmé Amidala i Anakin Skywalker rozmawiają o sytuacji Pantory. Senator z Naboo zwierza się swojemu rozmówcy, że sytuacja planety Papanoidy przypomina jej wydarzenia z roku 32 BBY, kiedy to jej świat został zablokowany przez Federację Handlową. Słysząc jej słowa, Anakin żartobliwie odpowiada, że gdyby nie ta inwazja to nigdy, by jej nie poznał. Ich konwersacja zostaje gwałtownie przerwana przez przybycie Ahsoki Tano, która informuje ich o porwaniu córek przewodniczącego Pantory. Po zakończeniu jej wypowiedzi, Amidala prosi o radę Skywalkera, który wiedząc co żona ma na myśli, szybko odmawia udziału Jedi w misji ratunkowej. Padmé nie poddaje się jednak, mówiąc, że śledztwo lokalnej policji może tylko pogorszyć zaistniałą sytuację. Jej wypowiedź zostaje przerwana przez Ahsokę, która proponuje, że sama zajmie się dochodzeniem. Propozycja ta przypada do gustu Anakinowi, który prosi uczennicę, by zachowała ostrożność i pomogła senator Chuchi.

W drodze do domu.

W swoim biurze, Ion Papanoida rozmawia z hrabią Dooku. Przywódca Konfederacji wyraża smutek na wieść o porwaniu sióstr mężczyzny oraz zapewnia o swojej gotowości do pomocy. Gdy konwersacja dobiega końca, Ion udaje się do swojego ojca, by poinformować o jej przebiegu. W salonie, przewodniczący Pantory rozmawia z senator Chuchi. Nagle, do mieszkania wchodzi Ahsoka Tano, która ofiaruje Pantoranom swoją pomoc. Togrutanka spotyka się z ciepłym przyjęciem, po czym przedstawia teorię jakoby za porwaniem stała Konfederacja. Jej hipoteza zostaje zanegowana przez Iona, który informuje ją o gotowości do pomocy ze strony Dooku. Przerywając zaistniałą wymianę zdań, przewodniczący Papanoida sugeruje, by Chuchi i Tano udały się z dyplomatyczną wizytą na statek blokujący Pantorę.

Po ustaleniu planu działania, władca Pantory udaje się wraz z synem do swojego apartamentu. W drodze do mieszkania, Pantoranie spotykają porucznika Tana Divo, który informuje ich o nie znalezieniu żadnych śladów dotyczących porwania. Gdy funkcjonariusz odchodzi, krewni wchodzą do mieszkania, by już po chwili zauważyć posążek bogini księżyca stojący na niewłaściwym miejscu. Wiedząc, że coś jest nie w porządku, przewodniczący dokonuje krótkich oględzin figurki, przez co znajduje na niej krew. Domyślając się, że któraś z jego córek użyła statuetki do obrony, analizuję próbkę, by po chwili dowiedzieć się, że należy ona do Rodianina imieniem Greedo. Papanoida dowiaduje się z ogólnodostępnego rejestru przestępców, że ów łowca nagród zamieszkuje Tatooine, przez co postanawia ruszyć mu na spotkanie.

Riyo i Ahsoka ukrywają się przed Neimoidianami.

Na statek Federacji Handlowej blokujący Pantorę przybywają Ahsoka Tano i Riyo Chuchi. Kobiety zostają przywitane przez Siba Canaya oraz dowódcę okrętu, po czym zostają zapytane o powód swojej wizyty. Znając prawdziwy cel misji, senator z Pantory odpowiada, że przybyła, by poinformować o sojuszu zawartym między jej planetą, a Konfederacją Niezależnych Systemów. Jej słowa wywołują zdziwienie u Neimoidian, którzy stwierdzają, że w takim wypadku Pantora będzie musiała wystąpić z Republiki, a oni będą mogli na nowo podjąć dyplomatyczne rozmowy. Po zakończeniu wypowiedzi, członkowie Federacji Handlowej ofiarują swoim gościom schronienie.

Na Tatooine, do pałacu Jabby przybywają przewodniczący Papanoida wraz z synem. Przywódca udziela kilku wskazówek potomkowi, po czym informuje go, że muszą dowiedzieć się gdzie przebywa Greedo. W tym celu, Pantoranie podchodzą do stolika Twi'lekanek, po czym zaczynają je wypytywać o Rodianina. Jedna z kobiet, Trella Bare'Ah, stwierdza, że łowcy nagród aktualnie tu nie ma, lecz przekaże mu, że go szukali.

Tymczasem, na statku Federacji Handlowej, Ahsoka Tano i Riyo Chuchi podsłuchują rozmowę Siba Canaya i dowódcy okrętu. Neimoidianie zgodnie stwierdzają, że marża od Separatystów za porwanie dzieci Papanoidy ich zadowala, lecz dowódcy nie podoba się, że są one więzione na jego statku. Słowa te wywołują zdziwienie u Chuchi, która wydaje z siebie dziwny dźwięk, przez co członkowie Federacji Handlowej domyślają się, że są podsłuchiwani. Gdy Sib postanawia sprawdzić czy nikt nie ukrywa się pod stołem, Ahsoka i Riyo zmieniają swoją kryjówkę. Mimo braku dowodów na istnienie szpiegów, Neimoidianin nie poddaje się i przeszukuje całe pomieszczenie. Na szczęście dyplomatek, Togrutanka używa Mocy, by unieść swoją towarzyszkę pod sufit, dzięki czemu nie zostają zdemaskowane. Po jakimś czasie, gdy Neimoidianie postanawiają zmienić miejsce rozmowy, kobiety stwierdzają, że muszą się dostać na poziom więzienny.

Tuż przed wejściem na poziom więzienny.

Trella Bare'Ah przychodzi do pomieszczenia, w którym znajduje się Greedo. Twi'lekanka wita się z kochankiem, po czym mówi mu, że szukali go jacyś Pantorianie. Słysząc to, Rodianin stwierdza, że musieli odkryć iż stoi za porwaniem, dlatego należy się z nimi rozprawić. W tym samym czasie, Ahsoka i Riyo przybywają na poziom więzienny, gdzie Togrutanka używa sugestii Mocą, by strażnik wpuścił ich do środka. W pałacu Jabby, Greedo i jego kompani otaczają przewodniczącego Papanoidę i jego syna. Łowcy, po krótkim przywitaniu, postanawiają pozbyć się nieproszonych gości na zewnątrz. W drodze do wyjścia, władca Pantory stawia im opór, po czym proponuje rozstrzygnięcie sprawy przed obliczem Jabby.

Greedo przyznaje się do winy.

Na poziomie więziennym republikanki przeszukują kolejne korytarze bez zadowalającego skutku. Ich poczynania są obserwowane na mostku, przez dowództwo Neimoidian, którzy postanawiają interweniować. W końcu kobiety odnajdują właściwą celę, w której znajduje się Chi Eekway pod strażą dwóch droidów bojowych typu B1. Widząc roboty, Ahsoka niszczy je, po czym uwalnia córkę przewodniczącego. Dyplomatki ze zdziwieniem pytają Pantoranki, gdzie jest przetrzymywana jej siostra, lecz Eekway odpowiada, że nie wie, gdyż zostały rozdzielone.

W tym samym czasie, przed obliczem Jabby toczy się spór dotyczący udziału Greedo w porwaniu córek władcy Pantory. Rodianin zaprzecza Huttowi jakoby miał z tym coś wspólnego, lecz Papanoida stwierdza, iż posiada próbkę krwi, którą jest w stanie porównać z krwią łowcy nagród. Będąc pod taką presją, Greedo przyznaje się, że przyjął zlecenie od Separatystów, by ci mieli przewagę w negocjacjach dotyczących blokady Pantory. Wraz z wyjaśnieniem sprawy, Papanoida rozkazuje łowcy, by zabrał go w miejsce przetrzymywania córek. Rodianin na jego słowa odpowiada, że jedna z nich znajduje się w Mos Eisley.

Ahsoka po starciu z droidami.

Po zakończeniu jego wypowiedzi, Pantoranie wyprowadzają go z pałacu, po czym razem z nim udają się do wymienionego miasta, gdzie w kantynie Chalmuna spotykają się z jego gotalskim wspólnikiem. Łowca nagród jest zdziwiony pojawieniem się Rodianina w towarzystwie nieznanych osobników, lecz ten odpowiada tylko, że nastąpiła zmiana planów, a on musi zabrać przetrzymywaną dziewczynę z rozkazu Nute'a Gunraya. Słysząc te słowa, Gotal rozkazuje przyprowadzenie więźnia. Che Amanwe, wychodząc z więzienia, popełnia błąd, gdyż demaskuje swojego ojca, co skutkuje wybuchem strzelaniny. Na szczęście Pantorian, wszyscy ich przeciwnicy zostają pokonani.

Wychodząc z celi Chi Eekway, Republikanki zostają zaskoczone przez oddziały Siba Canaya, lecz Ahsoka pokonuje je bez większego wysiłku. Gdy Togrutanka zamierza aresztować członka Federacji Handlowej, pojawia się dowódca okrętu wraz ze swoimi ochroniarzami. Widząc go, uczennica Skywalkera informuje iż na jego statku przetrzymywano porwaną córkę władcy Pantory, a jego człowiek okazał się Separatystą.

Pantoranie w Senacie.

Słysząc jej słowa, Neimoidianin wyraża swe zdziwienie. Ahsoka, widząc jego reakcję, nie zamierza kończyć wypowiedzi, dlatego proponuje zakończenie blokady Pantory w zamian za utrzymanie tego nieporozumienia w tajemnicy. Taka propozycja wywołuje wątpliwości u członka Federacji Handlowej, ale dobro interesów skłania go do pójścia na ugodę.

Jakiś czas później, w Senacie Galaktycznym na Coruscant, Lott Dod oznajmia zebranym, że wpływ Nute'a Gunraya dosięga kolejnych urzędników Federacji Handlowej. Neimoidianin przyznaje, że Sib Canay działał na własną rękę, a w ramach zadośćuczynienia za jego czyny, Federacja zwróciła porwane dzieci przewodniczącego Papanoidy ich ojcu oraz zniosła blokadę Pantory.

Zawartość

W tym haśle należy dodać lub uzupełnić spis zawartości.
[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Aktorzy podkładający głos

Oryginalni

Przypisy

  1. Porwane dziecko to stracona nadzieja.

Linki zewnętrzne

Ossus mini 2.png
Zobacz kolekcję grafik dotyczących
Sphere of Influence.


Wojny klonów (The Clone Wars)
[Pokaż/Ukryj]
Główne Film kinowy - Serial telewizyjny
Odcinki Sezon pierwszy: 1: Ambush - 2: Rising Malevolence - 3: Shadow of Malevolence - 4: Destroy Malevolence - 5: Rookies
6: Downfall of a Droid - 7: Duel of the Droids - 8: Bombad Jedi - 9: Cloak of Darkness - 10: Lair of Grievous
11: Dooku Captured - 12: The Gungan General - 13: Jedi Crash - 14: Defenders of Peace - 15: Trespass
16: The Hidden Enemy - 17: Blue Shadow Virus - 18: Mystery of a Thousand Moons - 19: Storm Over Ryloth
20: Innocents of Ryloth - 21: Liberty on Ryloth - 22: Hostage Crisis

Sezon drugi (Rise of the Bounty Hunters): 23: Holocron Heist - 24: Cargo of Doom - 25: Children of the Force - 26: Senate Spy
27: Landing at Point Rain - 28: Weapons Factory - 29: Legacy of Terror - 30: Brain Invaders - 31: Grievous Intrigue
32: The Deserter - 33: Lightsaber Lost - 34: The Mandalore Plot - 35: Voyage of Temptation - 36: Duchess of Mandalore
37: Senate Murders - 38: Cat and Mouse - 39: Bounty Hunters - 40: The Zillo Beast - 41: The Zillo Beast Strikes Back
42: Death Trap - 43: R2 Come Home - 44: Lethal Thrackdown


Sezon trzeci (Secrets Revealed): 45: Clone Cadets - 46: ARC Troopers - 47: Supply Lines - 48: Sphere of Influence
49: Corruption - 50: The Academy - 51: Assassin - 52: Evil Plans - 53: Hunt for Ziro - 54: Heroes on Both Sides
55: Pursuit of Peace - 56: Nightsisters - 57: Monster - 58: Witches of the Mist - 59: Overlords - 60: Altar of Mortis
61: Ghosts of Mortis - 62: The Citadel - 63: Counterattack - 64: Citadel Rescue - 65: Padawan Lost - 66: Wookiee Hunt


Sezon czwarty (Battle Lines): 67: Water War - 68: Gungan Attack - 69: Prisoners - 70: Shadow Warrior - 71: Mercy Mission
72: Nomad Droids - 73: Darkness on Umbara - 74: The General - 75: Plan of Dissent - 76: Carnage of Krell - 77: Kidnapped
78: Slaves of the Republic - 79: Escape from Kadavo - 80: A Friend in Need - 81: Deception - 82: Friends and Enemies
83: The Box - 84: Crisis on Naboo - 85: Massacre - 86: Bounty - 87: Brothers - 88: Revenge


Sezon piąty: 89: Revival - 90: A War on Two Fronts - 91: Front Runners - 92: The Soft War - 93: Tipping Points
94: The Gathering - 95: A Test of Strength - 96: Bound for Rescue - 97: A Necessary Bond - 98: Secret Weapons
99: A Sunny Day in the Void - 100: Missing in Action - 101: Point of No Return - 102: Eminence - 103: Shades of Reason
104: The Lawless - 105: Sabotage - 106: The Jedi Who Knew Too Much - 107: To Catch a Jedi - 108: The Wrong Jedi


Sezon szósty (The Lost Missions): 109: The Unknown - 110: Conspiracy - 111: Fugitive - 112: Orders - 113: An Old Friend
114: The Rise of Clovis - 115: Crisis at the Heart - 116: The Disappeared, Part I - 117: The Disappeared, Part II
118: The Lost One - 119: Voices - 120: Destiny - 121: Sacrifice


The Clone Wars Legacy: 122: A Death on Utapau - 123: In Search of the Crystal - 124: Crystal Crisis - 125: The Big Bang


Sezon siódmy (The Final Season): 126: The Bad Batch - 127: A Distant Echo - 128: On the Wings of Keeradaks
129: Unfinished Business - 130: Gone with a Trace - 131: Deal No Deal - 132: Dangerous Debt - 133: Together Again
134: Old Friends Not Forgotten - 135: The Phantom Apprentice - 136: Shattered - 137: Victory and Death
Komiksy kanoniczne Darth Maul: Son of Dathomir: 1 - 2 - 3 - 4 - wydanie zbiorcze
Książki kanoniczne Mroczny uczeń - The Clone Wars: Stories of Light and Dark
Encyklopedie kanoniczne Character Encyclopedia - Join the battle!
Komiksy legendarne Komiks online

Sezon pierwszy: 1: Prelude - 2: Shakedown - 3: Procedure - 4: Agenda - 5: Mouse Hunt - 6: The Fall of Falleen - 7: Discount
8: Departure - 9: Transfer - 10: The Dreams of General Grievous - 11: Bait - 12: Switch - 13: Headgames - 14: Neighbors
15: Cold Snap - 16: Shadowed - 17: The Valley - 18: brak - 19: Covetous - 20: Curfew - 21: The Ballad of Cham Syndulla
22: Invitation Only

Między sezonami: Hunting the Hunters: 1 - 2 - 3

Sezon drugi: Act on Instinct | Sezon trzeci: The Valsedian Operation


Seria komiksowa: Niewolnicy Republiki: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - wydanie zbiorcze | W służbie Republiki: 7 - 8 - 9 - wydanie zbiorcze | Bohater Konfederacji: 10 - 11 - 12 - wydanie zbiorcze


Powieści graficzne: 1: Shipyards of Doom - 2: Crash Course - 3: The Wind Raiders of Taloraan - 4: The Colossus of Destiny
5: Deadly Hands of Shon-Ju - 6: The Starcrusher Trap - 7: Strange Allies - 8: The Enemy Within - 9: The Sith Hunters
10: Defenders of the Lost Temple - 11: The Smuggler's Code


Darth Maul: Death Sentence: 1 - 2 - 3 - 4 - wydanie zbiorcze

Inne: Wąwóz śmierci - Opress Unleashed
Książki legendarne Zwykłe:
Wojny klonów: Adaptacja książkowa filmu - Dzika przestrzeń - Żadnych jeńców - Gambit: Misja na Lanteeb - Gambit: Oblężenie

Dla dzieci i młodzieży: 3D Nowy wymiar zabawy - Ackbar's Underwater Army - Adaptacja książkowa dla młodzieży - Ahsoka in Action!
Ambush - Anakin in Action! - Battle at Teth - The Battle Begins - The Battle for Ryloth - Boba Fett: Jedi Hunter - Bombad Jedi
Bounty Hunter: Boba Fett - Captured - Chewbacca and the Wookiee Warriors - Children of the Force - The Dark Side
Shadow Conspiracy - Day One - Destroy Malevolence - Don't Wake the Zillo Beast! - Downfall of a Droid - Draw Star Wars: The Clone Wars - Forces of Darkness - Front Row Seat Storybook - Galactic Force - The Galactic Photobook - Grievous atakuje!
The Holocron Heist - The Hunt for Grievous - Intergalactic Adventure - Jedi Activity Cards - Jedi Adventures - Jedi Heroes
Jedi in Training - Journey Through Hyperspace - Łowcy holokronów - Masters of the Force - Meet Ahsoka Tano - Misje Yody
The New Padawan - Obrońcy Republiki - Official Movie Storybook - Operation: Huttlet - Padawan Puzzles - Paint with Water
Pirates... and Worse! - Planets in Peril - Prepare for Battle - Press Out 'n' Build - R2-D2's Adventure - Rescue in the Sky
The Secret Villain - Stand Aside - Bounty Hunters! - Starcie Mocy - Sticker Storyteller - Sticker Coloring and Activity - Strzępy terroru
W obronie Republiki - Warriors of the Deep - Watch Out for Jabba the Hutt! - The Way of the Warrior - Wielka księga naklejek
Yoda in Action! - Złoczyńcy i Łowcy Nagród - Follow The Force


Tajne misje: Oddział Breakout - Klątwa piratów - Pojedynek przy Strzaskanej Skale - Guardians of the Chiss Key


Wybierz swoje przeznaczenie: Ścieżka Jedi - Przygoda na Teth - Zaginiony legion - Kryzys na Coruscant - Tajna armia Dooku
Przewodniki i encyklopedie legendarne The Art of Star Wars: The Clone Wars - Campaign Guide - Encyklopedia postaci - Episode Guide - Incredible Vehicles
Kim jest wojownik Sithów? - Kim są Jedi? - Official Episode Guide Series 1 and 2 - The Official Episode Guide: Season 1
The Visual Guide - The Clone Wars: Ultimate Battles - The Clone Wars: New Battlefronts
Gry legendarne Clone Wars Adventures - Jedi Alliance - Lightsaber Duels - Republic Heroes - The Clone Wars (gra na komórkę) - LEGO Star Wars III: The Clone Wars
Ścieżka dźwiękowa film kinowy - sezony 1-6 - sezon 7 odcinki: 1-4 | 5-8 | 9-12
Inne HoloNet News: Rodia Supply Lanes Attacked by Pirates - Chancellor Palpatine's Approval Rating Falls
Galaxy Divided: 1 - 2 - 3 - 4 - 5
Czasopisma: Star Wars The Clone Wars

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!