Holocron Heist

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Holocron Heist.jpg
Holocron Heist
Serial: Wojny klonów (The Clone Wars)
Sezon: 2
Odcinek: 1
Scenariusz: Paul Dini
Reżyseria: Justin Ridge
Data premiery w USA: 2 października 2009
Data premiery w Polsce: 8 kwietnia 2010
Czas trwania: 22 min.
Czas w chronologii: 21 BBY
Poprzedni: Hostage Crisis
Następny: Cargo of Doom


Holocron Heist (Kradzież holokronu) to dwudziesty trzeci odcinek serialu Wojny klonów i zarazem premierowy odcinek drugiego sezonu. Jest także chronologicznie dwudziestym szóstym odcinkiem serialu. Został wyemitowany 2 października 2009 w amerykańskim Cartoon Network. W Polsce emisja nastąpiła 8 kwietnia 2010, o godzinie 19.00 na kanale Cartoon Network.

Opis

Oryginalny

Cad Bane infiltrates the Jedi Temple and attempts steal an ancient Jedi Holocron. It's up to Ahsoka, Anakin and Obi-Wan to stop the bounty hunter from escaping with the valuable Jedi artifact.

Tłumaczenie

Cad Bane przeszukuje świątynię Jedi i próbuje skraść starożytny holokron Jedi. Anakin, Ahsoka oraz Obi-Wan muszą teraz powstrzymać łowcę nagród, zanim ten ucieknie z bezcennym artefaktem Jedi.

Streszczenie

Wersja oryginalna
The Clone Wars
Holocron Heist
Jedi trapped on Felucia! Clones are
surrounded by droid forces. Their
only hope is to escape on Republic
gunships waiting to land on the
embattled surface. Jedi cruisers have
managed to blow a hole in the droid
defenses, and have sent gunships to
the rescue.
Wersja spolszczona
The Clone Wars
Kradzież holokronu
Jedi uwięzieni na Felucii. Klony otoczone
przez siły droidów. Ich jedyną nadzieją
jest ucieczka republikańskimi kanonierkami,
czekających na lądowanie na powierzchni
spowitej bitwą. Krążowniki Jedi przebiły
się przez linie obrony droidów i wysłały
kanonierki na ratunek.

A lesson learned is a lesson earned.[1]

Anakin i Obi-Wan na Felucii.

Siły Republiki pod dowództwem Anakina Skywalkera i Obi-Wana Kenobiego toczą bitwę z armią Separatystów na powierzchni Felucii. Jedi i żołnierze-klony nie są jednak w stanie powstrzymać przeważających sił wroga. Wzywają na pomoc kanonierki, które mają ich zabrać z pola bitwy. Tymczasem padawanka Ahsoka Tano wyrusza na patrol i natyka się na oddział droidów. Długo stawa im opór i jest przekonana, że wygra, więc ignoruje rozkaz odwrotu wydany przez Kenobiego. Ostatecznie kanonierka z Jedi na pokładzie udaje się na miejsce potyczki i zabiera Togrutankę tuż przed tym, jak broniony przez nią obiekt zostaje wysadzony w powietrze.

Ahsoka i Jocasta Nu.

Po powrocie na Coruscant Obi-Wan zdaje Radzie Jedi raport z misji. Ahsoka musi tłumaczyć się ze swojej niesubordynacji. Jej mistrz próbuje jej bronić biorąc część winy na siebie, lecz mistrzowie Mace Windu i Yoda decydują się na tymczasowe odsunięcie Tano od walki. Jej nowym przydziałem jest ochrona archiwów Jedi. Anakin odprowadza uczennicę do biblioteki Jedi i zostawia ją razem z Jocastą Nu. Ta oprowadza ją po archiwach i wyjaśnia, że najważniejszym zadaniem jest ochrona skarbca holokronów, do którego dostęp ma tylko Rada Jedi.

Darth Sidious rozmawia z Cadem Bane'em.

Tymczasem w innej części Coruscant, z łowcą nagród Cadem Bane'em kontaktuje się Mroczny Lord Sithów, Darth Sidious. Sith zleca Durosowi wykradnięcie holokronu ze świątyni Jedi. Bane początkowo uważa, że zadanie jest niewykonalne, jednakże pod obietnicy dostarczenia statku, sprzętu, planów i potrójnej stawki, zgadza się. Jakiś czas później Cad montuje w obwodach swojego droida Todo 360 chip ochrony, zawierający informację o systemach ochronnych świątyni, otrzymany od Sidiousa. Do jego kryjówki przybywa zmiennokształtna Cato Parasitti. Bane przegląda dane Bolli Ropala, mistrza Jedi ze Środkowych Rubieży. Po chwili informuje współpracownicę, że zanim zajmą się Jedi, muszą wykraść holokron. Cad karze Cato przyjąć formę martwego mistrza Jedi Orda Enisence, którego zwłoki znajdowały się w gabinecie Bane. Bane wysyła przemienioną Cato do archiwów Jedi, skąd miała pomagać Bane'owi w misji.

Fałszywy mistrz Jedi.

W między czasie w świątyni Skywalker i Kenobi dyskutują o skutkach odwrotu z Felucji. Nagle mistrz Yoda wyczuwa zakłócenie w Mocy i informuje pozostałych, że do siedziby Jedi zbliżają się intruzi. Anakin i Obi-Wan zastanawiają się, czego chcą intruzi. Dochodzą do wniosku, że chcą wykraść kody transmisyjne z centrum łączności we wschodniej wieży. Skywalker natychmiast tam wyrusza, natomiast Kenobi udaje się do centrum ochrony.

Tymczasem Cad Bane i Todo 360 używając odrzutowych butów podlatują do górnej części świątyni. Cato jako Enisence przybywa do archiwów, gdzie spotyka Ahsokę. Ta natarczywie ją zagaduje, więc łowczyni puszczają nerwy i unosi się, po czym udaje się do komputerów. Cato informuje Bane'a o luce w polu siłowym zabezpieczającym świątynię i zakłóca skanery budowli.

Bane wdziera się do świątyni.

Anakin i Obi-Wan zauważają awarię systemu. Yoda wyczuwa obecność intruzów, więc Skywalker wraz z Obi-Wanem udają się do szybu wentylacyjnego południowej wieży, gdzie wykryli zakłócenie. W tym samym czasie Bane i jego droid przedzierają się przez wentylatory. Wszystko idzie zgodnie z planem, jednak Todo aktywuje przypadkowo system zabezpieczeń, przez co wentylator zaczyna ich wsysać. Cato ratuje obu w ostatniej chwili.

Fałszywa Jocasta Nu walczy z Ahsoką.

Podążając za wskazówkami Cato, Bane i Todo posuwają się coraz dalej. Nagle fałszywego Jedi zaskakuje Jocasta, informując, że całą świątynia jest postawiona w stan najwyższej gotowości. Ten atakuje ją, po czym przybiera jej postać. Wyłącza system laserowy chroniący przejście do skarbca. Tymczasem Anakin i Kenobi dostają się do szybu wentylacyjnego w ślad za intruzami. Gdy docierają na dół, zastanawiają się, w którą stronę się udać. Wybierają drogę do centrum łączności. W między czasie Todo wyłącza pozostałą część systemu laserowego. Gdy kończy, każe droidowi wywiercić otwór w ścianie, po czym sam zakłada ładunki wybuchowe przy wejściu do skarbca. W innej części świątyni Yoda komunikuje się z Ahsoką. Informuje ją, że jeden z intruzów udaje Jedi. Ahsoka udaje się po Jocastę, jednak odkrywa, że intruz przybrał jej postać. Rozpoczyna się pojedynek na miecze świetlne. Cato jako Nu stawia opór Ahsoce, jednakże nie jest w stanie walczyć z prawdziwym użytkownikiem Mocy, więc szybko przegrywa i przybiera prawdziwą postać.

[Plik:HolokronBane.jpg|thumb|240px|right|Bane kradnie holokron.]] Tano informuje Anakina i Obi-Wana, że schwytała jednego z intruzów w pobliżu skarbca. Obaj uznają jednak, że na pewno nie ukradną holokronu, lecz chcą przejść przez skarbiec do centrum komunikacji. Bane wysyła Todo do centrum łączności przez niewielki szyb. Po chwili wybucha ładunek koło skarbca. Anakin i Obi-Wan po chwili docierają na miejsce, lecz widząc dziurę w ścianie udają się szybem w ślad za Todo 360. Tymczasem Bane wychodzi z kryjówki i wkracza do skarbca, po czym kradnie holokron. Tymczasem Todo dociera do centrum łączności i natyka się na Jedi. Nagle w jego schowku zaczyna tykać bomba. W ostatniej chwili mistrz Windu wpycha go Mocą w głąb szybu, po czym następuje wybuch.

Jedi odkrywają kradzież.

Jocasta Nu i Ahsoka prowadzą schwytaną Cato, nie zauważając Bane'a wymykającego się ze świątyni w szatach Jedi. Yoda i pozostali mistrzowie zauważają brak holokronu. Wtedy Parasitti informuje ich, ze kolejnym celem Bane'a jest Bolla Ropal. Przerażony Windu wyjaśnia, że jest on strażnikiem kryształu Kyber, który zawiera dane o wszystkich wrażliwych na Moc dzieciach w galaktyce. Wyjaśnia też, że holokron jest niezbędny do odczytania danych. Niestety Ropal znajduje się w systemie Devaron i jest poza zasięgiem. Anakin i Ahsoka natychmiast rozpoczynają przygotowania do podróży, a Obi-Wan postanawia odnaleźć Bane'a na Coruscant.

Zawartość

W tym haśle należy dodać lub uzupełnić spis zawartości.
[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Postacie

Miejsca

Aktorzy podkładający głos

Oryginalni

Polski dubbing

Ciekawostki

  • Według scenariusza, podczas sceny w Radzie Jedi miał się już pojawić Ki-Adi-Mundi, jednak jego model animacji nie był jeszcze gotowy. Jednakże pojawia się on później w drugim sezonie.
  • Holokrony zostały oryginalnie wymyślone przez Toma Veitcha i Cama Kennedy'ego, dla ich serii komiksowej Mroczne Imperium, wydanej w 1991 roku. Odtąd są stałym elementem uniwersum Star Wars.
  • Wszystkie napisy w odcinku napisane w aurebeshu znaczą coś po angielsku. Na bombie uruchamianej przez Cad Bane'a pojawia się napis "COUNTDOWN TO DEATH", "czyli ODLICZANIE DO ŚMIERCI".
  • Jedna z ratowniczych kanonierek jest oznakowana wizerunkiem Plo Koona i dwoma hełmami klonów, oraz napisem "PLO'S BROS." ("BRACIA PLO").

Linki zewnętrzne

Ossus mini 2.png
Zobacz kolekcję grafik dotyczących
Holocron Heist.

Przypisy

  1. Lekcja, którą zapamiętasz, to dobry zysk.


Wojny klonów (The Clone Wars)
[Pokaż/Ukryj]
Główne Film kinowy - Serial telewizyjny
Odcinki Sezon pierwszy: 1: Ambush - 2: Rising Malevolence - 3: Shadow of Malevolence - 4: Destroy Malevolence - 5: Rookies
6: Downfall of a Droid - 7: Duel of the Droids - 8: Bombad Jedi - 9: Cloak of Darkness - 10: Lair of Grievous
11: Dooku Captured - 12: The Gungan General - 13: Jedi Crash - 14: Defenders of Peace - 15: Trespass
16: The Hidden Enemy - 17: Blue Shadow Virus - 18: Mystery of a Thousand Moons - 19: Storm Over Ryloth
20: Innocents of Ryloth - 21: Liberty on Ryloth - 22: Hostage Crisis

Sezon drugi (Rise of the Bounty Hunters): 23: Holocron Heist - 24: Cargo of Doom - 25: Children of the Force - 26: Senate Spy
27: Landing at Point Rain - 28: Weapons Factory - 29: Legacy of Terror - 30: Brain Invaders - 31: Grievous Intrigue
32: The Deserter - 33: Lightsaber Lost - 34: The Mandalore Plot - 35: Voyage of Temptation - 36: Duchess of Mandalore
37: Senate Murders - 38: Cat and Mouse - 39: Bounty Hunters - 40: The Zillo Beast - 41: The Zillo Beast Strikes Back
42: Death Trap - 43: R2 Come Home - 44: Lethal Thrackdown


Sezon trzeci (Secrets Revealed): 45: Clone Cadets - 46: ARC Troopers - 47: Supply Lines - 48: Sphere of Influence
49: Corruption - 50: The Academy - 51: Assassin - 52: Evil Plans - 53: Hunt for Ziro - 54: Heroes on Both Sides
55: Pursuit of Peace - 56: Nightsisters - 57: Monster - 58: Witches of the Mist - 59: Overlords - 60: Altar of Mortis
61: Ghosts of Mortis - 62: The Citadel - 63: Counterattack - 64: Citadel Rescue - 65: Padawan Lost - 66: Wookiee Hunt


Sezon czwarty (Battle Lines): 67: Water War - 68: Gungan Attack - 69: Prisoners - 70: Shadow Warrior - 71: Mercy Mission
72: Nomad Droids - 73: Darkness on Umbara - 74: The General - 75: Plan of Dissent - 76: Carnage of Krell - 77: Kidnapped
78: Slaves of the Republic - 79: Escape from Kadavo - 80: A Friend in Need - 81: Deception - 82: Friends and Enemies
83: The Box - 84: Crisis on Naboo - 85: Massacre - 86: Bounty - 87: Brothers - 88: Revenge


Sezon piąty: 89: Revival - 90: A War on Two Fronts - 91: Front Runners - 92: The Soft War - 93: Tipping Points
94: The Gathering - 95: A Test of Strength - 96: Bound for Rescue - 97: A Necessary Bond - 98: Secret Weapons
99: A Sunny Day in the Void - 100: Missing in Action - 101: Point of No Return - 102: Eminence - 103: Shades of Reason
104: The Lawless - 105: Sabotage - 106: The Jedi Who Knew Too Much - 107: To Catch a Jedi - 108: The Wrong Jedi


Sezon szósty (The Lost Missions): 109: The Unknown - 110: Conspiracy - 111: Fugitive - 112: Orders - 113: An Old Friend
114: The Rise of Clovis - 115: Crisis at the Heart - 116: The Disappeared, Part I - 117: The Disappeared, Part II
118: The Lost One - 119: Voices - 120: Destiny - 121: Sacrifice


The Clone Wars Legacy: 122: A Death on Utapau - 123: In Search of the Crystal - 124: Crystal Crisis - 125: The Big Bang


Sezon siódmy (The Final Season): 126: The Bad Batch - 127: A Distant Echo - 128: On the Wings of Keeradaks
129: Unfinished Business - 130: Gone with a Trace - 131: Deal No Deal - 132: Dangerous Debt - 133: Together Again
134: Old Friends Not Forgotten - 135: The Phantom Apprentice - 136: Shattered - 137: Victory and Death
Komiksy kanoniczne Darth Maul: Son of Dathomir: 1 - 2 - 3 - 4 - wydanie zbiorcze
Książki kanoniczne Mroczny uczeń - The Clone Wars: Stories of Light and Dark
Encyklopedie kanoniczne Character Encyclopedia - Join the battle!
Komiksy legendarne Komiks online

Sezon pierwszy: 1: Prelude - 2: Shakedown - 3: Procedure - 4: Agenda - 5: Mouse Hunt - 6: The Fall of Falleen - 7: Discount
8: Departure - 9: Transfer - 10: The Dreams of General Grievous - 11: Bait - 12: Switch - 13: Headgames - 14: Neighbors
15: Cold Snap - 16: Shadowed - 17: The Valley - 18: brak - 19: Covetous - 20: Curfew - 21: The Ballad of Cham Syndulla
22: Invitation Only

Między sezonami: Hunting the Hunters: 1 - 2 - 3

Sezon drugi: Act on Instinct | Sezon trzeci: The Valsedian Operation


Seria komiksowa: Niewolnicy Republiki: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - wydanie zbiorcze | W służbie Republiki: 7 - 8 - 9 - wydanie zbiorcze | Bohater Konfederacji: 10 - 11 - 12 - wydanie zbiorcze


Powieści graficzne: 1: Shipyards of Doom - 2: Crash Course - 3: The Wind Raiders of Taloraan - 4: The Colossus of Destiny
5: Deadly Hands of Shon-Ju - 6: The Starcrusher Trap - 7: Strange Allies - 8: The Enemy Within - 9: The Sith Hunters
10: Defenders of the Lost Temple - 11: The Smuggler's Code


Darth Maul: Death Sentence: 1 - 2 - 3 - 4 - wydanie zbiorcze

Inne: Wąwóz śmierci - Opress Unleashed
Książki legendarne Zwykłe:
Wojny klonów: Adaptacja książkowa filmu - Dzika przestrzeń - Żadnych jeńców - Gambit: Misja na Lanteeb - Gambit: Oblężenie

Dla dzieci i młodzieży: 3D Nowy wymiar zabawy - Ackbar's Underwater Army - Adaptacja książkowa dla młodzieży - Ahsoka in Action!
Ambush - Anakin in Action! - Battle at Teth - The Battle Begins - The Battle for Ryloth - Boba Fett: Jedi Hunter - Bombad Jedi
Bounty Hunter: Boba Fett - Captured - Chewbacca and the Wookiee Warriors - Children of the Force - The Dark Side
Shadow Conspiracy - Day One - Destroy Malevolence - Don't Wake the Zillo Beast! - Downfall of a Droid - Draw Star Wars: The Clone Wars - Forces of Darkness - Front Row Seat Storybook - Galactic Force - The Galactic Photobook - Grievous atakuje!
The Holocron Heist - The Hunt for Grievous - Intergalactic Adventure - Jedi Activity Cards - Jedi Adventures - Jedi Heroes
Jedi in Training - Journey Through Hyperspace - Łowcy holokronów - Masters of the Force - Meet Ahsoka Tano - Misje Yody
The New Padawan - Obrońcy Republiki - Official Movie Storybook - Operation: Huttlet - Padawan Puzzles - Paint with Water
Pirates... and Worse! - Planets in Peril - Prepare for Battle - Press Out 'n' Build - R2-D2's Adventure - Rescue in the Sky
The Secret Villain - Stand Aside - Bounty Hunters! - Starcie Mocy - Sticker Storyteller - Sticker Coloring and Activity - Strzępy terroru
W obronie Republiki - Warriors of the Deep - Watch Out for Jabba the Hutt! - The Way of the Warrior - Wielka księga naklejek
Yoda in Action! - Złoczyńcy i Łowcy Nagród - Follow The Force


Tajne misje: Oddział Breakout - Klątwa piratów - Pojedynek przy Strzaskanej Skale - Guardians of the Chiss Key


Wybierz swoje przeznaczenie: Ścieżka Jedi - Przygoda na Teth - Zaginiony legion - Kryzys na Coruscant - Tajna armia Dooku
Przewodniki i encyklopedie legendarne The Art of Star Wars: The Clone Wars - Campaign Guide - Encyklopedia postaci - Episode Guide - Incredible Vehicles
Kim jest wojownik Sithów? - Kim są Jedi? - Official Episode Guide Series 1 and 2 - The Official Episode Guide: Season 1
The Visual Guide - The Clone Wars: Ultimate Battles - The Clone Wars: New Battlefronts
Gry legendarne Clone Wars Adventures - Jedi Alliance - Lightsaber Duels - Republic Heroes - The Clone Wars (gra na komórkę) - LEGO Star Wars III: The Clone Wars
Ścieżka dźwiękowa film kinowy - sezony 1-6 - sezon 7 odcinki: 1-4 | 5-8 | 9-12
Inne HoloNet News: Rodia Supply Lanes Attacked by Pirates - Chancellor Palpatine's Approval Rating Falls
Galaxy Divided: 1 - 2 - 3 - 4 - 5
Czasopisma: Star Wars The Clone Wars