Timeline 7: Peace for the Republic?

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Pojedynek 103BTC.jpg
Timeline 7: Peace for the Republic?
Serial: Timeline
Odcinek: 7
Data premiery w USA: 16 kwietnia 2010
Czas trwania: 5 minut 9 sekund
Czas w chronologii:
Poprzedni: Timeline 6: Onslaught of the Sith Empire
Następny: Timeline 8: The Jedi Civil War


Timeline 7: Peace for the Republic? (Chronologia 7: Pokój dla Republiki?) to siódme holograficzne nagranie stworzone przez archiwistę biblioteki Jedi, mistrza Gnosta-Durala. Film ukazał się 16 kwietnia 2010 na oficjalnej stronie gry The Old Republic. Dotyczy on względnego pokoju i rozkwitu Republiki Galaktycznej nieświadomej działań przygotowującego się do wojny Imperatora Sithów w roku 3756 BBY.

Opis

Oryginalny

New revelations suggest the Sith were infiltrating the Republic for centuries before the Great War.

Tłumaczenie

Nowe odkrycia sugerują, że Sithowie infiltrowali Republikę na setki lat przed wybuchem wielkiej wojny.

Streszczenie

Przygotowania Imperium do wojny.

Rok 3756 BBY, kilkadziesiąt lat przed wybuchem wielkiej wojny galaktycznej. Republika Galaktyczna od blisko dwustu lat jest w okresie rozkwitu gospodarczego, technologicznego i politycznego. W tym czasie wiele nowych systemów dołącza do Republiki i Senatu Galaktycznego. W tym samym czasie, na Dromund Kaas, w tajemnicy przed Republiką i Zakonem Jedi, Odrodzone Imperium Sithów kierowane przez Imperatora i jego Mroczną Radę, gwałtownie przyspiesza przygotowania do wojny. Nieświadoma niczego Republika, a nawet sam Zakon, są infiltrowane przez licznych szpiegów Imperium. Sithowie z dużym poświęceniem robią wszystko, co może ułatwić Imperatorowi zwycięstwo, bez jednoczesnego zdradzania swego istnienia.

Walka w grobowcu.

W tym samym czasie w świątyni Jedi na Coruscant szkoli się młody Nautolanin Eison Gynt. Reprezentuje on czwarte pokolenie swej rodziny w Zakonie i jest jednym z najbardziej obiecujących padawanów. Doceniając zdolności i ukierunkowania Gynta, doświadczony mistrz Jedi, Barel Ovair, bierze Nautolanina na swego ucznia. Razem przemierzają galaktykę studiując wiele tajemniczych, zapomnianych aspektów Mocy. Są coraz bardziej ambitni, a w końcu podejmują ryzykowną misję zbadania grobowca Nagi Sadowa na Yavinie 4. Jednakże na miejscu spotykają massasskich wojowników, którzy niegdyś stanowili główną armię Sithów. Zmutowani przez Sadowa wojownicy przetrwali na Yavinie od czasów wielkiej wojny nadprzestrzennej zdobywając umiejętność posługiwania się ciemną stroną. Massassi atakują obu Jedi w świątyni, pokonując ich i zmuszając do wycofania się wgłąb budowli. Obaj Jedi docierają do głównej krypty, gdzie znajduje się sarkofag Mrocznego Lorda Sithów.

Ovair zeznaje przed Senatem.

Kilka tygodni później ciężko ranny i bliski obłąkania Ovair powraca do świątyni Jedi na Coruscant. Po długim leczeniu opowiada Radzie i Senatowi o okropnościach, które spotkały go na Yavinie oraz o rzekomej śmierci dawnego ucznia. Jednakże kilka lat później, opętany przez ducha Sadowa, ubrany w massasski strój i rządny zemsty na Ovairze, Eison powraca na Coruscant. W biały dzień atakuje Barela na oczach mieszkańców planety. Owładnięty przez ducha Sadowa Nautolanin, który jeszcze przed wyprawą był zdolnym padawanem, jest silnym przeciwnikiem, jednakże Ovair zabija Eisona.

Ovair składa raport Radzie.

Rada Jedi nie dostrzegając głębi problemu, gratuluje Ovairowi zwycięstwa. Jednakże Jedi nie wiedzą, że Barel, podobnie jak jego ojciec i dziadek, jest infiltratorem Sithów, tajnym sługą Imperatora. Ovair miał za zadanie sprowadzić Eisona do grobowca Sadowa, by duch Mrocznego Lorda wstąpił w ciało zdolnego Jedi i mógł zostać pokonany. Tym samym duch Nagi, potencjalne zagrożenie dla Imperatora, zostało unicestwione. Jednakże prawda o Ovairze zostaje odkryta dopiero w roku 3653 BBY przez archiwistę Gnosta-Durala, który tworzy nagrania o historii galaktyki.

Zawartość

W tym haśle należy dodać lub uzupełnić spis zawartości.
[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Postacie

Miejsca

Galeria

Obsada

Linki zewnętrzne


The Old Republic
[Pokaż/Ukryj]