Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.
Niech Moc będzie z Wami!


Timeline 6: Onslaught of the Sith Empire

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Poczatek wojny.jpg
Timeline 6: Onslaught of the Sith Empire
Serial: Timeline
Odcinek: 6
Data premiery w USA: 22 stycznia 2010
Czas trwania: 3 minuty 54 sekundy
Czas w chronologii:
Poprzedni: Timeline 5: The Battle of Bothawui
Następny: Timeline 7: Peace for the Republic?


Timeline 6: Onslaught of the Sith Empire (Chronologia 6: Napaść Imperium Sithów) to szóste holograficzne nagranie stworzone przez archiwistę biblioteki Jedi, mistrza Gnosta-Durala. Film ukazał się 22 stycznia 2010 na oficjalnej stronie gry The Old Republic. Dotyczy ujawnienia się odrodzonego Imperium Sithów, nieoczekiwanego ataku na Republikę i wybuchu wielkiej wojny galaktycznej w roku 3681 BBY.

Opis

Oryginalny

Master Gnost-Dural studies the Sith Empire's surprise attack at the start of Great War.

Tłumaczenie

Mistrz Gnost-Dural analizuje niespodziewany atak Imperium Sithów rozpoczynający wielką wojnę.

Streszczenie

Atak na obronę Korribanu.

3681 BBY. Republika Galaktyczna, od lat będąca w stanie pokoju, staje w obliczu największego konfliktu zbrojnego w historii galaktyki. Niespodziewanie w Ramieniu Tingel pojawia się nieznana, potężna flota. Republika wysyła w ich kierunku statek dyplomatyczny z niewielką eskortą myśliwców. Flota Imperium Sithów otwiera ogień, zanim dyplomaci Republiki nawiązują łączność. Imperator Sithów prezentuje Republice całą potęgę swej armii. Armia imperialna natychmiast przystępuje do ekspansji. Pierwszym celem Imperium staje się sektor Aparo, który zostaje podporządkowany Sithom jeszcze przed przybyciem Republiki. Wielu przedstawicieli zaufanych Republice systemów zdradza sojusz i staje po stronie nowej potęgi.

Atak na stocznie Sluis Van.

Tuż po wybuchu wojny Imperium zastępuje rząd Belkadana, Sernpidala i Ruurii własnymi ludźmi, w związku z czym flota Republiki znajduje się w potrzasku. Wszystkie okrętu Republiki i Zakonu Jedi wyruszają na pomoc. W tym czasie Sithowie odzyskują Korriban chroniony zaledwie przez kilka statków Jedi. Mroczna planeta wpada w ręce lordów zanim Rada Jedi dowiaduje się o ataku na Korriban. W tym czasie niedobitki floty Republiki uciekają z Ramienia Tingel, a Imperium niszczy stocznie wokół Sluis Van, blokuje Rimmański Szlak Handlowy oraz rozpoczyna okupację bogatej w surowce gromady Minos. Przywódcy Republiki i członkowie Rady Jedi spotykają się w Senacie, lecz dyskusja wkrótce przeradza się w kłótnie polityczne.

Ithorianie odmawiają pomocy Republice.

Zirytowani senatorowie wielu systemów opuszczają Senat, oburzeni tym, że ich planety nie dostały dodatkowego wsparcia, a wielu sojuszników Republiki, w tym Ithorianie odmawiają wsparcia militarnego. Dzieje się dokładnie to, co chciał osiągnąć Imperator - Republika zwraca się sama przeciwko sobie, a każdy system przedkłada własne interesy nad dobro ogółu. W czasie gdy Senat pogrąża się w bezowocnych dysputach, nie czekając na rozkazy wielu samotnych mistrzów Jedi i oficerów Republiki odpowiada na agresję Imperium, ratując Republikę przed natychmiastowym upadkiem. Mimo to Imperium rozpoczyna atak na galaktyczną skalę.

Zawartość

W tym haśle należy dodać lub uzupełnić spis zawartości.
[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Postacie

Miejsca

Galeria

Obsada

Linki zewnętrzne


The Old Republic
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!