Zapraszamy do udziału w XI konkursie


The Old Republic: Threat of Peace

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Threat of Peace.jpg
The Old Republic: Threat of Peace
The Old Republic: Threat of Peace
Scenariusz: Robert Chestney
Ilustracje: Alex Sanchez
Informacje wydawnicze
Oryginalny wydawca
i okres wydawania:
Typ serii: Story arc
Ilość zeszytów: 3
Ilość albumów: 1
Chronologia w uniwersum
Kanoniczność: Legendy
Okres historyczny: Era Starej Republiki
Czas akcji: 3653 BBY


The Old Republic: Threat of Peace (Stara Republika: Groźba pokoju) to komiks online wchodzący w skład serii The Old Republic, powiązanej z grą sieciową o tym samym tytule. Seria została oficjalnie zapowiedziana 7 lutego 2009, a swoją premierę miała 27 lutego tego samego roku. Komiks ukazywał się w odcinkach na oficjalnej stronie gry. Od 7 lipca 2010 kolejne akty ukazują się w formie papierowej jako zeszyty z serii The Old Republic. Za scenariusz odpowiada scenarzysta gry z zespołu BioWare, Robert Chestney, natomiast rysunkami zajmuje się Alex Sanchez.

Opis

Oryginalny

War between the Galactic Republic and the Sith Empire has gripped the galaxy for decades...

...but the sacking of Coruscant and a subsequent peace treaty are changing everything. As the Republic scrambles to re-establish order, the Sith Empire moves quickly to consolidate power within its new dominion. Behind closed doors, however, individual Sith Lords engage in a quiet but deadly power struggle, and discord breaks out among the Jedi as they wrestle with the moral implications of the new galactic balance. During these chaotic days, the stories of several critical characters interweave as they pursue their passions, stand up for their convictions, and ultimately lead the galaxy back to the brink of a catastrophic conflict.

Tłumaczenie

Wojna pomiędzy Republiką Galaktyczną a Imperium Sithów ogarnęła galaktykę na dziesięciolecia...

...jednakże splądrowanie Coruscant i późniejszy traktat pokojowy zmieniają wszystko. Podczas gdy Republika stara się przywrócić porządek, Odrodzone Imperium Sithów spieszy się, by utrwalić panowanie nad nowymi terytoriami. Jednakże za zamkniętymi drzwiami, lordowie Sithów angażują się w potajemne, lecz śmiertelnie niebezpieczne porachunki, a wśród Jedi uwidacznia się podział, gdy próbują uporać się z moralnymi skutkami nowego ładu w galaktyce. Podczas tych pełnych zamętu dni, historie kilku znamiennych postaci przeplatają się, gdy kierują się one swymi namiętnościami, bronią swych przekonać i, ostatecznie, prowadzą galaktykę z powrotem na skraj katastrofalnego konfliktu.

Komiksy

Komiks Premiera (online) Premiera (zeszyt)
1: Treaty of Coruscant 27 lutego 2009 7 lipca 2010
2: New Galactic Order 3 lipca 2009 4 sierpnia 2010
3: Uncertain Surrener 6 listopada 2009 1 września 2010

Wydanie zbiorcze

Fabuła

Akcja komiksu rozgrywa rozgrywa się w roku 3653 BBY, zaczynając się od dni poprzedzających koniec wielkiej wojny galaktycznej. Po nieoczekiwanym i brutalnym ataku Sithów na Coruscant, na warunkach Imperium zostaje podpisany krzywdzący dla Republiki traktat pokojowy. Galaktyka zostaje podzielona między dwie potęgi, a Republika musi wycofać swe wojska z oddanych Sithom systemów. Jednakże nie wszyscy potrafią pogodzić się z nową sytuacją: zarówno po stronie Republiki i Jedi jak i Imperium Sithów, a także wśród frakcji neutralnych, zawiązują się spiski i sojusze. Dowódcy Republiki nie chcą wycofać się z pola walki, a część Jedi i Sithów nie jest w stanie utrzymać rozejmu. Mistrzyni Jedi, Dar'Nala postanawia wraz z grupą sprzymierzeńców zmienić ów stan rzeczy. Pozostali muszą odkryć prawdę, i zapobiec wybuchowi nowego konfliktu zbrojnego.

Galera

Okładki

Ilustracje z okładek

Ciekawostki

  • Po przetłumaczeniu oficjalnej strony gry na język niemiecki i francuski, również komiks Threat of Peace został udostępniony w tych językach. Jest to pierwszy przypadek w historii Gwiezdnych wojen, gdy komiks internetowy został przetłumaczony na inne języki.

Linki zewnętrzne


The Old Republic
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!