Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.


Timeline 3: The Return of the Mandalorians

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Nowy Mandalor.jpg
Timeline 3: The Return of the Mandalorians
Serial: Timeline
Odcinek: 3
Data premiery w USA: 3 lipca 2009
Czas trwania: 3 minuty 24 sekundy
Czas w chronologii:
Poprzedni: Timeline 2: The Mandalorian Blockade is Broken
Następny: Timeline 4: The Empire Changes Strategy


Timeline 3: The Return of the Mandalorians (Chronologia 3: Powrót Mandalorian) to trzecie holograficzne nagranie stworzone przez archiwistę biblioteki Jedi, mistrza Gnosta-Durala. Film ukazał się 3 lipca 2009 na oficjalnej stronie gry The Old Republic. Dotyczy on powstania nowej armii Mandalorian i przystąpieniu przez nich do wojny po stronie Imperium Sithów w roku 3661 BBY (8 BTC).

Opis

Oryginalny

A new Mandalorian army materialized in alliance with the Sith Empire and blocked the Republic's most critical trade route.

Tłumaczenie

Nowa armia Mandalorian związana sojuszem z Imperium Sithów pojawiła się w galaktyce i zablokowała jedną z najważniejszych tras handlowych Republiki.

Streszczenie

Mandalorianie w czasie wojny.

Rok 3661 BBY, osiem lat przed podpisaniem traktatu z Coruscant. Do trwającego od dwudziestu lat konfliktu zwanego wielką wojną galaktyczną, po stronie Imperium Sithów, włączają się Mandalorianie. Jest to lud, którego istnienie opiera się na walce i poszukiwaniu nowych wzywań. Przez stulecia ci wojownicy walczyli z największymi potęgami galaktyki, w tym z jednym z największych wrogów - Zakonem Jedi. Szkoleni od dziecka do walki i stawiający honor ponad własne życie wojownicy stanowią dla Republiki równie wielkie zagrożenie, co Sithowie. Przez kilkaset lat przed wybuchem wojny Mandalorianie byli rozproszeni, pracując jako najemnicy i łowcy nagród.

Jedi walczą z Mandalorianami.

Jednakże po tym, jak w niejasnych okolicznościach zwycięzca igrzysk gladiatorów na Geonosis, młody, niepokonany wojownik, ogłasza się nowym Mandalorem, lud wojowników ponownie zaczyna działać razem, tworząc nową armię i stając do wojny przeciwko Republice. W tym samym czasie Jedi powstrzymują ekspansję Imperium na Środkowych Rubieżach. Jednakże radość Senatu nie trwa długo. Nowa flota Mandalorian blokuje Drogę Hydiańską, jedną z najważniejszych handlowych tras nadprzestrzennych Republiki. Po długich namowach Senat przekonuje wyczerpanych walką Jedi by spróbowali przełamać blokadę. Jedi stawiają czoła Mandalorianom, jednakże przegrywają. Dopiero rok później blokada zostaje zniszczona przez grupę przemytników pod dowództwem Mirialanki Hylo Visz.

Zawartość

W tym haśle należy dodać lub uzupełnić spis zawartości.
[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Postacie

Miejsca

Galeria

Obsada

Linki zewnętrzne


The Old Republic
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!