Timeline 8: The Jedi Civil War

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Timeline 8: The Jedi Civil War
Serial: Timeline
Odcinek: 8
Data premiery w USA: 11 czerwca 2010
Czas trwania: 4 minuty 18 sekund
Czas w chronologii:
Poprzedni: Timeline 7: Peace for the Republic?
Następny: Timeline 9: The Mandalorian Wars


Timeline 8: The Jedi Civil War (Chronologia 8: Wojna domowa Jedi) to ósme holograficzne nagranie stworzone przez archiwistę biblioteki Jedi, mistrza Gnosta-Durala. Film ukazał się 11 czerwca 2010 na oficjalnej stronie gry The Old Republic. Dotyczy on przyczyn i eskalacji wojny domowej Jedi, zniszczenia Gwiezdnej Kuźni oraz upadku Dartha Malaka w roku 3956 BBY (303 BTC).

Opis

Oryginalny

A fallen Jedi knight named Revan redeemed himself by defeating Darth Malak in his efforts to take control of the galaxy.

Tłumaczenie

Upadły rycerz Jedi imieniem Revan odkupił swe winy pokonując Dartha Malaka starającego się przejąć kontrolę nad galaktyką.

Streszczenie

Revan i Malak spotykają Imperatora Sithów.

3960 BBY, po szesnastu latach wojny mandaloriańskie pomiędzy Republiką Galaktyczną, a klanami mandaloriańskich wojowników, dobiegają końca wraz ze zwycięstwem Revana i Malaka na Malachorze V. Dwaj Jedi, którzy wbrew woli Rady wsparli Republikę w wojnie, ruszają w Nieznane Regiony w pościg za niedobitkami. Tam, trafiają na Dromund Kaas, planetę, gdzie w tajemnicy od blisko tysiąca lat budowano nowe Imperium Sithów. Znajdujący się na skraju upadku w kierunku ciemnej strony, Jedi trafiają do Kaas, gdzie stają twarzą w twarz z twórcą nowego Imperium, długowiecznym Imperatorem Sithów.

Gwiezdna Mapa.

Imperator Sithów ostatecznie przypieczętowuje przejście obydwu Jedi na ciemną stronę Mocy i zleca im zadanie - powrót do Republiki, by poczynić przygotowania na pełną inwazję Imperium. Ponadto na polecenie Mrocznego Lorda, Darth Revan i Darth Malak wyruszają na poszukiwania fragmentów Gwiezdnej Mapy, wskazującej położenie Gwiezdnej Kuźni, starożytnej konstrukcji, stworzonej ponad dwadzieścia pięć tysiącleci wcześniej przez Bezkresne Imperium Rakatan. Imperator zamierza użyć Kuźni, by przyspieszyć budowę nowej floty i atak na Republikę. Obydwaj mężczyźni, teraz już jako Darth Malak i Darth Revan wyruszają na poszukiwania fragmentów mapy ukrytych w różnych zakątkach galaktyki.

Darth Malak zdradza swego dawnego mentora.

Jednakże obaj mężczyźni zaczynają snuć własne plany. Postanawiają stworzyć własne Imperium i zaatakować Republikę. Z czasem dochodzi do wojny pomiędzy Republiką i Jedi, a armią dwóch Sithów. W czasie jednej z decydujących bitew Malak zdradza swego dawnego mistrza, atakując jego statek i zostawia go na śmierć. Tymczasem Jedi odnajdują ciężko rannego Revana. Decyzją Rady, Jedi wymazują mężczyźnie pamięć i rozpoczynają jego ponowne szkolenie na Jedi. Walcząc u boku Bastili Shan, Revan odzyskuje siły i panowanie nad Mocą. W roku 3956 BBY zabija Malaka, a Republika niszczy Gwiezdną Kuźnię kończąc wojnę domową Jedi.

Revan odlatuje w Nieznane Regiony by odnaleźć Imperatora Sithów.

Revan zostaje oczyszczony ze swych win i okrzyknięty bohaterem, jednakże w jego pamięci wciąż pozostaje wspomnienie potężnego wroga ukrywającego się w galaktyce. Choć plan przyspieszenia budowy floty się nie powiódł, dla Imperatora wszczęcie wojny jest tylko kwestią czasu. Revan wyrusza na poszukiwania Imperatora, a jego dalsze losy nie są znane. W roku 3653 BBY archiwista Jedi Gnost-Dural poznaje prawdę o przeszłości Revana i ujawnia te informacje w jednym ze swych holonagrań przygotowanych na zlecenie Rady Jedi.

Zawartość

W tym haśle należy dodać lub uzupełnić spis zawartości.
[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Postacie

Miejsca

Galeria

Obsada

Linki zewnętrzne


The Old Republic
[Pokaż/Ukryj]