Timeline 4: The Empire Changes Strategy

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Timeline 4: The Empire Changes Strategy
Serial: Timeline
Odcinek: 4
Data premiery w USA: 4 września 2009
Czas trwania: 3 minuty 54 sekundy
Czas w chronologii:
Poprzedni: Timeline 3: The Return of the Mandalorians
Następny: Timeline 5: The Battle of Bothawui


Timeline 4: The Empire Changes Strategy (Chronologia 4: Imperium zmienia strategię) to czwarte holograficzne nagranie stworzone przez archiwistę biblioteki Jedi, mistrza Gnost-Durala. Film ukazał się 4 września 2009 na oficjalnej stronie gry The Old Republic. Dotyczy zmiany strategii przez Odrodzone Imperium Sithów w roku 3667 BBY po serii zwycięstw Republiki w wielkiej wojnie galaktycznej oraz o spisku mającym na celu stworzenie nowej armii Mandalorian.

Opis

Oryginalny

Delving deeper into the past, Master Gnost-Dural uncovers evidence that the return of the Mandalorians was the result of uttlery ruthless machinations of Imperial intelligence.

Tłumaczenie

Zagłębiając się w przeszłość, mistrz Gnost-Dural ujawnia dowód, że powrót Mandalorian był wynikiem bezwzględnych intryg imperialnego wywiadu.

Streszczenie

Dyplomaci Imperium próbują zatrudnić najemników.

3667 BBY. Od czternastu lat trwa wielka wojna galaktyczna pomiędzy Imperium Sithów, a Republiką Galaktyczną. Chociaż Sithowie zajęli znaczną część Zewnętrznych Rubieży, to porażka w bitwie o Bothawui i zapoczątkowany tym okres większej ofensywy Republiki, zmusza Imperium Sithów do zmiany taktyki. Imperator Sithów postanawia przeciągnąć na swoją stronę łowców nagród, Huttów, najemników, a zwłaszcza rozproszonych od lat Mandalorian. Imperialna dyplomacja, pomimo wielu prób, nie odnosi zbyt wielkich sukcesów. Większość najemników, w tym kartel Huttów, nie chce wikłać się w konflikt. Jednak mimo odmowy dla Imperium, żaden z potencjalnych sprzymierzeńców Imperium nie dołącza do Republiki. Jest to spowodowane działaniem imperialnego wywiadu, organizacji, o której wiedza nie jest zbyt powszechna, chociaż jej wkład w przebieg wojny jest równie duży, jak Sithów czy żołnierzy Imperium. Agenci wywiadu krążą po całej galaktyce szukając potencjalnych sojuszników i osłabiając Republikę licznymi sabotażami. W końcu upatrują szansę w igrzyskach gladiatorów na Geonosis. Na arenie walczą między sobą najsłynniejsi wojownicy, w tym wielu legendarnych Mandalorian. Agenci Imperium zaczynają infiltrację, szukając potencjalnych kandydatów, którzy mogą poprowadzić Mandalorian, będąc jednocześnie na usługach Sithów. Zostając menedżerami, sponsorami, a nawet samemu walcząc na arenie, wywiad wybiera młodego, silnego wojownika, który przy pomocy agentów, staje się nie do pokonania. Wywiad nie chcąc dopuścić do jego porażki, sabotuje igrzyska poprzez zatruwanie narkotykami przeciwników młodego gladiatora.

Przyszły Mandalor walczy na arenie.

Gdy ten ostatecznie zwycięża, ukryci na widowni członkowie wywiadu okrzykują zwycięzcę nowym Mandalorem. Z czasem przyłącza się do nich pozostała część widzów. Młody wojownik ogłasza się nowym przywódcą Mandalorian. Przy wparciu Imperium, i dostarczanych przez nie środków, Mandalor odbudowuje w ciągu kilku lat potęgę Mandalorian, jednocząc ich i tworząc nową armię. Mandalorianie, nieświadomi sojuszu ich wodza z Sithami, rozpoczynają blokadę Drogi Hydiańskiej, uniemożliwiając Republice transport wielu towarów na Coruscant i inne Światy Jądra. Po pewnym czasie zostają zaatakowani przez Jedi, jednak odpierają atak. Dopiero w roku 3660 BBY blokada zostaje przełamana. Jakiś czas po podpisaniu traktatu z Coruscant Mandalor zostaje pokonany, a jego zabójca ogłasza się nowym przywódcą Mandalorian, choć nie wiadomo czy jest sojusznikiem Imperium, czy też nie.

Zawartość

W tym haśle należy dodać lub uzupełnić spis zawartości.
[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Postacie

Miejsca

Galeria

Obsada

Linki zewnętrzne


The Old Republic
[Pokaż/Ukryj]