Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.


Brothers (opowiadanie)

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Brothers Thexan.jpg
Brothers
Autor/rzy: Courtney Woods[1]
Informacje wydawnicze
Wydanie oryginalne: 28 lipca 2015
(Na stronie The Old Republic)
Typ publikacji: Opowiadanie
Seria/Cykl: The Old Republic
Pełne informacje o wydaniach
Chronologia w uniwersum
Kanoniczność: Legendy
Okres historyczny: Era Starej Republiki
Czas akcji: Około 3640 BBY


Brothers to opowiadanie autorstwa Courtney Woods opublikowane 28 lipca 2015 roku na oficjalnej stronie gry The Old Republic. Historia rozszerza wydarzenia przedstawione w zwiastunie Sacrifice i stanowi część kampanii promocyjnej dodatku Knights of the Fallen Empire.

Streszczenie

Okaleczony Arcann.

Po zakończonym dniu bitwy, Thexan wspomina widok obrażeń poniesionych przez swego brata, Arcanna. Nie mogąc znieść kontrastu pomiędzy swym czystym, wygodnym łóżkiem, a toczącą się wokół wojną, mężczyzna wciera w pościel swój pot i brud, po czym odrzuca zmięty materiał na materac. Jego uwagę zwracają kroki nadciągającej rycerz, którą usłyszał zanim jeszcze zapukała do drzwi namiotu.

Na polecenie Thexana kobieta wchodzi do środka i klęka przed nim zwracając się do niego oficjalnym tytułem, zgodnie z etykietą narzuconą przez jego ojca. Mężczyzna przyciąga Mocą krzesło i usiadłszy pyta kobietę o swego brata. Ubrana w zbroję wojowniczka odpowiada, że jego stan jest stabilny. Thexan, rozmyślając nad relacjami panującymi pomiędzy żołnierzami, braćmi, a ich ojcem, stwierdza, że Arcann się nie wybudził. Kobieta niepewnie potwierdza, jednak rozmówca zwraca uwagę, że nie było to pytanie, gdyż sam potrafi wyczuć czy brat jest przytomny. Zmieszana kobieta spuszcza wzrok, a jej przełożony rozmyśla nad tym, jak łatwo manipulować rycerzami, wspominając jak w dzieciństwie wykorzystywał to wraz z bratem. Po chwili jednak dociera do niego myśl, że kobieta walczyła tego dnia u ich boku, przeprasza ją więc i pyta, czy to już wszystko. Wojowniczka informuje, że Imperator Valkorion oczekuje raportu. Thexan odpowiada, że chce rozmawiać z nim na osobności i dziękuje kobiecie, odprawiając ją z namiotu.

Thexan aktywuje holokomunikator i sylwetka jego ojca wypełnia przestrzeń namiotu. Mężczyzna klęka, a Valkorion nakazuje mu złożyć raport. Młodzieniec opowiada mu o stanie swego brata, zamontowanej na polu bitwy protezie ręki i stanie twarzy, jednak rozmówca przerywa mu i doprecyzowuje, że pyta o stan planety. Thexan jest zaskoczony reakcją, jednak Valkorion wyjaśnia, że Arcann ponosi konsekwencje swych własnych wyborów, gdyż nie pozostał na Zakuulu zgodnie z zaleceniem Imperatora. Jego syn nie ustępuje, przekonując, że kampania w Światach Jądra była wizją Arcanna, który planował podbić je w imieniu ojca. Ten jednak lekceważy wyjaśnienia komentując, że wizja jego syna jest ograniczona i sugerując, że być może utrata oka pozwoli mu spojrzeć z nowej perspektywy. Valkorion ponawia prośbę o raport.

Arcann w durastalowej masce.

Thexan napina mięśnie ciesząc się, że przy rozmowie nie ma jego brata, znacznie mniej cierpliwego wobec lekceważącego stosunku ojca do swych synów. Po chwili odpiera, że straty po ich stronie są akceptowalne, jednak Darth Atroxa wciąż stanowi zagrożenie. Wyraża nadzieję, że wkrótce ją pokonają. Valkorion ostrzega, by nie lekceważyć Sithów, którzy mają silną wolę przetrwania, nieskrępowaną jak u Jedi żadną moralnością. Nagle odwraca się i bez oczekiwania na odpowiedź syna kończy połączenie. Ten natomiast zaczyna odczuwać zmęczenie i przypomina sobie o czekającej go następnego dnia bitwie.

Nagle czuje, że jego brat się wybudził, udaje się więc do przyległego namiotu. Na miejscu zastaje trzy droidy i dwóch medyków. Thexan wzdryga się na dźwięk wiertła, za pomocą którego przymocowywano durastalową maskę do twarzy Arcanna, który zaciska pościel w pięści swojej zdrowej ręki. Medycy oznajmiają zakończenie pracy. Maska pokrywa ponad połowę twarzy i tył czaszki rannego, spod jej brzegów wystaje spalona skóra. Zgodnie z zaleceniami właściciela maska została wykonana w taki sposób, by budziła lęk w jego przeciwnikach. Thexan nakazuje wszystkim opuścić pomieszczenie. W towarzystwie swego brata Arcann rozluźnia się i spogląda z bólem na swą rękę. Bracia rozmyślają nad poniesionymi tego dnia stratami. Ranny cytuje zimnym, obcym głosem nauki swego ojca, który mawia, że człowiek może mieć wszystko, jeśli jest gotów na poświęcenia. Thexan zapewnia go, że dość już poświęcił, jednak brat zaprzecza odpierając, że to dopiero początek i jeszcze nie raz przyjdzie mu zapłacić. Thexan czuje, jak jego brat oddala się, wspominając jednocześnie ich wspólne chwile na Zakuulu. Wyczuwa wzbierający w Arcannie gniew, którego nie podziela. Chwytając jego metaliczną rękę pyta, jak wiele jest gotów poświęcić. Ranny bez zastanowienia odpowiada, że wszystko i pyta, czy brat nie zrobi tego samego. Thexan przyrzeka walczyć za niego i za jego marzenia, które są też jego marzeniami. Arcann zaciska palce protezy na ramieniu brata, który czuje iskrę nadziei mówiąc sobie, że rany ponoć goją się z czasem.

Zawartość

[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Postacie

Miejsca

Organizacje i tytuły

Rasy rozumne

Broń i technologia

Różne

Wydania

Data premiery Kraj wydania Numer ISBN Wydawnictwo Objętość Format Cena
2015, 28 lipca USA --- BioWare --- stron E-book ---

Przypisy

Linki zewnętrzne


The Old Republic
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!