Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.


Timeline 11: Rebirth of the Sith Empire

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Odile Vaiken Wieki Moff.jpg
Timeline 11: Rebirth of the Sith Empire
Serial: Timeline
Odcinek: 11
Data premiery w USA: 10 grudnia 2010
Czas trwania: 5 minut 30 sekund
Czas w chronologii:
Poprzedni: Timeline 10: The Exar Kun War
Następny: Timeline 12: The Great Hyperspace War


Timeline 11: Rebirth of the Sith Empire (Chronologia 11: Odrodzenie Imperium Sithów) to jedenaste holograficzne nagranie stworzone przez archiwistę biblioteki Jedi, mistrza Gnosta-Durala. Film ukazał się 10 grudnia 2010 na oficjalnej stronie gry The Old Republic. Dotyczy on początków odbudowy nowego Imperium Sithów na Dromund Kaas oraz stworzenia nowoczesnej armii i floty przez pierwszego Wielkiego Moffa, Odile Vaikena, około roku 4904 BBY (1251 BTC).

Opis

Oryginalny

Master Gnost-Dural investigates the story of a Grand Moff who played a critical role in imperial history.

Tłumaczenie

Mistrz Gnost-Dural bada historię Wielkiego Moffa, który odegrał kluczową rolę w historii Imperium.

Streszczenie

Rok 5000 BBY. Wraz z drugim atakiem Republiki na Korriban wielka wojna nadprzestrzenna dobiega końca. Jedi sądzą, że Sithowie zostali ostatecznie unicestwieni. Choć na przestrzeni lat pojawiają się liczni samozwańczy lordowie, nie są oni spadkobiercami czerwonoskórej rasy Sithów i powiązanych z nimi Mrocznych Jedi, lecz upadłymi członkami Zakonu. W rzeczywistości prawdziwi Sithowie, ocalali z wojny, odbudowują swą potęgę w Nieznanych Regionach przygotowując się do zemsty.

Po przegranej bitwie, przyszły Imperator, zbiera ocalałych i korzystając z resztek floty, odlatuje w nadprzestrzeń. Po blisko dwudziestoletniej tułaczce docierają oni na porośniętą dżunglą planetę Dromund Kaas, gdzie się osiedlają. Rozpoczyna się odbudowa potęgi Imperium. Imperator tworzy z dwunastu najbardziej zaufanych lordów Mroczną Radę, pozostawiając jej kwestie zarządzania. Sam natomiast obiecuje swemu ludowi stworzenie niepokonanego państwa i zemstę, po czym izoluje się, snując własne intrygi. Tymczasem ambitny młody człowiek stara się przywrócić siłę Imperium tu i teraz.

Odile Vaikan, młody mężczyzna, jako dziecko ocalał z masakry na Korribanie. Przez lata spędzone na pokładzie okrętu zdobywa rozległą widzę w zakresie militariów i nawigacji, stając się jednym z najlepszych pilotów. Po rozpoczęciu przez Imperatora odbudowy państwa, Vaikan postanawia stworzyć porządek i nową imperialną armię. Rekrutuje wszystkich pełnoletnich obywateli niewrażliwych na Moc i opracowuje obowiązujący jeszcze podczas zimnej wojny system szkolenia. Na czele nowo powstałej armii wyrusza na podbój niegościnnej planety, wywierając na niej piętno Imperium. W miejscu, gdzie staje później imperialna cytadela, własnoręcznie zabija wściekłego terentateka.

Po opanowaniu przez Imperium planety, Odile postanawia stworzyć nowoczesną flotę. Dzieli żołnierzy na inżynierów, robotników i górników, tworząc podwaliny przyszłej armady. Uzyskując poparcie Mrocznej Rady, rozpoczyna budowę, choć wie, że zajmie to setki lat, a on sam za życia nie zobaczy nawet fragmentu zaplanowanego przedsięwzięcia. Jego działania zapewniają mu tytuł pierwszego Wielkiego Moffa w historii odrodzonego Imperium. Wkrótce Vaikan ginie na pokładzie prototypowego Gwiezdnego Niszczyciela w czasie bitwy o panowanie nad jednym z obcych światów. Pomimo śmierci, jego nazwisko i dokonania utrwaliły się w historii Imperium na stałe, a jego życie jest przykładem na olbrzymie oddanie mieszkańców Imperium swemu państwu, pomimo bycia podległymi władzy Sithów.

Zawartość

W tym haśle należy dodać lub uzupełnić spis zawartości.
[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Postacie

Miejsca

Obsada

Linki zewnętrzne

Ossus mini 2.png
Zobacz kolekcję grafik dotyczących
Timeline 11: Rebirth of the Sith Empire.
The Old Republic
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!